cateva cuvinte despre sotul perfect

wife, se va trezi ea intr-o dimineata si o sa zica: pana aici... eu stiu ca eu asa am facut... si ma jecmanise de sume mai mici decat ce-ai vehiculat tu aici, mult mai mici...
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:41
wifo, saptamana oarba, mami - da' e bine ca s-a trezit - vezi ca unii nu se mai trezesc veac
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:41
descutii 'telectuale, fleur
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:41
eu ma intreb la ce bun sa te trezesti....asta era ideea... mie una....nu pare sa-mi fi folosit...
fleur_de_lis
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:43
s-a trezit pe dreaku...au fost 2 ani impreuna, 1 an despartiti, acu' 2 luni fixeaza nunta pe 7 noiembrie, plateste fie-mea local, trimite invitatiile, isi cumpara rochia, si-acu' se lasa...tare mi-e teama sa nu se impace

si io nu pot sa fac nimic...are 25 de ani...ce pana mea sa-i fac? sa-i dau 2 la cour si s-o trimit la colt ?
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:44
hmmmmmm, problema grea...
chestia e ca cineva sa se trezeasca la realiate nu sa dea dintr-un vis (cosmar) in altul...
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:46
fleur, io nu de tine ziceam mamicule...era vorba despre alte personaje...de pe pagina asta...crez ca am fo' io prea subtila

ia mai ceteste tu o data...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:47
De la: wife, la data 2009-09-16 22:44:18s-a trezit pe dreaku...au fost 2 ani impreuna, 1 an despartiti, acu' 2 luni fixeaza nunta pe 7 noiembrie, plateste fie-mea local, trimite invitatiile, isi cumpara rochia, si-acu' se lasa...tare mi-e teama sa nu se impace

si io nu pot sa fac nimic...are 25 de ani...ce pana mea sa-i fac? sa-i dau 2 la cour si s-o trimit la colt ?


nu prea... ca ce-si face omu cu mana lui...
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:48
wifo...tare-mi pare cunoscut profilu' lu fii-ta mami...

seamana cu cineva care i-ar pune altcuiva balcoanele-ntre ochi,la vedere,pe alt toapic...

da' numa' nu-mi dau sama cine poate fi...
preciouss
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:51
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:53
fleur, verifica-ti mesajele, te rog

fulgulet...io am fost intotdeauna mama de gasca...prietena fiica-mii...nu am dirijat-o ca pe o handicapata...intotdeuna am zis ca si copii trebuie sa greseasca, au dreptu' la propriile greseli

doar ca nunta cu parazitu' asta e o greseala prea mare, mama...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:53
preci...macar daca mi-er fii semanat mie...macar aveam satisfactia ca ii da aluia cu flit si ii si place ca ii da cu flit

pe cat e de desteapta in anumite chestii, pe atat e de toanta in altele

ceasu' rau, fetitza...daca nu ii murea logodnicul acu' aproape 5 ani, acu' era maritata si fericita
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:56
problema e, wife, ca daca te arati impotriva - ii dai motivatie de lupta "si de aia"
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:56
uf,poi alea e chestii cu sechele mami,ce zici tu acolo...

nush' cat l-a iubit pe al' dinainte,da' poate ca ar trebui sa stai de vorba cu ea pe tema asta...
io cred ca aici e buba...
preciouss
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:59
cori, stie fie-mea ce cred io despre el...ca am discutat despre asta de multe ori

acu' recunosc, si io is mama paranoica...ori poate fac comparatii intre logodnicul ei, care era un copil extraordinar si deosebit, si amoeba asta cu care vroia sa se marite

mey, trimiteti-ma sa spal aragazu'...ca dau dreaku in depresie si mananc iar ciucalata
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:00
eu te cred mai mult decat poti sa crezi, wife. pana acum eu am intalnit numai barbati nepotriviti, acu cica il astept pe ala potrivit... si mai am si tupeul sa cred ca-l voi recunoaste din o mie.

probabil ca poti s-o sfatuiesti si daca ati fost apropiate te va asculta, dar nu obligatoriu va face ca tine. si daca nunta e in noiembrie acum e prea putin timp sa mai dea inapoi. depinde cat e de incapatanata, si cat de dsipusa va fi sa-si asume o greseala. eu la varsta ei nu eram. batranetea m-a inmuiat... dar m-a lasat si ceva mai cinica. e un lucru care nu-l doresc nimanui, si de aceea te inteleg perfect, dar eu cea de acum n-as sti sa-i dau sfaturi celei care eram acum 5 ani... multa rabdare si tutun... si noroc, cred eu.
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:02
l-a iubit, preci...ca a fost primul prieten, prima dragoste si primul barbat...avea 15 ani cand l-a cunoscut...l-a jelit un an jumate, si a dat peste asta

are 25 de ani si doi barbati la activ...

pe cuvantu' meu ca as fii preferat sa fie courva, nene...

si sigur ca are traume, doar am discutat si acu' 2 luni despre asta, tot ii zic ca are nevoie de consiliere, da' e in faza de negare...sustine ca e ok emotional ...yeah right...de parca io nu vaz ca nu e bine deloc
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:04
snow, pai tocmai asta e bizar...ca am discutat de mi-a picat limba din gura...si e de acord cu mine ca asta nu e bun, ca e coleric si egoist...doar ca face cum o taie capu'

cateodata am impresia ca sufera de sindromul victimei, ori face penitenta pentru moartea lui C

problema e ca eu nu am studii de psiholog, nu-s de meserie...apas eu pe butoane, ca mamele au intuitie si fler cand e vorba de copii, dar nu sunt psiholog, ca sa stiu exact pe ce butoane sa apas
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:08
greu...
da' tot singura trebuie sa-si dea seama ca are nevoie de ajutor...
daca tu, ca mama, nu ai reusit, nu va reusi nimeni s-o convinga...
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:09
wife..nu poti s o faci sa vie la tine?????sa plece de acolo????fiimea are 19..ani si na intrat la teatru da tot asa a intilnit unu in buc si vrea la facultate privata in buc.....da tot pentru ala.....mama ce tute de fete!!!!!!imi iau cimpii cit de curind.....miine seara o duc din nou la bucuresti....inebucnesc....
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:11
mno bun,lasa...du-te la aragazele alea...
vorba aia : "noi muncim,nu gandim!"

nu-i in "negare",e in "revolta"...
io una asa cred,desi n-am suficiente date...
vezi ce zice si kyra...
preciouss
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:11
nazi...pai a stat la noi 1 an...s-a despartit de el, s-a dus G si a adus-o acasa...pe mine nu m-a luat, ca i-a fost frica ca ii sar aluia la jugulara, dohh

si acu' 2 luni mi-a zis ca e pregatita sa o ia de la capat, ca trebe sa treaca la alta etapa, si chestii de-astea...am plans amandoua, am incurajat-o si alea alea...s-a mutat inapoi la timisoara, si dupa 2 luni imi da bomba cu maritisul...

m-a sunat in creierii noptii si cand mi-a zis cu cine sa marita am zis ca ma imprastii, in puii mei

fetele, cum sa va explic...io is mama paranoica, nene...daca fie-mea tuseste, deja vad scenarii...pneumonii, de-alea...

de-aia is crizata acu'
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:17
wife...nu esti singura.....stai linistita si io s la fel....!!!!daca pleaca de acasa nu dorm pina nu vine .....o duc o aduc sint taxiul ei particuler......am sperat sa nu intre la untc....sa nu plece in bucuresti...si acuma ....a gasit o fgacultate privata!!!!!!!!!!ma tin dupa ea ca un catel.....miine plec din nou ca vineri are erxamen in buc.....cit a avut meditatii asta vara m am transferat cu serviciu in buc...avem acolo punct de lucru....daca intra fac naveta....bucuresti -sibiu.....am ajuns sa fac 3 ore de pe centura pina in sibiu.....greu...
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:23
eu am stat 3 ani cu un tip despre care nici unul din prietenii mei nu avea o vorba buna, si pe care tocmai de aia m-am si ferit sa-l prezint maica-mii. nici azi nu stiu de ce am facut-o. stiu ca nu e pentru mine. (nu asta m-a jumulit de bani)
dar cred ca si daca un psiholog mi-ar fi spus ca nu e, n-ar fi reusit cum a reusit atitudinea lui. am avut "noroc" ca era divortat si nu-i mai trebuia nevasta, daca asta se poate chema noroc. pentru ca altfel m-as fi maritat cu el si m-ar fi inselat si cu lampadarele daca putea. iar eu credeam ca traiesc in "minciuni adevarate" cu schwartezenegger, si mie nici macar nu-mi place schwartzenegger. dupa un timp am inteles ca nu ma inseala atat cat zice ca nu e el atat de fat frumos, dar am mai inteles si ca nu-i pasa de mine daca ma tortureaza in halul asta. dupa 3 ani de zile, sau hai sa fie 2 si 1/2. mi-a luat 6 luni sa ma desprind complet de el. nu ma intreba de ce. nu era frumos, nu era destept, avea ceva bani, dar si o fosta sotie si-un copil. avea inceput de chelie si burta. avea simtul umorului, si asta era singurul lui farmec. si eu nu faceam penitenta pentru nimeni, ci pur si simplu mi-era prea frica sa raman singura. aveam senzatia ca acesta era cel mai bun second best. si ca sunt prea pretentioasa sa-l refuz.
din pacate la mine a fost un concurs nefast de imprejurari si am avut o problema grava de sanatate, pe urma am clacat la munca si am fost nevoita sa-mi las serviciul, intr-un final am renuntat si la el. i-am dat un ultimatum: cu mine sau pleaca. in ceasul al treispelea il iertam, si a plecat. o inteleg pe fata ta mai bine decat crezi, dar n-as sti sa-ti spun un singur lucru care sa te ajute. ea e singura care se poate ajuta. si chiar cu un psiholog ar dura ani. butoanele astea sunt greu de gasit.

ma scuzati ca m-am intins atat la vorba...
snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:24
snow...femeile sufera de sindromu' victimei, mama...io stiu bine asta, ca doar am fost maritata cu exu 23 de ani

da' macar io aveam un copil, un debuseu, acolo...

de-aia nu inteleg de ce va agatati voi de cate un tip nepotrivit? ce spaima ca ramai singura ?

pune mana si fa un copil...io i-am zis fiica-mii ca vreau nepoti...nu ma intereseaza ca e maritata sau nu...doar sa-l faca pana la 30 de ani, sa nu traiasca a proasta si sa creasca la batranete caini si pisici

drept e ca frumos e sa te mariti si sa ai un copil legitim, da' daca nu se poate, asta este
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:38
nazi...nu fa politie cu ea, ca daca scapa, se duce si face numai tampenii
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:39
wifo, imi place avatarul tau
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:43
nazira esti de la jandarmi sau de la sri? Nu mai sufoca fata. Asa nu ii arati ca o iubesti, ci ca nu ai incredere in ea...
wife,fica-ta, din cate am inteles din postarile tale, a suferit mult in urma pierderii logotnicului....poate simte ca doar alaturi de un pierde vara nu-l inseala pe defunct. Incearca sa o indrumi spre un psiholog.
daria_
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:43
daria...cum am zis...sentimentul penitentei

nush ce e in capu' ei...e ea blonda, da' a terminat o facultate, mai are un an de master...nu e genu' pitzipoanca

cori...eram prea secsoasa, bre...poate asa descurajez bibicii
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:47
ma, eu inca mai sper si-mi doresc sa fac copii. am si un caine.

de ce m-am agatat de asta? dumnezeu stie. acu ma intreb si eu la fel. dar atunci eram lovita cu leuca.

astazi nu sunt mult mai desteapta, sunt ca si inainte, doar ca patita. incep sa vad si fata ailalta a monezii. si copii mai are timp sa faca, si nu e musai cu asta. aveam o amica zapacita, colega de facultate cu mine, care se uita dupa baieti pe strada si zicea: "cu asta as face copil ca are ochi frumosi"... acu ma amuz si eu cateodata si zic ca astept unu cu ochi frumosi... si ma consolez si cu faptul ca la mine in familie femeile s-au maritat peste varsta regulamentara a generatiei si au fost fericite...

snowflake
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TRADAREAPARTENERULUI-SPORT NATIONAL-FINALA 1 De la: crissreno 3 Decembrie 2009 02:55
casatorie 14 De la: garbo_9408 18 Noiembrie 2012 15:41
HBV - relatie/casatorie 8 De la: unknown_user 15 Iunie 2015 08:32
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
sechele dupa divort 14 De la: garbo_7856 18 Octombrie 2012 20:16
Setari Cookie-uri