Oare mai e ceva de spus in aceasta relatie?

Estella,sa stii ca nu esti departe de adevar. Mi-a zis ca "ma uraste" pentru ca i-am oferit un model de femeie din toate punctele de vedere pe care acum il va cauta in oricare femeie va intra in viata lui. Neinteresant pentru mine, mie mi s-a parut o abureala ieftina, daca tot sunt asa buna, trebuia sa ma pastreze pe mine. Incep sa-ti dau dreptate insa pentru ca el mereu a zis ca relatia noastra e prea frumoasa si totul a curs prea bine ca sa tina. O alta tampenie...sa fugi de ceva pentru ca e prea frumos??? In fine, am inceput sa depasesc aceasta relatie, m-a consumat deja prea mult, prea multe lacrimi varsate si pentru ce?
Viata mea merge inainte, slava domnului suntem sanatosi toti 3...
AndraDH
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:40
bine faci....baiatul nu stie ce vrea,sau te considera prea buna pt el si asta il sperie....nu trebuie sa suferi,viata merge inainte,cus sau fara el.bafta
estela
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:30
gresit estela baiatul stie ce vrea eu asa cred e liber in cautare nu de o alta familie ci de aventuri sau prietenii fara obligatii gestul lui de a/i fii aproape la greu si complimentele la adresa andrei nu sunt decat un loc de buna ziua cum se zice andraDH in timp ai sa vezi ca nu ai ce regreta pentru ca nu ai pierdut nimic
gmpa
Postat pe 27 Aprilie 2010 18:01
Ce ma oftica insa mai tare si mai tare e ca nu pot sa cunosc pe altcineva fara sa fac comparatii...si desi nu era nici cel mai frumos...nici cel mai destept din univers...era cel de care imi placea...si acum nu-mi mai place nici unul
AndraDH
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:29
Andra, :) o sa apara si acela care e pentru tine. Crede-ma..lasa timpul sa treaca. Trecerea timpului "bandajeaza" usor ranile. Eu una as zice mersi ca relatia nu a fost mai lunga de doua luni pentru ca altfel ranile ar fi fost si mai adanci.

Probabil peste o perioada, cand ai sa-l intalnesti pe "omul drag", cel cu care ai sa imparti si bunele (calitatile) si responsabilitatile ai sa-i multumesti astuia in gand ca s-a retras la timp si ca nu ti-a facut viata praf.

Capul sus draga mea..
dede
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:29
andra,

uite ce fata frumoasa esti,lasa fixu' ala deoparte..
stiti reclama aia cu artanu'?
aia de la arahide?

"parasita?!norocoaso!esti libera sa incerci ceva mai bun!"...
iasomia
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:33
Andra...eu cred ca el joaca la mai multe capete!!!

da...lumea e mare,barbati sunt destui..va rasari un soare si pe strada ta!!
superbus
Postat pe 28 Aprilie 2010 19:54
sau nu.....
nazirra
Postat pe 28 Aprilie 2010 19:59
ahaaa!
fleurdelis
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:00
da! mai e de spus! valeaaaa! ura si la gara!
roiul! nu stiu....dar mai gasesc sinonimeee....
fleurdelis
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:05

Aveti dreptate! Ieri am avut o zi mai proasta, mai napadita de amintiri, in dimineata asta m-am trezit insa mai bine....asteptam soarele
AndraDH
Postat pe 29 Aprilie 2010 09:02
barbatii nu "sunt destui"..
cei care au calitati si sunt liberi, care locuiesc totusi aproape de orasul tau, daca mai vrei si trecuti de o anumita varsta, cati gasesti???

si daca gasesti unul liber si bun, ca o perla pe fundul oceanului, de unde stii ca nu il vei imparti cu alte "disperate" trecute prin singuratate si obsedate ca si tine sa puna mana pe "gentleman"-ul tau?

hai sa fim seriosi, sunt mult mai multe femei singure si de calitate decat barbati. Chestia cu "sunt atatia barbati" merge doar daca te cuplezi cu oricine sta la coada la merdenele...
Myself
Postat pe 29 Aprilie 2010 22:58
De la: AndraDH, la data 2010-04-29 09:02:37
....asteptam soarele
mai cu optimism....vad soarele cum rasare ...
gmpa
Postat pe 30 Aprilie 2010 02:26
andra..

asa mami..
sunt adorabili pustii...
iasomia
Postat pe 30 Aprilie 2010 13:35
Sunteti de milioane!!! Cat de bine ma simt sa ma vad asa sustinuta si cu galerie facuta!!!
Am hotarat sa las in urma, cum necum...omul nu a facut nimic special pentru noi, nu vad de cer l-as pastra la loc special atata vreme...
Va multumesc din inima!
Da, Iasomia, piticii mei sunt niste dulci si haiosi, ca orice copii...si merita sa fie respectati ca atare! Ei nu sunt defectele vietii mele, sunt ce am realizat eu cel mai de pret si ii multumesc lui DD ca ii am si sunt sanatosi!
garbo112926
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:55
Mama ei de treaba...iar am uitat s ama loghez inainte sa postez....
AndraDH
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:58
Relatia cu ,,fosta" nu e nici ,,terminata" (dovada sta pendularea lui intre tine si fosta) , nici esuata ..noooo, va minte ,,frumos" pe amandoua , atat pe tine cat si pe ,,fosta" care din cand in cand devine actuala , dovada disparitiile lui ,,subite" .
reyya
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:58
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:59
De la: AndraDH, la data 2010-04-27 08:40:56Estella,sa stii ca nu esti departe de adevar. Mi-a zis ca "ma uraste" pentru ca i-am oferit un model de femeie din toate punctele de vedere pe care acum il va cauta in oricare femeie va intra in viata lui. Neinteresant pentru mine, mie mi s-a parut o abureala ieftina, daca tot sunt asa buna, trebuia sa ma pastreze pe mine. Incep sa-ti dau dreptate insa pentru ca el mereu a zis ca relatia noastra e prea frumoasa si totul a curs prea bine ca sa tina. O alta tampenie...sa fugi de ceva pentru ca e prea frumos??? In fine, am inceput sa depasesc aceasta relatie, m-a consumat deja prea mult, prea multe lacrimi varsate si pentru ce?
Viata mea merge inainte, slava domnului suntem sanatosi toti 3...


cunoastem ,,genul nehotarat" si incapabil sa-si asume o iubire, in definitiv iubirea e si o chestiune de vointa, stiu ca suna ciudat..in sensul ca trebuie sa stii ce vrei si ce-ti doresti ..si mai ales sa fi dornic sa fi cu cea pe care o iubesti, daca nu este capabil sa-si asume ceea ce simte pt tine nu ai pierdut nimik . Next!
reyya
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:02
an-dra-dh!
an-dra dh!
galeria...

reya,

tu esti necajea,iubita?
...
n-a pierdut nimic,m-a ferit sfantu' sa-mi iasa in cale unu' care plange dupa fosta...
oaliuuu!
cred ca trebuie sa fie una dintre cele mai naspa experiente...
iasomia
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:17
zi tuuu...nu-i asa ca numai o nesimtita ar rezista chestiei asteia??
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:25
oho..
si e lumea plina...
iasomia
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:29
de fete carora nu le pasa de inima ci de....
portofel!
imda...ar trebui luate niste lectii
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:31
renunta pana nu e prea tarziu
salvyna_g
Postat pe 2 Mai 2010 12:40
festina lente, adica grabestete incet cred ca il sperie schimbarile ,stii ca barbatii sunt ca copii, iti doresc ceva il au si isi pierd interesul
narcysa
Postat pe 8 Mai 2010 05:45
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 05:58
De la: anakin, la data 2010-04-26 14:01:41Mami Iaso,

Fie si din solidaritate masculina, eu tind sa cred ca baiatul ala a procedat corect.
In primul rand, daca incep o relatie si dupa o luna partenera se confeseaza unei prietene ca ar dori sa incerce si pe altii, e limpede ca nu voi avea multe in comun cu ea. Gandeste-te cum ar fi fost invers.
Al doilea, a avut femeia un necaz, omul a procedat corect si a fost alaturi de ea, ajutand-o. Si atat. Apoi a plecat, intrucat fata trebuia sa isi ada de viata in continuare, asa cum avea in plan... Doar nu era sa se opuna fericirii ei, nu-i asa?

Deci, rezumand, ca barbat, personal nu as continua o astfel de relatie.


Anakin,
Si eu am aceeasi parere ca si tine. In plus asi adauga ca e cam devreme, dupa doua luni de relatie, sa ceri un angajament ferm unuia care abia a iesit, sau nu, dintr-o relatie. Ba in plus ai mai facut si tu afirmatiile alea care i-au picat ca dracu... iti dai seama
Sorry nu sunteti la prima tinerete. La varsta asta lucrurile se cern mai greu deoarece sita e mai plina.
In definitiv , ce-ti doresti , rochia alba de mireasa dupa doua luni de relatie?????....
Nop....ii dau dreptate tipului ca a batut in retragere.
Nu dau sanse de reusita acestei relatii.
Anilus
Postat pe 9 Mai 2010 08:04
Trateaza cu rabdare si respecta regulile pe care le impune el.Daca te cauta mai are ceva care nu-i da voie sa renunte,ai rabdare timpul rezolva multe.
2NA
garbo105191
Postat pe 9 Mai 2010 08:49
Tu ai vorbit cu el despre toate chestiile astea pe care ni le impartasesti noua? Eu cred ca nu.Pune cartile pe masa si spuneti-va ce vreti unul de la celalt.In felul asta te-ai putea scuti de-o eventuala deceptie de mai tirziu.
mala
Postat pe 17 Mai 2010 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau ce nu pot avea, ajutor! 13 De la: pantera_neagra 25 Septembrie 2009 19:20
Relatia cu un strain! Merge sau nu merge? Ajutor! 297 De la: daniilia 25 Februarie 2010 22:10
Traiesc cu un barbat pe care nu l iubesc 62 De la: estela 15 Iunie 2011 01:06
Nu ma mai cauta 14 De la: garbo_7796 5 Februarie 2015 21:49
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
Setari Cookie-uri