Intr-o relatie serioasa dar indragostita de alt barbat! Pe care dintre cei doi sa il aleg?

hmmm stau si am gandesc ca nu te certi cu el iti ofera dragoste si miki geturi frumoase ce femeie nu si.ar dori asemenea lucru ............imi vine sa imi dau cu ceva in cap ca unele au ceea ce altii sau altele nu au si nu stiu sa aprecieze si vb aceea daca tot te.ai indragostit tu nu stiai ca dragostea trece prin stomac??????'offfff lumea asta
nimikkk
Postat pe 15 Martie 2010 02:30
lasa turcul...si asa e tara plina de ei
elepop
Postat pe 15 Martie 2010 12:08
inca de la stefan cel mare
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 12:09
ne tot luptam cu ei!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 12:13
nu trebuie sa fii influentata de nimic.raspunsul il vei gasi singura
compara omul de linga tine cum era la inceput
compara-l cu cel care te-a impresionat
si sa stii ca iubirea nu moare
moare doar increderea
si probabil ca ai inca incredere in vechiul tau prieten
in cel nou nu poti avea incredere
nu ai avut timp sa o capeti
daca tu crezi ca nu mai simti nimic pt el nu e adevarat
vei simtii cind deja va fi tirziu
dar cred ca daca vrei sa renasti cea ce a fost
ca femeie esti singura care o poti face
incearca sa faci cumva sa fie ca la inceput
adui aminte cine seti defapt
scoate-l din rutina
alinta-l si iubestel
daca e bun si iubitor pierzi foatrte mult:greu gasesti un om care sa stie sa te asculte
vei face ce vrei
nu sunt in masura sa dau sfaturi
este doar o parere
parerea mea
garbo106240
Postat pe 15 Martie 2010 22:59
eu am avut o relatie de 5 ani cu ''A" ne'am iubit ft mult dar el erea mai mare ca mine cu 5 ani si intrun sfarsit ma cerut de nevasta si nu am aceptat el sa insurat cand noi inplineam 5 ani. dupa despartirea de el am inceput sa beau sa nu mai stiu de mine. intr-o sambata am fost cu prietenele la diskoteca si lam vazut pe un vechi prieten"XXXX" nul mai vazusem de un an de zile erea foarte schimbat mama indragostit instant de el nu stiam cum sa fac rost de numarul lui nu stiam cum siai vb mierea ca ma balbai in prezenta lui dar si el si eu am aceptat sa fim amndoi a fst cevade vis lam iubit pe acesta poate mai mult ca pe primul prieten ma lasa sa fac ce vreau eream tot timpul amndoi ne facusem planuri de viitor sa ne mutam in preuna dar ............ de sarbatori nam putut sa fiu langa el am ales sa fiu k o prietena si de atunki nu a mai mers nimic se purta urt cu mine imi vb urat imi intorcea spatele mereu in acest timp eu eseam in oras k o prietena si un coleg din liceu am cunoscut un alt baiat dracut finut cu un pic de jmecherie pe el se poarta ft ft ft frumos namm vazut om mai finut cu o fata decat el intrun final ma iubeste nebuneste dar nu pot sa'l iubesc nu pot sa'ii fiu alaturi ma gandesc tot timpul la la fostul "XX" la orii ce pas imi vine sa ii spun sa ma lase k iubesc pe altul dar nu pot pt k are un suflet mare sunt k el de 8 luni si inca nu lam uitat pe ""xx"" prieten cu "xx" prieten avem prieteni comuni si daca merg la disco cu un prieten e si el cu el si mereu il vad si tot incearca sa vb k mine sami spuna cat am fost in preuna etc dar incerc sa tin sa nui arat ca inca il mai iubesc. ce fac datim si mie un sfat va rogggggggggggggggggg
madytu
Postat pe 28 Iunie 2011 03:30
Dumnezeule Mare.....parintii astia...chiar lasa copchiii...sa doarma singuri si la varste mai mici?
cati anishori ai tu?...ca vaz ca te gandesti numa` la...iubire...si nici macar n-ai invatzat alfabetul...tot...nu mai vb de scris... ....
deci...tu crezi ca...lumea e asa...ca-n basme...iar viata...ceva ca la tv...asa e?
in fond...sincer...ce-ai vrea sa ti se spuna?...ia zi!!
cum sa-l aduci inapoi?...cum sa-l lasi?....cum sa gasesti altul...la fel?...sau...cum e viata...pt a reusi sa te maturizezi si tu...si sa ai niste rationamente sanatoase...in ce priveste viata si implicatiile fiecaruia dintre noi in a fi cat mai placuta?
hai...spune...sau macar incearca ...sa spui...ce astepti...sa auzi?...mai ales...pe un forum...si la ore d`astea...mici?
ovidiu42
Postat pe 28 Iunie 2011 03:45
Draga Madytu, cred ca ai nevoie de o schimbare in ordinea prioritatilor. Nu stiu ce varsta ai, dar din ceea ce scrii, nu pari a avea 19 ani. Cred ca ar fi foarte bine sa iti stabilesti alte scopuri in viata. O idee buna ar fi sa incepi o facultate. Viata de student, indiferent de varsta, are un farmec aparte. Iti schimba viata, mai ales daca te tii serios de cursuri si seminarii. Plus ca ai ocazia sa cunosti si pe altii, nu doar cei din universul tau ingust si incomod la ora actuala. Ai sa privesti lumea cu alti ochi. Ai sa ai alte preocupari decat a frecventa discotecile, cluburile si barurile. Inclusiv stima ta de sine va creste. Asa ca lasa totul in urma si apuca o alta cale, mult mai de folos pentru tine. Succes.
angel_forever
Postat pe 7 Mai 2015 21:29
Acum cu siguranta are peste 20. La ani ma refer.
Angel , de vede de la departare ca esti bine intentionata cand dai sfaturi , dar fa te rog un favor societatii si nu mai trimite la facultate pe toate incultele. La cum stie sa scrie , nu cred ca fetei asteia i statea mintea la invatatura.
Rotty
Postat pe 8 Mai 2015 07:32
Draga Rotty tocmai asta e un motiv bun sa faca o facultate , i se largeste orizontul , capata un set de cunostinte noi care, cine stie?, ii pot fi de folos.
angel_forever
Postat pe 21 Mai 2015 19:06
Ar fi frumos sa fie asa Angel , dar ...mai bine tac.
Seara buna sa ai :)
Rotty
Postat pe 21 Mai 2015 19:22
De la: angel_forever, la data 2015-05-21 19:06:15i se largeste orizontu


Cît de mult i se lărgeşte ? :D
VasileDinNuc
Postat pe 21 Mai 2015 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii? 239 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
TOPIK ANTI-FLORINUCA(irinuca24/florinel_c76/garbo...119....etc) 36 De la: Anouk 12 Ianuarie 2010 17:48
Reactie neplacuta 54 De la: garbo265966 16 Iulie 2012 09:02
dilema... 5 De la: garbo_5850 13 August 2012 02:09
Setari Cookie-uri