vreau un sfat, am gresit asa mult oare?

ce sfaturi mai vrei ??????
LASAL BALTA
valdo68
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:42
Continua fara el. Oricat de gelosi si posesivi am fi unii dintre noi el depaseste orice bariera. Probabil ca in viitor urma si o scurta bataie la uurmatoarea minciuna.
pss
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:00
De la: valdo68, la data 2010-04-22 11:41:09unde l-ai gasit ????
tirmitel la gradina zoologica acolo sigur o sa fie fericit

In jungla!!
Lidiaolteanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:25
De la: Celleste_, la data 2010-04-09 11:08:04fetita, tu asa vrei sa-ti traiesti restul vietii?
cum crezi ca va fi viata ta daca te vei casatori cu un asemenea om? asta e in stare sa te incuie in casa si sa te izoleze chiar si de propria-ti familie. peste putin timp probabil va trece la argumente mult mai grele, care lasa urme vizibile.
pentru ce suporti toate astea? ce-ti ofera in schimbul iubirii si supunerii tale? jigniri, ofense, mishtocarii... asta e ceea ce meriti? esti sigura?
deschide ochii, puiule! trimite-l la origini si traieste-ti viata.
asculta vocea experientei: decat langa un om bolnav de gelozie, mai bine singura.

este un cretin
nu merita sa-ti pierzi timpul cu el
malyka
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:04
TRAIESTE-TI TINERETEA FATA DRAGA! NU-TI BATE JOC DE VIATA TA.. PT CE?
PT O BUCATA DE .......
bica
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:36
EU TEAS INTREBA CE VARSTA AI? AI O VIATA,,,DA? TRAIESTEO ASA CUM ITI DICTEAZA INIMA DAR NUTI BATE JOC DE EA TE POTI INDRAGOSTI LA ORICE VARSTA EU AM 52 ANI SITI POT SPUNE CA SUNT MAI INDRAGOSTITA DE ACUALUL DECAT FOSTUL PT CA E PERSOANA PE CARE MIAM DORITO TE PUPIK AI GRIJA DE TINE,,,,VITA MERGE INAINTE,,,
dananistor
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:24
si de ce tipi bre asa de dimineata???
si bine mai zici tu.....VITA merge inainte



brevos natiune.....trai-ne-ar viitorul
eladaela
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:36
ioi.....saraca.....
nazirra
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:38
cu duhu saraca....
eladaela
Postat pe 27 Aprilie 2010 08:40
Stiu ca-l iubesti, si ca nu poti sa renunti. Acum tot ce-ti spunem noi ti se par prostii, vor trece pe langa urechea ta si vei face tot cum stii tu, adica. Te vei desparti de el, iti va cadea in genunchi, va veti impaca, o sa promita ca nu mai face, apoi, dupa ce te va prinde iar cu dragostea, va incepe iar, si iar, si vor fi certuri, scandal, despartiri la miezul noptii, spionari din masina (crede-ma, stiu ce spun) , scandal in fata blocului, pe strada, oriunde. Asa va fi viata ta toata, de acum inaite, daca alegi viata alaturi de el. Am cunoscut un cuplu care asa faceau, cunoscandu-se din liceu. in sfarsit, s-au casatorit, ea, nevinovata, crezand ca daca vor fi casatoriti , el se va linisti. Surpriza! El a devenit si mai posesiv, si mai gelos, casnicia lor era o cearta continua, au facut un baiat, stresat de mic de scandaluri si certuri, devenit, copilul ala un stres, plangea tot timpul, urla la toti, batea mama, bunica, musca, rupea, spargea tot. Intr-un final, cuplul a ajuns la divort cu scandal, cu da-mi copilu', nu ti-l dau, te omor, sa moara mama, te tai , si alte cretinitati din gelozie. Crede-ma TREBUIE SA AI PUTEREA SA RENUNTI! Nu te cunosc dar presupun ca esti tanara si frumoasa, si nu ti-e greu sa gasesti pe cineva care sa te adore , FARA A FI GELOS !MULT SUCCES, FATO!
calimera70
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:51
acest baiat nu te merita din start .nu are nici un drept asupra ta .gresala ta este k ai acceptat sa rupi relatiile tale de prietenie din cauza lui .xce om fie barbat fie femeie are prieteni fie k ne place sau nu anturajul celuilalt trebuie sa il acceptam.nimeni nu trebuie sa se rupa de trecut doar pt prezentul alturi de celalalt.eu cred k nu te iubeste de ajuns si astea sant pretexte de 2 lei ,gelozia nejustificata ,faptul k u nu trebuie sa mai ai prietene doar k nu ii plak lui ,si alle prostii de genu sant doar pretexte .esti tanara ai viata inainte nu trebuie sa te opresti la acest barbat kre nu accepta niste lucruri kre sant normale de fapt si de drept,tu nu ai gresit cu nimik ,nu ai dc sa te simti vinovata decat de faptul k ai acceptat sa nu mai ai viata ta pt acest barbat .
.uita de acest barbat si cauta dragostea in alta parte .asa va fi mereu alaturi de acest barbat si chiar nu se merita .pupici si bafta
dana_dgg
Postat pe 29 Aprilie 2010 09:45
De la: garbo111638, la data 2010-04-09 10:59:16sunt noua pe acest site...si as vrea sa va spun povestea mea si sa imi dati un sfat...va rog. vb cu un baiat de 2 ani...caruia i-am iertat fff multe...era un tip posesiv, gelos...si totusi pt iubirea noastra am continuat...acum sa intru in subiect, el nu prea era de acord cu nici o prietena de a mea, cik sa nu imi bage prostii in cap una din ele, si incetul cu incetul am renuntat la tot pt el, si am ajuns s nu mai am nici o prietena, doar una cu care vb din cand in cand, si el stia asta, dar nu prea era de acord nici macar cu ea, si specific sunt fete cuminti, dar la o cearta de a noastyra i-a mi-a spus ca baiatul asta nu ma merita si de atunci nu o mai suporta nici pe ea...si aseara m-a sunat respectiva prietena sa ii dau o pereche de cizme dc am si normal k nu am putut o refuza, si dupa 2 ore prietenul mea a venit la mn fara ca eu sa stiu si a vzt in drum spre mn pe prietena mea incaltata cu cizmele mele si s-a oprit in dreptul ei si a intrebat o de unde le are etc, si ea normal de rusine a zis k sunt ale ei, si k am si eu la fel, si el m a sunat cand a ajuns in fata casei mele, si mi-a zis "m-am intalnit cu prietena ta si avea cizme ca ale tale, si eu de frica ca sa nu ma cert cu el, i-am sp k are si ea la fel si k ale mele sunt in casa, si a spus s i le arat si nu am avut cum...si m-a prins cu minciuna...si am incercat sa dau de el dar si-a schimbat nr si-a schimbat tot...tin sa precizez ca mereu ma fc mincinoasa, ma jignea etc, desi niciodata nu i-am gresit cu nimic, in 2 ani de zile nu i-am gresit nici macar cu o privire,,,poate am gresit dar nu pot trai fara prietene...e absurd...va rog frumos sa imi dati un rasp...eu am 22 si el la fel...


helloooooooo sunt alte zeci de baieti k lumea cu care se merita sa stai de vorba, ce mai acuti cu idiotul ala? auzi, de la o pereche de cizme sa sch nr de tel? dar dac ai ramana insarci si din n motive ai pierde copilul ce ti ar face? ti ai pus intr asta vreod? las o naiba de dragoste k tin 3 zile. fata mea, am 26 de ani dar zau ca faci o mare nebunie. sotul meu nici nu ma intr ce disc cu prietenele cand ne intalm dar sa mi interzica sa le vad! lasa l ! NU TE MERITA NICI PE TINE NICI PE VREO ALTA FATA! ARE PROBLEME PSIHICE
allay
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:19
Vorbesti la trecut de el.

Oricum...pe mine mama m-a invat de barbatul betiv, curvar si gelos sa fug cat ma tin picioarele.
Esti tanara si ai tot viitorul inainte.Meriti mai mult decat un cretin plin de el si care se crede stapanul tau.
LA NAIBA CU EL
Nirvana
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:47
De la: garbo111638, la data 2010-04-09 10:59:16sunt noua pe acest site...si as vrea sa va spun povestea mea si sa imi dati un sfat...va rog. vb cu un baiat de 2 ani...caruia i-am iertat fff multe...era un tip posesiv, gelos...si totusi pt iubirea noastra am continuat...acum sa intru in subiect, el nu prea era de acord cu nici o prietena de a mea, cik sa nu imi bage prostii in cap una din ele, si incetul cu incetul am renuntat la tot pt el, si am ajuns s nu mai am nici o prietena, doar una cu care vb din cand in cand, si el stia asta, dar nu prea era de acord nici macar cu ea, si specific sunt fete cuminti, dar la o cearta de a noastyra i-a mi-a spus ca baiatul asta nu ma merita si de atunci nu o mai suporta nici pe ea...si aseara m-a sunat respectiva prietena sa ii dau o pereche de cizme dc am si normal k nu am putut o refuza, si dupa 2 ore prietenul mea a venit la mn fara ca eu sa stiu si a vzt in drum spre mn pe prietena mea incaltata cu cizmele mele si s-a oprit in dreptul ei si a intrebat o de unde le are etc, si ea normal de rusine a zis k sunt ale ei, si k am si eu la fel, si el m a sunat cand a ajuns in fata casei mele, si mi-a zis "m-am intalnit cu prietena ta si avea cizme ca ale tale, si eu de frica ca sa nu ma cert cu el, i-am sp k are si ea la fel si k ale mele sunt in casa, si a spus s i le arat si nu am avut cum...si m-a prins cu minciuna...si am incercat sa dau de el dar si-a schimbat nr si-a schimbat tot...tin sa precizez ca mereu ma fc mincinoasa, ma jignea etc, desi niciodata nu i-am gresit cu nimic, in 2 ani de zile nu i-am gresit nici macar cu o privire,,,poate am gresit dar nu pot trai fara prietene...e absurd...va rog frumos sa imi dati un rasp...eu am 22 si el la fel...



Mda, doamnele si-au varsat amarul,ca de obicei deviind de la raspunsul pe care il astepti, asa ca pot sa imi dau si eu cu parerea...

Tipul, din ceea ce spui, e intr-adevar cam radical, dar si tu l-ai mintit. Ori, ceea ce pare pentru femei o minciuna nevinovata, pentru barbati inseamna sa isi puna intrebarea "oare cu ce m-a mai mintit?" si de aici... variatiuni pe tema data,...iar daca mai aveai si antecedente, barfe , "strambe" bagate de prieteni (cea pomenita de tine in mod clar nu ii inspira incredere) sau familie, ... asta a fost picatura care a umplut paharul
Iti sugerez sa o lasi balta, pentru simplul motiv ca, daca pentru atata lucru ai mintit, si el a reactionat asa, relatia voastra era una chinuita, si in nici un caz ce ar fi trebuit sa fie ca sa merite sa plangi dupa ea... si mai bine ca s-a terminat acum.

Din nou, strict doar parerea mea, tipul, asa cum o fi el, e mai bun decat altii, macar a facut stop joc si nu s-a ajuns la violentele care fac parte din experienta multor doamne de pe aici.

Invata-ti lectia de a nu mai minti si de a avea de acum incolo relatii in care increderea sa fie pe primul loc.


Clientu
Postat pe 1 Mai 2010 17:18
clientu...
cam rarut,ca-i mai dragutz???
LILO
Postat pe 1 Mai 2010 17:35
tipul asta este un mitocan zau
parca-l si vad cu cizme de manelist si cu tricou mulat intrebando pe prietena ta de unde are cizmele
ce ?
face inventarul la sifonier
si inca ceva , daca iti interzice sa vorbesti cu prietenele tale atunci te vrea pentru el pe tine si sifonierul tau in dormitorul lui...asa suna ce-l putin
odios
oly25
Postat pe 2 Mai 2010 22:10
ca sa te respecte cineva trebuie in primul rand sa te respecti tu nu vei fi fericita niciodata cu o asemenea persoana
garbo112047
Postat pe 3 Mai 2010 09:49
saraca de tine,,,cunosc si eu pe cineva la fel si nu a ajuns bine...parerea mea este aceea de a nu-i mai permite sa iti interzica nimic...si daca pana la urma nu poti sa te impui..interzicei si tu lui sa isi mai caute prietenii..si daca intr-adevar tine la tine ori o sa isi schimbe ideile ori renunta la prietenii lui..asa ca ceva trebuie facut cat mai repede...ca deja ti-a prins slabiciunea...bafta!PS!de obicei cand cineva iubeste nu ii face celui iubit lucruri care stie ca il dor!
roxyroxy
Postat pe 19 Mai 2010 18:20
renunta sa mai lupti pentru acest baiat! parerea mea ca ti-a spalat creierul..sunt convinsa ca altfel la cererea lui " vreau sa vad cizmele" ai fi avut un raspuns sincer...ceva de genul : " nu e treaba ta!" sau ...dar tocmai ptr ca acest baiat a ajuns sa faca din tine o marioneta, un om fara personalitate, ai astfel de temeri...CAPUL SUS si treci mai departe!
dannyella
Postat pe 22 Mai 2010 09:40
e clar ca il iubesti foarte mult,,,,iubirea ne determina sa trecem cu vederea peste f multe lucruri,dar oare,iubirea adevarata,ne face sa suferim si sa nu ne simtit in siguranta langa omul pe care il iubim??

nu te condamn pt nimic,in relatia mea,la randul meu am acceptat muuulte,la care nu m-as fi gandit niciodata!deci,te inteleg perfect.la 22 de ani,iubitul tau ar trebui poate sa fie mai intelept/matur si nu sa-si dea seama ca ai nevoie de prieteni,ci sa realizeze ca nu are dreptul sa iti interzica sa vb cu persoanele cu care tu doresti...incearca printr-o maniera adecvata,caci tu sti cum poti discuta cu el si cum te poti face inteleasa si spune-i ca nu te afli sub comanda lui...poate nu vrea s ate domine,dar este extrem de gelos si posesiv...sa nu-i fie teama ca o prietena,doua,zece,nu te rapesc de langa el!!!astept vesti bune...
crissmirelle
Postat pe 23 Mai 2010 16:09
Cred ca sti foarte bine ca nu te merita! Cred ca il iubesti, altfel n-ai fi stat cu el in aceste conditii, dar trebuie sa realizezi ca sunt sanse mari ca relatia ta sa se deterioreze pe masura ce trec anii. Mai bine nu va fi!
http://mamasiiubita.blogspot.com/
elaga
Postat pe 11 August 2010 13:51
buna asa am patit si eu la inceput si a devenit obraznic cu mine avem opt ani dar nimic nu sa schimbat rupe relatia eu am deja patru zile de cand l-am lasat ai grija sa nu pierzi timpu degeaba bafta vezi ce faci
garbo085927
Postat pe 12 August 2010 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu 6 ani mai mic 40 De la: Dor_marunt 22 August 2010 09:00
Pauza in relatie 25 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:41
minciuni,infidelitate 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
CELE MAI HAIOASE URARI DE NUL NOU... 18 De la: tutankhamon 30 Decembrie 2009 23:54
dak imi puteti spune parerea voastra 7 De la: me_reloaded 15 Octombrie 2010 17:35
Setari Cookie-uri