probleme cu parintii

da,blue...dar,ma rog...acest canon al tacerii este practicat de calugari...dar se recomanda si enoriasilor sarguinciosi..
LILO
Postat pe 24 Octombrie 2009 22:48
De la: laurita13, la data 2009-10-24 21:04:07multumesc pt sfat.caut de mult de lucru si in ultimul timp atmosfera e insurpotabila la birou.asta si din cauza sefului care considera ca nu am dreptate niciodata, ca pt simplul fapt ca sunt cea mai mica din birou tb sa accept orice nedreptate si sa comentez.cica eu stric atmosfera din birou, nu am niciodata dreptate etc.mai am si o colega tare rautacioasa si ironica, care imi zice ca sunt recalcitranta si ca stie si ea ce are de facut si ca se calmase si ea si am venit si eu-eu sunt in concediu inca si venisem in vizita dar m-au enervat. au fost foarte rautaciosi, reci, falsi etc, ei cica glumeau si erau amuzanti.daca atat ii duce mintea ce sa le fac.maica-mea e f rea cu mine, cand o intreb ceva nu imi rasp si daca o intreb ceva da tv mai tare cica e ceva interesant.asa ca nu mai vb cu ea, o ignor poate sa tipe, sa comenteze orice ca o ignor.nu merita nici buna ziua, nu am vazut atata rautate la un om.iar sormea geamana in loc sa tina cu mine ii ia apararea desi ea nu a fost de fata.am o rel acum din fericire, cu care bineinteles ca ai mei nu sunt acord, pretextul fiind ca nu are facultate si e sarac etc.asta e.vreau sa strang bani si sa ma mut la anul.fie ca o fac singura sau cu iubitul meu
Si inca un sfat,ignora-i pe cei cu care nu te intelegi pt ca oricum nu ii poti schimba tu.Lasa-i asa cum sunt daca nu vor sa inteleaga,tu vezati de viata ta,ignora-i pe cei care nu iti plac.Si cauta persoane cu care sa fiti pe aceeasi lungime de unda,pt ca nu putem noi sa ii schimbam pe oameni,doar Dumnezeu poate sa schimbe pe oameni.Asa ca te sfatuiesc sa iti vezi de treaba ta si nu te mai certa cu nimeni,pastreaza distanta si nu mai fii asa deschisa cu persoane care nu merita asta,fa-ti serviciul si gata ca pt asta esti platita.Si cauta-ti un job in alta tara,pt ca asa sa castigi mai mult.Daca stiii un pic de germana poate te ajut eu,pupiciiii
irina31
Postat pe 24 Octombrie 2009 22:54
De la: laurita13, la data 2009-06-21 16:01:59am si eu o intrebare: oricat de sup ar fi e normal ca propria ta mama sa te faca un avorton, asa cum esti totusi e a m-a nascut.daca ma uraste asa de mult de ce m-a facut? eu am sora geamana si chiar daca se sup pe ea o iarta imediat si niciodata nu i-a zis avorton, nebuna sau mai stiu eu cum. si ami zice ca gresesc eu cand zic ca s-a comportat de 10 ori mai urat cu mine decat cu sorma mea geamana, si ca nu a facut dif intre noi.dar exista un Dumnezeu acolo sus care vede totul.singura mea greseala este ca stiu sa imi apar parerile si ideile, si chiar daca mai zic cuvinte grele, mie macar imi apre rau dupa si nu imi urasc parintii asa cum ma uraste mami.singura sol ar fi sa ma mut de acasa si cu cat mai repede cu atat mai bien.ps pacat ca de ziua ema nu o s afiu fericita-pe 13 iulie dar as vrea sa ma mut de acasa pana atunci si sa fiu linistita.astept sfaturile voastre, va multumesc
Iti inteleg trairile,dar cred ca porti si tu o vina,prinfaptul ca la furie poate spui ce gandesti,fara sa cauti o "o vorba mai dulce ca mierea".Fa in asa fel incat sa nu fi calcata pe bataturi,iar daca te "ciupeste"gandeste precum croitorul-masoara raspunsul de mai multe ori,ca daca dai o data si bine,mai greu sa carpesti.
Dalimi
Postat pe 24 Octombrie 2009 23:04
mami...ai perfecta dreptate.....si eu cand am plecat de acasa...la 28 de ani, am plecat mai mult de gura alor mei, care se saturasera sa ma aibe pe cap...si trecusem prin multe..nu are rost sa le insir, dar tot asa, nu se tinea cont de parerea mea, eram facuta in fel si chip, nu puteam discuta mai nimic cu ai mei pentru ca in loc de sfat, radeau de mine....

acuma, dupa 7 ani, plang amandoi dupa mine....le e dor de mine...si, o revedere la cateva saptamani o data e mana cereasca pentru ei....mama vorbsete cu mine la telefon la cateva zile si acuma isi da seama cat de prost s-a purtat cu mine....pentru ca am atins-o la o coarda sensibila cand i-am povestit cat am suferit eu din cauza acuzelor ei nefondate si a rautatilor fara motiv.....acuma plange dupa mine, zice ca ii e dor de mine..va veni o zi si la tine, crede-ma....

dar...dar...am o mica banuiala ca si in comportamentul tau e o mica problema....chiar toti sunt rai cu tine si tu nu gresesti cu nimica???..ia incearca incet sa te autoanalizezi....pentru ca e pacat....iti otravesti sufletul cu o rautate care cred ca nu te caracterizeaza....si cu colegii la munca si cu ai tai si sora ta....pentru ca vei avea, poate, probleme mari mai tarziu...
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 01:51
Si inca un sfat,ignora-i pe cei cu care nu te intelegi pt ca oricum nu ii poti schimba tu.Lasa-i asa cum sunt daca nu vor sa inteleaga,tu vezati de viata ta,ignora-i pe cei care nu iti plac.Si cauta persoane cu care sa fiti pe aceeasi lungime de unda,pt ca nu putem noi sa ii schimbam pe oameni,doar Dumnezeu poate sa schimbe pe oameni.Asa ca te sfatuiesc sa iti vezi de treaba ta si nu te mai certa cu nimeni,pastreaza distanta si nu mai fii asa deschisa cu persoane care nu merita asta,fa-ti serviciul si gata ca pt asta esti platita.Si cauta-ti un job in alta tara,pt ca asa sa castigi mai mult.Daca stiii un pic de germana poate te ajut eu,pupiciiii
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:05
irinuco, poate lua un pistol la cei care nu vor sa se schimbe
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:07
irinuca mama .....de ce te tot repeti?
l_flory
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:09
De la: pik_nik, la data 2009-10-25 02:07:57irinuco, poate lua un pistol la cei care nu vor sa se schimbe
Da
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:05
irinuco, mi-era dor de tine, puisor
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:15
De la: pik_nik, la data 2009-10-25 21:15:36irinuco, mi-era dor de tine, puisor
da ? ca sa incepi iarasi cu tampeniile tale?
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:17
mai tarziu, irinuco! stiu ca esti nerabdatoare, da' ne mai jucam putin in forum inainte sa trecem in dormitor, nebunatico!
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:20
nu sunt perfecta, doar nedreptatita si nu sunt apreciata la serv orice as face.si pt ca sunt cea mai mica din birou, ei considera ca pot fi jignita, certata etc si eu nu pot sa zic nimic, sa tac.eu nu sunt asa.ma enerveaza nedreptatea, prostia si rautatea.dar cum se poarta cu mine asa o sa ma port si eu. o sa ii ignor pe cei ma ignora, o sa fiu rautacioasa cu colega care e ciufuta si isi varsa nervii pe mine, si se da ca e desteapta ca le stie pe toate dar nu e asa.asta e.vreau sa imi fac treaba si atat.sa ma mut singura sau cu prietenul meu.sa am liniste ca m-am saturat de certurile de acasa si de la serv.vreau sa fiu lasata in pace pur si simplu. si sper sa planga ai mei dupa mine, dupa ce plec.nu o sa le spun nimic de mutare pana nu o sa fie ceva sigur.vreau sa ma mut la anul.deocamdata strang bani.multumesc pt sfaturi tuturor.din pacate stiu ca uneori e mai bine sa tac si sa ii las in pace dar unii cred ca daca tac pot sa imi zica orice ca nu ma supar
laurita13
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:31
De la: laurita13, la data 2009-10-26 16:31:41nu sunt perfecta, doar nedreptatita si nu sunt apreciata la serv orice as face.si pt ca sunt cea mai mica din birou, ei considera ca pot fi jignita, certata etc si eu nu pot sa zic nimic, sa tac.eu nu sunt asa.ma enerveaza nedreptatea, prostia si rautatea.dar cum se poarta cu mine asa o sa ma port si eu. o sa ii ignor pe cei ma ignora, o sa fiu rautacioasa cu colega care e ciufuta si isi varsa nervii pe mine, si se da ca e desteapta ca le stie pe toate dar nu e asa.asta e.vreau sa imi fac treaba si atat.sa ma mut singura sau cu prietenul meu.sa am liniste ca m-am saturat de certurile de acasa si de la serv.vreau sa fiu lasata in pace pur si simplu. si sper sa planga ai mei dupa mine, dupa ce plec.nu o sa le spun nimic de mutare pana nu o sa fie ceva sigur.vreau sa ma mut la anul.deocamdata strang bani.multumesc pt sfaturi tuturor.din pacate stiu ca uneori e mai bine sa tac si sa ii las in pace dar unii cred ca daca tac pot sa imi zica orice ca nu ma supar
draga stii este o vorba,cine se aseamana se aduna.Ei te vad ca tu esti diferita de asta se comporta asa,pt ca stii oamenii cu cat vad ca te enervezi mai mult,cu atata te enerveaza mai mult.PT ca sunt rai,nu toti oamenii sunt rai,dar majoritatea.Daca ii ignori,si nu ii mai bagi in seama,daca se iau de tine zile sa isi tina gurile.Incerca sa le vorbesti frumos,si in acelasi timp pasteaza si distanta....... Fii distanta si nu mai arata ca iti pasa,pt ca cu cat arati ca iti pasa cu atata te ataca mai mult.Pt ca omul ataca unde vede ca tu esti mai slaba.Si eu am fost in cazul tau,dar mie nu imi mai pasa si nici nu mai arat ca imi pasa.Pe oamenii rai ii ignor,pt ca tu te consumi de mori si ei aplauda si nu le pasa de tine ca te fac in continuare sa suferi,sa te supere.OAMENII SUNT RAI,CHIAR SI PARINTIII MEI SUNT TOT LA FEL DE RAI,SI EU AM AVUT PROBLEMELE TALE................
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:19
De la: laurita13, la data 2009-10-26 16:31:41nu sunt perfecta, doar nedreptatita si nu sunt apreciata la serv orice as face.si pt ca sunt cea mai mica din birou, ei considera ca pot fi jignita, certata etc si eu nu pot sa zic nimic, sa tac.eu nu sunt asa.ma enerveaza nedreptatea, prostia si rautatea.dar cum se poarta cu mine asa o sa ma port si eu. o sa ii ignor pe cei ma ignora, o sa fiu rautacioasa cu colega care e ciufuta si isi varsa nervii pe mine, si se da ca e desteapta ca le stie pe toate dar nu e asa.asta e.vreau sa imi fac treaba si atat.sa ma mut singura sau cu prietenul meu.sa am liniste ca m-am saturat de certurile de acasa si de la serv.vreau sa fiu lasata in pace pur si simplu. si sper sa planga ai mei dupa mine, dupa ce plec.nu o sa le spun nimic de mutare pana nu o sa fie ceva sigur.vreau sa ma mut la anul.deocamdata strang bani.multumesc pt sfaturi tuturor.din pacate stiu ca uneori e mai bine sa tac si sa ii las in pace dar unii cred ca daca tac pot sa imi zica orice ca nu ma supar
mA BUCUR CA MAI EXISTA OAMENI CU CARACTER LA FEL CA MINE,CARE NU SE LASA CALCATI IN PICIOARE.dAR TREBUIE SA TE GANDESTI CA OAMENI CU CARACTER SUNT PUTINI SI TU TREBUIE SA FII DIPLOMATA SI SA INVETETI SA ITI FACI DRUM PRINTRE EI. Comportate frumos cu oamenii dar in acelasi timp fii distanta si nu arata ca iti pasa,pt ca de asta te si ataca pt ca le arati ca iti pasa ca te enervezi..........fii distanta si nepasatoare si nu mai arata ca te-ai suparat.nu mai arata ca esti slaba,aratate mai sigura pe tine...............pupiciiiiiiiiiii
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:26
moment,irinuko...te bucuri si tu,in felul tau ,de aceasta zi...bine faci!
LILO
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:30
De la: LILO, la data 2009-10-26 17:30:08 moment,irinuko...te bucuri si tu,in felul tau ,de aceasta zi...bine faci!
pai eu mai am prietene la fel ca mine,dar pe timp ce trece omul cu caracter acumuleaza,pt ca stii tu nimeni nu le stie pe toate,si eu am fost la fel ca ea dar am invatat multe lucruri si am invatat si pe altiiiii
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:33
sa ne bucuram cu toti
yanyacharberet
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:33
De la: LILO, la data 2009-10-26 17:30:08 moment,irinuko...te bucuri si tu,in felul tau ,de aceasta zi...bine faci!
sa nu intri in gura la 3 ca noi femei cu caracter
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:34
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-26 17:33:31 sa ne bucuram cu toti
nu ca mai zic nimica asa am si eu liniste
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:35
yanya...ce avatar fain

LILO
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:35
De la: moment31, la data 2009-10-26 17:35:26
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-26 17:33:31 sa ne bucuram cu toti
nu va mai zic nimica asa am si eu liniste
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:36
De la: LILO, la data 2009-10-26 17:35:44 yanya...ce avatar fain

asai lilo , e biserica de la LOURDES, unde sa aratat maica domnului in grota la fetita bernadetta
yanyacharberet
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:39
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-26 17:39:46
De la: LILO, la data 2009-10-26 17:35:44 yanya...ce avatar fain

asai lilo , e biserica de la LOURDES, unde sa aratat maica domnului in grota la fetita bernadetta
asa arata bre o biserica ????eu credeam ca asta-i caine de la avatar
cely
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:42
vad ca esti hotarata in ceea ce vrei sa faci....tine-te mamica de treaba....si ai sa vezi ce vor plange dupa tine...
tutankhamon
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:45
De la: titiana, la data 2009-10-26 17:42:11
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-26 17:39:46
De la: LILO, la data 2009-10-26 17:35:44 yanya...ce avatar fain

asai lilo , e biserica de la LOURDES, unde sa aratat maica domnului in grota la fetita bernadetta
asa arata bre o biserica ????eu credeam ca asta-i caine de la avatar
titana ia uitate la poza mea de la topic nu cea de la avatar ca inca nu mi sa schimbat
yanyacharberet
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:54
De la: tutankhamon, la data 2009-10-26 17:45:09vad ca esti hotarata in ceea ce vrei sa faci....tine-te mamica de treaba....si ai sa vezi ce vor plange dupa tine...
tutan e gata cafeaua, ca sunt obosita ca am pus trandafiri in gradina lalele si narcise, si vreau si eu o cafa , dar de la tine
yanyacharberet
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:55
bai,gagicile vedeti ce asculta tuty...si mai vorbim..hai pe ce asculti acum...si veselie
LILO
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:57
De la: laurita13, la data 2009-10-26 16:31:41nu sunt perfecta, doar nedreptatita si nu sunt apreciata la serv orice as face.si pt ca sunt cea mai mica din birou, ei considera ca pot fi jignita, certata etc si eu nu pot sa zic nimic, sa tac.eu nu sunt asa.ma enerveaza nedreptatea, prostia si rautatea.dar cum se poarta cu mine asa o sa ma port si eu. o sa ii ignor pe cei ma ignora, o sa fiu rautacioasa cu colega care e ciufuta si isi varsa nervii pe mine, si se da ca e desteapta ca le stie pe toate dar nu e asa.asta e.vreau sa imi fac treaba si atat.sa ma mut singura sau cu prietenul meu.sa am liniste ca m-am saturat de certurile de acasa si de la serv.vreau sa fiu lasata in pace pur si simplu. si sper sa planga ai mei dupa mine, dupa ce plec.nu o sa le spun nimic de mutare pana nu o sa fie ceva sigur.vreau sa ma mut la anul.deocamdata strang bani.multumesc pt sfaturi tuturor.din pacate stiu ca uneori e mai bine sa tac si sa ii las in pace dar unii cred ca daca tac pot sa imi zica orice ca nu ma supar
Draga la oamenii rai nu le pasa de tine si nici nu vor plange dupa tine.Ei nu au constiinta.Eu zic sa iti vezi de treaba ta,daca vrei sa ai serviciu stabil pt ca de bani avem nevoie toti ca sa putem supravetui....Si nu iti poti alege tu colegii de munca.Eu zic sa pastrezi distanta si sa iti vezi de treaba ta,pt ca nu ii poti tu schimba,degeaba te incapatinezi.O sa vezi ca daca nu te mai iei de ei si nu le mai arati ca te enervezi si ca te consumi or sa te lase in pace. O sa suferi tu,dar ei nu.Asa ca propun pentru binele tau,sa devii mai distanta si sa iti vezi de treaba ta,pt ca asa o sati faci doar probleme peste tot.pupiciiiiiiii
irina31
Postat pe 26 Octombrie 2009 18:02
pik_nik
Postat pe 26 Octombrie 2009 18:03
buna, am si eu o curiozitate de ce postezi numai tampenii care nu au nici o legatua cu topicul deschis de mine? sau ai iesit la agatat? vezi ca nu ai nimerit site-ul potrivit sa stii.abtine-te de la comentariile tale stupide care nu au nici o legatura cu subiectul deschis de mine.celorlalti la multumesc pt sfaturi.pt cei care abereaza pe langa subiect le sugerez sa se abtina pe viitor.va multumesc.
laurita13
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum petreceti clipele libere? 29 De la: caleidoscop 19 Iunie 2012 17:55
Cum poti pastra o relatie, sa fii un cuplu fericit ,chiar daca timpul a trecut si sa nu dam voie plictiselii si monotoniei sa ne cuprinda 31 De la: elodia 24 Aprilie 2010 20:23
statiunea sovata 53 De la: LACRA34 17 Februarie 2010 13:29
mama ne-a distrus familia! 215 De la: garbo263078 26 Februarie 2018 18:01
Vreau sa-mi gasesc tatal !!! 94 De la: kiwi2416 2 Aprilie 2012 00:14
Setari Cookie-uri