cateva cuvinte despre sotul perfect

Si fica-mea este logodita si vrea sa se casatoreasca vara viitoare, dupa ce termina facultatea (se casatoreau si acum,dar i-a decedat lui un frate ).
Nici eu nu sunt foarte multumita de alegere.....baiatul este frumusel, respectuos, harnic, are serviciu, dar....refuza sa-si continuie studiile. Imi este teama sa nu apara discutii mai tarziu intre ei...Nu am zis nimic referitor la asta, pentru ca nu doresc sa aiba ginerele un motiv sa nu ma suporte.....
daria_
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:49
pai nici ginerele meu nu are faculta, da' nu asta ma roade pe mine

pe mine ma seaca la ficati ca nu e responsabil...cum sa te insori cand tu impusti francul ? adicatelea munceste nevasta ca sa te tina pe tine in scutece pana la miezu' zilei ?

snow...io vreau nepoti, mamicule...bine, io vreau sa mai fac un copil, da' vaz ca nu imi iese...

copiii sunt singura noastra permanenta, parerea mea...

si chiar nu m-ar deranja daca face un plod nemaritata...ea sa fie sanatoasa
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:56
..cand iti vine fata cu burta la gura acasa, precis este nepotul tau...
....daca iti vine baiatul acasa cu una cu burta la gura, nu esti sigura ca este nepotul tau....
daria_
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:58
daria.......nu i corect!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:00
Sotul perfect... da-le naibii de capace, ca le lipim cu scotch, nu aia e problema... Sau le scoatem de tot. Ce, nu s-a mai vazut buda fara capac?!
Si la cum conduc eu, n-ar apuca sa zica nici mau. De groaza. Iar daca ar zice oricum nu s-ar auzi, e muzica tare. TARE.
Iar de adormit, nu adoarme primul precis - cel putin, nu daca mi-a gresit cu ceva vreodata....


Asa ca sa trecem la criterii reale.
In primul rind ar trebui sa aiba simtul umorului. Mai dezvoltat decit al omorului. Devin ironica daca ma enervez - si din situatia asta exista doua iesiri: sau sa fie complet timpit si sa nu realizeze ca il iau peste picior, sau sa aiba ceva soi de autopersiflare si sa nu-l deranjeze (prea tare).
Mai exista si iesirea pe usa, desigur - se aplica si aia.

In al doilea rind, ar trebui sa aiba sonorul redus - daca zbiara e amintire. Nu sotz.

In al treilea rind, treaba lui cum isi linisteste dubiile - tehnici voodoo, zen, periplu la Mecca, I don't care - dar sa nu ma ia cu ce ai facut si unde ai fost si cu cine. N-are incredere - are dreptate. Are incredere - are dreptate...In situatia asta are dreptate oricum.

Intr-un alt rind - nu ultimul, desigur - ar trebui sa ii placa sa iesim. Intre patru pereti ma ofilesc si mor. Indiferent cit ma uda la radacina. Daca nu imi fac fotosinteza macar prin plimbarile de seara (spre dimineata) nu ne altoim prea bine.

...etc etc etc....
A, si sa ma iubeasca la modul absolut dinainte de a ma cunoaste pina mult dupa ce mor - nah, cum uitasem esentialul...
quasaria
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:01
daria, nu poti gandi asa...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:01
wife, eu cred ca iti trebuie mult noroc sau multa stiinta sa-i opresti... cred ca de-acum incolo tot ce poti sa faci e sa fii acolo cand o sa deschida ochii si sa n-o lasi sa se chinuie, daca aceasta casatorie va decurge cum crezi tu...

cat despre copii, iti doresc numai bafta! daca e ceva ce-mi insenineaza viata, ei sunt, chiar daca nu sunt ai mei... eu nu sunt foarte credincioasa si nici fatalista, asa ca cred ca norocul ti-l faci si tu cu mana ta.

si acum ma scuzati, dar ma retrag in vastele mele apartamente si va urez o noapte frumoasa!
snowflake
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:01
..nazira, eu am pereche si cred ca asa as cam gandi....
daria_
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:03
stiti ce mi ar place????sa deschim un topoic in care sa ne caracteriram noi intre noi???????
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:03
.....
daria_
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:04
daria, nu are foarte mare importanta, daca el spune ca e copilul lui... si nici nu e foarte intelept sa te bagi intre soti. ai mei au avut experienta asta cu parintii tatei care au respins-o pe mama. si totusi sunt impreuna de 35 de ani, desi mama n-avea pedigree..
snowflake
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:05
pai hai! ddeschide=-l tu!
fleur_de_lis
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:06
snow...ce-o fii o fii...

indiferent ce decizie ia si cum se va termina, tot copilul meu este si tot am s-o sprijin...stie ca se bucura de sprijinul meu neconditionat

somnic usor sa ai
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:06
...nu vorbesc de situatia in care baiatul meu ar locui in concubinaj cu cineva sau ar fi prieten cu o fata serioasa mai mult timp...
daria_
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:06
wafe are nevoie de tot sprijinul pe care i-l poti da..
daria_
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:08
De la: nazirra, la data 2009-09-17 00:03:53stiti ce mi ar place????sa deschim un topoic in care sa ne caracteriram noi intre noi???????

auzi..si...ce ar rezulta de aici?? te-ai gandit la asta??
fleur_de_lis
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:10
..paruiala ..
daria_
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:12
wife....adevarat....graisi...asta i am spus si io.....are usa tot timpul deschisa indiferent ce ar face!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:13
bu hu hu...

stati, bre, lishtinite...io votez contra...una e sa-mi zica mai rarut cate unu ca sunt bitch...si una e s-o aud de tz ori pe zi
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:13
oare????????????????????????????pe cine supara adevarul?????
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:14
no.'l deschizi/?/ acuma??
fleur_de_lis
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:17
nazi, da' io recunosc, mami, ca sunt bitch...da' asta nu inseamna ca imi place sa mi-o spuna careva
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:17
wife...stai linistitita.....era vorba de ...cam ce credem ca ar fi?
dupa postari.....dupa avatar....io cred ca ar fi o...bomba cu ceas....vezi asa sint eu .....imi p;lace pericolul...adrenalina....
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:20
oh da...tzunami ar fii pistol cu apa

cum iti place avataru' meu? crezi ca e destul de descurajant pentru bibicii de is la agatat pe-acilea?
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:23
fleur...rabdare mami...io s ardeleanca...get beget....pe de o parte!!!!pe de alta...is blonda...da vocsita!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:23
pai daca bomba aia cu ceas va eczploda dupi ce adormim....
fleur_de_lis
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:25
nu asa mami...ca nu birfim....adica nu vorbim pe nimeni care nu i pe forum.....
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:29
wife....pentru uni da!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2009 00:32
wife, misto avatar...

ca-n bancul ala cu accidentul de vanatoare cand suna ala la salvare: "buna ziua, prietenul meu a fost impuscat accidental la vanatoare. ce sa fac?" operatoarea: "intai verificati daca e mort" tipul: "ok". se aude o impuscatura si tipul revine: "si acum ce fac?"
snowflake
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:30
nazirro, parerea mea este ca nu e o idee buna...
panty_C
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu 20, el 23, casatoriE? 95 De la: garbo_405917 17 Noiembrie 2014 10:15
mai puteti? 3 De la: ameno 28 Octombrie 2010 14:23
nunta 2 De la: cinezee 20 August 2009 18:32
Cameraman si fotograf nunta Craiova 5 De la: garbo_410518 27 Februarie 2018 14:03
Cioburi 57 De la: The_seeker 20 Septembrie 2014 07:16
Setari Cookie-uri