Montarea antenei parabolice pe terasa locului este interzisa fara acordul asociatiei de proprietari?

Am incheiat contract pe 2 ani cu Dolce si singurul loc unde se putea monta antena este pe terasa blocului, deoarece nu prinde pe fata blocului. Am montat fara sa am acordul asociatiei de proprietari, deoarece era deschis si mai erau inca doua antene montate.Dupa un an m-am trezit cu presedintele blocului care mi-a dat termen 24 h sa o dau jos pentru ca ei nu sunt de acord sa se monteze antene pe bloc.Daca nu o dau jos imi vor taia cablu si o vor demonta. Am contract in derulare si nu-l pot rezilia atata timp cat nu se demonstreaza ca nu prinde la adresa.Ce sa fac? Au dreptul sa-mi interzica sa pun antena pe bloc?Ajutati-ma cu un raspuns cat mai repede.
alexamatei
Postat pe 20 August 2009 19:20
Firmele montatoare in general cer inaintea montarii si incheierii contractului ,acordul asociatiei de propietari,sunt cazuri in care in urma montarii s-au adus prejudicii asociatiei,terasa blocului fiind necirculanta,se pot produce fisuri in izolatie,sau in peretele pe care s-a fixat antena
scrichy
Postat pe 20 August 2009 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
clarvazatoare si ghicitoare buna 28 De la: elizateo 13 Decembrie 2018 09:05
hai sa ne jucam fazan 142 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:10
SPRE LONDRA VIA AEREO!!! 4 De la: yavrum 19 Octombrie 2008 22:33
SPORT 1 De la: clubsportivelles 22 Decembrie 2009 02:27
IDEE AFACERE 2 De la: iffiuanamaria 26 Februarie 2009 11:39
Setari Cookie-uri