cresterea parului

tratament pentru cresterea parului sau impotriva caderii acestuia (recomandat de o frizerita):

amesteci cateva picaturi de ulei de ricin cu cateva picaturi de ulei de masline cu cateva picaturi de vitamina A (uleioasa), cu amestecul asta iti masezi radacinile parului si il lasi in par cateva ore (daca poti, pana a doua zi), dupa care te speli cu samponul obisnuit.
fa asta inainte de fiecare spalare, dar vezi ca dupa cateva saptamani deja incepe sa se cam ingrase parul... in schimb, vezi si cum se regenereaza... iar parul arata mult mai bine, e mai stralucitor, arata sanatos.

impotriva caderii parului eu am folosit si tratamentul complet de la revalid (sampon+balsam+masca+fiole). E cam scump, dar merita. DIn pacate, nu am mai gasit toate produsele, am incercat numai cu sampon si balsam si nu mi s-a mai parut ca e eficient ca atunci cand am folosit toate produsele de care am scris.

deci, revenim la ulei de ricin cu ulei de masline cu vit. A (care e mult mai "prietenos" cu buzunarul ;)

si nu in ultimul rand, hraneste-te sanatos
Annna_Maria7
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:51
salut ce trebuie ca fac sami cresca si mie parul ,e foarte slabit si imi cade poti sami imidai si mie un raspuns pt,barbati
surzat
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:25
incerc savedem ,raspunsul il ai maimtarziu mersi
surzat
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:28
Buna ziua,

O alta reteta incercata pentru cresterea parului
- 1 capatana usturoi, curatata si pisata marunt
terra
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:28

si daca pisezi o capatana de usturoi iti creste parul?
deci, ma apuc de pisat usturoi!
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:30
Buna ziua,

O alta reteta incercata pentru cresterea parului
- 1 capatana usturoi, curatata si pisata marunt
- 2 sticlute ulei de ricin
- 100 ml.ulei de masline
- 50 ml. gaz lampant
Se amesteca bine cele 4 ingrediente, se pun intr-un borcan, la racoare si intuneric.
Se frectioneaza bine pielea capului, se acopera cu o punga de plastic, dupa care un prosop inmuiat in apa fierbinte, stors bine, se tine pe cap 10 minute.
Te speli a doua zi.

Pa,

terra
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:33
ioi, mor de ras acilea!
si daca le ti in borcan, isi fac efectul? asa, de la distanta si intuneric?
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:36
Buna ziua,
iti pot recomanda o combinatie de tincturi incercate de mine si care chiar dau rezultate. Scrie-mi la ni_cole24@yahoo.com.
nicole_24
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:42
ladyDY
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:46
ok, am inteles, aplic lotiunea minune pe par, da' cum sa stai cu usturoiul pe cap toata noaptea mai?
ioi, mai bine cu parul scurt decat asemenea experimente!
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:49
pentru domnul surzat:
eu zic sa nu va incurcati cu usturoiul. cu cateva fire de par si mirosind a usturoi, nu stiu zau cat veti fi de fermecator.
si mai ales evitati sa va pieptanati suvita de pe dreapta spre stanga. invers merge.
aaa... si inca ceva. ultimele studii arata ca barbatii cu chelie si burtica sunt cei mai sexi.

Tylly
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:52
cell, studiile alea mint
tre sa fie inalt si suplu si cu mult par, evident! pe cap

sau trebuia sa zic: studiile "minte"?
sa fiu in trend
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:57
nu stiu, zambilutz.
asa zice cercetatorii britanici.
Tylly
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:01
evident!
da' britanicii aia se mai ocupa si cu altceva decat studii si cercetari?
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:14
ei, sigur ca da.
cu cresterea si educarea viitorilor cercetatori.
Tylly
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:20
ti`ai dat cu uleiul de masline la radacina sau pe lungimea parului?
cretz0oolina
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:42
De la: oanaiulliana, la data 2010-03-14 08:03:43e adevarata chestia cu uleiul de masline, prima data cand am intrat pe acest topic a fost anul trecut si m-am gandit sa incerc si eu varianta aceasta si sa stiti ca da rezultate. daca in mod normal parul unui om creste in medie cu un cm pe luna,daca aplici ulei de masline, creste 2-3 cm pe luna. nu mi-a venit sa cred dar chiar am fost curioasa sa vad. inainte de a ma apuca de tratament mi-am vopsit parul de alta culoare pt a observa mai usor cat a crescut, iar dupa o luna l-am masurat si crescuse 2,5cm

ti`ai dat cu uleiul de masline la radacina sau pe lungimea parului
cretz0oolina
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:43
combini tonic capilar de la dacia plant cu ulei de masline si te dai la radacina firului de par (pe scalp) si de seara il lasi pana a doua zi dimineata (eu asa am facut)punandu-ti pe cap o caciula pt a nu murdari perna. trebuie lasat sa actioneze pe cap cel putin 5 ore, eu imi aplic aceasta masca la sf de saptamana.
oanaiulliana
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:22
este super bun uleiul de masline eu ma dau din cap pana in picioare cu el sunt dependenta de el face minuni,insa nu stiam ca favorizeaza cresterea parului dar vreau sa iti spun ca m-am vopsit acu 2 saptamani si mi-a crescut de atunci vreun 1,5 cm
e super tare il recomand eu il folosesc o data pe luna pt tot corpul si 1 data pe saptamana pe par
bafta
garbo106212
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:09
De la: garbo044682, la data 2010-01-05 21:10:28am incercat cu ulei de masline...si mi-a crescut 4 cm in 1 luna...nu-mi vine sa cred...si e mai tare firu de par...mai puternic...si nu mai cade asa mult...

de cate ori pe saptamana ai folosit masca asta cu ulei de masline? si ai aplicat-o doar la radacini sau pe toata lungimea parului?
bb_girl
Postat pe 23 Iunie 2010 00:50
Buna tuturor! Sunt noua pe acest forum, dar am vrut sa ma alatur in speranta ca pot ajuta cu niste sfaturi si eu. Mie a inceput sa imi cada parul in liceu, dupa un soc emotional la care s-a adaugat o dereglare hormonala...Dupa un an aveam inceput de chelie, si ABSOLUT NIMIC (masti, pastile...) nu ajuta. Eram disperata... Cand imi pierdusem aproape orice speranta, am aflat despre un tratament cu ajutorul caruia mi s-a regenerat complet parul (nu este "poveste"). Am folosit nanofibre si un balsam de la nanogen.daca vreti detalii la aceste produse nu ezitati sa ma contactati stefy21stefy@yahoo.com
garbo_stefy
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:36
foloseste preparatul denumit Par,Piele,Unghii-2-3 tb/zi si serul regenerant aplicat pe scalp si stimularea electrica a radacinii firului de par
rel pe e-mail- europroiect2007@yahoo.com
-carmennanu84@yahoo.com
europroiect2007
Postat pe 25 Noiembrie 2010 00:02
sal...da cite ori pe sap.iti dadeai parul cu ulei de masline?:)
garbo263561
Postat pe 11 Februarie 2012 15:28
haaa , ce-mi plac glumele tale
Alex_Lili_1
Postat pe 22 Octombrie 2012 23:45
Buna ziua, ma numesc Andreea Culbeci sunt analist capilar la firma IHAIR, noi distribuim produsele famaceutice RUEBER TRICOSYSTEM care trateaza caderea parului. In primul rand trebuie sa stiti cauza, noi avem produse care stompeaza caderea parului si regeneraza in acelas timp.Va recomand sa folositi samponul DERMOPEL(hidrateaza scalpul in profunzime)impreuna cu fiolele/lotiunea tonica FANCY(sunt ANTICADERE SI REGENERATOARE). Noi oferim analiza capilara GRATUITA in sediul din Bucuresti strada Crisul Repede nr.18 sector 6
Pentru mai multe delatii intrebari va stau la dispozitie la tel: 0773.702.211; 0314.167.025 si pe site-ul IHAIR.
andreea_mihai
Postat pe 13 Noiembrie 2014 15:25
Buna , am o alopecie fff rara si am fost la dermatologi. Sunt foarte dezamagita muulte tratamente data de dermatolog si fara niki un rezultat si imi cade tot mai tare parul. Asa ca mam decis sa nu mai folosesc tratementele alea si sa folosesc vechiul tratament al buniciilor. Miam cumparat gaz lampant si ulei de ricin dar nu stiu cum se dizolva . Daca stiti va rog sa ma ajutati.
garbo_407765
Postat pe 10 Decembrie 2014 14:43
Buna garbo_407765,sincer gaz lampant nu am folosit ,dar folosesc adesea o masca pt par,mie imi este foarte benefica,1 galbenus de ou,ulei de ricin si ulei de masline,cate putin din fiecare,le amesteci,aplici pe par,iti acoperi parul cu un prosop,lasi sa actioneze 4 ore,mai mult/sau mai putin,depinde de timpul tau liber,clatesti,samponezi.Sper sa iti fie de folos!
rebela8172
Postat pe 10 Decembrie 2014 17:36
Buna, ai putea sa folosesti si vitaminele Minoelements impreuna cu fiolele Vasodil minol, la mine au functionat.
CNicoletA
Postat pe 5 Martie 2015 15:52
Buna, ai putea sa folosesti si vitaminele Minoelements impreuna cu fiolele Vasodil minol, la mine au functionat.
CNicoletA
Postat pe 5 Martie 2015 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
loveeeee 10 De la: garbo_12832 12 Aprilie 2013 22:31
Cancer 39 De la: deep2w 10 Iunie 2013 14:18
O LUME BIO! 1 De la: garbo204147 4 Mai 2011 08:53
tratament pentru cicatrici? 6 De la: garbo_1568 16 Mai 2012 18:14
Pentru toate fetele cu candida 4 De la: persidadamian 12 Iunie 2009 17:36
Setari Cookie-uri