Ce ne enerveaza?

Dragii mei, tinand cont ca de cand am plecat din Romania dorm tot "in rate", cate 2-3 ore pe repriza, de vina fiind diferenta de 6 ore in plus aici fata de acasa, mi-am facut de lucru ca sa va dau si voua de lucru.

Despre ce e vorba? Cu totii, oricat am fi de toleranti, credinciosi, buni sau cum mai vrem sa ne autointitulam, mai avem momente in care ne vine sa urlam pentru simplul motiv ca se gaseste cate cineva sau ceva care sa ne enerveze.

De pilda, acum, la ora locala 05.32AM (11.32PM acasa), m-am enervat citind un topic nou al unei producatoare de aberatii agramate pe banda. Nu vreau sa dau nume, vreau doar sa pun o intrebare: allexanndrra, mai poti, mami? nu te doare?
Iata ca nu m-am tinut de cuvant si am scapat 2 intrebari... De nervi!

Deci, dati pe goarna tot, de la patroni cu nume si prenume, eventual adresa sa stim unde sa-i cautam, pana la acea specie deosebita din regnul animal, clasa protozoare, subspecia Homo Politicus (hei, e o clasificare noua). Nu va jenati si mai ales nu va enervati pe mine. Pentru incalzire, incep eu cu cateva aspecte, urmand ca voi sa reveniti ori de cate ori simtiti nevoia (daca nu, macar din ora in ora).

Ma enerveaza cand vad bizonul in trafic, cu tigara in mana scoasa pe geam, aruncand chistocul in mutra pietonilor. Baaaa, da coaja ta de q7 nu are scrumiere????

Ma enerveaza cand, ca bun cetatean, respect recomandarile MAE si, aflandu-ma in strainatate, ma prezint la reprezentanta diplomatica a Romaniei pentru a-mi anunta prezenta, iar acolo sunt tratat ca un cetatean de mana a 14-a. 'R-ati ai dracului de functionari, la munca, baaa, nu la intins mana!

Ma enerveaza sa ma mai gandesc la faptul ca unii ca vadim tudor, becali sau eba ma reprezinta la Bruxelles.

Ma enerveaza cand ma plimb - de nevoie - intr-o capitala "europeana" si nu gasesc un chiosc de gunoi sa arunc biletul de troleibuz pe care tocmai l-am folosit. Opresculeee... mai pune parul pe ei, tata!

Ma enerveaza cand vad cu cata infatuare ma trateaza cei care "ne conduc", acesti neica-nimeni de parlamentari, ministri si alte asemenea jivine.

Cu alte enervari, intr-o postare urmatoare... parca mi s-a facut somn si asta ma enerveaza

Hai, decartati!
Thor
Postat pe 10 Iulie 2009 23:48
somn usor si calmeaza-te neica ca viata-i scurta si merita traita la polul pozitiv!!!!
Aemulus
Postat pe 10 Iulie 2009 23:52
Hai deznerveaza-te ca nu poti dormi !...sau fa un blog

Ce vrei? E o lume stramba Vidar da avem si noi vina...
Noapte buna! ia un ceai de soc
blanca
Postat pe 10 Iulie 2009 23:54
PS: nu va limitati doar la categorii enumerate mai sus. Nu-i uitati pe: baba de la 3, care se uita sa vada cine a oprit in parcare la ora 12 noaptea, pe administratorul care loveshte mereu cand ti-e lumea mai draga, pe birtasul din colt care nu va mai da pe datorie, etc.
Thor
Postat pe 10 Iulie 2009 23:54
hi hi hi! asa, fetelor, curaj! ca pohta vine mancand... cum a spus unul un pic mai dashtept ca mine


HEI, off topicul se accepta
Thor
Postat pe 10 Iulie 2009 23:56
Okeeeey,
Ce m-a enervat pe mine dimineata masina de gunoi care a venit la ora 8 sa goleasca tomberoanele.
Si ce ma enerveaza mexicanul care vine sa taie iarba tot la ora 8 a.m. si-si biriie masina sub fereastra mea.
Sa mai bag?
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:00
ooooo.....cel mai tare topic!!! ce ma enerveaza la maxim e ca nu l-am inventat eu!!! hihi
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:12
ma enerveaza soacra-mea cand ma pisalogeste de lesin de nervi! ma enerveaza omul injugat alaturea cu mine la atelajul casniciei cand isi lasa sosetele langa pat si cojile de seminte in ce apuca! ma enerveaza vecina de vis-a-vis ca,de cand a divortat,numa' pe umarul meu plange ..si urasc plangacioasele! ma enerveaza sefu'..n-are rost sa spun de ce...ma enerveaza snobismul,incultura,fitzele,rujurile rosu aprins,dualitatea,minciuna,prajiturile care se depun unde ti-e mai draga lumea,nu unde vrei tu!ma enerveaza ipocritii si ipocrizia lor ieftina,mirosul de naftalina,vidaru ca-i plecat la dreaq-un praznic for no important reason!ma enerveaza ca organismul,cearcanele si ridurile mele au nevoie de somn,ca altfel as continua asa toata noaptea!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:20
1. inexistenta cosurilor de gunoi unde sa pun pungutza cu rahatul cainelui, pe care, constincioasa, il strang in punguta.....si, unde mai pui ca, in strainatate, sunt cosuri speciale pentru asa ceva....dotat si cu sul de pungi....
2. soferii de taxi imbecili din romania care cred ca pana si trotuarele sunt ale lor....acum o luna era sa iau un taxi in freza....venea pe contrasens cu viteza, pe o alee mica de langa blocul unde lucrez....noroc ca am un inger pazitor...
3. muntii de coji de seminte aruncate la intamplare....ce dreaq...ne e lene sa scuipam intr-o punga sau intr-o cutie de margarina goala pe care sa o punem la cos???
4. canalizarea de kkt din marea capitala europeana, cauza tuturor baltilor cauzatoare de stropi pana la fund pe pantalonii mei....
5. tzigancile florarese intinse pe tot trotuarul cu muntii lor de flori ofilite si pline de sclipici....
6. tzaranii care se duc in mall sa-si faca cumparaturile....ca sunt mai bune tzoalele acolo....plasa...sunt aceleasi, dar platiti si de 10 ori pretul lor, sau chiar mai mult....

ma mai gandesc ca de-abia am baut o cafea si nu am somn...
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:22
Hey, ce vad eu aici? care-i legatura intre Vidaru si Preciouss???

Aud????
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:22
MA ENERVEAZA DE MOR CA MANAC CA O VRABIE SI SUNT GRASA CA UN ELEFANT....VREAU SA POT MANCA CIOCOLATA CU ALUNE PANA CRAP FARA SA SE PUNA PE MINE.....ma enerveaza barbata-miu ca baga in el ca disperatu' ciocolata in fiecare zi si e batz....soacra-mea, la care nu-i tace gura un minut alea 3 zile cat vine pe capul nostru....ma enerveaza ca nu au gasit-o pe elodia inca.....ma enerveaza fusta alba si ciorapii negrii....URASC SUTIENUL NEGRU PE SUB BLUZA ALBA SPUMA.....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:23
Bea apa mai multa Tuta.
Si cind iti propui sa maninci ciocolata dupa cum spui nu minca ABSOLUT nimic altceva in ziua aia.Doar ciocolata!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:25
si ma enerveaza ca mi se termina iar tigarile,na!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:26
Cel mai bun motiv sa renunti la fumat!!!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:28
ma enerveaza pacientii tampiti si cretini care nu inteleg ca nu pot pune plomba pe dinti cu gangrena ca se umfla....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:28
nu-i nicio legatura,Micutzo....as vrea io! hihihi....zisei si io asa,sa va inflacarez imaginatia...ca prea ne enervam in serios!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:29
ma enerveaza ca trebuie sa ma duc la munca, in loc sa fiu acuma pe o insula pustie, cu marea transparenta langa mine si sa mi se rupa efectiv de bani......sa fiu o mostenitoare bogata.....cred ca merit eu banii lui paris hilton ca toanta aia nu stie ce sa faca cu ei....

p.s. pe insula aia nu am nevoie decat de internet.....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:30
hehehe fetelor, ce imaginatie mai aveti.Toate!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:31
OOOOOFFFFFF.....CIOCOLAAAAAAATAAAA......INGETZATZICA DE FISTIIIIC....PRAJUTURA CU NUCI....MMMMMM...PIEI SATANA!!!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:32
...mai bine o ghinda,ca-i doldora de fibre!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:34
precioussssssss.....my little precioussssss......ghinda aia e amara......
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:37
ma enerveaza ca n-o sa apuc sa citesc toate cartile bune in viata asta...ma enerveaza expresiile de gen "carnagiu pe autostrada" sau "un avion s-a prabusit" sau "a murit Michael Jackson" ala...mama,ca dezastru mondial,ce sa zic!ma enerveaza ca nu se enerveaza mapamondul asta pe razboaie,poluare,pedofili(e),monopol nuclear,si inca pffuaaiiaiai cate!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:44
Ce ma enerveaza frate imputitele astea de indience care merg la piscina si intra in apa cu tzoalele pe ele.
Imi vine sa le strig asa de la obraz: BAI AICI NU-I GANGE!!!!!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:44
i-amaralutza ghinda,mda....si ma enerveaza si chestia asta! nu putea fi dulce si totusi sa nu ingrase??!ce mai specie de rozatoare am fi...imagineaza-ti:ghinda cu aroma de snickers,invaluita-n ciocolata fiiiinaa..
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:47
De la: micabis, la data 2009-07-11 00:44:22Ce ma enerveaza frate imputitele astea de indience care merg la piscina si intra in apa cu tzoalele pe ele.
Imi vine sa le strig asa de la obraz: BAI AICI NU-I GANGE!!!!!
apropo:am cetit de curand Shantaram(totusi,nu o recomand)unde era descris in amanunt ritualul imbaierii la indienii astia...hahaha,ce-am mai ras! paradox total:in tara in care s-a inventat Kama Sutra sa te speli cu toalele pe tine frate..
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 00:51
piei satana....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:52
ERATA:

allexanndrra, rogu-te, fii buna si iarta-ma: in loc de "chiosc de gunoi", citeste "cos de gunoi"
Thor
Postat pe 11 Iulie 2009 00:57
ma enerveaza de mor ca tutele astea la videochat castiga si 5000 de euroi pe luna si nu au cine stie ce studii, iar un economist in banca cu 8 ani de experienta are salariul doar 850 de euro.....gagici...hai sa ne facem videochat......pe bune...la cat stam noi aici, pe garbo si pe mess.....macar dreaq castigam niste bani frumosi....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 00:58
Primo: Multumim Vidar pentru asa un topic unde putem sa ne tipam nemultumirile.

Secundo: ce ma enerveaza frate mindrele aste care-si pun poze sexi pe un forum care nu e de lipeli.Si ma rog, unele sunt chiar dragute dar cele mai multe au niste fetze de ciumafai si par la subrat (sau iritate in urma rasului). Ca sa nu mai zic de flacaii cu muschi pompati...

Penibil frate, totalmente penibil.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 00:59
gata,ma duc sa-mi asez ghinda sub plapumioara...am timp maine sa ma enervez once again...and again...and again...doamnelor,domnilor - respectele mele!
preciouss
Postat pe 11 Iulie 2009 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am rezolvat problema cu iubitul meu 23 De la: pantera_neagra 14 Septembrie 2009 06:58
Marturisesc 207 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
O relatie complicata 10 De la: roxxxa87 24 Aprilie 2012 20:34
Oare iubim mai mult pentru ca este interzisa relatia? 23 De la: kyra 4 August 2009 19:36
salut 2 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 17:08
Setari Cookie-uri