deces bebe

ia da-mi linkul, sis, sa o "salut" si eu
garbo_C
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:55
Nu cred ca cineva ar face asa o gluma sinistra! Sincer imi pare rau sa vad ca luati in ras necazul ei! Unii de pe aici sunt rai !
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:58
Te sfatuiesc sa cumperi un ingeras(o figurina) si sa ii spui ca si fratiorul lui e ingeras si acum e in cer si il vegheaza...
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:00
zambilici, stii cat te iombesc eu pe tine

ai dreptate, mamicule, la urma urmei e o chestiune de bun simt. tocmai d-aia nu mi se pare nici mie normal ca azi sa iti faci cont si sa postezi ceea ce a postat Mariutza noastra...
dar, vorba Cellestei, daca nu a fost doar o postare la 'shto, imi voi pune cenusa in cap si ma ofer sa o consiliez gratuit

pik... touche, tati
eu unul voi astepta si urmatoarele postari ale "impricinatei" ...
ready_vivus
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:00
Atatea topicuri au fost deschise de amorul artei, incat am devenit cu totii paranoici...


garbo_C
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:00
lasa sis...nu e cazu'...

pik, de acord cu compasiunea...am primit si eu destula acum cateva saptamani...da' m-ai vazut pe mine sa deschid un topic in care sa povestesc cum am pierdut o sarcina ? si cat de sfasiata ma simt interior ?

Anouk
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:01
..."As dori sa stiu cum sa abordez problema cu copilul meu dearece de o saptamana refuza sa vorbeasca despre bebe."

....maria.....foarte bine ca refuza sa vorbeasca despre bebe....nici nu-l fortza....el este mic si v-a uita ...
...tu esti cea importanta .....tu trebuie sa treci peste necazul asta....si daca este adevarat ce spui aici.....imi pare sincer rau de tine....dar trebuie sa infruntam viatza asa cum este ea ...cu bune si cu rele.
l_flory
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:01
Maria1977, daca in profilul tau postezi macar o poza, indiferent cu ce, voi incepe si eu sa te cred ca nu ti-ai facut contul la o-ha si nici postarea aia a ta nu e doar asa, de amorul artei...
ready_vivus
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:03
Eu am suferit enorm si la pierderea verisoarei mele de 22 ani dar si la pierderea bunicutei mele pe care o plang si acum dupa un an!
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:03
Anouk, suntem diferiti ca structura sufleteasca, deci si in reactii. inclusiv in aprecierea unei situatii, a unei stari.
daca tu ai fi fost "plansa" in forum, te-ai fi simtit cel putin stanjenita. dar asta ai fi fost tu.
cu altii, sau altele, e altceva...
pik_nik
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:04
anuk....imi pare rau pt tine....
...mi-am dat seama saptamana trecuta ca ai pierdut ...
dar nu am vrut sa te supar mai tare ...cateodata e bine sa nu fii deranjat cu trecutul nu prea fericit...
...sincer imi pare rau...
l_flory
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:05
mdea, are si pik dreptatea lui...suntem diferiti si reactionam diferit...

eu am o groaza patologica de ridicol, dar asta sunt eu...
eu, in toata perioada asta am bravat, am facut mishto, si am pozat in aia careia nu-i pasa...desi, numai sis stie ce devasta sunt
Anouk
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:11
lala, ai suferit enorm? eu nu te cred ... de ce? pentru ca vad ca nu ai deschis nici un topic in care necunoscutii de pe garbo sa vina sa te consoleze

ei? cum suna? fraza de mai sus ia-o ca fiind intre ghilimele...
ready_vivus
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:13
tu esti puternica, Anouk.
aceasi problema pe care tu poti s-o duci singura, si sa te autoreglezi psihic, pentru altii e prea mult s-o duca singuri. din asta se nasc si reactiile alea imprevizibile.
daca ma insel, o sa-mi fie jena o clipa si gata. mai bine asa decat sa am mustrari de constiintza...
pik_nik
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:15
ioi, pik...stiam eu ca m-ai intuit exact...da' stii ceva ? cateodata mi-e destul de greu sa fiu puternica...cred ca e blestemul vietii mele, tot timpul trebuie sa fiu puternica pentru cineva, desi am momente cand tot ce as vrea ar fii sa ma intind pe jos si sa nu ma mai ridic de acolo

si stii ce e interesat ? ca toti asteapta si pretind de la mine sa fiu puternica si sa imi gasesc resursele necesare
the story of my life...nu imi permit luxul sa fiu slaba
Anouk
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:18
Am inteles vivus! Dar acum citind acest topic m-au luat fiori caci mi-am amintit cat de greu a fost si cat de mare e durerea de a pierde pe cineva drag... Poate e o gluma sinistra dar daca totusi nu e? Poate chiar vrea sfaturile noastre De ce sa riscam si sa o intristam mai tare? Oricum viata merge inainte si trebuie sa iesim invingatori nu?
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:18
....io chind am soferit o perdere, nu am mai entrat un an acilisa...
...chind mi-am mai revinit, garbo mi-o zas ca nu mai am cont...chind am vrout sa-mi deschid cont cu acelasi nik, asta mi-o zas ca izista deja...
...ase ca m-am nervozat si am fecut altu den care am pastrat doar numele
...intr-un fel a fost mai ghine, ca alalalt era chiar id-ul di mess...
daria_
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:18
...poate ca intamplarea e pe bune...
...decat sa iau in bascalie o astfel de problema, prefer sa nu mai intru pe topicul acesta....
...sunt destule facute deja praf....
daria_
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:20
Anouk cred ca la tine nu ajuta consolarile, nici cuvintele, sunt de prisos din pacate....Durerea e atat de mare incat nimic nu o poate consola....vrei sa suferi pt.ca asa doare mai putin...te inteleg...
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:23
daria,si eu sunt de acord cu ultima ta postare
eladaela
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:24
Simteam ca nimic nu mai are rost...voiam sa ma fac mica de tot si sa nu ma observe nimeni...sa pot plange iar si iar...imi doream sa mor....pt.ca nu mai conta nici ziua de maine, nici ca afara e primavara, nici rasetele de copii de sub geam....
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:28
Spun asta pt.ca am patit la fel ca tine akum ceva ani...si inca doare mult...doar fetita mea mi-a mai dat puterea de a ma ridica de jos...
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:30
fiecare ,am pierdut cate o fiinta draga(cel putin)....in acele momente simti ca ceva se rupe...lucrurile par sa nu mai aiba logica...si totusi....privind putin in afara...lumea este atat de frumoasa...merita traita....
LILO
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:32
da...
zambila
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:36
se spune ca tracii aveau "prostul" obicei sa se intristeze la nasterea si sa se bucure la moartea cuiva din comunitate. oare de ce?

daca era asa, nu cred ca actiona inca de pe atunci principiul cu capra vecinului de asemenea nu cred in ruptul capului ca pe atunci, cel putin din punct de vedere al spiritului, erau mai involuati decat noi, cei de acum.

se mai spune ca sufletul isi alege drumul pe care il va urma pe pamant, inca dinainte de incarnare/ nastere.
uneori stam mai mult pe aici, poate si pentru ca divinitatea nu are nevoie de noi acolo "sus", si asta ar trebui sa fie un semn de intrebare pentru noi insine... alteori insa, probabil se razgandeste imediat si pe unii ii cheama mult mai devreme decat -zicem noi- ar fi trebuit. are si divinitatea necesitatile sale...
ready_vivus
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:39
Aku-s vremuri de criza si s-a schimbat zicala cu capra vecinului...Se roaga sa moara vecinu'ca se le ramaie lor capra...scuze ca mi-am permis o gluma...doar asa sa radeti un pik...
lala_cri
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:43
bre, eu zic ca aia dintre voi care aveti macar o clipa impresia ca asta este topicu' deschis de o mama indurerata ar trebui sa mai respire si ei din cand in cand in viata reala... sa intre in contact cu oameni adevarati... cu sentimente adevarate... sau daca n-au posibilitatea, macar sa-si ia pastilele la timp...

doar nu va-nchipuiti ca o femeia care ar avea probleme din astea si-ar face una-doua cont pe garbo si-ar veni sa ceara sfaturile unor pacalici ca noi?...

da' e bun si cate-un topic d-asta, cand ne plictisim de fazane si cafele, nenica...
zambil
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:46
"deces bebe"

numai de titlu' de genu' asta nu-i arde unei mame indurerate,si daca tot s-a dus ala micu' de o saptamana..inseamna ca l-a inmormantat de trei zile...

timp insuficient,nu a avut cand sa-si dea seama ca fratiorul nu vorbeste despre bebe...

initial nu am vrut sa scriu aici,mi se pare o tampenie topicul asta...

hai ca poate apare" mama indurerata"..

s-a sarit calul...lumea s-a plictisit rau in we, vaz...
iasomia
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:55
iasomico...

hai ca un tampit sau o tampita a postat la shto acilea un topic de doi bani... lumea-i plina de nebuni... da' cel mai tare e sa apara altii si sa ia in serios o facatura evidenta...

eu ce zisei?... macar daca nu prea s-a postat pe forum in we, macar sa fi iesit lumea la aer, la un vot sau la o bere, ceva... aia de n-au nevoie de bilet de voie, macar...
zambil
Postat pe 23 Noiembrie 2009 13:01
vreau sa fie bine inteles...fereasca sfantu' pe toata lumea de asa necaz!!!
desi,unii nu se sfiesc sa-ti spuna in fata chestii cu mortaciunii, si apoi fac pe sfintii..bleah...

iasomia
Postat pe 23 Noiembrie 2009 13:07

Recomandari

Setari Cookie-uri