Zodii...

Cum se roaga fiecare zodie atunci cand se afla la ananghie?

Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos sa imi dai rabdare, caci am mare nevoie de ea. Si o vreau ACUM!
Taur: Doamne, te rog frumos ajuta-ma sa invat sa accept schimbarea in viata mea. Dar nu acum, mai lasa-ma sa mai astept un pic.
Gemeni: Doamne, am si eu o rugaminte. Am o mica intrebare pentru tine, daca ai timp. Cine esti? Ce exact esti? Unde te afli? Cati sunteti acolo, esti unul singur? Nu pot sa imi dau seama.
Rac: Doamne, pentru mine esti ca un tata. Vreau sa ma pot baza pe tine, sa imi dai siguranta, mai ales acum in momente grele cand mama este atat de departe de mine.
Leu: Tatal nostru al tuturor, cred ca esti mandru sa ai un fiu ca mine.
Fecioara: Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce-a iesit.
Balanta: Doamne, stiu ca ar trebui sa iau deciziile de una singura. Dar, pe de alta, parte, tu ce crezi ca ar trebui sa fac? Astept un sfat din partea ta, un semn, orice.
Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita.
Sagetator: Oh atotputernicule, atotstiutorule, atotiubitorule, omniprezentule, vesnicule Dumnezeu, te rog inca o data: ajuta-ma sa nu mai exagerez.
Capricorn: Doamne, voiam sa m! a rog, dar am realizat ca trebuie sa imi dau seama singura care este solutia pentru problemele mele si sa ma descurc singura. Mersi oricum.
Varsator: Buna, Doamne. Unii spun ca esti barbat. Altii spun ca esti femeie. Eu spun ca fiecare dintre noi este Dumnezeul sau. Asa ca, de ce sa ne rugam? Hai sa petrecem mai bine!
Pesti: Dumnezeule atotputernic, in timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi ineca durerea si nefericire, fie ca starea mea de ebrietate sa fie pentru onoarea si gloria ta.

Scuzele zodiilor :

Berbec: Nu am facut eu asta. Am fost fortat sa fac asta. A fost doar un accident. Nu a fost nimic intentioanat. Fiecare dintre noi are dreptul sa faca ceea ce ii place.
Taur: Am mai facut asta de m! ulte ori si nu am stiut ca este gresit. Credeam ca voi economisi niste bani prin asta. Nu mi-am dat seama. Aveam de gand sa repar totul cat de curand. Mi-era foame.
Gemeni: Poftim? Nu inteleg despre ce vorbesti.Cine, eu? Nu am crezut ca se va intampla asa. Nu eu, X a facut acest lucru. Haha, ce gluma buna, hai sa trecem peste discutia asta.
Rac: Am simtit ca trebuie sa fac acest lucru. Asa am simtit. E o traditie pe care a trebuit sa o urmez. Am fost obligat sa fac asta. Totul a inceput in copilarie.De fapt, mama m-a sfatuit sa fac asta.
Leu: Nu stiam ca ma vede cineva. Nu gandeam clar. Am anumite privilegii, ar trebui sa mi-se ierte acest lucru. As prefera sa uitam cu totii cele intamplate.
Fecioara: Contabilul mi-a spus ca totul este in ordine. Doctorul mi-a spus sa procedez asa. Nu stiam ce fac de fapt. Nu m-am putut abtine. Am gresit, nu se va mai repeta. Pot sa si semnez pentru asta.
Balanta: Am facut asta numai pentru ca si sotul meu/sotia mea o face. X m-a facut sa fac asta. Nu am putea ajunge cumva la un compromis? M-am luat dupa X,imi cer scuze. Sunt o victima a sistemului si a conjuncturii.
Scorpion: Asa ma simteam atunci. Nu m-am gandit ca voi fi prins. Nu am vrut sa o fac. Nimeni nu mai trebuie sa afle acest lucru. Credeam ca sunt pe moarte. Nu stiam ce naiba fac.
Sagetator: Trebuia sa fac asta, altfel eram dat in judecata. Avocatul mi-a spus ca totul este in regula. Ce mare lucru? Guvernul este de vina. Este un lucru rasist (sexist sau o decizie politica gresita).
Capricorn: Nu este ceva serios. Eu doar am urmat ordinele. Totul s-a intamplat atat de repede. Slujba mea este de vina. Chiar! Aveam nevoie de bani.
Varsator: Toti ceilalti faceau acelasi lucru. Era cel mai interesant lucru de facut. Ma plictiseam rau de tot. Si ce e cu asta? Ce vei face in acest sens? Cui ii pasa de lucrurile astea stupide pana la urma?
Pesti: Am fost influentat. Dumnezeu mi-a spus sa fac asa. Eu doar am indeplinit dorinta Domnului. Credeam ca ma pot opri pana sa pierd controlul. Nu mi-am dat seama cat de tarziu se facuse.
Ridhima
Postat pe 9 Martie 2009 21:05
De la: Ridhima, la data 2009-03-09 21:05:05Cum se roaga fiecare zodie atunci cand se afla la ananghie?

Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos sa imi dai rabdare, caci am mare nevoie de ea. Si o vreau ACUM!
Taur: Doamne, te rog frumos ajuta-ma sa invat sa accept schimbarea in viata mea. Dar nu acum, mai lasa-ma sa mai astept un pic.
Gemeni: Doamne, am si eu o rugaminte. Am o mica intrebare pentru tine, daca ai timp. Cine esti? Ce exact esti? Unde te afli? Cati sunteti acolo, esti unul singur? Nu pot sa imi dau seama.
Rac: Doamne, pentru mine esti ca un tata. Vreau sa ma pot baza pe tine, sa imi dai siguranta, mai ales acum in momente grele cand mama este atat de departe de mine.
Leu: Tatal nostru al tuturor, cred ca esti mandru sa ai un fiu ca mine.
Fecioara: Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce-a iesit.
Balanta: Doamne, stiu ca ar trebui sa iau deciziile de una singura. Dar, pe de alta, parte, tu ce crezi ca ar trebui sa fac? Astept un sfat din partea ta, un semn, orice.
Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita.
Sagetator: Oh atotputernicule, atotstiutorule, atotiubitorule, omniprezentule, vesnicule Dumnezeu, te rog inca o data: ajuta-ma sa nu mai exagerez.
Capricorn: Doamne, voiam sa m! a rog, dar am realizat ca trebuie sa imi dau seama singura care este solutia pentru problemele mele si sa ma descurc singura. Mersi oricum.
Varsator: Buna, Doamne. Unii spun ca esti barbat. Altii spun ca esti femeie. Eu spun ca fiecare dintre noi este Dumnezeul sau. Asa ca, de ce sa ne rugam? Hai sa petrecem mai bine!
Pesti: Dumnezeule atotputernic, in timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi ineca durerea si nefericire, fie ca starea mea de ebrietate sa fie pentru onoarea si gloria ta.

Scuzele zodiilor :

Berbec: Nu am facut eu asta. Am fost fortat sa fac asta. A fost doar un accident. Nu a fost nimic intentioanat. Fiecare dintre noi are dreptul sa faca ceea ce ii place.
Taur: Am mai facut asta de m! ulte ori si nu am stiut ca este gresit. Credeam ca voi economisi niste bani prin asta. Nu mi-am dat seama. Aveam de gand sa repar totul cat de curand. Mi-era foame.
Gemeni: Poftim? Nu inteleg despre ce vorbesti.Cine, eu? Nu am crezut ca se va intampla asa. Nu eu, X a facut acest lucru. Haha, ce gluma buna, hai sa trecem peste discutia asta.
Rac: Am simtit ca trebuie sa fac acest lucru. Asa am simtit. E o traditie pe care a trebuit sa o urmez. Am fost obligat sa fac asta. Totul a inceput in copilarie.De fapt, mama m-a sfatuit sa fac asta.
Leu: Nu stiam ca ma vede cineva. Nu gandeam clar. Am anumite privilegii, ar trebui sa mi-se ierte acest lucru. As prefera sa uitam cu totii cele intamplate.
Fecioara: Contabilul mi-a spus ca totul este in ordine. Doctorul mi-a spus sa procedez asa. Nu stiam ce fac de fapt. Nu m-am putut abtine. Am gresit, nu se va mai repeta. Pot sa si semnez pentru asta.
Balanta: Am facut asta numai pentru ca si sotul meu/sotia mea o face. X m-a facut sa fac asta. Nu am putea ajunge cumva la un compromis? M-am luat dupa X,imi cer scuze. Sunt o victima a sistemului si a conjuncturii.
Scorpion: Asa ma simteam atunci. Nu m-am gandit ca voi fi prins. Nu am vrut sa o fac. Nimeni nu mai trebuie sa afle acest lucru. Credeam ca sunt pe moarte. Nu stiam ce naiba fac.
Sagetator: Trebuia sa fac asta, altfel eram dat in judecata. Avocatul mi-a spus ca totul este in regula. Ce mare lucru? Guvernul este de vina. Este un lucru rasist (sexist sau o decizie politica gresita).
Capricorn: Nu este ceva serios. Eu doar am urmat ordinele. Totul s-a intamplat atat de repede. Slujba mea este de vina. Chiar! Aveam nevoie de bani.
Varsator: Toti ceilalti faceau acelasi lucru. Era cel mai interesant lucru de facut. Ma plictiseam rau de tot. Si ce e cu asta? Ce vei face in acest sens? Cui ii pasa de lucrurile astea stupide pana la urma?
Pesti: Am fost influentat. Dumnezeu mi-a spus sa fac asa. Eu doar am indeplinit dorinta Domnului. Credeam ca ma pot opri pana sa pierd controlul. Nu mi-am dat seama cat de tarziu se facuse.



eu sunt geamana

Postat pe 10 Martie 2009 19:24
Ce fac zodiile dupa ce au facut dragoste:
Berbec: "S-o facem din nou!"
Taur: "Mi-e foame!"
Gemeni: "Ai vazut telecomanda?!?"
Rac: "Cind ziceai ca ne casatorim?"
Leu: "Fantastic! !!"
Fecioara: "Acuma trebuie sa spal cearceafurile!"
Balanta: "Mi-a placut, pentru ca ti-a placut si tie."
Scorpion: "Ar trebui sa te dezleg mai intii..."
Sagetator: "Te sun eu!"
Capricorn: "Ai vreo carte de vizita?!?"
Varsator: "Hai s-o facem si fara haine pe noi."
Pesti: "Cum te cheama?!?"
Ridhima
Postat pe 11 Martie 2009 20:19
HOROSCOP AMUZANT

Berbec
Semn de foc: scanteie
Trasatura principala: impetuozitatea.
Fraza favorita: primul!
Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: "Primul!".
Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si "dreaga" imaginea prin cinism. Va spune: "Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!".

Taur
Semn de pamant: Casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: - Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

Gemeni
Semn de aer: rafala.
Trasatura caracteristica: mai multi intr-unul.
Fraza favorita:Adevarul e ca totul e minciuna.
Gemenii sunt ca o rafala cu corp uman: nu-i vezi sosind, nu-i vezi nici plecand. Toti avem un eu care ne conduce, dar gemenii au doua, uneori mai multe. Unul dintre ele este dulce si tolerant, celalalt este critic si uracios. De-asta, gemenii nu cunosc drumul de mijloc: ori iti vad defectele, ori calitatile, depinde de geamanul care te priveste.
Daca acesta este cel dulce, iti va spune: "arati mai bine ca niciodata!"
Daca dai peste cel uracios: "Cand o sa mai slabesti si tu?"

Rac
Semn de apa: marea.
Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.
Fraza favorita: Simt, deci exist.
La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de ori ca-i iubesti, pentru ca Racii sunt adevarati vampiri sentimentali si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:
- Te iubesc.
Si Racul intreaba: Cat?

Leu
Semn de foc: soarele.
Trasatura caracteristice: nevoia de a fi in centrul atentiei.
Fraza favorita: Sunt rege /regina.
Leul este steaua zodiacului, cea mai stralucitoare. Sunt usor de recunoscut: sunt aceia care, privind un reflector, exclama:
- Trebuie sa vedeti cata stralucire ii confer!
Leul are o foarte buna parere despre sine. Daca iti este prezentat unul si tu ii spui:
-Imi pare bine sa te cunosc.
El va raspunde:
- Te inteleg.
Leii nu merg pe strada, ci defileaza. Daca strada este plina de magazine, Leul priveste vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus in ele, ci pentru a se privi pe sine. Moment in care va exclama:
- M-as cumpara daca n-as fi atat de scump!

Fecioara
Semn de pamant: recolta.
Trasatura caracteristica: ingrijorarea.
Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic.
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:
- Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!
Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:
- Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.
Si daca-i spune cineva:
- Dar nu se intampla nimic.
Fecioara va raspunde:
- Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

Balanta
Semn de aer: briza.
Trasatura caracteristica: indoiala.
Fraza favorita: cateodata da, cateodata nu.
Gandeste rapid. Singurul inconvenient este ca, atunci cand ii vine o idee, odata cu ea, vine si indoiala.:
- Da, da, am hotarat, anul asta ma casatoresc.. . si daca nu anul asta, atunci anul viitor... sau in trei ani, n-am de ce sa ma grabesc.
Cantecele lui Julio Iglesias, reprezentant faimos al zodiei, sunt un tratat asupra indoielii: "nici nu te iubesc, nici nu te uit", "cateodata da, cateodata nu", 'nici pisica perfida, nici caine fidel". Niciodata nativii acestei zodii nu sunt siguri de nimic si asta ii transforma in niste certareti aproape profesionisti, dar nu vor recunoaste niciodata acest lucru. Din aceasta cauza, trebuie sa-i prinzi in capcana. Tu spui:
- Iti place sa te contrazici!
Si Balanta va raspunde:
- Nu-i adevarat! Si te pot contrazice cat vrei tu!

Scorpion
Semn de apa: lac.
Trasatura caracteristica: pasiunea.
Fraza favorita: te doresc.
Sunt usor de recunoscuti dupa ochii misteriosi. Scorpionul nu priveste, ci fixeaza direct. Ochii scorpionilor sunt ca niste ace fine care te impung atunci cand isi atintesc privirea. Pot fi hipnotizanti si pasionali, exagerat de pasionali. Cand te iubesc, te iubesc mai mult decat toti ceilalti. Daca te urasc, proportia se pastreza. Daca tu le faci cadou o carte, ei iti vor face cadou o enciclopedie. In ceea ce priveste viata amoroasa, situatia sta la fel. Tu le dai un sarut, ei vor face dragoste cu tine de trei ori la rand. Sau, daca ti i-ai facut dusmani, pazeste-te. Tu le spargi geamul la masina, el iti dau foc la casa. Sigur vor spune dupa aceea:
- Nu am inceput eu.

Sagetator
Semn de foc: jaratec.
Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.
Fraza favorita: iti spun sincer...
Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut!
Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.
Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul...
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!

Capricorn
Semn de pamant: muntele.
Trasatura caracteristica: crede ca este indispensabil.
Fraza favorita: ce te-ai face fara mine?
Capricornul este o capra si caprele se lupta cu muntele si-l domina. Daca vezi un Capricorn care se arunca de la etajul zece, urmeaza-l, caci sigur o va lua in sus. Mai mult decat in noroc, crede in efortul propriu.
Capricornul, pentru a fi fericit, trebuie sa detina controlul asupra tuturor lucrurilor. Daca acest lucru nu este posibil, se enerveaza. Cam ca un preot Capricorn care, aflat pe patul de moarte, le spune calugaritelor care-l ingrijeau:
- Vai! Ce o sa se aleaga de voi, cand eu nu voi mai fi, cine o sa aiba grija de voi, cine o sa va ghideze pasii?
Si una dintre calugarite, cel mai probabil o leoaica, i-a raspuns:
- Nu va faceti griji, Parinte, ca si Isus Hristos a murit si ne-am descurcat si fara El.

Varsator
Este o fiinta a viitorului care traieste in prezent ca si cum acesta ar fi trecutul. De-asta ne saluta ca si cum am fi prototipuri preistorice:
- Buna, Jurasicule. Cum iti duci existenta primitiva?
Le place sa surprinda cu jocuri de cuvinte si glume:
- Aseara, cand nu erai langa mine, imi lipseai. Acum imi prisosesti.
Nu te ingrijora, sunt doar incercarile lor de a parea originali.
Au cate o idee pe secunda; singurul inconvenient este ca atunci cand urmeaza sa o puna in aplicare, le vine alta, si alta, si alta. Dar, pana la urma, un Varsator se misca mai putin decat un arbitru de tenis. Ca acest nativ al zodiei care spunea:
- Mi s-au intamplat atatea lucruri de dimineata... ca nu numai ca nu am avut timp sa ma ocup de ele, dar mai sunt si epuizat.

Pesti
Semn de apa: rau.
Trasatura caracteristica: visul cu ochii deschisi.
Fraza favorita: nu stii ce-am patit?
Este semnul cel mai sensibil al zodiacului.. Sunt atat de schimbatori incat par ca ar avea centrul rasului si al plansului intersanjabile. Pestii plang pentru ca le-a murit matusa si, in urmatoarea secunda, se prapadesc de ras pentru ca aceasta, biata de ea, este atat de grasa incat nu incape in sicriu.
Pestii, mai mult decat a trai, stiu a exista.
Daca cineva se apropie de un nativ al acestei zodii in timp ce acesta priveste apusul si-l intreaba:
- Ce faci?
Pestii raspund, fara sa inceteze sa priveasca cerul:
- Nimic.
Celalalt intreaba:
- Si nu te plictisesti?
Pestii vor raspunde:
- Daca nu sunt intrerupt, nu.

Ridhima
Postat pe 2 Mai 2009 15:39
De ce ar ucide...

Berbecul

Un Berbec te-ar ucide din motive de principii. Si atunci cand o face va fi in urma unui concurs de arme sau de inteligenta si Berbecul va fi maestrul care iti va face o surpriza extrem de neplacuta.
Nu vei avea prea mult timp la dispozitie sa vorbesti in timp ce berbecul te va cioparti si de obicei va incepe cu taiatul urechilor apoi a nasului. Daca cazi in genunchi si ii ceri indurare nu va functiona decat dupa ce pierzi anumite parti ale corpului. Berbecilor le place sa demonstreze ca ei sunt mai buni si nimic nu functioneaza mai bine decat sa iti vada urechile pe pamant. Dar dupa aceasta ai o sansa buna sa scapi.
Berbecii vor lasa segmentele taiate ca si trofeu. Arareori sunt judecati pentru crima datorita metodelor lor originale de a scapa de cadavre. Chiar si politia ramane impresionata de acest lucru.

Taurul

Taurul te va ucide pentru motivele traditionale : bani, sex si razbunare. Sunt predictibili ceea ce este bine. Din nefericire Taurii sunt puternici ceea ce face ca strangularea sa devina o posibilitate. Daca esti ghinionist s-ar putea sa aiba si o pregatire militara. Acest lucru reduce masiv sansele de supravietuire. Dintr-un anume motiv Taurii antrenati la Air Force sunt cei mai letali.
Nu prea ai multe de facut atunci cand un taur s-ar decide sa scoata arma. E zadarnic sa incerci sa ii convingi. Amenintarile de razbunare i-ar face doar mai nervosi si ultimele tale momente mai dureroase. Ai o mica sansa daca incerci sa-i mituiesti dar acest lucru se poate transforma si intr-o sedinta de tortura. Exista ceva in personalitatea taurului care il face pirat si este mai bine ca acea parte sa ramana adormita.
Taurul practic va folosi ramasitile tale sa faca ceva frumos din ele. Acest lucru inseamna ingrasamant pentru gradina. In conceptul lor de ordine universala ceva atat de josnic (tu) se va transforma in frunze si radacini sanatoase. Taurii sunt arareori pedepsiti pentru crima si de obicei raman putine dovezi si in general sunt extrem de generosi cu cei care investigheaza crimele.


Gemeni

Gemenii te ucid daca incerci sa ii pacalesti. Fiind un semn intelectual si mobil probabil nici nu vei stiic e ai facut. Poate ca ai trisat la Scrabble, ai incercat sa peirzi sau nu ai trisat suficient ca sa ii oferi competitia pe care si-o doreste pentru ca pierzi intotdeauna. Ca si metoda, Gemenii vor adopta orice tehnica sau metoda au vazut in ultimul episod din Crime night pe Discovey. Ideal pentru ei ar fi sa-ti dea directii care sa te duca intr-un cartier rau famat si sa faca altii treaba. De obicei angajeaza pe cineva profitand de numerosii lor cunoscuti in urma abonamentului la Revista inchisorii la care si-au facut abonament.
In general poti convinge un Geaman sa nu te ucida. Li se pare amuzant sa fie mai degraba judecator sau jurat. Dar acest lucru ii poate transforma in criminali ins erie cu tine ca sprijin in psihodrama lor.
Daca mori vei ajunge pe camp. Gemenii ajung la inchisoare.


Racul

Ca toate semnele de apa, racii te vor ucide pentru motiv obscure emotionale. Sunt foarte sensibili si emotivi dar nu stiu sa isi exprime sentimentele asa ca in general nu iti vei da seama ca planuiesc sa te ucida. Ca metoda racii aleg doua variante: fie vor sa te ucida repede si fara durere sau incet si in chnuri mari. Otrava este figura predominanta in planurile lorsi o anume forma de a te ingropa de viu. Daca sunt intr-adevar suparati vor izbucni in plans in timp ce te ingroapa.
Fie chhiar si cel mai porst vorbitor poate convinge un rac sa nu-l ucida. Simplele scuze cu multe lacrimi si vaicarelei functioneaza de minune. Accentul trebuie pus pe faptul ca iti pare rau ca le-ai ranit sentimentele si ca intelegi ce ai facut mai degraba decat a vorbi despre pedeapsa si dreptul la viata. Umileste-te si saruta pamantul.
Racul iti va face un mormant in apropierea locului in care iti pastreaza corpul. Il vor vizita si isi vor aminti de momentele petrecute impreuna si isi vor reprima amintirile neplacute ale crimei. Daca corpul mumificat nu este gasit cateva decenii mai tarziu dupa fapta, Racul va sacapa de pedeapsa. De obicei politia va crede alibiul Racului.




Leul

Un leu te va ucide pentru ca ii stai in cale. Aceasta este o pozitie in care ajungi destul de usor in viata asa ca inamicii tai Lei, desi multi, nu te vor lua prin surprindere. Leul prefera un fel de umilire in public, de preferat in admiratia si ovatiile unei multimi ceea ce este destul de nepractic. Asa ca stai departe de locurile publice daca te urmareste un leu pe care l-ai umilit si vei fi bine.
Este greu sa scapi din mana unui Leu odata ce i-ai cazut prada. Tu esti miselul si nu poti face pra multe sa te salvezi. Daca ceri mila sau apelezi la ratiune sau ii oferi bani sau retributie divina il vei infuria mai tare si momentul va fi mai lung. Daca poti sa te porti ca un las plangacios asta ajuta. Daca ii saruti picioarele acest lucru te va salva.
Corpul tau il va lasa acolo unde cade. Leul va ajunge la inchisoare unde se va descurca bine probabil va scrie o nuvela si isi va lua un doctorat. Leii nu sufera prea mult in inchisoare ceea ce nu este o consolare.


Fecioara

O Fecioara te va ucide pentru ca esti necurat . Fecioara este intr-un anume fel un semn greu de inteles si acest concept de necurat difera de la un individ la altul. Asa ca indiferent de ceea ce ai facut va fi o surpriza. Fiind un semn de pamant, Fecioarei ii place sa isi planuiasca crima, probabil sa faca cercetari suplimentare si niste experimente. Fecioarele sunt experte in ceea ce priveste otravurile si animalele ucigatoare. Asteapta-te sa gasesti azbest in aerul conditionat sau un sarpe otravitor la dus.
Daca esti curajos poti sa te joci si sa spui ca faptul ca ai gasit un Scoprion in pantofii tai e o coincidenta si razi. Trebuie neaparat sa razi, Fecioarelor le este greu sa ucida persoane care rad.
Fecioarele scapa cu crima deoarece este extrem de dificil sa demonstrezi ca ele au facut-o. Isi fac treaba bine si majoritatea detectivilor dunt prea lenesi sa aduca Fecioarele in spatele gratiilor.


Balanta

Balantele sa decid sa te ucida pentru ca esti necinstit sau in cel mai rau caz pentru ca nu esti de acord cu ele. Traind intr-o lume rafinata cu obligatii si ritualuri de pe timpul Imperiului Bizantin, poti fi condamnat ca nu traiesti la standardele lor. Ca si metoda, Balantele sunt cele mai letale prin faptul ca sunt cele mai practice atunci cand vine vorba sa ia viata cuiva. Balanta va alege cea mai eficienta metoda si din toate zodiile este cea mai de temut.
Poti sa scapi daca admiti cat de mult ai gresit si cata dreptate au ele. Atunci cand confesiunea ta abjecta despre cat de adevarat si uluitoare este logica lor este facuta clar balanta s-ar putea sa te crute. Pana la urma esti unul dintre putinii membrii ai umanitatii care le inteleg rationamentul si acum sunt mai valorosi.
Daca mori de mana unei Balante in general vei avea parte de o inmormantare decenta. Balantele sunt maestrele falsurilor si un set de certificate false de deces nu va fi o probleme pantru ele. Va fi si o inmormantare draguta. Mai mult decat meriti, vagabondule !


Scorpionul

Scorpionul are proasta reputatie de a fi criminal in serie. De fapt ei doar sunt prinsi mai des fiindca se implica emotional si renunta la ratiune si la indemanare atunci cand urmaresc pe cineva. Un Scorpion fiind un semn de apa emotionalva complota pentru a te ucidepentru ca l-ai tradat intr-o afacer sau te-ai incurcat cu o persoana pe care o iubeste. Destul de mundan daca stai sa te gandesti. Prefera o metoda lenta si dureroasa pentru a te ucide si le place sa priveasca. Ideal ar fi sa se uite la fata ta in timp ce te stranguleaza dar cum au constitutie mai delicata vor apela la arme si cateodata arbalete. Mai intai te vor rani dupa care iti vor tine un discurs.
In timpul discursului este sansa ta sa te salvezi. Trebuie sa il convingi ca primesti ceea ce meriti pentru ca esti un gunoi. Daca il poti convinge ca esti mai nefericit decat el, ca bogatiile tale sunt placeri goale, ca sexul n-are sens s-ar putea sa scapi.
Daca esuezi vei muri. Vei fi lasat sa putrezesi si Scorpionul va ajunge la inchisoare si va avea parte de o renastere spirituala. Devin mai puternici si mai agili in inchisoare ceea ce nu e chiar o consolare.


Sagetatorul

Acest semn de foc are un concept idealist despre drepturi si obligatii asa ca probabil il vei ofensa intr-un anume fel. Sagetatorii iti vor prezenta inainte diverse coduri si daca nu merge iti vor face inscenari. Sagetatorilor nu le place sa omoare oameni ci mai degraba sa ii bage la inchisoare pentru o crima pe care n-au comis-o. devin mai buni pe masura ce imbatranesc.
Arareori se confrunta cu victimele lor cu exceptia cazurilor cand este vorba de ceva religios. Trebuie sa cazi in genunchi, sa ai girja ce vorbesti si sa faci confesiuni cerandu-ti iertare. Nu te contrazice cu Sagetatorul pe teme ideologice, poti comite o erezie si asta nu iti va fi folositor.
Scapa de cadavre in apa. In general scapa de inchisoare prin chichite legale si asta ii incurajeaza.


Capricorn

Capricornii isi petrec majoritatea timpului complotand fata de toti pe care ii cunosc asa ca cei pe care ii cunosti s-ar putea sa se gandeasca odata pe luna cum sa o faca. Ceea ce ii face sa treaca la fapte este daca le zadarnicesti planurile si ambitiile intr-un anume fel. Poate fi orice. Acestor semne de pamant le place sa planuiasca si asta nu e bine pentru tine. Cand orice mecanism la care s-au gandit dinainte se va afla in jurul gataului tau nu vei avea prea mult timp pentru a implora.
Daca esti norocs vei avea o perioada de a sta fata in fata cu Capricornul inainte de a-si duce planul la bun sfarsit. Trebuie sa-l convingi pe Capricorn ca esti intr-un anume fel folositor, ca ai informatii sau aptitudini care il pot ajuta ulterior sa isi indeplineasca ambitiile. Nu va fi usor pentru ca ei djà stiu totul despre tine.
Capricornilor le place sa pstreze dintii ca trofeu, Daca prietenii tai Capricorni au o colectie de dinti..ai grija ! J Arareori ajung la inchisoare dar cand ajung e ceva mare.


Varsator

Arareori un Varsator recunoaste fata de el insusi ca planuieste o crima si cu toate acestea reusesc sa faca un numar mare de victime. Fiind un semn de aer social, Varsatorul prefera sa ucida persoanele care ii ofenseaza in credintele lor sociale si idealiste..aceasta poate fi persoana care nu arunca gunoiul acolo unde trebuie, care fumeaza in public sau se plange de taxe. Asa ca nu vei fi avertizat. Nu sunt foarte sofisticati cand vine vorba de metode de a ucide. Le plac armele si Varsatorul va folosi fie un pistol sau o pusca.
Inainte de a fi ucis Varsatorul adora sa iti simuleze un proces chiar daca nu mai e nimeni de fata. Asta este sansa ta. Asculta cu rabdare crimele pe care le-ai comis si sentinta oribila la care s-a ajuns de catre Varsator. Acum trebuie sa admiti si trebuie sa indrepti conversatia spre zona de reintegrare si readaptare. Promite orice, fa ca acest lucru sa fie grandios si simbolic. Promite sa te inscri in Green Peace, orice. Asta iti poate salva pielea.
Daca esti mort, Varsatorul iti va lasa corpul acolo unde este. Urmeaza inevitabil arestarea si procesul.


Pesti

Pestii ezista la abuz si la degradare mai mult decat alte zodii. Asta ii face angajati grozavi. Pestiilor le apare ceva in minte si incep sa aiba o fantezie despre cum te-ar tortura pana la moarte. Doar crima nu este o optiune pentru ei. Ei vor sa suferi mult si puternic. Apa, lichidele sau metalele lichefiate sunt predominante in ritualurile Pestilor care petrec destul timp imaginandu-si cum sa isi ideplinesca fantezia.
Poti sa scapi de moarte inventand o poveste despre suferinta si singuratate cu care pot sa se identifice intr-un anume fel. Ar fi indicat ca povestea sa fie buna.
Corpul va ajunge intr-o apa sau dizolvat in acid. Pestii in general scapa fara sa isi dea seama ca le-ar fi mult mai bine in inchisoare care este paradisul lor.


Sursa : www.astrospot.ro
Ridhima
Postat pe 14 Mai 2009 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pachet prezentare web nou nascut 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 18:50
Ghicit in cafea 15 De la: Helenatarot 4 Decembrie 2018 00:24
Super pachet 1 De la: garbo_4810 17 August 2012 15:42
Concurs PUR si simplu...nu MERGE!!! 1 De la: isabela 5 Iunie 2012 13:38
Barbatul ... Femeia... 53 De la: anca_53 23 Martie 2010 12:32
Setari Cookie-uri