CUM S IERTM ..

Aproape da. Ma simt obosita si nu am rabdare sa citesc tot. Si acum dorm pe mine. Dar va tin sub supraveghere. N-aveti grija. Daca simtiti uneori o pereche de ochi in ceafa, sa stiti ca eu sunt.
Micass
Postat pe 17 Iulie 2009 20:41
era doar un exemplu, micabis. si doamne-ti multzam ca-i asa
pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 20:44
Aaaa, adica ai tai erau ochii aia de-i simteam eu in spate da nu-i vedeam.

Ei, cind ai timp baga geana ca n-am fi noi prea destepti sau haiosi dar stim sa pierdem timpul.....
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 20:48
De la: micabis, la data 2009-07-17 20:48:23Aaaa, adica ai tai erau ochii aia de-i simteam eu in spate da nu-i vedeam.

Ei, cind ai timp baga geana ca n-am fi noi prea destepti sau haiosi dar stim sa pierdem timpul.....

Da' cine-o fi prea destept sau prea haios? Dar sunt unii din cei care posteaza pe aici care chiar mi-s drag. Asa ca voi mai zobivi un pic pe-aciulea.
Micass
Postat pe 17 Iulie 2009 20:52
acuma c-am venit si io un pik...
pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 20:55
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 20:56



???
















pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 21:05
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 21:07
ahaaaaaaa, acum am inteles
pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 21:09
Picnice, tu inainte de a fii un picnic cum te chema pe Garbo? Stii, sunt si eu curioasa...
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 21:13
micabiss, n-am schimbat nici macar un punctulet din afirmatia care-mi angajeaza si cuvantul - asta e primul si singurul meu cont in garbo

da' tu poti sa-mi spui cum doresti, ai un statut special pe undeva
pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 21:15
...EXACT ''FIECARE SUT IN FUND E UN PAS INAINTE'' SI NU CONTEAZA DE CATE ORI CADEM CI E FOARTE IMPORTANT CA SA NE RIDICAM DE FIECARE DATA...SI TOT MAI SUS! AM UN PRINCIPIU DRAGII MEI....''NU JUDEC PE NIMENI PENTRU CA NIMENI SA NU MA JUDECE NICI PE MINE'',IAR DACA O VA FACE E FIX PROBLEMA ACELEI PERSOANE,FIECARE FIIND RASPUNZATOR DE FAPTELE SI ACTIUNILE SI GANDURILE LUI!..TOTUL IN VIATA SE INTOARCE ,NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR...ETC...ACESTEA SUNT CATEVA DINTRE MULTELE IDEI CARE MA AJUTA SA NU MA SUPAR PE NIMENI,IAR DACA SE INTAMPLA TREC PESTE TOATE SI PESTE TOTI ACEI CE MA SUPARA TAXANDU-I DOAR CU FAPTE BUNE! INCERCATI SI VEDETI REZULTATELE! numai bine la toti!
garbo030021
Postat pe 6 August 2009 01:20
Cum sa iertam....depinde pe cine si ce sa iertam...dar ..asa este..ierti doar daca poti sa uiti...dar in general...ne facem ca iertam...si incercam sa dam impresia ca totul este ok
Cei care au avut puterea sa recunoasca ca..nu pot trece peste anumite lucruri..si nu pot ierta anumite fapte...incearca sa-si refaca viata..incearca sa-si gaseasca fericirea...!!!!Nu cred ca poti da sfaturi pe subiectul..cum sa iertam...fiecare trebuie sa ia hotararea singur fara sa fie influentat de nimeni si de nimic..

garbo017339
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:35
un sut in fund, nu e un pas inainte. e doar un sut in fund care-ti da posibilitatea placuta sa cazi in nas.

in alta ordine de idei, a taxa cu fapte bune pe cei ce-ti pun piedica de-ti julesti genunchii, inseamna ori ca esti un mare fraier ori ca nu te duce capul sa le zic vreo doua
si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:17
De la: pik_nik, la data 2009-07-17 00:13:35e firesc sa accepti, in timp, o situatie care, la momentul producerii, ti-a facut rau. e normal sa scoti din tot raul, binele.
si e la fel de firesc sa nu traiesti incarcat de ura. dupa parerea mea insa, toate astea nu inseamna iertare, ci ce spuneam mai devreme, acceptare, compromis, ceva in genul "treaca de la mine, nu mai are importanta".
adevarata iertare poate sa apara atunci cand uiti definitiv, in cel mai profund si complet inteles al verbului "a uita", fapta sau situatia respectiva.
dam un exemplu? ai putea sa uiti, cat traiesti, ca ai fost casatorit odata si te-a inselat?



Nu.
kyra
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:50
asa sunt si eu micass iert dar nu pot uita si niciodata nu mai sunt fata de aceea pers care mi-a gresit. oricat a fi de mica greseala. poate pt ca in trecut am iertat prea multe unei pers si nu suport sa fiu dezamagita.nu spun ca eu sunt perfecta si tot ce-am scris mai sus nu se refera la greseli minore.
va pup p toti
alintici
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:47
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-07-16 23:29:38 CUM S IERTM
Eu cred ca poti incepe sa uiti de raul ce ti l-a facut un om,atunci cand vezi ca el ii pare rau pt tot ce a facut si incearca sa isi de-a toata silinta sa isi rascumpere greseile.Nu poti ierta un om,care continua sa iti greseasca si sa nu ii pese de ceea ce simti tu.....Eu asta consider ca este iertarea....Pt ca daca un om iti greseste si nu recunoaste si nu se schimba,eu zic ca mai bine sa te departezi de el pt ca acolo o sa intervina ura.....
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:03
agramato!!!
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:05
Toti credem ca stim cum sa iertam, dar cand s-o facem, ne trezim ca nu stim cum...sau ni se pare ca am da dovada de slabiciune daca am ierta asa cu una-cu doua...
sora_ilsi
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:36
IERTARE PRESUPUNE UITARE,UITAREA PRESUPUNE ISPASIREA GRESELII CARE ESTE ASUMATA ,PRESUPUNE RESPECT ,COMUNICARE,SINCERITATE,UMOR SI TIMP.
garbo068041
Postat pe 25 Decembrie 2009 13:14

Eu cred ca iertarea presupune uitare,dar uitare sa fie constienta si sa vina in urma recunoasterii greselii si muncii depuse(asta daca vrei sa fii iertat!),pentru recastigarea increderii.E greu pentru ca e nevoie de respect si o comunicare
cu buna simtire si curaj si de timp
garbo068041
Postat pe 25 Decembrie 2009 13:36
In Romania lipsesc regulile stabile solide....Don cauza lipsurilor regulilor,oamenii fac o mare dezordine...Pt ca fiecare face ce il taie capul....Si pe multi problema ca nu prea ii taie capul aproape nimic...Pt ca la lipseste,inteligenta,initiva si perseverenta....
garbo027119
Postat pe 25 Decembrie 2009 15:04
De la: garbo027119, la data 2009-12-25 15:04:50In Romania lipsesc regulile stabile solide....Don cauza lipsurilor regulilor,oamenii fac o mare dezordine...Pt ca fiecare face ce il taie capul....Si pe multi problema ca nu prea ii taie capul aproape nimic...Pt ca la lipseste,inteligenta,initiva si perseverenta....
Pt ca Oamenii nu se nasc rai,,dar societatea ii schimba....Dar nu pe toti oameniii...Pt ca mai sunt si oameni inteligenti,perseverenti cu caracter...Ca nu se schimba.....Dar acesti oamenii sunt putini...De asta oamenii fara caracter au nevoie de reguli solide pe care sa se ghideze in viata...
garbo027119
Postat pe 25 Decembrie 2009 15:07
Ai perfecta dreptate, dar uneori e bine totusi sa nu uiti, chiar daca ierti
mosu_mihaela
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:02
De la: mosu_mihaela, la data 2010-01-31 21:02:40Ai perfecta dreptate, dar uneori e bine totusi sa nu uiti, chiar daca ierti
Pai da ii ierti,dar sa pastrezi distanta....Dar nu mai poti avea incredere intr-un om care te-a ranit..sa nu ii porti ura,,il ierti dar te indepartezi de el..In caz ca esti casatorita,omul se mai schimba...Faceti o pauza ceva,,apoi timpul videca ranile.dar asta in cazul daca si el isi da silinta sa isi rascumpere greselile si sa nu mai faca.Dar in rest nu are rost sa te mai impaci cu persoanele care te ranesc...ii ierti,dar mai bine stai departe de ei
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:11
De la: buna01, la data 2010-01-31 21:11:37
De la: mosu_mihaela, la data 2010-01-31 21:02:40Ai perfecta dreptate, dar uneori e bine totusi sa nu uiti, chiar daca ierti
Pai da ii ierti,dar sa pastrezi distanta....Dar nu mai poti avea incredere intr-un om care te-a ranit..sa nu ii porti ura,,il ierti dar te indepartezi de el..In caz ca esti casatorita,omul se mai schimba...Faceti o pauza ceva,,apoi timpul videca ranile.dar asta in cazul daca si el isi da silinta sa isi rascumpere greselile si sa nu mai faca.Dar in rest nu are rost sa te mai impaci cu persoanele care te ranesc...ii ierti,dar mai bine stai departe de ei
Eu una asa fac...Nu mai vreau sa am de-a face cu persoanele care m-au ranit si ma ranesc..Ii iert,daca au bun simt ii ajut..Dar prefer sa stau departe de ei...Pt ca asa mi-as aduce aminte..Apoi nici nu vreau sa imi dau silinta sa ma apropii de ei.pt ca nu am acut nici un juramant lui Dumnezeu ca atunci cand ma casatoresc
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:13
irinuco, asta nu-i atitudine de bun crestin!
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:13
De la: pik_nik, la data 2010-01-31 21:13:45irinuco, asta nu-i atitudine de bun crestin!
Da crestinii isi fac doar prieteni crestini...Care asculta cuvantul lui Dumnezeu
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:15
si care nu gresesc niciodata, nimanui
asazisa ta credintza e un fals grosolan, irinuco, ascunde un egocentrism dus la extrem, pe langa alte...calitati sufletesti, sau caracteriale
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:17
mi-e rau..voi vedeti ce e aici? 119 cu buna01..si blondina se saluta de zor din trei conturi diferite
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Implantul de gamba 6 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:33
Despre regimul de echilibrare energetica 3 De la: garbo196393 19 Iulie 2012 05:11
Cine vrea sa ajute un om sa faca ce il rog eu mai jos...:D 1 De la: andyna 14 Iunie 2010 17:09
femeile vulnerabile 57 De la: alla 7 Septembrie 2010 20:17
fara gluten 7 De la: garbo328225 10 Mai 2014 11:06
Setari Cookie-uri