teste haioase de la bac si glume

Texte haioase Perle
Texte haioase PerlePerle de la BAC

Vitoria Lipan este un Hitler in varianta feminina.

Este vorba de peripetiile lui Robinson Crusoe dupa ce pleaca din Troia.

In cunoscuta balada "Miorita", sunt descrise cateva intamplari in care sunt implicate doi criminali, o oaie turnatoare, si un cioban ce socheaza prin prostia lui.

Toma Alimos era viteaz pt. ca cu o mana conducea calul, cu o mana isi tinea matele si cu o mana se batea cu Manea.

Inima este impartita in doua atricule si doua testicule.

Capitala SUA este Casa Alba.

Nepoata lui Motoc este furata de oastea leseasca si adusa ca captura.

Fabula descrie povestea unui catel amarat si prost care se deda la peregrinari gratuite in spatele boului.

Lapusneanu s-a tinut de cuvant cand a zis "De ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu!" Dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu.

Zoe si Tipatescu se iubeau pe la spate.

Ion Creanga s-a nascut intre anii 1887-1889.

Imparatul avea o gradina si in fund un mar.

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Cristofel Columb a plecat in America unde s-a insurat cu o bastinoasa.

Moromete plecase in excursie sa vanda cerealele.

Antarctica este un continent alb din cauza zapezilor care nu se mai topesc odata.

Calistrat a facut pipi pe el cum se mai spune in popor, cand a observat ca Vitoria e atat de desteapta.

Moromete facea partie pe salcam ca sa se dea cu sania.

Eminescu este trist pentru ca nu a reusit sa faca nimic in viata lui.

Viata albinelor e primejduita mereu de insecte ca: tantarul, viespea, soarecele si ursii care se urca in fagi unde sunt albinele stranse in colonii si depun miere.

In padurile Amazoniei traieste o jungla fioroasa.

In nuvela "La vul ri" de Gala Galaction, sunt descrise aventurile unei alpiniste curajoase fugarite de turci, si copii ei.

Pentru ca suntem oameni, nu poti sa ceri cainelui din scara blocului sa sufere pentru deceptiile tale.

Dintre cele cinci scrisori trimise de Eminescu, prima este considerata a treia. In "Scrisoarea a treia" se desfasoara batalia de la Ro vinari.

Poemul "Miorita" circula pe baza orala, adica nu a fost scrisa, din motive tehnice.

Poetul isi asteapta iubita ca impreuna sa cutremure o barca.

Animalele salbatice traiesc in padurea zoologica.

Datorita faptului ca Lapusneanu chinuia pe boieri taindu-le nasul, urechile, inile, etc, el le-a devenit antipatic acestora.

Pescarul din Lostrita s-a inecat fiindca nu a putut sintetiza oxigenul din apa.

"Ilie Cutiu era botezat buza de iepure deoarece un iepure violent i-a luat buza si a mestecat-o."

In multe poezii Octavian Goga a scos in evidenta natura si treieratul pe caldura.

La batranete imparatul naste un fecior.

Latina clasica este o limba moarta, care nu se poate vorbi decat in scris. Dupa caderea Imperiului roman, o parte din latina clasica defuncta a devenit bulgara. Limba romana are la baza latina bulgara, amestecata cu elemente de daca si o groaza de cuvinte slabe. In secolul al XV-lea, limba vorbita de popor era considerata vulgara si n-o vorbea nimeni.

- Vitoria este de 3 ori femeie pentru ca umbla cu capul pe sus.

- Vitoria , pe langa calitatea de mama avea si pe cea de tata, calitate care este mult mai dificil de indeplinit.

Podul de la Drobeta Turnu-Severin , a fost construit de Apollodor din Damasc, al carui picior se mai vede si astazi.

Citind, se mai dezvolta si omul la creier si acumuleaza materie prima.

Rascoala de la Bobalna a inceput pe un deal si s-a terminat in 1438.

La sesizarea lui Hamlet, un control inopinat a constatat ca e ceva putred in Danemarca.

In poezia lui Toparceanu gazele, gandacii si insectele, cum e cotofana, stau de vorba: "Ce ne facem fetelor?".

Cand a intors capul Agripina a vazut cai cu cap de turc.

Calistrat Bogza a fost strangulat de caine.

Gheorghita este foarte tacut, dar explicit.

Sahara se afla asezata pe un nisip uscat, lipsa apei avand in zona o prezenta statornica.

Lebada moare de cate ori canta.

Texte haioase Perle

Texte haioase Perle din sport
Texte haioase Perle din sportAs vrea sa nu se modifice sistemul competitional, doar sa se revizuiasca numarul echipelor. Daca nu, sa nu se revizuiasca, dar tot sa se schimbe ceva. Sau sa nu se schimbe nimic, dar sa se umble pe ici si colo. Dar mai bine sa lasati asa campionatul, si sa nu retrogradeze nimeni. (Dumitru Dragomir)
Texte haioase Perle din sport

Texte haioase English content
Texte haioase English contentA man wakes-up in the hospital, bandaged from head to foot.
The doctor comes in and says,
'Ah, I see you've regained consciousness.
Now, you probably won't remember, but you were in a multi-car accident
You're going to be okay, you'll walk again and everything, but something happened.
I'm trying to break this gently, but the fact is, your penis was chopped off and we have been unable to find it.' :(
The man groans, but the doctor goes on,
'You've got $9000 in insurance compensation coming.
We have the technology to build you a new penis that will work as well as your old one did better, in fact!
But, it doesn't come cheap: It's $1000 an inch.'
The man perks-up at this.
'So,' the doctor says, 'it's for you to decide how many inches you want
But it's something you'd better discuss with your wife.
I mean, if you had a five-inch one before, and you decide to go for a nine-incher, she might not like the extra stress.
But if you had a nine-inch one before, and you decide only to invest in a five-incher, she might be disappointed.
So it's important that she plays a role in the decision.'
The man agrees to talk with his wife.
The doctor comes back the next day.
'So,' says the doctor, 'have you spoken with your wife?'
'I have,' says the man.
'And has she helped you in making the decision?'
'Yes, she has,' says the man.
'And what is it?' asks the doctor.
'We're remodeling the kitchen.'
Texte haioase English content

Texte haioase Poezii
Texte haioase PoeziiAstazi in sufragerie
Dormitau pe-o farfurie,
Necajite si minjite,
Zece oua inrosite.
Un ou alb,abia ouat,
Cu mirare le-antrebat:
- Ce va este, fratioare, Ce va doare?
Nu va ninge, nu va ploua, Stati gatite-n haina noua,
Parca, Dumnezeu ma ierte, N-ati fi oua...
- Suntem fierte !!!
Zice-un ou rotund si fraise Linga pasca cu orez.
Si schimbindu-si brusc alura,
Toate-au inceput cu gura:
Pin la urma tot nu scap!
- Ne gateste de parada.
- Ne ciocneste cap in cap
Si ne zvirle coaja-n strada...
- Ce rusine!
- Ce dezastru!
- Preferam sa fiu omlet!
- Eu, de m-ar fi dat la closca, As fi scos un pui albastru...
- Si eu, unul violet...
- Eu, mai bine-ar fi sa tac:
Asa galben sunt, ca-mi vine
Sa-mi inchipui ca pe mine
M-a ouat un cozonac
Texte haioase Poezii

Texte haioase Proverbe
Texte haioase ProverbeFraza zilei: " Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."
Texte haioase Proverbe

Texte haioase Texte haioase
Texte haioase Texte haioase1. La
inceput femeia e ca si Real ("Fara egal").

2. Dupa un
timp, femeia e ca si Cora ("Stii de ce revii").

3. Apoi e
ca si Kaufland ("Nu gasesti alta mai
ieftina").

4. In cele
din urma femeia e ca si Carrefour ("Daca gasesti alta mai ieftina, iti returnam de 10 ori diferenta!").


Texte haioase Texte haioase

Texte haioase Stiati ca...
Texte haioase Stiati ca...Ce este sexul? Dupa medici este o boala, pentru ca ajungi tot timpul la pat. Dupa avocati, este o injustitie, pentru ca ntotdeauna este unul deasupra, altul dedesubt. Dupa politicieni este democratie perfecta, pentru ca se bucura att cel de deasupra, ct si cel de dedesubt. Dupa economisti este o investitie proasta, pentru ca e mai mult ceea ce intra, dect ceea ce iese. Dupa matematicieni, este ecuatia perfecta, pentru ca femeia ridica membrul la maxima putere, l nchide ntre paranteze, i extrage factorul comun si-l reduce apoi la expresia minima
Texte haioase Stiati ca...

Texte haioase Perle cu vecini
Texte haioase Perle cu veciniIntr-o zi veni bunica pe la mn si vazand k ma joc Counter strike intreba: " Daaa, cati poti omora la zi?!?:))
Texte haioase Perle cu vecini

Texte haioase Perle din telefonie
Texte haioase Perle din telefonie

121. 180. Domnisoara...vreti neaparat sa fac proces cu nevasta-mea???? Ma suna si voi o cuplati cu amanta mea???? S-au certat astea doua...scandal...acum plang amandoua... Si aia micii.. Imi distrugeti familia!!!!

122. 183. .revin cu o problema: nu ma mai prinde sotul!..

123. 185. iata de ce se cedeaza nervos: "...am si un atuu...nu mi-au dat cartea tehnica in limba romana si m-am chinuit cu el de 2 luni, m-au lasat nervii, si din cauza asta l-am aruncat intr-un baraj... uite asa m-am enervat si l-am aruncat...si o sa anunt si OPC-ul ca sunt prietenii mei"

124. 186. - Nu va suparati, am si eu un Nokia 8210 care s-a murdarit, si un prieten mi l-a luat si l-a spalat si a intrat apa in el. Ce pot face acum? - ..sa mergeti cu el la un service... - Dar nu va suparati, stiti, cand l-a spalat, a intrat la apa, si acum este un Nokia 5110 ! Cum se poate schimba la loc ? Sa-l mai spal o data ?

125. 87. Sar'ma, mi-apare si mie o scrisoare pe ecran....spuneti-mi cum pot sa intru in contact cu ea.....?

126. 188. -Dom'le, eu va fac scandal! Si voua si lui! Il sun pe barbatul meu si-mi raspunde una cu nu stiu ce limbi straine....Ce treaba are el cu aia ...cu limbile?

127. 192. "Va rog sa-mi trimiteti si mie un SMS ca a disparut pliculetzul pe care-l aveam si arata urat locul ala gol pe ecran."

128. 193. Cum as putea si io sa-mi schimb PAROCLA...sau ce-o fi ?

129. 194. Ma suna, vorbim si la un moment dat fara sa-si dea seama: ".Eu am pus-o dar nu am simtit nimic!" ( Vroia sa spuna ca a introdus cartela in aparat si nu stiu ce diferenta nu a vazut pe display) "Eee, cum vi se pare? Nasol de ea !!!"

130. 195. Eu : ".., cu ce v-as putea ajuta.?" El : "Cu o femeie !"

131. 197. ( cu eroziuni ): Domnule draga, am tastat si eu codul pin, si mi-o zis " codul pin erodat "

132. 199 - ..."am si eu telefonul blocat"... - ...ce va scrie acum pe tel? -..."etern cod PUK!!!!" ( dupa ce tasteaza PUK): - ce va apare pe tel? ..."etern nev PIN!!!"... si tot asa. Un client cat se poate de etern...

133. 204. Domnule am cumparat si eu un tel din Grecia si-mi cere codul de tel. Imi puteti da si mie codul sa sparg telefonul?


alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu cred ca este greu pt un om care vrea sa renunte la o viata murdara prina de pacate si sa se intoarca la o viata curata 49 De la: ameno 20 August 2010 14:13
numai Europa de Est -vinovata? 2 De la: tutankhamon 19 Februarie 2010 00:48
INSPECTOR RESURSE UMANE - curs acreditat ANC (CNFPA),Sibiu, 29 mai -12 iunie 2012 1 De la: Centrul_DOCTUS 11 Mai 2012 13:59
Ce parere aveti despre trucuri magice in general? 38 De la: garbo_11237 25 Februarie 2013 21:28
curs de cosmetica oradea arad timisoara 1 De la: garbo_3782 26 Mai 2012 17:30
Setari Cookie-uri