varsta uneori conteaza

Iarna trecuta am observat un baiat care a venit in localitatea unde eu stau, mie mi-a placut de la inceput si ma gandeam ca ii doar o fantezie de a mea ca eu nu o sa-i plac lui niciodata mai ales ca el era mai mare ca mine cu zece ani. Insa nu se observa ce varsta are in urmatoarele luni am inceput sa avem prieteni comunii ceea ce ne-a facut sa intram mai des in discutii uneorii nesemnificative . Astfel in vara deja mergeam la strand si in cluburi impreuna. Flacara dintre noi s-a aprins intr-o zi parca mult prea insorita cand mergeam la prietena mea si l-am intalnim am renuntat sa merg la prietena mea si am mers cu el sa manance la un restaurant din apropiere pe urma am mers la cumparaturi iar in cele din urma la un baraj unde parca si el s-a apropiat de mine, simteam ca traiesc un vis un vis care se contura din in ce in ce mai mult sambata am iesit in club unde au urmat marturisiri de ale lui am reusit imposibilul sa-i plac celui care nu credeam vroadata ca voi reusi. Am petrecut foarte multe zile defapt seri in care stateam si discutam aveam rabdare sa-i ascult firul vietii si imi placea din ce in ce parca mai mult asteptam a doua zi sa-l revad niciodata nu ne plictiseam cand ma strangea in brate simteam ca sunt protejata ca poate veni un val de apa si eu nu voi pati nimic .Era gelos chiar daca nu eram impreuna pe persoanele cu care vorbeam mai mult decat era cazu iar asta pe mine ma inebunea de bucurie imi dadea senzatia ca ii pasa de mine ca nu ii sunt indiferenta.

Insa nu puteam fi ceea ce el isi doreste o familie copii multe altele iar eu o copila de 18 ani pe care urma sa-i implinesc asta l-a determinat sa renunte si chiar sa-mi spuna ca alaturi de el nu o sa-mi fie asa usor , mai imi spuena ca in urmatorii ani l-as parasit . De ziua mea a venit insotit de o fata cu care nu era inca impreuna dar acum sunt am avut cea mai urata zi de nastere desi m-am redresat cat de cat si m-am distrat dar nu eram eu aveam un zambet fortat lacrimi in ochii iar dimineata cand am ajuns acasa am plans atat de tare ca simteam ca toate ma dor.
Chiar daca s-a terminat mie nu mi-a parut deloc rau de ce s-a intamplat mai mult experienta asta m-a facut sa am incredere si mai mult in mine acum trec printr-o perioada dificila putin dar o sa se rezolve. Si acum cand ne intalnim vorbim iar el il vad la fel aceeasi persoana care m-a facut sa ma simt fericita .
O persoana in varsta te vede altfel vorbeste altfel se comporta foarte deosebit e atent la toate detaliile
izulet
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:43
iar???

draguto, exista deja cel putin un topic cu tema asta - era nevoie de unul nou?
panty_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:45
corinutzo.....acum ii formulat altfel....bre....
nazirra
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:48
nazzi, da' tot aia e, nu?
panty_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:51
pai acum e o confirmare nu o intrebare, adica fata ne spune ca varsta conteaza, nu ne intreaba
nelly05
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:52
aproximativ......
nazirra
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:52
fiecare intelege ce vrea acolo era intrebare eu nu te intreb eu am trecut prin asa ceva
izulet
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:42
dap...
si trebuia sa deschizi musai un topic separat.

alta "vedeta"...


bre, nazi, da' noi cand ne deschidem topicele noastre, ha?
garbo_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:45
ooo se aude de bine pentru mine chiar ma bucur
garbo084008
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:46
n-am lipsit pre mult...si IAR...subiect cu mama dolores
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:51
de ce nu
izulet
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:51
ooooooooooooooffff
fleurdelis
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:01
frumos spus
izulet
Postat pe 4 Ianuarie 2010 17:14
cat de adevarat .. si cate comentarii inutile pe aici .. ma bucur ca stii sa treci peste :* si intr-o zi roata tot o sa se intoarca ..tine minte :) poate e mai bine asa .. si daca e sa fie ceva ..candva tot va fi :* !
Mihu
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:01
prevad o intalnire romantica, peste 30-40 de ani, intr-o poienitza inconjurata de padure cu brazi falnici, un rau, in mijlocul poienitzei un incantator azil pentru varsta a 6-a, el stafidit dar radiind de fericire intr-un scaun cu rotile, ea, cu ochelarii intr-o mana si cipca in cealalta ii impinge delicat scaunul, scotzand de sub fusta lunga un delicat piciorus din lemn nobil, de nuc african...si toata lumea ii priveste cu subintzelesuri, zambind complice la dragostea lor...
pik_nik
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:06
Izulet .. :)
Mihu
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:03
Ca sa-mi dau seama cine este aceasta autoare a topicului care, zic eu s-a nascut apropa mort, am descoperit ca e noua pe Garbo, nu are prea multi prieteni, nici poze si nici o insemnare pe blog Eu cred ca aceasta idee de a se face cunoscuta i-a inspirat povestea care nu are prea multa sare si nici piper (mie imi place piperul si culmea, nu-mi face rau!). Acum ce sa zic, sa incepem si noi sa scriem povesti asemanatoare, s-o plangem sau s-o imbarbatam mai ales ca, zice ea, e la prima experienta si ca nici nu-i pare rau. Cititi dragilor, scrieti-va povestile din care sa reiasa o diferenta de varsta impresionabila si mai ales sa aiba un sfarsit hapless care sa nu doara prea tare ca toate suferintele de aici se rasfrang in inimile noastre! Totusi eu vreau sa mai sufar si pentru prieteni!!au si ecouin inimasi s-a aruncat intr-o valtoare si eu ii dau o mana de ajutor s-o scot la liman!
De la: Celleste, la data 2010-01-04 16:45:22dap...
si trebuia sa deschizi musai un topic separat.

alta "vedeta"...


bre, nazi, da' noi cand ne deschidem topicele noastre, ha?
comarta
Postat pe 9 Februarie 2010 04:26
ce roman induiosator,pikule
LILO
Postat pe 9 Februarie 2010 04:34
De la: pik_nik, la data 2010-01-04 21:06:11prevad o intalnire romantica, peste 30-40 de ani, intr-o poienitza inconjurata de padure cu brazi falnici, un rau, in mijlocul poienitzei un incantator azil pentru varsta a 6-a, el stafidit dar radiind de fericire intr-un scaun cu rotile, ea, cu ochelarii intr-o mana si cipca in cealalta ii impinge delicat scaunul, scotzand de sub fusta lunga un delicat piciorus din lemn nobil, de nuc african...si toata lumea ii priveste cu subintzelesuri, zambind complice la dragostea lor...



Cat de true ! Am lesinat de ras !
Kid0
Postat pe 9 Februarie 2010 11:24
preciouss
Postat pe 20 Martie 2010 21:10
persidadamian
Postat pe 20 Martie 2010 21:13
Daca i-ti place un barbat nu conteza varsta. De regula un barbat mai inaintat in virsta e mult mai atent cu fata sa femeea respectiva si cauta sa-i faca toate poftele.
bibicu
Postat pe 31 Martie 2010 16:17
poate pentru k e mai obosit...fizic vorbind!!!!
gabrielistiza
Postat pe 31 Martie 2010 16:23
bibicule ...da tu de unde sti?
gabrielistiza
Postat pe 31 Martie 2010 16:24
Un barbat in varsta Bibicule ...a trecut prin viata are experienta din toate punctele de vedere plus maturitate .de acea este atent si grijuliu.dar mai cred si ca sufera din lipsa de femei...si atunci foloseste trucuri ca sa ademeneasca.
garbo065737
Postat pe 31 Martie 2010 16:30
De la: bibicu, la data 2010-03-31 16:17:26Daca i-ti place un barbat nu conteza varsta. De regula un barbat mai inaintat in virsta e mult mai atent cu fata sa femeea respectiva si cauta sa-i faca toate poftele.
si femeia mai in virsta vrea altceva,doreste focul tineretii a lui fireste caci cind era tinara si incepatoare dorea mai multa atentie si romantism cai verzi pe pereti
utad
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:58
De la: utad, la data 2010-04-02 20:58:44
De la: bibicu, la data 2010-03-31 16:17:26Daca i-ti place un barbat nu conteza varsta. De regula un barbat mai inaintat in virsta e mult mai atent cu fata sa femeea respectiva si cauta sa-i faca toate poftele.
si femeia mai in virsta vrea altceva,doreste focul tineretii a lui fireste caci cind era tinara si incepatoare dorea mai multa atentie si romantism cai verzi pe pereti
ai dreptate"utad"
cicinel
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:04
"virsta "ce conteaza toul se rezuma la bani daca barbatul sau femeia are in cele mai multe cazuri cunoscute de mine banul a inlocuit varsta daca a fost si bani si virsta sau compensat si a mers totul frumos pina a intervenit ceva mai tinar
cicinel
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:22
CICINEL dar ce simplist gandesti tu..asta constituie o grava ofensa la adresa femeilor si sa-ti mai spun o chestiune , indiferent de varsta sau bani , in general mitocanii nu sunt agreati si suportati prea multa vreme de femei... O seara frumoasa!:-)
reyya
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:25
multumesc pentru "o seara frumoasa" dar nu numai la femei ma-m referit mai citeste o data ambele sexe procedeaza la fel nu am ofensat pe nimeni
cicinel
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut prietena ( posibila iubita ) 9 De la: Bogdan06 31 Iulie 2019 00:56
Caut iubita in Dej 4 De la: Anonimus007 13 Ianuarie 2018 09:40
reactia fiului meu ... 11 De la: utad 14 Martie 2010 18:34
Am ramas fara prieteni si fara viata sociala 6 De la: Tzantzarika 1 August 2009 23:56
CUM TRECI PESTE PIERDEREA UNEI PRIETENE? 2 De la: Laura76 21 August 2018 23:32
Setari Cookie-uri