Sa ii spun sau sa tac? Iubirea asta-i tare complicata...

De la: Celleste_, la data 2010-05-09 19:35:50
De la: blondina_X, la data 2010-05-09 19:34:34
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 19:32:16Nu-mi zice!!! Te mariti???



te mai ia dracu:))


RASISTO!!!



ce tot imi zici asa?
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 19:40
ce mostra de dialoguri interesante....multumesc fetelor...am avut ceva de invatat...
tutankhamon
Postat pe 10 Mai 2010 00:35
nu vi se pare ca ati cam deraiat de la topic?? o fi unul plictisitor dar totusi...ceea ce ati dovedit e ca sunteti"taranci de la oras"...aruncati cu rahat dar o faceti cu clasa...asta nu va scuza ;)
BAM_BAM
Postat pe 10 Mai 2010 03:50
Da...e tare!!!!
garbo046748
Postat pe 10 Mai 2010 10:03
Spune-i !
calimera70
Postat pe 13 Mai 2010 16:37
Si care-i problema voastra? Ce v-a deranjat de v-ati constipat asa? E singurul topic in care s-a deraiat de la tema discutiei?
Vreti sa vedeti unul in care se balacaresc ilustre "inteligente" de pe aici? Va recomand "celebrul" topic, intrat deja in istoria forumului "Cum o satisfaci daca ai penisul mic"
Poate atunci va reconsiderati pozitia.

Tylly
Postat pe 13 Mai 2010 16:42
Cell, sa respectam dreptul de proprietate intelectuala (pffff )...

"Cum sa o satisfaci daca ai penisul mic" by Aleha. Cu drag.
anakin
Postat pe 13 Mai 2010 16:44
mda... interesant cum, si mai ales cand, ii loveste pe unii criza de moralitate. Te doare mintea, nu alta!

anakine, nu te mai rade si pune ghilimele la 'telectuala aia, ca te ia lumea in serios.
Tylly
Postat pe 13 Mai 2010 16:52
Cell, "dreptul de proprietate intelectuala" chiar exista.. e drept, daca foloseam cuvantul ca adjectiv de mod, atunci da, puneam ghilimelele ..
anakin
Postat pe 13 Mai 2010 16:56
Mai, tu faci mishto de mine, este?
Are aleha proprietati intelectuale?


Tylly
Postat pe 13 Mai 2010 17:03
despre aleha ma indoiesc, sincer.. dar in legislatie este reglementata prin brevetul de inventie si marca inregistrata, pe de o parte, iar pe de alta, pe legea dreptului de autor.
anakin
Postat pe 13 Mai 2010 17:08
Aici se incadreaza perfect irinuca... N-am vazut pe nimeni sa inventeze atatea prostii...

Tylly
Postat pe 13 Mai 2010 17:14
Mey apropos de penisuri , tocmai citeam un articol in ,,elevatul" ziar ,,Libertatea", titlul fiind ,,Japonia tara cu cele mai multe penisuri sub 10 cm"
reyya
Postat pe 13 Mai 2010 17:14
Ouch!
Se apropie sfarsitul lumii, clar!

Tylly
Postat pe 13 Mai 2010 17:16
ei daca tot ai adus in discutie penisurile mici , Celleste.ce mai conteaza tematica topicului..,,iubirea-i tare complicata" ..pei cred si eu ..mai ales daca coroboram cele 2 aspecte
reyya
Postat pe 13 Mai 2010 17:18
de aici conceptul de greva japoneza, probabil...
quasaria
Postat pe 13 Mai 2010 18:26
io zic d aci si comunicarea non verbala!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Mai 2010 18:55
dap... aia care lasa semne.

Tylly
Postat pe 14 Mai 2010 00:15
am fost si eu intro situatie similara
parerea mea e sa mergi cu inima si sufltul deschis si sai vb de ce crezi tu xa sumti ptr el
e posibil ca el sa nu aiba aceleasi sentimente dar e posibil sa le aiba
nu ai de unde sti pina nu vezi si auzi cu urechile tale
eu cred ca artrebui sa iei taurul de cuarne si sati invingi teama dea borbi cu el deschis iar daca cu adevarat el nu ar inpartasi aceleasi sentimente cu tinr inseamna ca nu te merita si sa nuti mai faci iuluzio
dar toate astea le vei afla doar daca vei deschide gura si vei vorbi
ana23
Postat pe 14 Mai 2010 01:55
Ana, zici tu ca daca Denzel nu-mi impartaseste sentimentele, nu ma merita?
Hai ca mi-ai luat o piatra de pe suflet...
Ma pregateam sa iau taurul de "cuarne" si sa "borbesc" cu el, dar gata, imi conserv energia, ca nu-i de nasul meu! Da-l...
Tylly
Postat pe 14 Mai 2010 06:53
Dar vestita intuitie feminina nu-ti spune nimik?Eu cred ca u vrei neaparat sa-i spui insa frica e problema.Teama de a nu cadea drept "proasta"?Mai bine ii poti arata ca ai atitudine si curaj nu ca iti doresti sa pari ca celelalte.Personal, femeile care stiu ce vor si arata aceasta prin atitudinea lor mi-au atras atentia intotdeauna..
mirciulik78
Postat pe 14 Mai 2010 10:10
De la: ana___si_atat, la data 2010-04-23 19:44:54E prima data cand scriu pe un forum, asa ca nu prea stiu cum sa incep...
E vorba despre un baiat care imi este coleg de facultate.Are 21 de ani si eu un baiat foarte dragut, cu mult bun simt, destept,doar ca uneori e cam restras...
Si nu stiu cum de s-a intamplat, ce magie s-a produs, dar cred ca m-am indragostit de el...dar imi e teama sa ii vorbesc.De cand l-am cunoscut pe el parca totul in jurul meu a inceput sa se schimbe.Parca tot ce e legat de mine se invarte in jurul lui si atunci cand nu il vad sau nu vorbim lumea parca s-ar prabusi asupra mea...dar atunci cand el e in preajma mea parca toate grijile dispar si soarele rasare (mai ales ca are un zambet de milioane si e atat de dulce).Uneori cred ca si el simte acelas lucru, dar apoi ma razgandesc si spun ca asta e o prostie, ca nu as putea sa fiu cu un tip asa grozav ca si el, si ca ma considera doar o colega draguta si de treaba cu care se intelege bine si atat.
Am iesit de cateva ori impreuna, eu cu prietenele mele si el cu prietenii lui, dar am iesit de vreo doua ori numai noi doi; am vorbit multe dar niciodata nu am indraznit sa ii spun ce simt pentru ca m-as simti ca si o fraiera...
Prietenele mele au pareri cotradictorii in cea ce priveste acest lucru: una din ele imi spune sa mai astept, si ca daca el ma place o sa faca el primul pas, mai bine sa stau si sa astept decat sa il speriu; cealalta prietena dimpotriva, ma incurajeaza sa ii spun ce simt, ca viata trebuie traita din plin si in plus nu am nimic de pierdut daca ii spun...
Dar mie mi-e frica...ce fac daca el intelege gresit ceea ce eu vreau sa ii spun?daca crede ca sunt prea indrazneata si apoi el o sa se indeparteze de mine?daca spunandu-i o sa stric o prietenie frumoasa si o sa pierd un prieten bun?Daca mai apoi o sa ma priveasca ca pe o ciudata?
Sunt atat de confuza in privinta lui, si uneori as vrea sa mi-l scot din cap, dar nu pot...orice as face, orice as zice, oriunde as merge numai el e in mintea mea...
Voi ce ma sfatuiti fetelor?Sa ii spun cea ce simt, sau mai bine sa tac?Voi ce ati face in locul meu?
iiooana
Postat pe 15 Mai 2010 20:17
iati inima in dinti si zii tot ce ai pe suflet zii k il iubesti daca astepti dupa el nu rezolvi nimik...mai bn sa faci tu primul pas....;)...SUCCES...
iiooana
Postat pe 15 Mai 2010 20:20
nu stiu daca iti va fi de folos sfatul meu,eu sper ca da,sa-i spui direct nu este o solutie prea buna ,ca atunci e prea sigur de el,dar sa-l faci sa te iubeasca nu este atat de greu,imbracate frumos nu iesi din casa fara un macheaj cat de simplu,fi vesela mereu cand esti alaturi de el,nu stiu daca va duceti in aceiasi discoteca ,dar sa sti ca dansul in doi da rezultate invital la dans si cand te va simiti mai aproape o sa-ti dai seama daca si el te place,draga cand il ai atat de aproape nu trebuie sa-i spui ca te-ai indragostit,fa-l sa se indragosteasca si el de dine,un barbat in fata femei nu rezista iti spun eu fi provocatoare in fata lui si ai sa vezi cum cedeaza.....bafta
garbo095625
Postat pe 16 Mai 2010 11:40
Spune ce ai de spus! Nu este adevarat ceea ce se spune pe aici cu privire la barbati. Nu toti sunt asa curajosi cand e vorba de sentimente. Apoi, daca tu arati mult mai bine, el de ce nu s-ar teme de un refuz? Sotul meu era un timid cand l-am cunoscut (eram colegi de serviciu), iar primul pas l-am facut eu invitandu-l la o petrecere. De atunci (16 ani)suntem impreuna,avem 2 copii (unul mai are putin pana se naste)si o casnicie fericita. Asa ca, SUCCES!
mihaella_74
Postat pe 20 Mai 2010 19:02
ia atitudine, ce o fo o fi, carpe diem!! nu ai nimic de pierdut
narcysa
Postat pe 21 Mai 2010 14:05
De la: ana___si_atat, la data 2010-04-23 19:44:54E prima data cand scriu pe un forum, asa ca nu prea stiu cum sa incep...
E vorba despre un baiat care imi este coleg de facultate.Are 21 de ani si eu un baiat foarte dragut, cu mult bun simt, destept,doar ca uneori e cam restras...
Si nu stiu cum de s-a intamplat, ce magie s-a produs, dar cred ca m-am indragostit de el...dar imi e teama sa ii vorbesc.De cand l-am cunoscut pe el parca totul in jurul meu a inceput sa se schimbe.Parca tot ce e legat de mine se invarte in jurul lui si atunci cand nu il vad sau nu vorbim lumea parca s-ar prabusi asupra mea...dar atunci cand el e in preajma mea parca toate grijile dispar si soarele rasare (mai ales ca are un zambet de milioane si e atat de dulce).Uneori cred ca si el simte acelas lucru, dar apoi ma razgandesc si spun ca asta e o prostie, ca nu as putea sa fiu cu un tip asa grozav ca si el, si ca ma considera doar o colega draguta si de treaba cu care se intelege bine si atat.
Am iesit de cateva ori impreuna, eu cu prietenele mele si el cu prietenii lui, dar am iesit de vreo doua ori numai noi doi; am vorbit multe dar niciodata nu am indraznit sa ii spun ce simt pentru ca m-as simti ca si o fraiera...
Prietenele mele au pareri cotradictorii in cea ce priveste acest lucru: una din ele imi spune sa mai astept, si ca daca el ma place o sa faca el primul pas, mai bine sa stau si sa astept decat sa il speriu; cealalta prietena dimpotriva, ma incurajeaza sa ii spun ce simt, ca viata trebuie traita din plin si in plus nu am nimic de pierdut daca ii spun...
Dar mie mi-e frica...ce fac daca el intelege gresit ceea ce eu vreau sa ii spun?daca crede ca sunt prea indrazneata si apoi el o sa se indeparteze de mine?daca spunandu-i o sa stric o prietenie frumoasa si o sa pierd un prieten bun?Daca mai apoi o sa ma priveasca ca pe o ciudata?
Sunt atat de confuza in privinta lui, si uneori as vrea sa mi-l scot din cap, dar nu pot...orice as face, orice as zice, oriunde as merge numai el e in mintea mea...
Voi ce ma sfatuiti fetelor?Sa ii spun cea ce simt, sau mai bine sa tac?Voi ce ati face in locul meu?
eu zic sa nu te bagi,daca el are prietena...Poti sa iti pui un nick,,pe internet si asa poti sa il tragi de limba...Ii poti spune indirect ca iti place de el...Nu face tu face...Dar cu conditia sa nu te bagi daca are prietena...Pt ca nu este frumos sa te bagi peste altele...Ca apoi o sa ti se intoarca...Si peste tine,or sa se bage altele..Toate se intorc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Mai 2010 16:15
Off stiu ca-i complicat sa ii spui ce simti dar hai ca o sa iti spun ceva care o sa te incurajeasca.
In clasa a 10 m-am indragostit de un baiat.Si nu stiam cum sa ii spun ca il plac.Dar atunci am inspirat si expirat de 5 ori am prins curaj si-i iam spus-o.Fa si tu asa si spunei, nu te ingrijora totul va fi bine.CREDEMA!
garbo200051
Postat pe 4 Aprilie 2011 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reconversie profesionala 27 De la: dor72 29 Iunie 2011 21:29
am nevoie de pareri cafeform 3 De la: Nicool 10 Iulie 2011 23:10
O alta femeie in viata lor...eu! 368 De la: daniilia 27 Aprilie 2011 10:52
politica...?!...SEX...si comunisti....! 17 De la: gavril 13 Martie 2011 15:51
Invidia se trateaza...??? :) 46 De la: garbo271292 6 August 2017 11:21
Setari Cookie-uri