Exista sau nu dragostea la prima vedere?....

gata! plec, ca am de hranit familia!

mult drag mi-ati adus si azi in suflet!

grija mare cu ielele!

moniq_
Postat pe 23 Iunie 2010 18:10
da??
asa zici?
io am fost ata de sigura de asta...
dar de-acu nu mai sunt...ce sA fac
fleurdelis
Postat pe 23 Iunie 2010 18:11
Sa crezi, Fleur! Sa crezi!

moniq_
Postat pe 23 Iunie 2010 18:13
ce sa ma fac de nu mai pot??

mai tot m,a bucur azi!
scapai de hate mi, obsesion...dar ma lovii cu marioara de la gorj

tine-ti neica plata ta mai...
http://www.youtube.com/watch?v=6x4jhEkHOZM&feature=related
fleurdelis
Postat pe 23 Iunie 2010 18:15
Draga mea Fleur, numai belele iti adusei azi pe cap!



si poti, fata frumoasa, poti, nici nu stii tu cat!
moniq_
Postat pe 23 Iunie 2010 18:23
De la: mirciulik78, la data 2010-05-20 19:26:51 Sincer crede-ti in existenta dragostei "la prima vedere"? Este ea ceva real sau pura fantezie?...

...Daca nu ai cunoscut-o sau intalnit-o esti un fericit! Daca faci parte din "lotul norocosilor" care au intalnit-o si s-a finalizat cu o casatorie,deasemenea,poti fi considerat ca norocos castigator...dar daca nu ai cunoscut-o la momentul potrivit,si ti-a bulversat linistea, intalnirea cu ea,atunci...nu stiu,poti fi din nou,fericit sau...distrus! Ideea este ca exista !!!! Nu am crezut in asemenea "prostii" pana nu demult...si nu sunt o persoana care am fost izolata de lume! Din contra! Intotdeauna am fost inconjurata de oameni noi, multi oameni...iar cand am dat nas-in-nas cu ea,gata,s-a terminat cu toata linistea pe care am avut-o ani multi,mi-a dat peste cap toate principiile de-o viata,m-a facut din om,neom....Nu! Nu regret ca am cunoscut-o, regret doar ca s-a intamplat atat de tarziu, ca cei mai frumosi ani au trecut mintindu-ma cu o falsa "iubire",complacandu-ma intr-o stare de falsa adoratie confundata puternic cu iubirea! Sper ca nu vei intreba " si cum este iubirea?" pentru ca nu sunt cuvinte pentru a o descrie sau daca sunt cele obisnuite,poti scrie un capitol dintr-un roman sau de ce nu, chiar un roman intreg....si tot nu vei finaliza!

Toate cele bune,
Casttelana
Postat pe 6 Iulie 2010 15:54
http://www.youtube.com/watch?v=6x4jhEkHOZM&feature=related
fleurdelis
Postat pe 7 Iulie 2010 23:03
Castelana , bag sama , tu esti cam indragostita , mai ,
si mai esti si putin cam maricica , si putin cu verigheta .
si ti-e greu cu toate !
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 20:08
iubirea... si la prima vedere este atractie care se tranforma intr-un sentiment profund si puternic, care dupa ce se termina lasa urme adanci in suflet
giul1a
Postat pe 8 Iulie 2010 20:12
De la: liaiedera, la data 2010-07-08 20:08:15Castelana , bag sama , tu esti cam indragostita , mai ,
si mai esti si putin cam maricica , si putin cu verigheta .
si ti-e greu cu toate !

Hm! Este....gresit ? Oare, numai "ei" au voie? Exista o limita pentru iubire ?Adica, stii, sorry, ai trecut de prima tinerete si nu mai ti se permite,asta in cazul in care ti s-a permis vreodata...adica, niciodata ! Te-ai maritat...aleluia ! Nu indrazni sa cunosti pe altcineva ca nu cumva sa realizezi ce catastrofa ai luat,sa faci vreo comparatie ...Ei,dragii nostri,da,oricand ...daca li se ofera! No problem...imi este greata de mentalitatea afisata...Nu, decat sa fiu o doamna serioasa care trage cu ochiul la XXX sau citesc carti bisericesti si am decolteul pana la sfarcuri, mai bine...traiesc intens, ceea ce nu-ti este dat sa ai parte de multe ori in viata ! Asta e....
Sa fiti iubiti dragilor...
Casttelana
Postat pe 8 Iulie 2010 21:29
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 22:53
Traieste clipa ca si cum ar fi ultima.
garbo005036
Postat pe 9 Iulie 2010 11:31
"..Nu, decat sa fiu o doamna serioasa care trage cu ochiul la XXX sau citesc carti bisericesti si am decolteul pana la sfarcuri, mai bine..."

..arati tuturor ceea ce esti..,corect..
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2010 11:44
parca ati fi copii de 5 ani care cred in basme cu zane .....atractie este dar nu drgoste ....este o mare diferenta
andrutza448
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:48
Dragostea ncepe cu mult nainte de a ntlni persoana iubit, nc din copilrie cnd am avut ansa s fiu iubit de mama mea i de tatl meu i mai trziu cnd am nvat s m respect, s m apreciez i s m iubesc aa cum sunt. Dac m ndrgostesc la prima vedere de o persoan pe care nu o cunosc, nseamn c ea corespunde imaginii ideale pe care am construit-o n timp, n mod involuntar i incontient. Este masca femeii ideale sau a brbatului ideal. Procesul de dragoste presupune abandonarea progresiv a acestui ideal pentru a-l ntlni i recunoate pe cellalt aa cum este. Dragostea la prima vedere nu este doar o iluzie care dispare atunci cnd ne apropiem de cellalt. Ea conine o valoare foarte important, o prim etap pe care adesea dragostea se poate construi. Opersoana cauta instinctiv o alta persoana care sa o completeze. " Psihologie Practica - Andr Moreau "

Sa ne indragostim pare un proces automat, dar este un lucru pe care il construim de mult timp, inconstient. Viata afectiva este o arta de comunicare, ea vorbeste despre noi si despre cei din viata noastra. Evolutia sentimentului de iubire este dependenta de imbogatirea resurselor personale, de dezvoltarea capacitatii de a-l intalni pe celalat, de a vrea binele real al celuilalt . In dragoste, cautam de preferinta ceea ce avem deja in noi, dar fara sa stim ca ne cautam si urmarim umbra. " Psihologie Delia Ciobancan
"
nu este un mit , nu este o simpla iluzie . Insa depinde numai de cei doi indragostiti , spre ce anume va evolua acest prim fior de iubire , atat de intens si totusi atat de fragil ...
AngeloBluLdy
Postat pe 21 Decembrie 2011 18:10
nu inteleg, acu trebuie sa plang?
Eugenia69
Postat pe 21 Decembrie 2011 18:13
[quote name='andrutza448' date='2011-04-18 00:48:41'.....atractie este dar nu drgoste ....este o mare diferenta

nu e, dar tot ne place.
alanna
Postat pe 13 Ianuarie 2012 16:17
sau lozul cel mare. :P
G_X
Postat pe 2 Iunie 2012 00:05
De la: LILO, la data 2010-05-20 19:38:34DA?!?!?!


Eu daca fac o cintare ,se fac praf femeile....
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=kuwlRavKrXc
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 18:02
Io-s praf pulberea mine.
Axl_R
Postat pe 19 Iunie 2012 18:04
De la: mirciulik78, la data 2010-05-20 19:26:51 Sincer crede-ti in existenta dragostei "la prima vedere"? Este ea ceva real sau pura fantezie?...


Dragostea la prima vedere, este cel mai frumos moment din viata!Exista. Eu asa mi-am cunoscut sotul .Este foarte real si nu e fantezie Este un sentiment minunat pe care il traiesti din prima clipa ,parca e o magie de fericire, care te cuprinde .Pacat de cel care nu a trecut ,prin aceasta frumoasa experienta.


MARIA
garbo095373
Postat pe 20 Iunie 2012 18:06
De la: mirciulik78, la data 2010-05-20 19:26:51 Sincer crede-ti in existenta dragostei "la prima vedere"? Este ea ceva real sau pura fantezie?...

Sigutr ca un barbat care a trait in pustiu se poate indragosti de prima femeie,la fel cum o femeie care satula de obiectele sexuale folosite timp indelungat se poate indragosti de primul barbat real intilnit.Pentru oamenii sanatosi fizic si mental este o fantezie
VOIAJOR
Postat pe 21 Septembrie 2012 11:41
Exista ceva, dar nu cred ca se poate numi "dragoste la prima vedere". E cam asa :
Rainy_girl
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:00
De la: VOIAJOR, la data 2012-09-21 11:41:40
De la: mirciulik78, la data 2010-05-20 19:26:51 Sincer crede-ti in existenta dragostei "la prima vedere"? Este ea ceva real sau pura fantezie?...

Sigutr ca un barbat care a trait in pustiu se poate indragosti de prima femeie,la fel cum o femeie care satula de obiectele sexuale folosite timp indelungat se poate indragosti de primul barbat real intilnit.Pentru oamenii sanatosi fizic si mental este o fantezie

Ma si miram sa nu scoti tu o "perla"
Rotty
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:09
ladyDY
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:27
de ce ....nu????
garbo_404102
Postat pe 8 Iulie 2014 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divorturile sunt foarte dureroase pt copiii...Eu cred ca ei simt ca lumea lor se destrama.. 15 De la: xenaluptatoareainimoasa 18 August 2010 22:55
La ce intrebari ar trebui sa raspunda o carte despre iubire? 56 De la: giul1a 4 Iulie 2010 13:17
Vand rochie de mireasa La Sposa 1 De la: Ionela_Balan_1 2 Martie 2011 12:48
n-am idee 19 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 00:43
FEERIC Fashion Show Sibiu 2009 1 De la: ovisopa 22 Mai 2009 10:42
Setari Cookie-uri