Amestecul Divinitatii in treburile pamantenilor! Soarta sau alegere?!

As dori sa aud pareri despre tema de mai sus.
georgescugeorgia
Postat pe 18 Martie 2009 15:46
Este greu de crezut ca un om ,ca fiinta sociala, traind intr-o masa eterogena de caractere isi poate exprima liber experientele extrasenzoriale fara a fi luat in deradere...sa nu spun mai mult.Fecare, la un moment dat, de-a lungul vietii a avut un "cross-way" si atunci, in nedumerirea sa a avut un vis, o intuitie, o idee sau ceva mai mult care l-a ghidat, i-a dat un impuls spre dumul ce urma sa il aleaga. La aceste intuitii,simtiri,"vedenii" vise as dori sa ma refer.Este intr-adevar un subiect bun de "batut campii" dar daca dam ocol subiectului limitam...ratacirile.Astept.
georgescugeorgia
Postat pe 18 Martie 2009 15:55
Suntem in continua legatura cu Universul.daca suntem si in armonie asta depinde doar de noi.
De un de si vorba "ai grija ce-ti doresti".Pentru ca orice gind iti este auzit.
Cum sa realizam armonia care sa ajute doar la indeplinirea gindurilor pozitive eu asta nu stiu. Pentru ca pot sa gindesc:" ce ma fac daca-mi pierd casa" sau pot sa gindesc " daca imi mai cumpar o casa". Cum trebuie sa fie armonia creata de mine pentru ca sa se indeplineasca al doile gind si nu primul?
Aemulus
Postat pe 22 Martie 2009 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baieti cum v-ar placea ca sa fie partenera voastra de viata,ca sa nu o inselati si sa o mintiti? 141 De la: moment31 17 Octombrie 2009 16:51
Concurs 1 De la: marilenabelciug 9 Februarie 2009 18:08
pt.concurs 1 De la: cristi_ana76 11 Februarie 2009 10:31
GOD bless you all........... 11 De la: moment31 1 Noiembrie 2009 15:50
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:48
Setari Cookie-uri