Hoffman-copilul ingropat de viu

de dinti....

bafta pentru tine...iti tin pumnii...sa-ti ajute cel de sus sa ai profi interesati de teza ta de doctorat....soacra mea e profa de istorie....eu stau mai prost la capitolul asta pentru ca nu prea m-a pasionat domeniul.....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:02
valeleu ... unui prieten de-al meu i-a vomat un stomatolog in gura :) asta era cu vre-o saptamana inainte sa mi-l impuste pe Nea Nicu ( stiti voi care ) si mi-a zis ca tocmai a schimbat norocul natiunii.

Teza mea e aproape gata. Mai vizitez doar oraselul Waterloo si Domul invalizilor si gata. Adica Belgia si Paris. Sa scriu despre ... stiti voi cine ??
AlMaiDesteptInIstorie
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:07
infrangerea lui napoleon???amiralul nelson????

sa nu razi de mine daca am dat pe langa....

tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:09
de fapt m-ai surprins
la 18 iunie 1815 Napoleon a fost infrant la Waterloo de catre a 7-a coalitie ( Englezii lui Wellington , Prusacii lui Blucher si regatul olandei , regatul irlandei bohemia si alte tari mai mititele ) la asta ai avut perfecta dreptate

doar ca Admiralul Nelson nu a luptat impotriva personala a lui napoleon ci a luptat impotriva unei flote franco-spaniole in batalia navala de la Trafalgar din 21 octombrie 1805. A invins flota franceza si spaniola dar a murit in timpul bataliei.

si sa stiti ca astea ^^^^^ nu sunt de pe wikipedia
AlMaiDesteptInIstorie
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:16
pai na...la dom e inmormantat napoleon, la waterloo a luat-o calda.....normal ca era o legatura.....mai stiu si eu ceva istorie...numa cu anii nu le prea am....

si dap....am dat-o in bara cu nelson....
tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:17
fiecare pe domeniul lui :)

las ca o sa fie gata site-ul si o sa poti trimite intrebari daca o sa vrei si daca o sa ai timp.

la Dom e inmormantat si se pare ca in partea de jos a ... sicriului exista o expresie in latina pe care as vrea sa o interpretez. si la waterloo ma duc sa vad leul si sa studiez campia adica perspectivele luptei. in 25 plec in belgia si in 29 in franta dar imi duc laptopul cu mine :P
AlMaiDesteptInIstorie
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:22
ai vazut vreodata locul unde e inmormantat??? eu il stiu de la tata....a fost acolo....a facut si poza.....de undeva de sus....mormantul e magnific....din marmura visinie....

da...daca o sa mai am timp si de istorie, da...macar pentru egipt...ca sunt pasionata de dinastiile 13-14...

sa-ti ajute cel de sus sa te lumineze....sa vezi cat mai clar ce-ti doresti....

tutankhamon
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:31
[Numele quote Tutankhamon '=' Data = "2009-09-20 04:02:51 ']: SML-happy0044: de dinti .... : SML-happy0044:

BAFTA pentru tine ... Iti tin pumnii ... sa-ti ajute cel de Sus sa ai Profi interesati de Teza de doctorat ta .... Soacra mea e PROFA de istorie .... eu stau mai prost la capitolul asta pentru ca nu prea ma Domeniul Pasionat .....[/ quote



tuta,iti voi da eu raspunsul,cometa poarta numele lui Victor Daimaca.Sa sti ca eu nu citesc de pe net nimic .tot ce fac este ca in fiecare zi,tocesc,invat si ma documentez.multumesc pt urare,indiferent daca e sincera sau nu,chiar nu ma deranjeaza.am atatea satisfactii,in ceea ce fac incat icerc sa acumulez,f multe informatii,printre alte treburi,de fapt ca si tine ca si multi altii,de aici.uite ascult acumcand iti scriu ,melodia "ploua incet,incet ploua siimi este dor....poate daca ploaia s-ar opri...".aaaalaaaa aaa ,e frumoasa viata tuta,ca sa ma supar pe nimicuri!ploua incet...ploua si-mi-este doooor....Alexandra
allexanndrra
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:38
Sa va povestesc o intamplare de acum 10-11 ani,o tipa(pe atunci sa tot fi avut vreo 16 ani)moare,cel putin teoretic,in fine...parintii o ingroapa,praznic,bla bla.Eh,si cum traim in Romania,s-au gandit doi sa o dezgroape pe fata,toate bune...sapa cei doi,dau capacul sicriului la o parte,iar unul din ei ii smulge fetei lantul de aur de la gat,cum lantul nu s-a rupt din prima mai trage odata si in clipa aceea tipa "a inviat" precum Alba ca zapada cand a inghitit marul otravit...de aici va las pe voi sa va imaginati ce a urmat!
Eternity
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:38
alehandro....felicitarile nu erau pentru tine, ci pentru domnul profesor de istorie care are doctoratul parca....

astept inca rasunsurile la intrebarile mele....sunt, e adevarat de medicina, dar orice om cu bun simt ar trebui sa stie unde duce un om decedat in conditii suspecte si dupa ale cui carti ne ghidam in viata medicala si nu numai...

iar cu daimaca..ma lasa rece...probabil ca esti pasionata de astronomie de stii atatea despre asta...repet...sunt informatii pe care e poti lua si de la observatorul astronomic.....nu reflecta gradul tau de cunostinte generale...fara nici o suparare...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se spune ca.... 54 De la: demonsauinger 30 Iunie 2011 08:50
de ce se spune sa sfintii au trait o viata curata sufleteste si trupeste 1 De la: ingerasulluptator 8 Decembrie 2011 22:41
Mesaj disperat 17 De la: si_totusi 29 Septembrie 2009 21:49
Optiunea aceea a messengerului 1 De la: joanna22 14 August 2011 12:59
ciudatenii 1 De la: cornelia_leia 26 Octombrie 2009 12:42
Setari Cookie-uri