am nevoie de o informatie

va rog mult sa ma ajutati cu o informatie daca se poateSora meas-a inscris anul acesta ,dupa multi ani incare a renuntat la scoala ,la un liceu fara frecventa cu profil tehnic -tehnician turism Este in cl a xii a A auzit ca la acest profil va trebui sa dea bacul la informaticaEste obligatoriu sau poate opta pt ca vrea sa renunte iar eu as dori sa n-o faca Va rog sa-ma ajutati cu o informatie
garbo037045
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:32
De la: garbo037045, la data 2009-10-18 10:32:33va rog mult sa ma ajutati cu o informatie daca se poateSora meas-a inscris anul acesta ,dupa multi ani incare a renuntat la scoala ,la un liceu fara frecventa cu profil tehnic -tehnician turism Este in cl a xii a A auzit ca la acest profil va trebui sa dea bacul la informaticaEste obligatoriu sau poate opta pt ca vrea sa renunte iar eu as dori sa n-o faca Va rog sa-ma ajutati cu o informatie

..cel mai bine ar fi sa se intereseze personal..acolo unde trebuie..de unde a auzit..?de la niste colegi..sau mai stiu eu de pe la ce persoane ne/avizate..trebuie sa intrebe la secretariatul scolii respective..care sunt materiile din campul obligatoriu..la care va trebui sa sustina examenul...dar sa intrebe din timp..ca sa aibe timp sa se pregateasca..
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:41
cel mai bine ar fi sa te interesezi la secretariatul liceului...ei iti pot spune cu exactitate ce optiuni de viitor are surioara ta..
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:44
dupa noua lege a invatamantului se pare ca toti elevii vor da un examen la informatica,dar acesta se va sustine in timpul anului scolar ca si cel de limba straina si un examen de limba romana,in urma caruia va obtine un certificat de competente digitale.
asta ptr ca nu se vor mai sustine le bac examenele orale.
astfel la sfarsitul liceului vor avea pe langa diploma de bac si trei certificat de competenta...unul de comunicare(lb.romana)unul lingvistic(lb.straina)si unul digital(informatica).
cred ca informatiile mele sunt corecte,dar mai intrebati si la secretariatul liceului.
eladaela
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand bilete la concert Madonna 3 De la: micostesa 27 Iulie 2009 13:21
Domenii .ro cu diacritice ă â î ș ț 1 De la: Adi_1 2 Iunie 2015 20:36
Retete mexicane,thailandeze,chinezesti,indiene,etc. 7 De la: gaby_sweet 9 Septembrie 2010 19:47
despre ceaiuri naturale,,,, 12 De la: delly002695 29 Decembrie 2009 07:49
meditatii economie 1 De la: cretulescu 1 Septembrie 2009 13:31
Setari Cookie-uri