NEATENTIA SOTULUI MA INPINS IN BRATELE UNUI ALT BARBAT

Lasa ca sta cu el pana o prinde si poate auzim de ea la stiri. (sper sa nu). Ce aveti neica de va agatati de un barbat? "daca gasesti altul si mai si"? Dar daca nu mai gasesti tu nici unul si stai linistita pe fundul tau si iesi cu cine-ti place si daca e altfel decat vrei ii faci si vant? Nu e musai sa ai un barbat alaturi ca sa traiesti si sa fii fericita. Dimpotriva cred ca poti fi mai fericit daca traiesti pentru tine. De ce va definiti doar impreuna cu un barbat?
Doara
Postat pe 15 Mai 2010 06:46
De ce va definiti doar impreuna cu un barbat?


ca sa se simta fiecare complet/a.Si singuratatea-i grea,Dor
persidadamian
Postat pe 15 Mai 2010 09:58
Da, dar nici sa accepti orice doar de dragul de a avea un barbat langa tine.
Doara
Postat pe 15 Mai 2010 18:24
asa,reyo,cum zici tu...ia-ti patu' tau si umbla...
preciouss
Postat pe 15 Mai 2010 19:09
De la: reyya, la data 2010-05-15 01:33:16draga 785, pe mine sincera sa fiu ma uimeste cat de putin te pretuiesti , deci tu nu pui problema ca sotul tau de loveste si se poarta execrabil cu tine..tu pui problema daca vei gasi unul mai rau decat el in viitor...Dar , e uimitor cat de putin tii la tine...Evident ca trebuie sa-l parasesti pe cel care da in tine , indiferent ca e sot , iubit , amant..(in cazul tau e sot),iti place sa traiesti in calvarul asta?? Iarta-ma ca-ti spun dar esti o fiinta slaba daca continui sa ramai langa el, indiferent ce va fi in viitor ...ca vei fi singura sau cu altcineva, pleaca de langa cel care te bate macar.



revin, rar ma citez pe mine :-) dar..mi se pare mult prea nasoala speta .Doream sa adaug ca dincolo de teama ta..tu inca nu te-ai regasit pe TINE , asta e principala problema, nu te valorizezi catusi de putin , nu e relavant daca vei fi sau nu cu cineva , problema principala este aceea de a te simti ok cu Tine .
reyya
Postat pe 16 Mai 2010 18:04
AKUM IMI GASESTE DOAR DEFECTELE..

poi 785 ii CLAAAR ca buna ziua...nu te mai iubeste
traieste-ti viata alaturi de omul care te iubeste si in preajma caruia te regasesti
copilul va creste si vei ramane singurica .
crede-ma!!
viata este prea pretioasa ca sa nu o traim asa cum se cuvine!!!
LILO
Postat pe 16 Mai 2010 18:09
pe mine ma infioara spetele astea in care aud ca cel de langa ea se poarta execrabil ..jigniri , violenta fizica , devalorizare continua si ea inca ramane langa el doar pe considerentul ca e tatal natural al copilului (desi pe cel in cauza nu-l intereseaza catusi de putin copilul)si ca ,,poate" altul nu o va accepta...Dar de ce nu incearca sa-si cladeasca viata a ei , proprie..???!!
reyya
Postat pe 16 Mai 2010 18:15
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-11 06:00:10Eu zic sa vina Roby sa-i spuna ca-i spune bine.


no comment..
roby_cado
Postat pe 16 Mai 2010 18:16
Cam greu ai reactionat. Ti-e rau?
Doara
Postat pe 16 Mai 2010 19:22
he he..,multumesc pentru "grija" ce mi-o porti..,ma simt chiar foarte bine..,imi pare rau ca te dezamagesc..
roby_cado
Postat pe 16 Mai 2010 21:39
Hai ca nu e chiar asa. Ti-am spus ca-s de treaba.
Doara
Postat pe 17 Mai 2010 06:18
nu mai stiu daca mi-ai spus tu..,in orice caz, am observat si eu..
roby_cado
Postat pe 17 Mai 2010 23:01
Ma intreb daca voi,sunteti mai breji? Dar ma rog,teoria ii usoara,practica ii grea..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Mai 2010 23:16
O DATA AM INTRAT IN VORBA CU UN BARBAT MAI IN VARSTA...Care asa avea ciuda pe barbatii curvari si agresivi si smecheri...Dar dupa cateva vorbe am inteles ca si el facea la fel Barbati romani care sa se comporte frumos cu femeile sunt putini...Daca ai euroi multi..ai parte de toate complimentele din lume..Si afectiune si iubire
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Mai 2010 23:19
Iar spui prostioare.Asta denota ca nivelul tau de evaluare este la pamant.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 23:22
De la: Ioana007, la data 2010-05-17 23:22:26Iar spui prostioare.Asta denota ca nivelul tau de evaluare este la pamant.
Cu mine barbatii sunt sinceri..Stiu sa ii trag de limba...Imi povestesc de toate smecheriile lor...De mi sa taiat de ei...Si simt doar repulsie...pt barbati....Si nu mai vreau sa ma casatoresc in veci...Ca oricum doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Mai 2010 23:25
Inclin sa cred ca esti o femeie inteligenta.Chiar insist.Femeile nu se casatoresc cu barbatii doar penbtru ca sunt slabe.O fac din foarte multe motive.Daca tu iti alegi o altfel de viata nu toata lumea este obligata sa faca la fel, nu crezi? Si mai ales sa iti impartaseasca parerile.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 23:30

"doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele"

sa inteleg ca tu esti grasa irina?
si_totusi
Postat pe 17 Mai 2010 23:31
S-ar putea sa aiba mai putin intr-o parte si mai mult in alta.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 23:35
Irinuco, dute bre la manastire sa scapi de barbati, dar poate nu se stie.....
alex2007
Postat pe 17 Mai 2010 23:53
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-17 23:25:55
De la: Ioana007, la data 2010-05-17 23:22:26Iar spui prostioare.Asta denota ca nivelul tau de evaluare este la pamant.
Cu mine barbatii sunt sinceri..Stiu sa ii trag de limba...Imi povestesc de toate smecheriile lor...De mi sa taiat de ei...Si simt doar repulsie...pt barbati....Si nu mai vreau sa ma casatoresc in veci...Ca oricum doar femeile slabe au nevoie de un barbat langa ele...


Este evident ca Religia introdusa in scoli naste monstri, IN CAZUL TAU IRINA
Nu exista un atac mai cumplit la devoltarea personalitatii unui copil decat ingradirea lui in canoane religioase pre-medievale , in aceleasi sali de clasa in care invata despre teorema lui Pitagora , circuitul apei in natura sau structura cromozomiala a vietatilor.(despre care cert este ca tu habar nu ai)
Religiile lumii ar trebui sa fie doar "morala pura" . Este suficient sa conosti si sa respecti cele 10 porunci care sint esenta si scopul final al educatiei religioase.
Tot puroiul dogmatic este periculos , stupid si complet inutil.
La fiecare topic , indiferent de tema discutata intalnim ineptiile unei minti bolnave indoctrinata de o religie prost inteleasa.
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 00:53
De la: Ioana007, la data 2010-05-17 23:30:30Inclin sa cred ca esti o femeie inteligenta.Chiar insist.Femeile nu se casatoresc cu barbatii doar penbtru ca sunt slabe.O fac din foarte multe motive.Daca tu iti alegi o altfel de viata nu toata lumea este obligata sa faca la fel, nu crezi? Si mai ales sa iti impartaseasca parerile.
Pai sigur,nu trebuie ca toate femeile sa faca ca mine...Eu sunt o persoana solitara..Dar alte femei,daca sunt hotarate si au demnitate si pot sa isi impuna punctul de vedere...Pot sa aiba o casatorie fericita si copiii.Pt ca daca nu faci rau nimanui si esti cuminte..Dumnezeu te fereste de rautati si ii certa pe cei rai,care iti fac nedreptati..Le intorc rele prin oameni tot ca ei...Mie imi place sa fiu solitara si sa fiu libera ca pasarea cerului...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 Mai 2010 20:30
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-18 20:30:52
De la: Ioana007, la data 2010-05-17 23:30:30Inclin sa cred ca esti o femeie inteligenta.Chiar insist.Femeile nu se casatoresc cu barbatii doar penbtru ca sunt slabe.O fac din foarte multe motive.Daca tu iti alegi o altfel de viata nu toata lumea este obligata sa faca la fel, nu crezi? Si mai ales sa iti impartaseasca parerile.
Pai sigur,nu trebuie ca toate femeile sa faca ca mine...Eu sunt o persoana solitara..Dar alte femei,daca sunt hotarate si au demnitate si pot sa isi impuna punctul de vedere...Pot sa aiba o casatorie fericita si copiii.Pt ca daca nu faci rau nimanui si esti cuminte..Dumnezeu te fereste de rautati si ii certa pe cei rai,care iti fac nedreptati..Le intorc rele prin oameni tot ca ei...Mie imi place sa fiu solitara si sa fiu libera ca pasarea cerului...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 Mai 2010 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relație de cuplu fără intimitate 14 De la: garbo_472262 3 Septembrie 2017 21:01
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 28 De la: chanty 18 Septembrie 2010 09:52
VA ROG CITITI 6 De la: tutankhamon 12 Martie 2010 00:28
Am nevoie de un sfat....plissssss 3 De la: Doara 9 Noiembrie 2010 05:49
merita sa aibe un tata ca el? 244 De la: garbo215201 25 Iulie 2011 00:22
Setari Cookie-uri