Femeia ideala :)

omidele...sapa mai adanc...foreaza daca trebe!
preciouss
Postat pe 10 August 2009 23:42
Femeia ideala este numita ,,ideala,, pentru ca nu exista. Bineinteles e valabil si in cazul barbatului Asa ca trebuie sa mai slefuim idealul asta ca sa prinda o forma care ne avantajeaza in viata reala!
Junona
Postat pe 13 August 2009 20:22
muta si proasta..e ideala..
AGAPI_MOU
Postat pe 13 August 2009 20:47
da ce fel de barbat e ala kre vrea o femeie muta si proasta?
nelly05
Postat pe 13 August 2009 20:57
barbatul de azi...
AGAPI_MOU
Postat pe 13 August 2009 20:58
chiar el
nelly05
Postat pe 13 August 2009 21:00
paai cel de maine va fi virtual..
AGAPI_MOU
Postat pe 13 August 2009 21:04
De la: garbo038522, la data 2009-08-13 20:47:12muta si proasta..e ideala..


mamma mia!! dar tu ai ,,slefuit,, rau de tot idealul ala. a mai ramas ceva? daca si barbatul tau ideal e tot mut si prost te compatimesc pentru aceste low-standards! realitatea ta trebuie sa fie si mai trista
Junona
Postat pe 13 August 2009 21:15
pai daca ar fi asa nu ar fi babatul meu..chiar nu vezi cat scriu si vb eu..
AGAPI_MOU
Postat pe 13 August 2009 21:50
De la: Ioana007, la data 2009-08-01 19:15:44Suzuki se intalneste cu o femerie care avea ochii de sticla, nasul de carton si picioarele de cauciuc.
-Cine esti tu?-a intrebat Suzuki infiorat.
-Eu sunt femeia ideala.
-De ce spui asta?
-Ai pune mana pe mine?
-Nu.
-M-ai pupa?
-In nici un caz.
-Cand ma vezi simti ca ti se inmoaie picioarele?
-Da, dar din alte cauze.
-Vezi?De aia sunt femeia ideala.Pentru ca si sa vrei, nu ma atinge nimeni niciodata, si sunt un cosmar, chiar mai inainte de a deveni unul si a ajunge la divort daca as fi fost frumoasa si am fi ajuns peste un an sau doi la divort.
...........

Femeia ideala este frumoasa prin naturalete, prin felul sau de a fi, de a zambi.....................
sophia1971
Postat pe 13 August 2009 22:15
De la: garbo038522, la data 2009-08-13 20:58:11barbatul de azi...




Asadar, surprinzator sau nu, francezii au raspuns in proportie de 56 la suta ca prefera femeile cu parul negru. Legenda spune ca bruneta e mai focoasa, decat satena sau celebra blonda. Poate de aceea peste 60% dintre barbatii tineri o prefera. Tineretul mai putin experimentat sub 35 de ani e mai rezervat in privinta femeilor maslinii, numai 35 % au declarat ca sunt cuceriti de ele.

Ce or avea francezii cu blondele, inca nu se stie, cert este ca numai 28% dintre barbatii chestionati au afirmat ca ele reprezinta tipul de femeie ideala. Daca ar fi ca toti barbatii de pe planeta sa considere roscatele ca fiind niste fiinte lipsite de sex apeal, atunci ele ar ramane nemaritate. Chiar daca printre romani, roscata e la loc de cinste, parizienii doar in proportie de 6% se uita la ele. Sa fie oare doar pentru ca roscata naturala este un specimen rar si atunci, e mai usor nici sa nu visezi la ea? Poate. Sau poate roscata e tipul de femeie cel mai senzual si, din invidie, nu este apreciata la justa ei valoare nici chiar de suratele ei. Numai 1 la suta dintre frantuzoaice recunosc ca roscatele sunt concurente redutabile in fata partenerilor lor.
.....................
sophia1971
Postat pe 13 August 2009 22:19
De la: sophia, la data 2009-08-13 22:19:00
De la: garbo038522, la data 2009-08-13 20:58:11barbatul de azi...




Asadar, surprinzator sau nu, francezii au raspuns in proportie de 56 la suta ca prefera femeile cu parul negru. Legenda spune ca bruneta e mai focoasa, decat satena sau celebra blonda. Poate de aceea peste 60% dintre barbatii tineri o prefera. Tineretul mai putin experimentat sub 35 de ani e mai rezervat in privinta femeilor maslinii, numai 35 % au declarat ca sunt cuceriti de ele.

Ce or avea francezii cu blondele, inca nu se stie, cert este ca numai 28% dintre barbatii chestionati au afirmat ca ele reprezinta tipul de femeie ideala. Daca ar fi ca toti barbatii de pe planeta sa considere roscatele ca fiind niste fiinte lipsite de sex apeal, atunci ele ar ramane nemaritate. Chiar daca printre romani, roscata e la loc de cinste, parizienii doar in proportie de 6% se uita la ele. Sa fie oare doar pentru ca roscata naturala este un specimen rar si atunci, e mai usor nici sa nu visezi la ea? Poate. Sau poate roscata e tipul de femeie cel mai senzual si, din invidie, nu este apreciata la justa ei valoare nici chiar de suratele ei. Numai 1 la suta dintre frantuzoaice recunosc ca roscatele sunt concurente redutabile in fata partenerilor lor.
.....................


Sophia , nu stiu de unde ai luat informatiile astea dar cred ca este adevarat , si eu am niste prieteni parizieni si prefera brunetele , blondele nu prea sunt apreciate la ei in tara si i-a mirat faptul ca in Romania barbatii sunt innebuniti dupa blonde.Insa majoritatea frantuzoaicelor au pielea alba , sunt pistruiate si cu parul deschis. Cred ca de asta barbatii francezi apreciaza mai mult genul de frumusete latina!
Junona
Postat pe 13 August 2009 22:46
cu siguranta omul asta stie ce vrea,dar din pacate,eu stiu,din proprie experienta ca un astfel de om se dovedeste de un egoism feroce si nu va avea nici un scrupul in a tot cauta femeia care sa corespunda intr-o masura cat mai mare descrierilor sale. Altfel draguta...descrierea...dar dragele mele nu va lasati inselate...sunt multi barbati de treaba,chiar daca nu ne pot spune vorbe atat de ...dragute...mestesugite...
Tabitta
Postat pe 25 August 2009 20:11
Femeia ideala in viziunea misoginilor e:
desteapta, frumoasa, tanara si cu bani... dar cica e obligatoriu sa nu se cunoasca intre ele...

altfel Andy Rooney, comentator american, zice ca femeia ideala e mai in varsta, asa mai trecuta de 30 de ani. este genul de femeie care nu te plictiseste si nu se plictiseste. genul de femeie careia ii sta bine si un ruj mai tipator. genul de femeie care nu te scoala noaptea sa puna intrebari stupide. genul de femeie care te va prezenta prietenelor ei pentru ca are incredere in ele. si incheie intr-un mod delicios precizand ca in spatele fiecarei femei inteligente trecute de 30 de ani se face de ras un burtos cu chelie care alearga dupa o chelnarita de 22 de ani...

textul complet si un picut mai lung, pentru cei care vor sa se amuze cu un eseu al femeilor mature scris de un barbat, se gaseste la mine pe blog...
snowflake
Postat pe 30 August 2009 01:28
da,da
m-am recunoscut in descrierea lui Andy!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 01:33
De la: sora_ilsi, la data 2009-08-30 01:33:28da,da
m-am recunoscut in descrierea lui Andy!


pot sa deschid blog la mine "Gasit femeia ideala, cine ofera recompensa?"...
snowflake
Postat pe 30 August 2009 13:17
...recompensa a fost deja oferita! MIE! SIC!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:22
bah gagici....ia-n ascultati la mine...ce o mai tot ametiti pe aici cu femeia ideala.....fiecare barbat are alte gusturi...ca in sondaje ies anumite date..da...e adevarat....dar asta nu inseamna ca 100% e preferata blonda sau bruna....poate la 1% le place cheala....fiecare om are gustul sau si fiecarui om ii corespunde tipologia de femeie ideala asa cum o percepe el insusi.....asa ca nu va mai imbatati cu apa rece si nu va mai schimbati culoarea parului aiurea.....fiecare sac are si un petec....fiecare femeie, unica in felul ei, are un barbat care o divinizeaza si o pune pe un piedestal.....treaba este ca cei ce se compatibilizeaza sa se si intalneasca....
tutankhamon
Postat pe 30 August 2009 13:33
adicatelea,cum ar veni...toate suntem femei ideale,nu?
ioi!
ei e prosti si ingaduiti ,ca nu ne gaseste mai repede!
hihi..
preciouss
Postat pe 30 August 2009 13:37
Io-s mai ideala decat tine, preci, ca am zis mai prima!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:45
...si sunt si gasita, sic!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:45
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 13:48
bey, m-am schimbat la capatana, au ba ?
kyra
Postat pe 30 August 2009 13:48
tragi sperante?
io as zice ca tare esti bine asa cum esti
pik_nik
Postat pe 30 August 2009 13:50
pik, schimbai avataru..
kyra
Postat pe 30 August 2009 13:52
aici nu se vede.
da' ai intrebat la locul potrivit
pik_nik
Postat pe 30 August 2009 13:53
nu stiu ce ai schimbat tu, kyruto, ca eu tot asa te vad...
lady_corina
Postat pe 30 August 2009 13:56
si-a pus fatza aia de bebe, da' inca nu a aparut
pik_nik
Postat pe 30 August 2009 13:58
De la: kyra, la data 2009-08-30 13:52:07pik, schimbai avataru..

Mai Kiruto. Care-i treaba cu copiii la avatar? Vrei sa ne spui ceva si nu indraznesti?
Micass
Postat pe 30 August 2009 14:08
io vin ca ingineru si ma exprim prost: cica lucrurile decurg ideal doar in viddddddddddd.......... deci, cine mai vrea sa fie ideala? eu nu! nu mi se aprinde tigara in vid...
snowflake
Postat pe 30 August 2009 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort dupa 2 saptamini Kalibra nu mai vrea sa fie sotie 18 De la: garbo_roberta 13 Ianuarie 2012 04:08
casatorie 14 De la: garbo_9408 18 Noiembrie 2012 15:41
De ce imi este teama de casatorie !!!! 15 De la: garbo025622 24 Septembrie 2009 12:07
caut sot !(sprijin moral si material) 65 De la: sevastita_harnicuta 5 Februarie 2014 09:40
Cum sa-i multumesti pe toti si in final sa fi si tu satisfacut? 14 De la: Melanie 20 Octombrie 2009 18:19
Setari Cookie-uri