un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul

as dori sa citesc comentariile fiecaruia si poate gasesc un raspuns.
ani_76
Postat pe 9 Iulie 2010 16:50
draga mea, cate unii fac pe victimele cand nu sunt divortati si acolo sa vezi cacealma!
cat despre cei divortati, unii chiar sunt, altii se simt iar ceilalti isi traiesc "pruncia"; cauta o "mama" care sa le oblojeasca ranile pe care isi inchipuie ca le au sau vor ca tu sa crezi ca le-ar avea; scopul tuturor acestor manifestari?! hai mai, ce crezi tu ca isi doresc!?
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 16:54
iar topic cu de astia de vor sa le fie linse ranile lasate de altcineva?? haideti mey ce dreaku ..doar nu suntem toate in rolul Memei Dolores, sufletul ranitilor Eu zic asa , unul care-si cara traumele si suferintele avute in relatia cu altcineva intr-o noua relatie(Cu mine) , e din start pus pe lista ,,Irelevantilor" din viata mea. Ma ingretoseaza genul care face comparatie cu ce i-a facut fosta nevasta ...asta trebuies parasiti din fasa..nu va mai bateti capul cu ei grils, aveti o viata , nu o pierdeti cu licurici
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:06
Moniq..gand la gand...asta am scris si eu..ani 76,.trimite-l maica-sii sa-l obojeasca ea..sau fostei neveste
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:09
Reyya, las ca-i bine, poate intelege, macar fata asta!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:11
am avut si eu unul asta...in afara ca era traumatizat de ma-sa , era traumatizat si de fosta nevasta..ulterior cred ca afost si de mine, dar nu am mai apucat sa-l intreb
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 17:14
fac pe victimele ca sa nu isi asume partea de vina: un fel de raspuns la prejudecata "daca l-a lasat aia o avea el ceva defect".
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2010 18:33
Intr-adevar,nene, numai femeile divortate sunt niste victime nevinovate. Barbatii divortati ar trebui impuscati imediat dupa ce hotararea instantei devine definitiva si irevocabila, mama lor de defecti...

PS - Nu ii impuscati inainte de a face recursul, totusi..
anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 18:41
n-ati inteles nimic....fata intreaba de ce barbatii fac pe "victimile" nu pe "victimele" , da???
deci acum hai cu raspunsurile corecte
nelly05
Postat pe 10 Iulie 2010 18:45
anakin, intr-un conflict ambele parti sint vinovate... macar pentru faptul ca n-au stiut/putut sa aplaneze.
intrebarea nu era cine e de vina ci de ce fac barbatii pe victimele.
O fi spus cineva ca femeile nu fac?!

pardon, pe "victimile".
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2010 18:47
Q, mi-e lene sa caut toate postarile, dar este un curent general in sensul asta - acela de a creiona o imagine cat mai dezgustatoare barbatilor.
Eu personal banuiesc eu ca nu foloseste nimanui. Dar daca sunt opinii diferite de a mea, nici o problema
anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 18:58
pai da na, e forum de femei, sa ma scuze exceptiile.... Doar n-o sa fie un curent general "ce defecte sintem noi".
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2010 19:04
Corect, nu prea avem ce cauta in vestiarul fetelor

anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 19:07
cum ce.... inteligenta si sensibilitate feminina...
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2010 19:10
Aaaa, asta se subintelegea din chestionarul de la inscriere
anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 19:17
De la: ani_76, la data 2010-07-09 16:50:29as dori sa citesc comentariile fiecaruia si poate gasesc un raspuns.
Pentru ca sint perversi!
teodor_el
Postat pe 22 Iulie 2010 09:36
Tooooti?!?
liaiedera
Postat pe 23 Iulie 2010 22:01
barbati au fost mereu catalogati ca niste caractere puternice,curajoase,dar in genereal se deovedeste ca nu e asa.:)).pentru ei conteza parerea celor din jur,"vezi doamne ce o sa zica Costica,colegu meu de pahar,dac vede ca...",deaceea prefera in general sa posteze in cei buni,de incredere!
chiar daca din punct de vedere al fizicului suntem total diferiti,sufletul e la fel!
IoanaBri
Postat pe 24 Iulie 2010 00:11
draguta..,daca prietenul/sotul tau are "prieteni de pahar",e strict problema lui.., probabil si a ta..,dar nu mai generaliza..
roby_cado
Postat pe 24 Iulie 2010 00:46
De la: anakin, la data 2010-07-10 18:41:30Intr-adevar,nene, numai femeile divortate sunt niste victime nevinovate. Barbatii divortati ar trebui impuscati imediat dupa ce hotararea instantei devine definitiva si irevocabila, mama lor de defecti...

PS - Nu ii impuscati inainte de a face recursul, totusi..
charmelen
Postat pe 24 Iulie 2010 02:55
@anikin: de ce sa-i impuscam? eu prefer lapidarea pentru infideli, ca musulmaniii!
charmelen
Postat pe 24 Iulie 2010 02:58
Daca voi femeile ati lasa masca prefacatoriei deoparte si ati invata sa fiti sincere.... dar e o problema.... ca sa ajungeti sa fiti sincere trebuie mai intai sa invatati sa fiti tolerante!
Offf..... e prea mult pentru voi! E prea greu sa invatati a deveni prieten adevarat!
Pentru voi implicarea intr-o relatie trebuie neaparat sa creeze obligatii !
marceltuky
Postat pe 24 Iulie 2010 05:59
pentru cine bre..? ,din patea cui bre..?
roby_cado
Postat pe 24 Iulie 2010 06:04
De la: marceltuky, la data 2010-07-24 05:59:44Daca voi femeile ati lasa masca prefacatoriei deoparte si ati invata sa fiti sincere.... dar e o problema.... ca sa ajungeti sa fiti sincere trebuie mai intai sa invatati sa fiti tolerante!
Offf..... e prea mult pentru voi! E prea greu sa invatati a deveni prieten adevarat!
Pentru voi implicarea intr-o relatie trebuie neaparat sa creeze obligatii !

Ei cum asa? Nu draga. Intr-o relatie doar femeia are obligatii. Barbatul e liber ca pasarea cerului sa faca cand vrea, ce vrea, unde vrea si cu cine vrea. Femeia sa se comporte ca un prieten si sa ii asculte marturisirile cand se intoarece si sa ii puna si un blid de mancare in fata. Sau mai sigur, pe fata.
Doara
Postat pe 24 Iulie 2010 07:55
Imi plac postarile voastre,dar fiecare voreste in functie de experientele traite,ar trebui poate sa folositi si ....unii barbti si ...unele femei,nu ar mai suna asa personal.Si ca sa dau un raspuns...unii barbati fac pe victimele (suna mai bine asa)ptr. ca e o metoda de a agata si a nu se implica prea mult in relatii de moment.Le e teama sa recunoasca in fata, ca vor doar o relatie fara obligatie.
poate_da_poate_nu
Postat pe 24 Iulie 2010 10:15
bre...poate da ....poate nu...
nazirra
Postat pe 24 Iulie 2010 10:39
as mai adauga ceva,doruletule.....
sa-l calci(in picioare,normal)cand pleaca la amanta,iar cand vine sa-i pregatesti baia si sa-l intrebi daca nu e obosit.....
sa vorbesti doar cand esti intrebata si sa taci cand "domnul" nu are chef de vorba....

asa e dine bre marcelush???ce zici,sunt fata de gashca???



poate_da_poate_nu(pffffff....am reusit ),unele experiente te marcheaza si e normal sa vorbesti din perspectiva acestora
a nu se intelege ca sunt adepta"generalizarii",eu tot mai cred ca exista si "feti frumosi pe cai albi"(in povesti )
eladaela
Postat pe 24 Iulie 2010 10:43
asa-i ...Eluta .......in povesti
jeanette40
Postat pe 24 Iulie 2010 10:50
ella....ce faci????????????traiesti?????pe unde ai umblat???????????????
nazirra
Postat pe 24 Iulie 2010 10:53
traiesc mami....nu am fost nicaieri...
da' sti tu problema mea,n-am laptop,n-am calculator....
l-am dus la reparat si sper ca de saptamana viitoare sa va vizitez mai des
eladaela
Postat pe 24 Iulie 2010 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ONG-uri smart: Ateliere Fara Frontiere si Omuletii Verzi 57 De la: dor72_ 9 Septembrie 2011 23:47
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
Concurs 8 Martie 9 De la: Thor_again 7 Martie 2011 12:55
Setari Cookie-uri