Hoffman-copilul ingropat de viu

O astfel de situatie de criza,care indreptatestesi usureaza

desprinderea corpului astral de cel fizic,este alterarea

starii constiente,prin lesin sau moarte clinica.Micutul

Hoffman,in varsta de 5 ani,a cazut victima unei epidemii de

holera.A fost cnsiderat mort si deci a fost ingropat. Chiar

in noaptea care a urmat inmormantarii,mama lui Hoffman s-a

trezit,in plina noapte,si a vazut "stafia"copilului sau.

Acesta i-a spus ca nu este mort si a rugat-o sa il dezgroape

ca mai repede.Tatal ,neincrezator,s-a lasat greu convins si

dublul astral al copilului a ''bantuit"casa timpde 3 nopti.

Cand cavoul a fost deschis,trupul copilului a fost gasit

exact in pozitia pe care o descrisese "fantoma'",adica rasu-

cit pe partea stanga si cu mana dreapta peste genunchiul

stang.Dupa ce a fost scos din mormant,trupul copilului a

fost readus la viata de catre un medic care i-a facut respi-

ratie artificiala.Astfel cazuri,cand viata unor oameni se

afla in mare pericol,sunt cele mai des intalnite situatii

in care are loc o extracorporalizare.Corpul fizic al

accidentatului are astfel posibilitatea sa ramana in viata,


intr-o stare de suspensie,gen transa,iar corpul astral pleaca

in cautarea de ajutor.Am cautat un caz care,va si explica ce

inseamna,proiectarea corpului in astral,adica extracorpora-

lizare(plecarea spiritului din corpul fizic,dupa ajutor.

In general,oamenii se impaca greu,cu "moartea".Am avut si noi

un caz,cantareata Ileana Sararoiu,care dupa spusele sotului

tardive,a visat-o mereu ss-a dus la mormant,desi ea il che-

m in vis.Pacat,poate ar fi scapat ,daca in loc sa nr frica,

tinem cont si de visele premonitorii.Imposibil sa nu va fi

visat si voi mortii,ca va cheama,ca va comunica ceva.... de

spirite nu trebuie sa ne fie frica.


Alexandra



allexanndrra
Postat pe 18 Septembrie 2009 04:07
imdaa...pe langa faptul ca imi ingheata sangele in vine...cd citesc ce spui tu aici imi dau seama acum ca si eu am o ....ciudata neliniste in legatura cu cineva care nu mai e! dar dupa 20ani eu cred ca sigur nu mai vrea nimeni sa imi comunice nimic
fleur_de_lis
Postat pe 18 Septembrie 2009 07:34
Allexanndrra, esti morbida, fata! Gasesti niste subiecte, de te ia capu'
Ella_34
Postat pe 18 Septembrie 2009 08:09
ei, morbide. culturale. fata ne vrea culti si voi nu pricepeti.

ea e desteapta si doreste sa ridice nivelul discutiilor pe garbo

tin cu ea. asa ca, ia sa dispara chestiile astea scarboase cu sexul, amantele, iubitii, tradarile si sa apara alde hoffman ingropati de vii, alde calatorii astrale in timp ce te trag aia pe roata, alde spiritul soacrei care iese din sicriu cand ti-i lumea mai draga sau alea in care mortii stau la masa cu cei vii si fac panarama ca nu le place salata orientala


deci, ne-am inteles. cultura nu hau-hauri aiurea.

zi-i alexandra ca bine le mai spui ! fii pe pozitie , nu te lasa !
si_totusi
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:55
m-a chemat cineva? tovarasha si_totusi?

cine zicea de morti-vii sau deshumati de vii sau alte cele?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:59
ca bine zici, totusico - nici nu stiam cat de inculta sunt
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:00
De la: si_totusi, la data 2009-09-18 13:55:56ei, morbide. culturale. fata ne vrea culti si voi nu pricepeti.

ea e desteapta si doreste sa ridice nivelul discutiilor pe garbo

tin cu ea. asa ca, ia sa dispara chestiile astea scarboase cu sexul, amantele, iubitii, tradarile si sa apara alde hoffman ingropati de vii, alde calatorii astrale in timp ce te trag aia pe roata, alde spiritul soacrei care iese din sicriu cand ti-i lumea mai draga sau alea in care mortii stau la masa cu cei vii si fac panarama ca nu le place salata orientala


deci, ne-am inteles. cultura nu hau-hauri aiurea.

zi-i alexandra ca bine le mai spui ! fii pe pozitie , nu te lasa !


ana02
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:02
totushico,observ o oarecare nuanta absurda in exprimarea ta ( de pe topicul asta) si stii de ce imi aduce aminte?? de teatrul absurd al lui Eugen Ionescu

alexandra siiigur stie despre ce e vb nu?
l_erika
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:03
totushico sa nu ma intelegi gresit, imi place exprimarea ta!

adica in sensul: totushico toate bune?
si tu mi ai raspunde;eu stiu? e miercuri,ora 9 si mie foame.

l_erika
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:06
ce=-ar fi sa deschidem un topic....unde am putea sa o gasim pe elodia?? sau cum? sau unde?, sau dece? sau in ce fel??
fleur_de_lis
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:06
sau....lasa
eladaela
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:08
De la: fleur_de_lis, la data 2009-09-18 14:06:55ce=-ar fi sa deschidem un topic....unde am putea sa o gasim pe elodia?? sau cum? sau unde?, sau dece? sau in ce fel??


asta las-o in seama Alexandrei, e specialitatea ei, noi nu suntem suficient de dastepti!
ana02
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:09
da, mai nea cotrocel. si cine-i viu, sa cante !

da, auzi. tu tot ma nervezi
si_totusi
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:14
mamaaaaaaa...care m-ai facut in chinuri.....alexandro.....povestea asta cu copilasul ingropat de viu puteai foarte bine sa o pui la spiritul mamei...ca tot cu paranormal si morti era...nu inteleg de ce ai mai deshis alt topic.....aaaaaaa.....m-am prins.....esti mana in mana cu adminii si le ridici ratingul la forum, deschizand cat mai multe toapice....ioi doamne...si ei, miseii, in loc sa-ti linga manusitele, pun postarile tale sub alte iduri....vai ce ingrati, domle....
tutankhamon
Postat pe 19 Septembrie 2009 00:40

Mda, chestii de genul asta am mai auzit, am vazut odata pe discovery, o femeie ce intra foarte des in moarte clinica si explica cum sa trezit odata la morga si ca ii era frica ca odata sa nu fie ingopata de vie, cosmar nu alta.
Dar mai bine vorbesc de asta in timpul zilei.
persidadamian
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:09
persia....vezi mama ca e un topic deja deschis cu fenomene din astea si chestii poltergeist.....ceva cu spiritul mamei...
tutankhamon
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:21
oooooffffffffff........ca de-ar fi sa va cutive omu...cu japca...si voi...batman...batman....
ovidiu42
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:42

Stiu Tuta, dar daca la deschis si pe asta, ce sa fac? poate s-au terminat paginile pe topicul celalalt
persidadamian
Postat pe 19 Septembrie 2009 02:31
iar paranormal ?

ioi, mi-e rau...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:58
Pai poate ca pentru ea asta este o pasiune, un hobby si vrea sa le discute si ea cu cineva.
persidadamian
Postat pe 19 Septembrie 2009 13:14
si nu vezi ce le discuta??
e aat de interactiva conversatia.....
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:39
De la: l_erika, la data 2009-09-18 14:03:17totushico,observ o oarecare nuanta absurda in exprimarea ta ( de pe topicul asta) si stii de ce imi aduce aminte?? de teatrul absurd al lui Eugen Ionescu

alexandra siiigur stie despre ce e vb nu? [/quote



Acum o suta de ani GOETHE a deschis o poarta careia noi abia astazi

ne indemnam a-i trece pragul.Alexandra
allexanndrra
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:34
poate de-abia tu ai descoperit-o acuma....altii au si trecut pragul.....
tutankhamon
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:38

numai margica mai lipseste
panty_C
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:38
De la: tutankhamon, la data 2009-09-19 22:38:28poate de-abia
tu ai descoperit-o acuma....altii au si trecut pragul.....



ce sti tu tuta despre:dar nu de pe net,ci de unde si cand ai citit?

1)Recent,un crater de pe Mercur a primit numele romanesc:Eminescu.

2)Singurul nume romanesc de pe Venus este cel al poetei Elena Vacarescu.

3)Singurul crater cu nume romanesc de pe Luna se numeste Haret,dupa matematicianul-astronom Spiru Haret.

4)Unul dintre lanturile muntoase de pe Luna au primit numele de Montes Carpatus:Muntii Carpati.

5)Toti asteroizii cu nume de romani fac parte din centura principala de asteroizi,situata intre Marte si Jupiter:2331 Parvulesco,4268 Grebenikov,6429 Brancusi,9493 Enescu,9494 Donici,9494 Eminescu,10034 Birlan,12498 Dragesco.

6)Cometele poarta numele doperitorului sau al primilor 3 descoperitori.Pana acum,un singur roman a realizat aceasta performanta:??(...te las pe tine sa scri numele...).Alexandra
allexanndrra
Postat pe 20 Septembrie 2009 01:06
6)Cometele poarta numele doperitorului sau al primilor 3 descoperitori.Pana acum,un singur roman a realizat aceasta performanta:??(...te las pe tine sa scri numele...).Alexandra


daca vrei sa=ti raspund, poate esti mai explicita...pentru ca daca e sa o iau la prima citire.....ar fi vorba de edmund halley...or ma indoiesc ca el a fost roman....asa ca reformuleaza, pentru a nu se face greseli de interpretare....incearca in general sa fii mai coerenta....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 03:19
si daca tot le stii pe toate...ia raspunde:
1. cine e parintele chirurgiei buco-maxilo-faciale romanesti, dupa cartile caruia invata sute de studenti?
2. cine a facut mari studii de antropologie in romania, si suntem mandrii sa-l numim roman, chiar daca el nu are nume neaos romanesc?
3. da-mi numele unui celebru medic chirurg pediatru roman
4. care este numele taticului medicinii legale si cel care a pus bazele acestei ramuri medicale in romania?si ce studii a facut el, chiar riscandu-si propria viata?


este ca la unele habar nu ai sa raspunzi, fara sa consulti googleul????ei bine, eu stiu raspunsurile pentru ca este domeniul meu de activitate...dar nu ma dau mare cu asta, asa cum faci tu peste tot.....si da...am si eu unele hobby-uri....dar iar nu ma dau mare cu ele.....sa stii ca nivelul meu de cultura este unul mare...fiind de formatie medic, am citit foarte mult si inca ma mai documentez de pe net.....dar nu fac din asta o calitate si o lipsa de modestie, pentru a sari la gatul celorlalti, asa cum faci tu....asa ca mai gandeste-te inainte sa arunci piatra in cine lovesti.....s-ar putea sa nu-ti placa ideea ca piatra ar putea ricosa....in fruntea ta....

p.s. ce m-ai intrebat tu mai sus gasesti pe orice site de astronomie sau intr-o simpla documentare la observatorul astronomic...nu m-ai convins ca sunt cunostintele tale....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 03:36
Lumea e prea ciudata pentru a o intelege noi muritorii. Asta e fire lucurilor. Paranormalul nu exista. Exista doar omul. Si exista Dumnezeu. Si exista timpul. Lumea e guvernata de forte pe care noi nu le intelegem si poate nici nu ar trebui sa le intelegem.

Si lasati-va cu intrebarile de pe Wikipedia ca doar va dati mari :)
Care se dueleaza la istorie cu mine /?
AlMaiDesteptInIstorie
Postat pe 20 Septembrie 2009 03:40
Al..te bat.....intrebarile puse de mine reprezinta notiuni invatate de mine in facultate...si numele unor mari personalitati care au insemnat ceva pentru istoria medicinii....nu sunt luate de pe google....ca altfel postam si eu cratere si vai de pe fata nevazuta a planetei mercur....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 03:49
Ups ... scuzati doamna doctor. Ma bucur sa vad ca mai exista oameni care gandesc si fara wiki. si te anunt cu modestie ca si eu o sa fiu doctor in cateva saptmani :) Doar ca eu imi dau doctoratul in istorie :) tu ce fel de doctor esti ? chirurg ?
AlMaiDesteptInIstorie
Postat pe 20 Septembrie 2009 03:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt interesata de niste rechizite si chestii legate de scoala si nu stiu de unde 5 De la: Alina_Andrei 21 Octombrie 2013 22:26
Sarbatori luminate! 158 De la: anisoaraf 7 Aprilie 2010 11:54
Ce Parere Aveti Despre Interpretarea Viselor? 92 De la: garbo_395055 17 Noiembrie 2014 09:25
Incalzire optima_cuptor aragaz_bucatarie 1 De la: deanna 11 Ianuarie 2009 12:39
hai sa ne jucam fazan 142 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:10
Setari Cookie-uri