Sunt mai bun, nu sunt mai bun... sunt mai bun?

fleurdelis
Postat pe 28 Februarie 2010 14:32
Ce? Zii din nou si mai rar. :D
garbo101781
Postat pe 7 Martie 2010 22:33

uite zzic! da tu cine esti???
si sa nu-mi zici tanti-aglaia k nu tine
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 22:35
[Quote Numele = 'Data garbo101434' = '2010-02-28 08:42:10 '] Exact! De multe ori linistiti Stam, ne uitam la ONU de ceva sau de film poate citim, eu incep IAR: "de bun-simt nimic!" Ma, IAR / buc i-mi spune contrariul: "- Nu e adevarat, pentru mine esti cel mai bun!" Si eu o contrazic (normale), zi ii spun: "-stiu eu ca nu asa e!" si ii spun, ca si deaca nu as fi mai bun, nu mi-ar spune, "-Da! Asa e! Nu esti mai bun!" Mamaaaa, ghiveci ce e in capul! Eu Trebuie sa creasc UP!




Exista motrice de ngrijire pentru om diferite ONU se teme de ceva, insa La fiecare n parte, teama reprezinta o senzatie ngrozitoare. Aceasta le ntunec mintea i le controleaz Viaa, I Schimb din oameni calmi, n oameni agitai, i streseaz i i ngrijoreaz, iar toate aceste senzatii i fac S κi distrug nu numai Sntatea psihic ci si cea Fizic




alexxandra
Postat pe 9 Martie 2010 21:51
Ce curioasa sunt ce raspuns ti-ar da mamicuta ta la problema care te macina. Te-ai intrebat vreodata? Ma gandeam eu ca nu. Pt tine e probabil confirmarea ca esti un baietel dragut, care trezeste fiori doamnelor astea mai "cu capul in nori". Mi se pare ca esti de-a dreptul imatur, iar la 20 de ani trebuia sa stai inca prin biblioteci si sali de cursuri nu in paT cu femei de varsta mamei tale. Tu...mai ai de crescut, insa doamna chiar ma uimeste cu "iubirea ei adolescentina", care probabil uita ca "ceea ce nu traim la timp n-avem cum sa traim niciodata". Nu ca as face pe lupul moralist aici, dar cred ca e timpul sa va treziti amandoi la realitate, sau macar ea, pt ca tu mai ai pana sa ajungi barbatul care probabil esti in ochii ei.
oana4me
Postat pe 9 Martie 2010 23:00
De la: oana4me, la data 2010-03-09 23:00:16Ce curioasa sunt ce raspuns ti-ar da mamicuta ta la problema care te macina. Te-ai intrebat vreodata? Ma gandeam eu ca nu. Pt tine e probabil confirmarea ca esti un baietel dragut, care trezeste fiori doamnelor astea mai "cu capul in nori". Mi se pare ca esti de-a dreptul imatur, iar la 20 de ani trebuia sa stai inca prin biblioteci si sali de cursuri nu in paT cu femei de varsta mamei tale. Tu...mai ai de crescut, insa doamna chiar ma uimeste cu "iubirea ei adolescentina", care probabil uita ca "ceea ce nu traim la timp n-avem cum sa traim niciodata". Nu ca as face pe lupul moralist aici, dar cred ca e timpul sa va treziti amandoi la realitate, sau macar ea, pt ca tu mai ai pana sa ajungi barbatul care probabil esti in ochii ei.



daca postezi,fi macar constructiva.nu te apuca sa judeci,nu suntem la tribunal.da-i un sfat.ok?esti in stare?
alexxandra
Postat pe 9 Martie 2010 23:54
alexandra, defineste "constructiv".
Daca sa pupi...sa zicem pe frunte, tie ti se pare constructiv, inseamna ca avem dictionare diferite.
quasaria
Postat pe 10 Martie 2010 00:55
De la: quasaria, la data 2010-03-10 00:55:06alexandra, defineste "constructiv".
Daca sa pupi...sa zicem pe frunte, tie ti se pare constructiv, inseamna ca avem dictionare diferite.



aici nu-i vb de pupat,dar nici de criticat.daca tot vrea sa dea sfaturi,sa nu faca pe lupul moralist.incercam sa ajutam ,printr-un sfat in cazul in care cineva ar fi intr-o situatie similara.cel care a postat subiectul,a facut-o ca o eventuala stare de fapt,insa dupa cum descrie,atat de infantil,e doar o presupusa stare.nu vb de tine ci de antepostatoarea noastra.
alexxandra
Postat pe 10 Martie 2010 02:30
aleho, ti-a nascut nevasta?
si tie cand iti creste iar cucu' la loc, sa te crezi iulius cezar?
sau urmeaza sa fii calul lui caligula acum...?
pik_nik
Postat pe 10 Martie 2010 06:11
reactiile sincere la starea infantila, presupusa sau nu, sint constructive spre deosebire de vesnicul "da, saracul de tine".
In general concluziile bune sint rezultatul unei dispute mai curind decit al acordului si binecuvintarii tuturor - iar pe de alta parte fiecare are dreptul, ca si tine, ca si mine, sa reverse din putul gandirii. Si probabil n-as fi intervenit daca nu ma irita oarecum tonul de t'varsa profesoara care bate cu catalogu' in catedra, liniste va rog, vorbiti aliniati doi cite doi, si cu parintii tunsi la scoala....
Sintem adulti toti, Alexandro.
quasaria
Postat pe 10 Martie 2010 09:22
De la: quasaria, la data 2010-03-10 09:22:01reactiile sincere la starea infantila, presupusa sau nu, sint constructive spre deosebire de vesnicul "da, saracul de tine".
In general concluziile bune sint rezultatul unei dispute mai curind decit al acordului si binecuvintarii tuturor - iar pe de alta parte fiecare are dreptul, ca si tine, ca si mine, sa reverse din putul gandirii. Si probabil n-as fi intervenit daca nu ma irita oarecum tonul de t'varsa profesoara care bate cu catalogu' in catedra, liniste va rog, vorbiti aliniati doi cite doi, si cu parintii tunsi la scoala....
Sintem adulti toti, Alexandro.


Corect quasaria, doar ca d-ra e pe principiul, cine nu e cu mn e impotriva mea. Se afla pe site ca sa urmareasca postarile altora si sa-si dea acordul daca intra sau nu in sfaturi de urmat.Probabil are un contract cu site-ul sa faca pe psihologul.
oana4me
Postat pe 10 Martie 2010 12:22
De la: oana4me, la data 2010-03-10 12:22:53
De la: quasaria, la data 2010-03-10 09:22:01reactiile sincere la starea infantila, presupusa sau nu, sint constructive spre deosebire de vesnicul "da, saracul de tine".
In general concluziile bune sint rezultatul unei dispute mai curind decit al acordului si binecuvintarii tuturor - iar pe de alta parte fiecare are dreptul, ca si tine, ca si mine, sa reverse din putul gandirii. Si probabil n-as fi intervenit daca nu ma irita oarecum tonul de t'varsa profesoara care bate cu catalogu' in catedra, liniste va rog, vorbiti aliniati doi cite doi, si cu parintii tunsi la scoala....
Sintem adulti toti, Alexandro.


Corect quasaria, doar ca d-ra e pe principiul, cine nu e cu mn e impotriva mea. Se afla pe site ca sa urmareasca postarile altora si sa-si dea acordul daca intra sau nu in sfaturi de urmat.Probabil are un contract cu site-ul sa faca pe psihologul.





viata e prea frumoasa,sa imi stric zilele,discutand vorbe.Oana nu am pus nici macar ,o rautate, in vb mele.obsesiile altora nu ma intereseaza.e problema fiecaruia.dar daca cineva are nevoie de un sfat,il da fiecare ,dupa dezvoltarea lui psihologica.cea in cauza ramane sa decida ,singura,ce va face.
alexxandra
Postat pe 11 Martie 2010 11:11
of alexa chiar nu te-ai plictisit ca pe noi da.
garbo074997
Postat pe 11 Martie 2010 16:14
De la: garbo074997, la data 2010-03-11 16:14:17 of alexa chiar nu te-ai plictisit ca pe noi da.





daca erai in locul persoanei care cere un sfat ,iti spuneam ca o meriti si de asta sa ai parte.nu te doare sufletul pt altii care au probleme?atunci iti doresc ca macar o zi sa fi in locul lor.cand tie iti este bine,restul nu conteaza?
alexxandra
Postat pe 11 Martie 2010 16:32
Catharsis,cred ca ajunge si la tine,sa te tot intrebi si sa te miri.gata subiectul este cam epuizant,pt tine.faci buba la bobocel,ala ...la cap.
alexxandra
Postat pe 11 Martie 2010 16:39
TU II FACI SA SE SINUCIDA CE NAIBA si astepti sa primesti plecaciuni si multumiri eterne hai arunca genele pe spate si spunele DJ aleha
garbo074997
Postat pe 12 Martie 2010 09:50
fleurdelis
Postat pe 13 Martie 2010 14:58
De la: garbo074997, la data 2010-03-12 09:50:14TU II FACI SA SE SINUCIDA CE NAIBA si astepti sa primesti plecaciuni si multumiri eterne hai arunca genele pe spate si spunele DJ aleha






crezi ca pierde ceva din neuroni ,tot intreband-se,ba ca da,ba ca nu?crezi ca il duce la suicid?eu nu-l cred in stare!e prea narcisist.vb de tipul care a deschis topicul.poate il inchide si se termina.
alexxandra
Postat pe 13 Martie 2010 18:36
tu ai un fics cu inchisul draga mea!
mereu dai ora inchiderii??
fleurdelis
Postat pe 13 Martie 2010 22:25
ehhh!
e grele....
keks
Postat pe 13 Martie 2010 22:28
cu ce mai cu ora ?? sau cuu///
fleurdelis
Postat pe 13 Martie 2010 22:30
De la: fleurdelis, la data 2010-03-13 22:25:33tu ai un fics cu inchisul draga mea!
mereu dai ora inchiderii??




nu fler nu am o problema cu inchisul,haaaaaaaaaa.iti multumesc ca azi m-ai facut sa rad cu pofta.eu stiu unde imi era gandul?poate la dragoste......ca prea se vb pe acilea pe topice de dragoste,si eu singuric,plecat in misiune......ehhhhhh
alexxandra
Postat pe 14 Martie 2010 16:44
io mis femeie si uite ce plictiseala aici deci NU ESTI MAI BUN
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 00:27
buna.si eu am 19 ani si am cunoscut o femeie de 38 de ani.ea e avocata si eu sunt proaspat iesit din liceu si somer.ei nu ii e rusine cu mine si nici mie cu ea.avem o viata sexuala foarte activa si credema ca daca ea iti spune ceva ar trebui sa o crezi.nu iti forma scenarii de gelozie si nici faptul ca tu esti mai prejos decat alt barbat.nu trebuie sa iti fie rusine cum arati si daca ei ii place de tine multumestei lui dumnezeu ca te-a scos in calea ei.crezi ca nu ar putea gasi unu mai bun ca tine?sa fim seriosi.femeile mature cauta stabilitate.nu iti face o parere gresita de ea.eu sincer am relatia cu femeia asta de la 17 ani jumatate si ne intelegem foarte ok.si sa sti ca nu toate fetele se uita dupa manelisti sau bagatani cu cine stie cati bani sau musculosi cu creierul cat o nuca .fi inteligent.nici eu nu arat ca cel mai frumos dar credema ca ea are o incredere in mine mai mare decat in oricine.cuma am zis fi destept si nu profita
garbo_409705
Postat pe 22 Februarie 2015 23:38
Iote un pasionat de arheologie !
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2015 07:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Distanta 5 De la: ufishor 29 Ianuarie 2011 12:37
Cine sa ii mai inteleaga ???? 29 De la: fitze_21 8 Decembrie 2009 12:34
..Spre ce oare ma indrept?!... 16 De la: Jojolin 19 August 2010 23:57
Am fost un pariu 52 De la: faith74 14 Octombrie 2011 20:12
neveste mincinoase 170 De la: Filipa 17 Iulie 2009 12:25
Setari Cookie-uri