Ce ne unge la suflet?

Tutico..unde tineai trandafirii?
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:45
paiiii.....daca imi spui tu ,poate....ca eu doar ceea ce am scris am vrut sa spun !!......

sincer..= cu mana pe suflet
ti-as raspunde cu placere..=...ti-as raspunde cu drag
insa..= dar
chiar nu stiu..=..nu stiu,imi pare rau !!.....

eu asta am vrut sa spun !!.....si tocmai....pentru ca am vazut ca ai vb frumos cu mine....desi am analizat intai textul,stai linistita.. ...si chiar m-am intrebat de ce te-ai adresat...tocmai ..mie !!.... ....dar eu consider ca lumea se poate si schimba ...deci....ti-am raspuns ca atare !!.....


offf...si m-am saturat sa scriu atata !!....
etta70
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:50

Mai bine o plimbare pe faleza....
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:52
etta...eu am inteles ca nu stii ce sa-mi raspunzi....in sensul ca sunt tzafnoasa si irascibila...ori eu chiar nu fusesem...intelegi acuma???...chiar iti scrisesem din suflet si chiar am vrut sa incerc sa te vad cu alti ochi decat mi s-a parut ca esti in cafeneaua de primavara...daca m-am inselat, spune-mi si nu te mai deranjez niciodata....pe bune...
tutankhamon
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:54
...teo,inviti fata pe frigul asta pe faleza....ai grija cum iti ramane la primul inghet
daria_
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:54
Mai,mai,...pe mine nu ma mai baga nimeni in seama....
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:56
..de ce nu te baga nimeni in seama? ...oare din pricina inghetului?
daria_
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:57
in memoriam...
pik_nik
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:58
teo....era vorba de trandafiri din aia olandezi...tufita din aia cu flori asemanatoare cu cei taiati...nu din aia cu flori mici ca de maces....si i-am tinut pe balcon, la un loc cu celelalte flori, unde am termopan, nu e curent direct pe ele si peste vara asigur umiditate, pulverizand in aer cu o pompita apa...initial am pus mai multa apa....cand am vazut ca se ingalbeneste, am rarit-o cu apa....am pus pe pamant-la radacina plantei, am pus apoi in farfurioara, am pus apa proaspata, apoi am pus apa statuta....o tufa am separat-o si am pus-o tulpina cu tulpina in pamant separat...nu au avut soarta.....nu stiu ce s-a putut intampla si de ce...tin enorm la trandafiri si m-am necajit foarte tare ca nu am parte de trandafirasi....si am jurat ca nu mai cumpar, desi sunt superbi......am avut galbeni, portocalii, alb-verzui, rosii, roz deschis, roz inchis....nu am avut parte de nici unul.....

p.s. nici chiar cel cumparat cu mana mea....nu batea soarele direct pe ei, balconul fiind spre est-nord, deci soare mai putin ....si mai mult dupa-masa cand apune...
tutankhamon
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:03
Pai oplimbare in natura ,chiar si virtuala,este ceva placut....
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:03
De obicei ar trebui la speciile astea straine la cumparare sa luam si modul de intretinere.......
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:06
ia cu cafelutza si laptic, iti trece
pik_nik
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:06
..i-a deranjat sigur ceva....sunt foarte sensibili...
...eu aveam gradina botanica in casa si m-a durut sufletul cand a trebuit sa aleg intre flori si pisica (a avut grija sa-mi distruga majoritatea florilor)..nu isi facea nevoile la ele, dar mi le rupea cu dintii si gherutele pe cele la care vedea ca tin mai mult...este foarte geloasa...
daria_
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:06
Oricum nu te intere pe tine ce si cum....
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:10
daria, pisicilor le plac florile...al meu o prefera pe una in mod special, cand i se pune pata, numa de ea se agata, face cum face si tot ajunge la ea

noroc ca io nu-s cu florile, m-am scapat de toate...as prefera oricand pisicii in locul florilor
zambila
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:10
puteai sa iei un caine
pik_nik
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:10
De la: tutankhamon, la data 2009-10-20 17:54:22etta...eu am inteles ca nu stii ce sa-mi raspunzi....in sensul ca sunt tzafnoasa si irascibila...ori eu chiar nu fusesem...intelegi acuma???...chiar iti scrisesem din suflet si chiar am vrut sa incerc sa te vad cu alti ochi decat mi s-a parut ca esti in cafeneaua de primavara...daca m-am inselat, spune-mi si nu te mai deranjez niciodata....pe bune...


Tuta....in privinta raspunsului...cred ca ne-am lamurit da??....ca a fost cu bune intentii !!.....

cat ma priveste pe mine...da,pot fi si cum vrei tu sa ma vezi.....adica buna......dar pot fi si .....ne-buna !!.... ....pentru ca sunt gemana.....si pentru ca stiu sa doesebesc oamenii cu care trebuie sa fiu buna si cu care nu !!!......daca vrei sa ne vorbim cum trebuie....doar de tine depinde....ca si de ceilalti !!.....caci iti dai seama ca nici mie nu-mi plac certurile !!.....

aaa....si inca o precizare...ca tot ma va citi lumea.....chiar daca sunt mai "deschisa" la vorba...adica mai libertina....nu inseamna ca asa sunt si in faptele ...reale !!!....nu am venit aici sa agat barbati,sa cuceresc pe cineva......afirmatie cu care am fost primita aici....si de la care a plecat totul !!.....daca vreau s-o fac,in mod sigur n-o fac in vazul lumii !!....si,da,sunt o fire vesela,expansiva,care imi place sa traiesc orice clipa........si nu in negura si tacere si plecarea capului....ci in bucurie,prietenie si intelegere !!....
etta70
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:11
teo....fiecare ghiveci avea instructiuni pe care le-am respectat cu sfintenie...nu soare direct, nu curent de aer, nu apa multa, dar nici sa moara de sete....am intrebat mai multi florari si mi-au zis ca olandezii pun la flori nu stiu ce kkt de ingrasaminte...bun, am luat din carrefour ingrasamant lichid de care pune mama mea la flori....toate celelalte flori sunt superbe, numai trandafirii nu.....
tutankhamon
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:11
Tie nu iti trece cu nimic....esti irecuperabil....
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:12
siropel, am zis io ca esti interesant???
pik_nik
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:13
eta...ok....nu-ti doresc sa ma cunosti vreodata la manie......eu sunt leu.....pur....
tutankhamon
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:13
O fi ceva ingrasamnat special al lor pt trandafirii aia,....si daca nu aui mai primit,caput...
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:14
De la: TEODORRD, la data 2009-10-20 18:03:39Pai oplimbare in natura ,chiar si virtuala,este ceva placut....


iarna....prin padurea cu copacii imbracati in matiile albe de nea....cu zapada scartiind sub picioare.....cu nasul inghetat....si cu inima fierbinteeeee....
etta70
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:14
Spre deosebire de tine care esti...foarte....otetit...
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:15
Tuta...am acasa un leu ...de 18 de ani....ca vechime,nu ca vrsta,ca iar imi sare lumea in cap .....si crede-ma ca l-am imblanzit !!!...... ....miaauuuuuuuu......
etta70
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:17
si sincer...cica leii cu gemenii...fac casa buna...dupa ceva..infruntari !!.....
etta70
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:18
Etta.sa stii ca am umblat ierni intregi prin paduri ninse,la munte......
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:19
wow!
pik_nik
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:21
si eu....pentru ca iarna e anotimpul meu preferat !!.....
altceva care ma unge pe suflet !!....sarbatorile de iarna !!....
etta70
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:22
Sunt niste peisaje.......Nu iti poti imagina......zapada,molizi si brazi plini de promoroaca,cerul limpede ca lacrima,.......
TEODORRD
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pai trebuie sa ma despart de prietnea mea mine adica asa vrea ea.. ideei 14 De la: buna01 10 Ianuarie 2010 20:24
Ce parere aveti despre site-urile de dating? 6 De la: garbo_1502 12 Aprilie 2012 13:30
De ce e moale mamaliga??? 189 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
plan de cont : soc.com. de asigurari 1 De la: garbo158824 28 Decembrie 2010 23:16
Vreau sa iubesc si sa fiu iubit... 114 De la: Ioana007 30 Iulie 2009 17:36
Setari Cookie-uri