S.O.S

mi-a placut modulul tau de studia internautii.seamana cu al unui jurnalist. dar ,parerea mea!,grsesti .se va ajunge f curand numai pe internet,din cauza decaderii si decadentei presei scrise si video.presa nu mai prezinta nici un interes.cel putin pentru mine.in loc sa prezinte informatii,prezinta santaje politice si cancanuri de cea mai joasa calitate.presa e o barfa nationalaeconomia de piata nu a ajuns in presa.nu se tine cont de cititor,iar daca nu ai cititori,trebuie sa inchizi ziarul sau tv-ul.ce iti ramane?internetul...dar trebuie sa intelegi ca nu poti intotdeauna sa spui numele pe benere si nici datele.cine intra,pe net numai pt.socializare,e decizia lor,dar cine lucreaza pe net,are o afacere,sau o munca de asa natura,incat foloseste des netul,prin intermediul lui isi face transfer financiar....vezi aceste lucruri nu le-ai luat in calcul...mai putin important cine suntem,de unde venim si ....unde ne ducem.....eu cred ca mai important este ca internetul iti permite sa iti spui opiniile,in afara de ganduri fericite sau nu.nimeni nu vine sa isi spele lucrurile pe internet.desi internetul bate presa si el este cu dus si intors din multe puncte de vedere.dar faptul ca iti spui un ideal,ca iti spui opiniile si schimbi pareri,este un refugiu.insa internetul desi te izoleaza ,nu realizezi ca brusc esti rupt de colectivitate si ca te separi cat mai mult de societatea reala.de aceea ar fi optim,sa reiesim in societate mai des.nici macar informatiile despre vestitul google ,nu ajuta prea mult.cititul cartilor e cel mai indicat.deoarece putin stiu sa faca diferente de manipulare.am observat ca acum se foloseste google-ul in loc de carti,cum scrie cineva ceva mai interesant,este imediat catalogat =google==....dar nu se gandesc respectivele persoane ca si googl-ul le cauzeaza,limitandu-ne.sigur ca tine si de cultura.deci este internetul nociv sau nu?acesta este lucrul care m-as fi asteptat sa il remarci,caci ai calitati...de studiu,de atentie,de perceptie
alexxandra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:05
mi-a placut modulul tau de studia internautii.


al cui mod?
LILO
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:08
De la: LILO, la data 2010-01-22 22:08:29 mi-a placut modulul tau de studia internautii.


al cui mod?





cauta blogul lui.....005
alexxandra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:14
De la: iulius_cezar, la data 2010-01-22 22:14:46
De la: LILO, la data 2010-01-22 22:08:29 mi-a placut modulul tau de studia internautii.


al cui mod?





cauta blogul lui.....005[/quo



CAUTA BLOGUL LUI garbo057005
alexxandra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:24
http://www.youtube.com/watch?v=fJQbmJc7qFo
alexxandra
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parlamentul face legi pentru internet! 136 De la: eu_geminy 1 Septembrie 2010 00:04
Inscrieri EzotericFest ed VII 10-13 nov 2011 1 De la: Marcel_D 7 Septembrie 2011 13:22
CURS FORMARE DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA: 3-5 IUNIE 2011. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 10 Aprilie 2011 08:49
TARG DE PRODUSE NATURALE SI/SAU BIO LA SUCEAVA 2 De la: demonsauinger 24 Iunie 2011 16:46
moartea pasarilor si pestilor ,sunt semne ale sfarsitului lumii? 4 De la: anaROBERT 17 Ianuarie 2011 00:00
Setari Cookie-uri