Pipa pacii

ready...ai sa razi, dar de un craciun am facut o rulada de-o ramas soacra-mea tzutz.....si o mai zis sa-i mai fac o tura....deci...

se ia una bucata halca de carne.....cam 1kg.....se desface frumos cu cutitul cate putin ca si cum ai derula o coala de hartie rulata....se intinde pe masa.....si se pune pe suptafata ei....2-3 cremwursti cu ceva cascaval ras, se ruleaza putin, felii de gutuie, se mai ruleaza putin, un sote sec de cuperci, se mai ruleaza putin, felii de PORTOCALA/MANDARINA, se mai ruleaza putin, cascaval ras, se ajunge la capat.....se leaga si se fierbe in cuptor in zama - un pahar de rachiu, unu de vin ruso, unu de cola, apa sau supa de pui(un cub de konrr dizolvat in apa)....se da cu muuult usturoi si menta, cimbru, busuioc.......fratiiiloooor....stiti cum iese????... a doua oara nu am mai avut gutuie, dar aveam niste caise mai necoapte asa.....e dumnezeiasca...
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:08
nope, n-am terminat nic...am pregatit tot si cand sa tai varza am constatat ca nu e destul acrita

maine tre' sa ma duc in sat sa cumpar...care n-am avut noroc
Anouk
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:09
si eu , care ziceam ca le-ai si fiert ..

mai bine de mine, ca nu fac nimic , nici macar brad
bestia
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:10
anoukooo....am patit-o si eu intr-un an.....si am pus la fiert bors....s-au facut belea....
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:10
stai linistita, bestioara, nu esti singura...
sora_ilsi
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:12
he he he... i-auziti la bestia, traieste pe chishior mari
o vedem la stiri, pe cine stie ce partie din Alpii elvetieni

Tuth, combinatia merge, nu vad de ce nu ar fi buna. Nu inteleg insa care e rostul coca cola
ready_vivus
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:12
ba la mine ii gata o oala de sarmale.....le-o onorat f si cainele....or papat si or zis ca sunt bune......mai am acuma o oala ovala cu randul doi in cuptor....chiar...ma duc sa le scot...si le mai dau maine un foc ca mi-e ca plec la culcare si le uit dreaq in cuptor....
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:12
Gutuie, dap, merge la fix!
Tinkerbell_
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:13
neeeee...io astept pana maine...imi vine viitoru' ginere la masa...

deja coana mare isi face probleme...daca nu ii plac sarmalele ? daca nu mananca friptura ? daca nu ii plac ardeii umpluti cu varza acra ?
io nush ce mananca ei prin noua zeelenda
Anouk
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:13
ready, eu nu am pe nimeni, din cei dragi langa mine.. nu ar merita sa stau la bucatarie, doar cat mananc eu
bestia
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:15
coca cola fragezeste....si friptura capata un gust aromat de caramel....usoooor.....nuantat de caramel....la suprafata....e buna sa stii....io numa asa fac friptura cu triada...tuica, cola, vin......chit ca vorba anoukai....imi vars si matele din mine pana se evapora tuica aia si se duce mirosul...ca nici eu nu suport deloc tuica post-o betie cu tuica....si stare de ultra-rau....
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:17
gata bre...shushaua...ma duc la un dush si direct la cabana plapumioara...maine ma trezesc la 6...mama ei de viata

o noapte linistita sa aveti si sa va jucati frumos
Anouk
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:17
sis, in noua zeelanda manaca mult vita, oaie si porc

singura diferenta este ca nu mananca asa de gras, porcii in general nu au grasimea celor de la noi. deci nu va face nazuri daca nu ii dai prea multa mancare grasa.
imi amintesc de un american -portorican la origine- care printr-un concurs de imprejurari a trebuit sa stea o saptamana la un prieten din Sannicolau Mare. era chiar inainte de Craciun si ala, dupa trei zile de porcarii, a inceput sa refuze hrana
"No more pork!" era propozitia cu care incepea fiecare zi care ii mai ramasese de stat
ready_vivus
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:18
noapte buna, anouk .si spor la treaba, dimineata ..
bestia
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:18
Noapte buna!
ready_vivus
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:19
noapte buna anouko.....si spor la treaba maine......
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:20
io credeam ca mananca multa oaie, ca au multe oi...
sora_ilsi
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:21
De la: Anouk, la data 2009-12-24 00:13:19neeeee...io astept pana maine...imi vine viitoru' ginere la masa...

deja coana mare isi face probleme...daca nu ii plac sarmalele ? daca nu mananca friptura ? daca nu ii plac ardeii umpluti cu varza acra ?
io nush ce mananca ei prin noua zeelenda



anouk...daca si cu parca se suiau in barca....parca...
succes la bucatarie...
LILO
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:21
BAU!!!
preciouss
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:22
bestiutzo.....hai mama la noi de sarbatori....este de toate..... sarmalute.....maine fac salata de boeuf, de cruditati si de ciumperci cu cascaval si porumb....ciroba de perisoare si friptura.....cozonac iei tu de pe undeva.....vin rosu caberbet 3 kile....vin alb usor tamaios si demisec si demidulce numa 5 l ...bere tuborg cristmass brew 2 baxuri....jumate de sticla de vermut cherry si o sticla de martini alb.....ajunge??? aa...si 7 kile jumate de portocale....
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:22
aidi bre mamica....vii asea si ma sparii......nu puteai si tu sa ma anunti, bre mamica.... vrai sa fac infract???
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:23
mami,asta e noua moda de xmas...
preciouss
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:25
vii de la colindete, preci, ca si fetele mele doar ce sosira de o juma' de ora?
sora_ilsi
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:26
as veni tutan .. numa numa .. numa' ca sunt pe la 2600 km departare de voi ..
bestia
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:26
aidi bre mamica.....ca numa de haloinu ala se face asea....ce naba.....
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:27
bestitutzzooooo...oaaaaleeeeuuuuu...da tot poti veni la noi daca vrei.....vezi ca iti dau pe privat idul de mess....
tutankhamon
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:28
mami,moshu nu mai poate sa face decat "bau!" pe criza asta...

care face si mie un rezumat cu ce s-a mai intamplat lately?
ca fusei cu sorcova neshte zile...
preciouss
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:29
multumesc pt invitatie, tutan .. anul asta nu , insa la anu vreau sa vin acasa, de ce nu
bestia
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:29
preci, ce vrei sa stii?
sora_ilsi
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:32
mai e razboaie?
o vinit zeelandezu' ala?
o dat careva ortu'?
barfe fierbinti?
apropo de barfe: m-o barfit careva? si daca da,care-i concluzia?
p'orma...ce toapice merita selectiva mea atentie?
sau sa ma mingle in continuare,ca si cum nimic nu s-a intamplat?
care facusi infarct dupa alegeri,bre?
sau nu,nu-mi spuneti...oi vedea io...
preciouss
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce mi-a placut azi... ! 104 De la: barboneli 27 Februarie 2015 20:50
Relaxare de week-end! 73 De la: ulygarbo 5 Mai 2017 16:21
Ce m-a uimit...socat...lasat fara cuvinte...azi... 182 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:21
China 437 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Pipa pacii 362 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:20
Setari Cookie-uri