Fosta sotie

mda...eu chiar partea asta nu o inteleg : cu... las' ca-ti arat io tie ( parul, ca alta forta n-am la indemana), chiar daca tu alergi mai repede si anticipezi....
chiar ma distreaza spumele la gura si fata congestionata...pe degeaba
eu duc o discutie, doar o discutie, nu demonstrez, nu ma lupt, doar observ si spun

nepotrivire de caracter, clar
dor72_
Postat pe 19 Decembrie 2011 21:53
spumele lor, sunt strict problema lor...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Decembrie 2011 21:58
Si eu sunt de acord cu parerea majoritatiii...
Probabil, vina apartine sotului tau, in povestea pe care ai postat-o.
Sotul tau se pare ca este interesat de viata fostei sotii in conditiile in care ii raspunde la telefon si eventual ii da si sfaturi pentru problemele pe care le intampina ea la serviciu. Sau ii accepta prajiturile ( alea preferate banuiesc).
Vis a vis de discutiile pe care le au in legatura cu copiii, nu pot spune nimik pentru ca mi se pare normal sa existe o comunicare intre ei in legatura cu cresterea si educatia copiilor. (Din punctul meu de vedere, traim intr-o societate care nu prea permite maturizarea copiilor la varsta de 16, respectiv 20 de ani. Nu as crede ca acesti copii sunt atat de responsabili si au niste job-uri care sa le permita sa se intretina singuri fara sa aiba nevoie de ajutor. Dar pot fi si exceptii.)
Ceea ce nu pot intelege este cum de nu ai vazut aspectele astea pana acum. De ce abia acum, dupa atata timp iti par ciudate?
As tinde sa cred ca au existat de la inceput..
Motiv pentru care te intreb: a aparut in viata ta o alta persoana pe care o compari cu sotul?
Senzatia pe care mi-ai dat-o este aceea cum ca... nu, ca nu ai mai putea sa duci relatia asta ci ca nu mai vrei..
Parerea mea este ca "prajitura" venita prin intermediul fiicei lunar, saptamanal... nu este decat un alt motiv pentru tine..pentru a renunta.
De asemenea mi se mai pare ca ai intrat pe acest forum, postand doar povestea ta, pentru simplul motiv de a te incarca cu sugestii pozitive pentru alegerea pe care probabil ai si luat-o.
Ca iti este greu, te inteleg.
Ideea pe acest forum ar fi fost sa fii sincera cu tine insati. In nici un caz sa-ti gasesti scuze pentru constiinta.
Iar faptul ca vb despre o femeie, fosta lui sotie de acum mai bine de 7 ani de zile care ar bea, si-ar bate copiii, si i-ar alunga de acasa...mi se pare degradant pentru tine. Mai ales ca nici nu o cunosti. Nici sotul tau si nici o alta persoana nu s-ar mai interesa de viata ei dupa atatia ani si dupa astfel de gesturi...
Imi pare rau, eu nu cred in povestea ta.
garbo225715
Postat pe 20 Decembrie 2011 00:26
Ca l-a inselat sau nu fosta sotie,vina este a lui ca a iertat-o! si n-are orgoliu de barbat din moment ce ea a fost cea care a divortat.Cred ca ea cunoaste bine marfa !Se joaca cu el de-a pisica cu soarecele pt. ca-i cunoaste slabiciunile (poate chiar ea e slabiciunea lui si ea mizeaza pe asta )...Si cu telefoanele... copii sunt mari si daca au nevoie de ceva , pot comunica direct cu tatal lor fara sa fie nevoie sa fie intermediati de mama lor.Concluzie:Daca el accepta telefoane si atentii din partea ei,inseamna ca inca se mai gandeste la ea si ca e duplicitar! Problema ta,e EL ,nu fosta ! Inseamna ca nu stie nici el ce vrea, sau...poate ea are mai multe calitati decat tine si se gandeste la o impacare! Pana atunci, are un pat cald, o mancare calda si o femeie care are incredere deplina in el! Nu crezi ca ar trebui sa ai o discutie clara cu el si sa-ti impui punctele de vedere...fara sa -i dai de ales?? Ca daca se gandeste la ea,mai devreme sau mai tarziu va alege sa se intoarca la ea,iar tu pierzi timpul degeaba.Nu uita ca viata trece repede...de ce sa o irosesti pe o reletie duplicitara,(falsa)?La urma urmei de tine nu-l leaga nimic,daca n-ai copii cu el...pe cand cealalata are o legatura stransa.Ar trebui sa stii sa-ti pastrezi ce e al tau daca nu vrei sa pierzi!Iti urez bafta!
didaina_yahoo_com
Postat pe 10 Februarie 2012 16:29
didaina, in primul rind, nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca barbatii fac suma calitatilor si asa aleg.... In al doilea rind: intotdeauna cineva are de ales. Intotdeauna. Iar una dintre alegeri - si cea mai probabila - este sa minta in continuare, daca deja o face. Iar in al treilea rind, "sa stii sa pastrezi" poate fi o calitate asa cum si sa stii sa arunci poate fi o calitate. Depinde la ce ne referim.
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2012 16:42
De la: garbo065070, la data 2010-02-02 17:58:40
Tot sotul mi-a spus ca in acesti 7 ani divortat a avut o prietena si ea nu a mai suportat situatia asta exact la fel, pana cand s-au despartit, si fosta l-a sunat si radea la telefon era fericita ca l-a parasit.

Da e mamaliga rau omul tau , soro !!! Unde draku' l-ai gasit?! Nu mai erau morcovi la piatza?!... Uite, fetitzo, e prea tarziu sa-tzi spun asta dar trebuia sa te gandeshti de la inceput , cand te-ai hotarat sa te bagi in cardashie cu el, ca o sa te casatoreshti nu doar cu el ci cu tot trecutul lui . Cred ca shtie fosta sotzie de ce-l jigneshte . A fost carpa shi in continuare tot asta demonstreaza. Hmmm...
carco
Postat pe 10 Februarie 2012 19:49
De la: garbo065070, la data 2010-02-02 19:19:45 eu nu am copii cu el din cauza fostei sotii, am vazut ca situatia nu se mai opreste si am pus frana la copii, nu vreau sa ajung in situatii singura cu un copil.

Parerea mea sincera este ca un barbat cu trecut trebuie sa ishi refaca viatza tot cu o femeie cu trecut. Altfel ea devine un fel de "mama ranitzilor". Din prima trebuia sa evaluezi situatzia, pana sa se complice relatzia, shi puteai fi (e posibil) fericita shi implinita cu altcineva shi mama chiar, nu prezenta pe un ring de box, la mijloc,incasand, de fapt, pumnii ...
carco
Postat pe 10 Februarie 2012 20:03
De la: garbo065070, la data 2010-02-02 17:12:57Buna la toata lumea, fetelor sunte-ti minunate foarte multe lucruri de citit, felicitari celor care intretin acest forum.
Poate s-a mai scris despre asta, as dori sa va scriu si eu oful meu, sunt casatorita cu un barbat care a mai fost odata casatorit din care are doi copii cu fosta sotie, eu neavand copii, sunt la prima casatorie. Au divortat, ea l-a inselat cu altul, el a iertat-o, ea a inaintat divortul nu el, intre timp ea se si apucase de baut. Fata are 16 ani, si baiatul 20, cum ne-am casatorit si ne-am mutat impreuna l-a si sunat si m-a facut in toate felurile necunoscandu-ma personal, al terorizeaza zilnic cu telefoane de la ora 7 dimineata.
Daca fata suna ca are vreo problema sa o ajute sau sa o duca cu masina inchide, suna si fosta sotie sa confirme ce? sa se asigure de ce? Reamintesc ca fata are 16 ani deci nu are 2 ani.
Fosta sotie vorbeste f f urat cu el ceea ce ma jigneste si pe mine vorbind asa cu el, ca e idiot, prost ca nu e un tata bun, dar este un tata foarte bun al vad ca ar face orice pentru copii lui si al incurajez sa-si ajute copii, tin mult la copii lui, vin si in weekend la noi.
Cand are fosta probleme la serviciu a-l suna imediat vrea sa auda parerea lui, de parca ar fi inca barbatul ei.
Eu iubesc copii lui nu ma consider si nu voi fi mama lor ai tratez cu tot respectul pe amandoi, dar fosta sotie nu-mi da pace sa traiesc, prin ceea ce face da de inteles ca e inca barbatu ei. Am zis ca o sa trec peste asta :( dar dureaza cam de cand ne-am casatorit si nu vrea sa se potoleasca. Face prajituri si le transmite prin fiica ei tatalui, adica sotului.
Desi sunt casatorita cu el ma simt in plus de parca as fi intre ei inca, desi el spune ca nu este asa. In ultima perioada m-am izolat si m-am inchis in mine, el nu intelege ce se intampla in sufletul meu,desi am vorbit cu el pe tema asta si mai inainte. Nu am cui spune durerea mea.


Si pentru el este un chin,trebuie sa satisfaca doua neveste saracul.
VOIAJOR
Postat pe 7 Martie 2012 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca diferenta de 10 ani intr-o relatie poate reprezenta o problema? 30 De la: garbo_6115 27 Septembrie 2012 10:44
Nu e ok ce mi se intampla....o parere obiectiva? 51 De la: garbo088037 29 Septembrie 2011 16:15
cum se cuceresc barbatii? 893 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
Ce parere aveti de BARBATUL CAPRICORN? 2 De la: malascusalfa 23 Martie 2010 23:14
el sau familia mea? 3 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 18:57
Setari Cookie-uri