fii amanta ideala!

De la: allexanndrra, la data 2009-07-11 15:26:20cineze lumea a avansat.cu invatatul,in toate domeniile.dar poate ca sunt pers chisr de 40 de ani ,care macar o fraza si tot le intereseaza.e greu de spus noi despre noi fetele ,care este sau nu si invers ,la barbati.de aceea ,eu gandeam ca poate partenerul fiecarua ,poate spune daca este multumit de ce are langa el ,ea. exista dar nu aici,mai pe la japonezi pe acolo,asa cred.sau fiecare considera sau reconsidea ,ce simte despre partener.noi despre noi nu ne putem da cu parerea ,cel putin din bun simt.cum se cade sa ne laudam cu acest aspect?dar eu cred ca exista daca nu iodeala,aproape de 3/4,de ideal ,exist.depinde ce intelege fiecare prin idealul in aceasta tema.fiecare are limitele lui si ele nu se discuta.doar subiectul in sine,este discutabil,fara sa deranjeze,eu asa cred ca este totul de bun simt.si chiar s-au dat anumite raspunsuri ,unele haioase,unele,cu neintlegere,iar altele cu bunatate si dorinta de a explica cum vad ele ,sau ei femeia sau barbatul ideal in dormitor.fiecare dcide pt el.el e cel satisfacut sau nu,iar daca spune realitatea sau nu e decizia fiecaruia.
Nu am eu cine stie ce pregatire intelectuala,dar daca asta inseamna sa ai o facultate absolvita.....,n-am pierdut nimic...
roby_cado
Postat pe 11 Iulie 2009 15:55
Recunosc din pacate ptr unii nu sunt o femeie ''educata' , am nu mai 12 clase cu bacalaureat

restu las pe altii sa ma ''judece '' dupa bunu lor plac eu stiu ce pot si mai ales CAT
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 16:01
mai lasati'ma cu facultatile....fac 2 facultati in paralel...e vb doar de diploma si nimic mai mult...(prima e doar sa fie facuta...a2a chiar imi place ce fac)
parerea mea e ca scoala vietii conteaza...si cei 7 ani de acasa
Cunosc persoane cu 3 facultati si nu stiu sa lege 2 cuvinte...
Din punct de vedere intelectual, (ca sa zic asa) facultatea = 0!!!
in genereal.
Nu fac referire la persoanele care invata si fac o facultate de placere ca vor sa devina ceea ce au visat de mici sau si-au dat seama ce aptitudini au.
garbo016505
Postat pe 11 Iulie 2009 16:14
sunt unii 'telectuali cu care nu poti lega doua vorbe...si persoane cu scoala putina....pentru ca nu au avut bani sa faca o facultate, fiind din familii cu multi copii....aceste persoane sunt, uneori, mai culte si mai inteligente decat cei cu 7 facultati...
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 16:18
De la: allexanndrra, la data 2009-07-11 14:32:09camelia iti multumesc pt compatimire dar cum nu realizezi ,ca cineva trebuie s faca audienta?in legatura cu roata ,caruta parca are 4 roti.esti draguta dar stiu exact ce scriu si ce fac.asa e scenariu.cine e roata ?nimeni.daca cineva nu ppricepe ca totul este doar subiect si predicat ,nu pot eu acum sa ma opun.las la latitudinea fiecaruia ,nu eu impun limitele ,de gandire sau de subtilitate.daca as incepe cu ce am invatat eu la facultate ,nimeni nu ar raspunde nimic si situl ar pierde.asa ca eu stiu bine ce fac,altii nu stiu cum sa procedeze.fiecare dupa cum doreste raspunde.ba chiar m-au amuzat.mai multe nu pot vb.

Esti o scumpa amintand ca ai trecut prin facultate, stiu exact ce inseamna un scenariu si tot atat de bine stiu ce inseamna audienta, dar asta nu justifica nici pe departe toate aceste sfaturi care se pot extrage din textul cu pricina....daca am amintit de "a doua roata de la car" nu am facut-o intamplator, daca ai trecut totusi prin facultate ar trebui sa recunosti o vb din popor, o vb pe care o pomenesc femeile in momentul in care aud de expresia"amanta ideala"....sigur ca femeile adevarate pot sa utilizeze aceasta expresie, nu acele femei care vor sa intrebuinteze aceste sfaturi....scuzele mele "domsoara" dar asta e parerea mea......
camelia73
Postat pe 11 Iulie 2009 16:34
De ce trebuie sa fii amanta ideala si nu sotia ideala, prietena ideala, etc. ?De ce amanta? E scris undeva ca amanta e musai sa fie buna la pat? Amanta e o femeie care accepta in viata ei ce se scurge pe langa nevasta. De ce mai trebuie sa fie si ideala?
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 17:21
si iar micass pune punctul pe j, ca pe i l-au pus toti fraierii!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 17:23
ca tre sa aibe si ea o calitate....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 17:25
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 17:23:46si iar micass pune punctul pe j, ca pe i l-au pus toti fraierii!

Acuma sper ca am scris si eu la subiect pentru ca iar n-am avut rabdare sa citesc ce a scris Alexandra. Am raspuns doar pentru titlul topicului. Daca am nimerit ca nuca in perete imi cer scuze.
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 17:29
mai tutanko, micass are destul de multe...
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 17:29
ah, shiit, iar o facui...ma refeream la amanta...scuze mica, dar nu ma refeream la tine, pui...
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 17:31
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 17:29:21mai tutanko, micass are destul de multe...

Esti draguta. Bine ca nu mi-ai vazut defectele.
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 17:34
"
De la: allexanndrra, la data 2009-07-11 14:34:59da miau fiecare face dupa imaginatie si rafinament.lumanarele,petale,sampanie ..... poop miau sigur caar fi frumos!
"

Nu vreu sa intervin cu comentarii pe un topic deschis de inegalabila Alexuta, ca eu nu am atita carte, dupa cum am mai spus si cu alte ocazii am numai 4 clase primare (si alea facute la tzara intr-o clasa unde invatau toti copiii din scoala de la clasa I-a la VIII-a), dar....dar vreau numai sa mentionez ca dintr-o regretabila eroare academiciana Alexuta a facut o greseala de dactilografiere (stiu ca ea n-a vrut dar s-a grabit sa aduca lumina cu raspunsul ei in mintile forumistilor).
Din greseala Alexuta a spus "POOP" in loc de "PUP"
Si ea desigur stie ca poop= c a c a, excrement
Acuma ea s-ar putea sa fii scris asa cu buna intentie ca sa o murdareasca pe una din forumiste cu c a c a sau pur si simplu pentru ca limba ei paterna e anglais a scris cu doi de "OO" stiind ca se pronunta "U".

Scuze de interventia nedorita si comentariu prost dar eu nu am vrut decit sa va spun ca ea dintr-o regretabila eroare a scris asa. Greselile de scriere nu o carcterizeaza.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 18:14
'neatza buna, micabis
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 18:16


ai fost tare micabis....imi place.
albinutza45
Postat pe 11 Iulie 2009 18:16
mai....exista o explicatie......poop e ala de cutzu mic.....si ala micu nu prea stie pe unde sa tinteasca.....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 18:17
Buna dimineata lume!
Dar credeti ca e buna? Adica suntem undercover sau iar vom fi luati la shuturi??
Ca pe mine ma doare popoul si acum de ieri.
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 18:18
micass, acum nu poti sa ma crezi atat de naiva incat sa cred ca nu ai defecte. fii defecta, mami. ca asa esti umana. si esti in trend. aici, oricum suntem toti un pic defecti.
micabis, nu fii obscena ci - mai bine - urca-te pe scena.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 18:20
Gianico....te iubesc!!!!!!
Ei, mai iubesc eu citiva de pe forum dar nu spun ca pe urma se supara restul care nu fac parte din lista iubitilor mei
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 18:23
Sa stii ca nu mumai aia care au fost din multii copii nu au putut face , mai sunt si aia care parintii i-a durut fix in cot de educatii copiilor , si au pelcat de acasa ptr o independenta si calea de supravietuire trec anii pe langa ei , sau aceeia care au avut grija de o mama , un /o bunic /a batrana /bolnava

Sunt n cazuri care au trecut anii pe langa ei si la 40 de ani nu te mai apuci de o facutlate , din pacate
De la: tutankhamon, la data 2009-07-11 16:18:57sunt unii 'telectuali cu care nu poti lega doua vorbe...si persoane cu scoala putina....pentru ca nu au avut bani sa faca o facultate, fiind din familii cu multi copii....aceste persoane sunt, uneori, mai culte si mai inteligente decat cei cu 7 facultati...


Dar e adevarat degeaba ai 2..3 facultati daca nu esti in stare sa legi corect gramatical unele fraze
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 18:24
micabis, noi toti ne iubim intre noi. orgie scrisa autentica. si scripta manent! tre' sa avem grija.
acum serios de tot: micabiso, nu stiu ce m-as face fara voi. nimic nu-i intamplator. daca nu erati voi, mai salvam inca 20 de catei. cereau de mancare. voi - la schimb- sunteti fiinte ganditoare, cuvantatoare si ieftine ca braga. cat e abonamentul meu de net.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 18:26
geanetto......noi avem suprema calitate ca nu-ti cerem de mancare...vrei sa vin la usa ta si sa schelalai???? nu-ti doresc sa ma auzi, ca ma infiezi pe loc....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 18:41
De la: Micass, la data 2009-07-11 17:21:56De ce trebuie sa fii amanta ideala si nu sotia ideala, prietena ideala, etc. ?De ce amanta? E scris undeva ca amanta e musai sa fie buna la pat? Amanta e o femeie care accepta in viata ei ce se scurge pe langa nevasta. De ce mai trebuie sa fie si ideala?

Micass trebuie sa tinda si ea spre ceva nu??
blanca
Postat pe 11 Iulie 2009 19:27
Si totusi amanta ideala este SOTIA in opinia mea
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 20:50
De la: cinezee, la data 2009-07-11 20:50:02Si totusi amanta ideala este SOTIA in opinia mea
Corect...
roby_cado
Postat pe 12 Iulie 2009 00:21
pai nu degeaba se spune ca sotia ideala trebuie sa fie doamna in societate, gospodina in bucatarie si courva in pat....evident...in patul conjugal...
tutankhamon
Postat pe 13 Iulie 2009 01:17
ma dar sti ca ai ,mult bun simt.multumesc pt corectura.asa e draga mea ,"mai scapi,una,alta"ca oameni suntem si tare pacatosi.ca sa repar ,pup mintea ta isteatza!
allexanndrra
Postat pe 17 Iulie 2009 13:57
De la: roby_cado, la data 2009-07-12 00:21:34
De la: cinezee, la data 2009-07-11 20:50:02Si totusi amanta ideala este SOTIA in opinia mea
Corect...



si dupa opinia mea. daca e sotia cuiva, nu te bate la cap pentru casatorie, divort, programul tau de job, copii, cumparaturi, apartament, etc...
boierie curata!
pik_nik
Postat pe 17 Iulie 2009 14:01
giani esti cel mai dulce pt faptul ca recunosti marea diferenta,dintre cuvantatoare si necuvantatoare.
allexanndrra
Postat pe 17 Iulie 2009 14:08
Giani e o EA draguta...
blanca
Postat pe 17 Iulie 2009 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OARE E POSIBIL? 5 De la: dor72 15 Aprilie 2011 23:57
Barbatul Fecioara 30 De la: garbo_6586 20 Septembrie 2018 04:55
Sa il parasesc sau nu? 64 De la: garbo062687 2 Iunie 2014 22:20
CE CAUTAM/CAUTATI IN VIRTUAL ??? 63 De la: Rotty 23 Iulie 2012 20:56
criza tot mai profunda pe continent 28 De la: eu_geminy 2 Decembrie 2011 23:16
Setari Cookie-uri