prieten bun nu raspunde la mesaje. dar stii ca e ok...

zamb, surse sigure. las' ca-ti povestesc io de ale mele. delirant.
da' nu acum. ca e cam tarziu. nu raman datoare.... pup maxim, zamb. esti un minunat.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 22:01
geani...scurt...
1. pretenul tau fie are un motiv plauzibil pentru care nu a raspuns la telefon si la mesaje....desi e cam cusut cu ata alba ca ai si telefonul pe silent si nu iti deschizi nici compul...sau, poate, o fi fost plecat pe undeva si nu a apucat sa te anunte...fie... daca nu da el nici un semn de viata..... inseamna ca e ...bou.....oricum la ora la care vei vedea tu, eu voi sforai....ca ne-am uitat la alien...toata seria..inclusiv predator vs alien...
2. imi place topicul asta cu prietenii imbecili......dar mai deschide unul si cu fenomenele paranormale.....ca am si eu o paranormea de la un Paste de acuma 4 ani....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 05:04
lasa-l sa te caute el daca e prieten adevarat
Dalimi
Postat pe 23 Iulie 2009 13:29
Uneori si tacerea spune ceva..... adica vreau sa spun ca ne taie din avant....si asa apare renuntarea...poate unul care raspunde la mesaje
garbo017339
Postat pe 23 Iulie 2009 23:25
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 19:30:01omuletzi, am un prieten (amic - ce credeati?!) bun de care - inca (pana ma scoate din pepeni cu tacerea lui) imi mai pasa. nenea asta nu raspunde la mesaje. stiu ca este suficient de ok pentru a-mi raspunde la ele. sa-l trimit in sertarasul cu magari sau cel cu porci? sau mai are sanse sa fie neutru?


O fata isi face o mie de probleme daca nu o suni.
O femeie se gandeste ca in viata se pot intampla lucruri neprevazute care te-au impiedicat sa o suni. Si daca intr-adevar nu ai vrut sa o suni, e indeajuns de desteapta sa stie ca esti o pierdere de timp.
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 02:27
draga mea, sa iti povestesc ceva legat de prietenii care nu rasp la tel sau mesaje
fostul meu prieten cu care acum sunt cica amica e un nesitit care rareori rasp la mesaje sau la tel.baga textul ca are tel pe silent.la tel rasp doar daca are chef.si am facut prostia sa ii tot dau bani si destui si de un am ma rog de el, il amenint sa imi dea banii.acum chiar am nevoie de bani, din cauza lui am ramas cam leftera si de cate ori il intreb la tel cand ne vedem pt bani zice ca nu stie, ca nu are bani. si nici nu vrea sa se angajeze ca cica castiga putin.dar din banii aia putini sau nu isi platea si dat fata de mine, macar in rate si avea si pt el.deci cei care nu rasp la mesaje sau la tel sau pe mess sunt niste jigodii, nu sunt prieteni adev ci numai pe interes.te suna cand au nevoie de tine.cel putin asa se intampla in cazul meu.nu poti sa ai incredere in ei.decat cu asemena prieteni mai bine lipsa, si mai bine ramai singura, fara prieteni, pana iti gasesti unul care sa iti merite increderea si eforturile pe care le faci pt el sau ea.te pup
laurita13
Postat pe 10 August 2009 16:51
Eu zic sa-l lasi in pace. Nu raspunde pentru ca nu vrea, motivele el le stie. Niciodata nu trebuie sa cersesti prietenie. Daca intr-adevar iti era prieten iti raspundea sau mai bine, te suna el. Un prieten te suna atunci cand are probleme nu te ignora. Iar daca i s-ar fi intamplat ceva aflai, presupun ca macar o cunostinta comuna aveti.
Katutza
Postat pe 24 August 2009 18:33
da-l naibi,nu iti mai bate capul cu el,e clar ca nu merita!!!daca el este indiferent,tu de ce te agiti?
ana_fleur72
Postat pe 30 August 2009 18:54
am si eu un amic plecat peste mari si tari.cand ii merge bine vorbim,dar cand nu mai aud de el stiu k ceva nu e bine.atunci ori astept,ori incerc prin orice mijloace(amici comuni) sa iau legatura cu el.poate amicul tau trece printr-o perioada mai tulbure.o fi deprimat.in cazul asta are cea mai mare nevoie de prieteni dar nu cuteaza sa le ceara ajutorul,fie el si numai moral.am si eu cateodata zile in care sunt cu psihicul la pamant si parca totul merge prost.noroc cu un ff bun amic care stie cum sa ma "refaca".
lissa89
Postat pe 12 Octombrie 2009 13:37
normal,cand cineva nu ti rasp la mesaje , telefoane, amic, prieten , iubit, inseamna ca nu te mai vrea , nu te mai doreste si este un mod de a ti spune .............ADIO, stiu e dureros , incerci sa faci tu eforturi pt a afla motivul dar tot degeaba faptul e comis si nimic nu va mai fii ca inainte
ASIS
Postat pe 27 Octombrie 2009 23:31
fetelor...nu va mai agitati.....persoana nu era acasa....fugise la spital cu catzalul vecinei...
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 23:42
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 23:44
garbo070035
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:03
altu' care rupse gardu'...

.
garbo_C
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:05
De la: Katutza, la data 2009-08-24 18:33:31Eu zic sa-l lasi in pace. Nu raspunde pentru ca nu vrea, motivele el le stie. Niciodata nu trebuie sa cersesti prietenie. Daca intr-adevar iti era prieten iti raspundea sau mai bine, te suna el. Un prieten te suna atunci cand are probleme nu te ignora. Iar daca i s-ar fi intamplat ceva aflai, presupun ca macar o cunostinta comuna aveti.
garbo070035
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:06
De la: iasomia, la data 2009-07-11 19:36:45giani,

tu o iei pe aratura frumoasa lu' mama?....
tu sti bine ce erau si e bine
garbo070035
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:07
cell io crez ca o facut o crapatura numa !!!!!
nazirra
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:14
Aha... scoase numai capul prin gard...

garbo_C
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:20
iar s-o spart tzava si or inceput sa curga?
ready_vivus
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:23
eladaela
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:23
noup, Cello... doar scoase capul prin crapatura
nu mai spun care crapatura, ma-sa o fi lauza amu
ready_vivus
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:26
saraca!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:27
haide, bre... ca s-a speriat si a fugit!

mititelu'!!!
garbo_C
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:28
las ca vini inapoi !!!!acuma coace!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:29
neaaah!... a ajuns si el la biberon amu!
si nu-l mai lasa din brate
ready_vivus
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:30
poi n ati "vazutara" di pi undi o scapat ca o iesit in fata cu lozincili
LILO
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:30
io nu cred!~!!!!il vaz ca un paianjen negru mare si burtos.....cu par pe picioare.....si sta si se uita.......
nazirra
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:31
ioi nazi....da ce imaginatie ai azi mami
eladaela
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:33
si nu ti place/?????
nazirra
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:38
Mai, imi zise deunazi, cineva in privat, ca noi am fi asa... un soi de haita de hiene, care se repede la tot ce intra nou pe Garbo si nu ne pica noua bine...

Tin sa protestez pe aceasta cale!

Noi doar ajutam selectia naturala...
garbo_C
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIA O POTI TRANSFORMA INTR O DRAGOSTE? 3 De la: esme 10 Decembrie 2011 23:16
buna toturor! 14 De la: garbo106264 23 Martie 2010 21:59
Ce va amuza??? 117 De la: elisabeta_boia 2 Martie 2013 13:50
ce poti face cand un prieten nu vrea sa mai vorbeasca cu tine ? 9 De la: garbo005849 5 August 2009 11:41
Liban 17 De la: Ana_Andreea 13 Septembrie 2015 15:34
Setari Cookie-uri