barbatii care fac copii cu femei diferite

tu nu intelegi k eu nu am vrut copil el a vrut si asta este nelamurirea mea nu inteleg dc a vrut copilul asta dak acum nu il intereseaza
mady
Postat pe 20 August 2009 00:13
nu el are 29 de ani si tocmai deasta a vrut un copil k sa se linisteasc la casa lui dar sau ivit altele pe parcurs
mady
Postat pe 20 August 2009 00:15
atunci, daca-i asa,..."ceasul rau, pisica 13" - a intrat in "saptamana oarba" si i s-au aprins calcaiele dupa alta si barbatii nu mai tin cont de nimic in asemenea situatii - nici nu se uita in urma si-i loveste amnezia (uita de orice angajament sau responsabilitate)
si tot nu ai ce-i face - daca alergi dupa el te va rani si mai rau prin ceea ce va face si va spune...
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 00:21
a recunoscut copilul - e pe numele lui?
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 00:22
Nu,nu este pe numele lui pt k era plecat in Spania cand am nascut eu.Si cand a venit ma asteptam sa fie mai iubitor cum era inainte dar sa intors mai rau si nu am vrut sa il mai trec pee numele lui.el mereu imi spunea hai,hai sa il trec pe numele meu si nu am fost deacord
mady
Postat pe 20 August 2009 00:26
mai , mai si cu barbatii astia
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:26
dar ai grija - cum o sa obtii pensia alimentara - la urma urmei e totusi copilul lui...
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 00:29
Draga mea , te inteleg ca e greu dar acum puiul tau are nevoie de tine si credcca emotional esti la pamant dar incearca sa faci in asa fel incat copilul sa nu simta , deoarece daca tu esti trista acum se transmite si la copilasul tau drag.Stiu e greu dar incearca sa treci cu bine peste aceasta.
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:29
doamne credema k numai vreau sa mai aud de el a plecat iar in spania si nu la interesat dak eu am bani sa iau lapte la baiat sau ce mai trebuie ce sa fac cu 2mil alocatie numai laptele pe saptamana este 400 de mii.Nu doresc la nimeni sa treaca prin ce trec eu acum
mady
Postat pe 20 August 2009 00:31
Corina daca nu e trecut tatal in cerificat nu are cum sa ia pensia alimentara.
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:32
eu psihic sunt distrusa sunt la pamant dar de dragul copilului meu trebuie sa trec.Ms pt sfaturi
mady
Postat pe 20 August 2009 00:34
Si chiar daca era trecut in certificatul copilului si el lucra in Spania si nu are acte de munca e acelasi lucru , legea nu-l poate obliga sa plateasca deoarece ea trebuie sa faca dovada ca el lucreaza cu carte de munca.
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:35
mady draga, daca vrei sa ma asculti, am sa-ti spun ce cred eu ca ar trebui sa faci acum - nu stiu situatia exacta dar din ceea ce ai spus cred ca ramanand agatata de el iti faci tie si copilului tau mai mult rau - trebuie sa te preocupi acum de lucrurile prozaice - din ce veti trai voi doi si, desigur, un nume la rubrica "tata" in certificatul de nastere al copiluli tau...daca el nu vrea sa-l recunoasca - trebuie sa faci un test de paternitate sa obtii pensia alimentara...in ceea ce-l priveste...lasa-l, uita-l si incearca sa-ti revii si vezi-ti de viata ta - fara el!- esti foarte tanara inca si viata ta nu s-a sfarsit aici - poate de acum inainte o sa inceapa! asta e parerea mea - tu decizi insa ce si cum vei face - eu iti urez succes!
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 00:37
Mady si eu mi-am crescut singura copilul si stiu prin ce treci mai ales in acele momente cand nasti si tatal copilului nu e langa tine .De aceea te inteleg si iti doresc multa, multa putere.Sa fii bucuroasa ca este sanatos si va creste el.
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:38
ai dreptate Lumi, insa copilul trebuie recunoscut - nu l-a adus barza! o data si o data va lucra si acel om cu carte de munca...nu stiu ce spune legea acum privitor la intretinerea copiilor dar un ajutor, ceva tot trebuie sa primeasca!
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 00:39
problema este k el vrea sa il recunoasca dar numai vreau eu acum pt k fara el nu pot face nimic dak e pe numele lui.de ex eu vreau sa plec in spania la parintii mei si el ma amenintat k imi taie picioarele pt k iam spus k vreau sa imi refac viata nu am mai avut relatii sexuale de un an cu tine ce ai vrea sa ma calugaresc de la 21 de ani?ASA IAM SPUS LUI.dak era pe numele lui numai puteam face pasul asta
Aici sunt singura nu am pe nimeni si vreau sa plec cat mai repede pt k este foarte greu cu banii si ma duc la munca si sta mama cu baiatu 8 ore nu este bn?
mady
Postat pe 20 August 2009 00:46
Crede-ma draga mea ca nu e chiar asa.Eu am fost cu tatal copilului meu cand copilul avea 6 luni si i-am facut un nou certificat in care a fost trecut el in locul tatalui.Aproape ca tine am patin, am vrut ca pe certificat sa fie trecut tatal .Si ce crezi ca am rezolvat.Am incercat sa convietuiesc cu tatal copilului meu dar nu s-a putut.Intre timp eu m-am casatorit cu un alt barbat care i-l iubeste pe copilul meu si ar dori ca copilul meu sa-i poarte numele dar nu se poate .Asa ca tatal copilului meu este doar in acte, pensie alimentara nu poate fi vorba ca este liber profesionist fara carte de munca si mai grav este ca am vrut sa plec si eu ca tot omul in vacanta in afara tarii dar nu pot pleca cu copilul pentru ca imi trebuie acordul tatalui din certificat , tata care nu mai stie de noi nimic de vreo 4 ani si nici noi de el daca macar mai e in tara.
Asa ca gandeste bine ce, si cum sa faci ca eu acum regret foarte mult ca am tinut ca tatal sa fie trecut in certificat.
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:47
Daca o ai pe mama care sa te ajute, dute draga mea si stai alaturi de ea si nu te chinui aici.
lumida
Postat pe 20 August 2009 00:49
mady.....nu-l trece pe tata in certificat...daca el te-a lasat cu fundul in balta, ca sa zic asa....nu merita titlul de tata..... du-te la ai tai.....daca te accepta cu copilul......fa-ti un rost cat de cat acolo si poate vei gasi pe un baiat demn de tine care sa iti iubeasca si puiutzul....si, poate, mai faceti o surioara sau un fratior....in rest, e in functie de comportanemntul tatalui biologic si de reactiile copilashului cand va fi mai mare.....daca pustiul nu te va intreba cine ii este tatal si nu il va sti.....nu e paguba...la 18/21 de ani ii vei spune.....are acest drept.....dar, poate, pana atunci, vei intalni pe un altul care se va dovedi demn de titlul de tatic si atunci problema e rezolvata.....copilasul nu va sti cine e taticul....un donator onorific de de la o banca de pentru care nu ai platit nimic.....
tutankhamon
Postat pe 20 August 2009 00:54
da, vezi, la asta nu m-am gandit...recunosc - aveti dreptate!
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 00:57
Stii cate mame se lupta prin tribunale pentru pensie alimentara si nu rezolva nimic pentru ca legea e prost facuta.
Stii cate mame se lupta sa tina copii langa ele pentru ca barbatii nu mai sunt acasa si vor sa-si refaca viata dar nu pot pentru ca acel certificat le tin legate de tatal copilului sau a copiilor?
lumida
Postat pe 20 August 2009 01:00
Sunt foarte multe mame singure care-si cresc copii pentru ca unii dintre barbati stiu doar placerea nu si responsabilitatea de parinte si trec ani si nu stiu macar cum arata copilul lor.
lumida
Postat pe 20 August 2009 01:02
nici nu il treceam aceleasi vorbe i le-am spus si eu lui k nu merita sa fie tata nici macar cu numele si nici nu va fi k am vb si cu cealalta atunci si mia zis k nici ea nu o sa il treaca nestiind k nici eu nu lam trecut asa k nu are nici un copil pustanu
mady
Postat pe 20 August 2009 01:02
trist
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 01:02
Da , Corina e foarte trist dar adevarat .
lumida
Postat pe 20 August 2009 01:05
bravooooooooo mady!!! lasa-l sa-si faca si sa invete sa isi asume, ceea ce face! ma uitam la pozele tale si stii ce ma gandeam?? ca pana la urma tu esti fericita mai! si nici macar nu iti dai seama! o sa te linistesti tu curand si o sa realizezi! pupici&bafta!
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 01:05
stau si ma gandesc Doamne dar omul asta nu are frica de Dumnezeu cum poate sa isi bata joc de 2 sulflete nevinovate
mady
Postat pe 20 August 2009 01:06
ai vzut ce ingeras mia dat Dumnezeu drept rasplata suferintei mele
mady
Postat pe 20 August 2009 01:07
Mady, lasa-l pe el sa-l judece cel de sus, tu trebuie sa fii fericita ca ai reusit sa dai viata unei fiinte atat de gingase si ca acesta va fi bucuria ta de zi cu zi care iti ofera un zambet si o iubire neconditionata.
lumida
Postat pe 20 August 2009 01:08
Dragele mele, v-am pupat ca merg la nani.Sa aveti o seara placuta si linistita.
lumida
Postat pe 20 August 2009 01:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 39 De la: quasaria 14 Ianuarie 2011 23:08
pedepse-porunci 81 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
acum o vrea pe prietena mea... 17 De la: erika11 18 August 2010 23:57
sfat 80 De la: sora_ilsi 7 Februarie 2011 00:23
nu a fost niciodata fericit! 26 De la: ceachy 16 August 2012 11:30
Setari Cookie-uri