sunt cumplit de geloasa.... AJUTOR!!!!!!!!

Ce legatura are asta cu serviciul? El te iubeste pentru ce esti tu ca persoana si nu pentru ce functie ai.
Tiffany
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:43
Incredere in sine inseamna sa te simti bine in pielea ta.In viata sunt bune si rele .Asta este ,dar daca tot stai acasa de ce nu-l astepti seara cu o surpriza placuta,cu o vorba buna?
Chiar crezi ca daca el lucreaza si pleaca de acasa doar pentru a te insela o face?
Chiar atat crezi tu ca merita omul de langa tine?
sunset474
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:46
De la: Micass, la data 2009-10-05 20:36:57Dar de unde gelozia asta? Te gandesti tu sa inseli, ai fost inselata? Iti da motive? Ceva explicatie trebuie sa existe. Nu se poate asa din senin.

stii cum e?... cand il vezi cu o colega, iti si creste adrenalina, daca ii mai zambeste... deja esti cu inima in gat... chiar daca in adancul inimii stiu ca e doar imaginatia mea, ..imi alimentez frica asta pana mi se face rau si am nevoie de o vorba din partea lui sa ma pun pe picioare...
anastasia_72
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:48
De la: anastasia_72, la data 2009-10-05 20:42:00
De la: eladaela, la data 2009-10-05 20:34:20atunci...lucreaza la asta

"Increderea in sine este cea care te ajuta atunci cand viata te dezamageste "


m-am mutat din orasul in care am stat din `90 pana in 2008, mi-am schimbat locul de munca si mai nou m-a dat afara, ultimul venit primul plecat... de 3 luni stau acasa... ce-i aia incredere in sine?

Nastasia, eu vad ca esti tare necajita.
Aduna-ti fortele, iubito, si gandeste pozitiv. Nu lasa gelozia sa te domine, ai incredere in tine si in calitatile tale de femeie... pt ca sunt convinsa ca ai si calitati pe langa defectul major al geloziei. Nu uita ca nu esti singura persoana care trece printr-o situatie dificila, mai oricine a trecut, la un moment dat, in viata, printr-o situatie grea: pierderea slujbei, nesiguranta zilei de maine, ma iubeste sau nu partenerul... si cate si mai cate... Important e sa nu iti pierzi speranta ca intr-o zi va fi si bine. Eu mi-am asimilat din filmul "Pe aripile vantului" sintagma "Mai e si maine o zi". E, ziua de maine iti poate aduce o mica bucurie, ziua urmatoare iti poate aduce o bucurie si mai mare si tot asa. Trebuie sa fii convinsa ca va fi si bine pentru tine... si cu partenerul... si cu slujba... si cu sanatatea si cu...
Hai, fii curajoasa!!! Nu-mi place cand vad femei in situatia ta. Ma doare sufletzelul.
dihoritza
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:52
De la: Tiffany, la data 2009-10-05 20:43:14Ce legatura are asta cu serviciul? El te iubeste pentru ce esti tu ca persoana si nu pentru ce functie ai.


ma simt inferioara, vreau sa fiu d-na x, nu sotia d-lui x... pot mai mult, ....stiu ca ma apreciaza pentru ce sunt, stie ca e o situatie de moment, stiu si eu, poate gelozia nu are legatura cu asta dar increderea in sine, are...
anastasia_72
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:52
De la: anastasia_72, la data 2009-10-05 20:52:55
De la: Tiffany, la data 2009-10-05 20:43:14Ce legatura are asta cu serviciul? El te iubeste pentru ce esti tu ca persoana si nu pentru ce functie ai.


ma simt inferioara, vreau sa fiu d-na x, nu sotia d-lui x... pot mai mult, ....stiu ca ma apreciaza pentru ce sunt, stie ca e o situatie de moment, stiu si eu, poate gelozia nu are legatura cu asta dar increderea in sine, are...


Tu oricum esti doamna x.
Sau crezi serviciul iti da acest statut.
Adunate si fi optimista.Nu te lasa luata asa de val.
sunset474
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:54
De la: dihoritza, la data 2009-10-05 20:52:37
De la: anastasia_72, la data 2009-10-05 20:42:00
De la: eladaela, la data 2009-10-05 20:34:20atunci...lucreaza la asta

"Increderea in sine este cea care te ajuta atunci cand viata te dezamageste "


m-am mutat din orasul in care am stat din `90 pana in 2008, mi-am schimbat locul de munca si mai nou m-a dat afara, ultimul venit primul plecat... de 3 luni stau acasa... ce-i aia incredere in sine?

Nastasia, eu vad ca esti tare necajita.
Aduna-ti fortele, iubito, si gandeste pozitiv. Nu lasa gelozia sa te domine, ai incredere in tine si in calitatile tale de femeie... pt ca sunt convinsa ca ai si calitati pe langa defectul major al geloziei. Nu uita ca nu esti singura persoana care trece printr-o situatie dificila, mai oricine a trecut, la un moment dat, in viata, printr-o situatie grea: pierderea slujbei, nesiguranta zilei de maine, ma iubeste sau nu partenerul... si cate si mai cate... Important e sa nu iti pierzi speranta ca intr-o zi va fi si bine. Eu mi-am asimilat din filmul "Pe aripile vantului" sintagma "Mai e si maine o zi". E, ziua de maine iti poate aduce o mica bucurie, ziua urmatoare iti poate aduce o bucurie si mai mare si tot asa. Trebuie sa fii convinsa ca va fi si bine pentru tine... si cu partenerul... si cu slujba... si cu sanatatea si cu...
Hai, fii curajoasa!!! Nu-mi place cand vad femei in situatia ta. Ma doare sufletzelul.

iti multumesc pentru incurajare!... nu ma las cu una cu doua...
anastasia_72
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:57
stiti ce mi-as dori?... sa merg la un psiholog, sa ma hipnotizeze si sa-mi spuna de maine nu mai esti geloasa... dar vrabia malai viseaza!
anastasia_72
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:59
putem sa vorbim noi 15 pagini, daca nu-ti dai seama ca totul e in mintea ta, degeaba..
oi fi si tu vreo irinuca..
melanie
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:00
Hai revino-ti fata ca ne faci de batem campii tot de jur imprejur.
Tu nu intelegi ca tu trebuie sa gasesti alta preocupare?
Sa nu te mai gandesti la asta?
sunset474
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:02
Pentru Anastasia
"...nu ma las cu una cu doua..."
E, asa te vreau!
Si ca sa imi demonstrezi ca nu te lasi coplesita, treci pe un topic vesel sau, ma rog, unde temele sunt tratate cu mare haz.
Detaseaza-te putin...
dihoritza
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:02
De la: Melanie, la data 2009-10-05 21:00:05putem sa vorbim noi 15 pagini, daca nu-ti dai seama ca totul e in mintea ta, degeaba..
oi fi si tu vreo irinuca..

mi-ai dat un raspuns de psiholog... stiu ca e in mintea mea!... si cine-i irinuca?
anastasia_72
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:02
dragele mele, va multumesc pentru ajutor si pentru sfaturi, e timpul sa va las in pace, ca nu de alta, v-oi molipsi... o sa citesc maine eventualele raspunsuri...concluzia e ca totul depinde de mine, asa mi-a spus si un psiholog, am crezut ca nu se pricepe... nu e usor, sa stiti,... m-ati facut sa ma simt mai bine si va multumesc... poate mai vorbim si maine....altceva...
va doresc o seara minunata!
anastasia_72
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:11
De la: anastasia72, la data 2009-10-05 18:09:50sunt una din milioanele de femei geloase... am trecut de perioada cand faceam crize... acum ma rod in tacere si cand nu mai pot, mai arunc sageti care intotdeauna ranesc tare rau pe cel care il iubesc enorm... ce e mai rau e ca imi trece prin cap sa ma fac aeroplan de la etajul 5, dar mai sunt doua suflete mici la mijloc si imi taie avantul... am multe de spus, dar pentru moment cred ca ati priceput situatia... asa ca, daca exista leac, la popa, la psiholog, la psihiatru, va rog sa-mi spuneti si mie ca inebunesc... sau poate asta e deja inceputul!!!!!
Doamne fereste cum sa gandesti la asa ceva.EU ZIC ca este mai bine,incearcasa iti faci si tu o rugaciune ca sa te ajute Dumnezeu sa alunge gandurile rele de la tine.Pt ca si eu atunci cand mai trec prin crize ca orice om,ma rog din inima la Dumnezeu apoi tare bine imi prinde.Mergi pe la biserica,vorbeste cu un preot credincios,tre sa cauti unul bun.Ca a te mai poti descarca din cand in cand atunci cand treci prin crize.
irina31
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:55
De la: anastasia72, la data 2009-10-05 18:09:50sunt una din milioanele de femei geloase... am trecut de perioada cand faceam crize... acum ma rod in tacere si cand nu mai pot, mai arunc sageti care intotdeauna ranesc tare rau pe cel care il iubesc enorm... ce e mai rau e ca imi trece prin cap sa ma fac aeroplan de la etajul 5, dar mai sunt doua suflete mici la mijloc si imi taie avantul... am multe de spus, dar pentru moment cred ca ati priceput situatia... asa ca, daca exista leac, la popa, la psiholog, la psihiatru, va rog sa-mi spuneti si mie ca inebunesc... sau poate asta e deja inceputul!!!!!
Doamne fereste cum sa gandesti la asa ceva.EU ZIC ca este mai bine,incearcasa iti faci si tu o rugaciune ca sa te ajute Dumnezeu sa alunge gandurile rele de la tine.Pt ca si eu atunci cand mai trec prin crize ca orice om,ma rog din inima la Dumnezeu apoi tare bine imi prinde.Mergi pe la biserica,vorbeste cu un preot credincios,tre sa cauti unul bun.Ca a te mai poti descarca din cand in cand atunci cand treci prin crize.
irina31
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:59
ar terbui ,sa stiu in primul rand mai multe ,ptr a putea sa iti dau un sfat cat mai bun.
In mare parte am inteles despre ce este vb.,dar eu as avea in primul rand niste intrebari:
1-iti da motive ,ca sa fi geloasa ?
2-ce anume te face sa fi geloasa?
3-daca nu ai motive concrete ,sau ma rog ,nu l-ai prins asupra faptei,ar fi lipsa de incredere la mijoc?
4-voi comunicati,sunteti deschis ,va spuneti tot?
5-ai incercat sa ii spui ce anume te face sa fi geloasa?
6-ai incercat sa ii ,dai de inteles ce nu iti place la el,felul care se compoarta cand este in preajma eunei femei?
daca crezi ca te pot ajuta ,atunci sa imi scri,sa pot afla mai multe amanunte si sa te pot ajuta!
Pana atunci sati calma ,nu te gandi neaparat .la sporturi extreme cum ar fi sarituri de la et 5!!! totul se rezolva daca vrei si daca vrea el!
pa te pup stai calma
p.s. o prietena
claudia_1
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:35
gelozia,boala grea
s-a bagat in curtea mea
cum sa dreg si ce sa fac
ca sa nu cad in pacat?
of,of,mai,mai...

preciouss
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:43
melanie
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:44
alta facatura, meeiiii??? si chiar vrea sa stie cine e irinuca?
eu nu cred ca totusi vrea...
ready_vivus
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bizarerii de pe mapamond.... 3 De la: garbo002556 12 Noiembrie 2009 17:22
Ed Morell se sustrage torturii 48 De la: fleur_de_lis 20 Septembrie 2009 00:31
pentru suferinzii de astm,supraponderabilitate, artroza, poliartrita etc. 1 De la: anatolevenderberg 10 Septembrie 2010 07:47
hai sa ne jucam fazan 142 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:10
Concurs Papucei 18-27 mai 2009 392 De la: garbo024856 11 Iulie 2009 23:22
Setari Cookie-uri