STITI SA FITI FERICITI?

De la: iasomia, la data 2009-05-22 21:13:53vai draga,ne descurajezi...

pai ce cu atata fericire mai treceti si in drepresi eu am una dubla portie si nu pot sa o manifest ptr ca sunt intr un caffe internet si nici afara nu pot sa ies ca desteptu m-a lasatt fara chei si fara bani aici de vre o 2 ore deciiiiiiiiiiii
yavrum
Postat pe 22 Mai 2009 21:16
aoleu! numai de d-astea am parteee!
ce sunt eu?mama dolores?

deci:

fii tare ca o stanca
si nu uita ca esti romanca!...

necazu' asta sa-l ai tu in viata!

si fii hapy!!!
ce basca ta...viata este prea scurta....
iasomia
Postat pe 22 Mai 2009 21:20
Ce motiv de fericire ati avut in week end?
Mai scrieti fratilor si la fericire ca numai cu tradari, iubiri inselate, neveste mincinoase, droguri permise m-am saturat.
Ia bagati o seringa cu optimism si vitatlitate.
Un inceput de saptamina bun va doresc! Si multa fericire!
Aemulus
Postat pe 15 Iunie 2009 03:21
Ce motiv iti mai trebuie ca sa fi fericit in week-end,cand numai cand spui week-end ne luminam la fata?Ce pacat ca dureaza prea putin(in opinia mea).
strumfitoaia
Postat pe 15 Iunie 2009 09:11
Fericirea e efemera si trebuie sa lupti pentru ea.Fericire deplina nu exista nici la cei cu buzunarele pline doldora.Adevarul e ca fericirea e ceea ce te face fericit si implinit.
Dalimi
Postat pe 6 Iulie 2009 08:46
"Cand Dumnezeu iti arata limitele, inveti sa-ti traiesti clipa !"
amalex
Postat pe 6 Iulie 2009 13:03
Serios?La el nu functioneaza acest principiu?
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 16:08
Fii fericit atunci cand poti,sufera atunci cand trebuie.
onicuta
Postat pe 24 Iulie 2009 16:30
bine spus, monela. adanc
tulipe
Postat pe 24 Iulie 2009 16:34
Sunt fericita mereu si transform orice neimplinire intr-o viitoare fericire!
Aemulus
Postat pe 24 Iulie 2009 18:17
Bine ca poti sa faci asta......asa ar trebui sa facem toti,sa transformam nefericirile in viitoare fericiri.......
TEODORRD
Postat pe 25 Iulie 2009 16:50
De la: papi, la data 2009-03-17 09:33:15secretul fericirii este urmatorul:sa traiesti ca toata lumea si cu toate astea sa nu semeni cu nimeni


Da.
AMELYY
Postat pe 29 Iulie 2009 16:11
-Stim sa fim fericiti?
-Nu stim.
-De unde stii?
-Altfel n-am mai scrie prostii despre fericire pe Garbo.
Ioana007
Postat pe 30 Iulie 2009 17:54
Cata drepate ai Ioana !!!!!
Daca am fii fericiti.....nu am mai scrie aici !!!
TEODORRD
Postat pe 30 Iulie 2009 18:09
Ma bucura ca te-ai prins si tu.Pana acum suntem doi.Sa vedem daca trecem la avansati sau continuam sa jucam piua pe ouatea.
Ioana007
Postat pe 31 Iulie 2009 08:40
la care din avansati vreti sa treceti ?
blanca
Postat pe 31 Iulie 2009 09:40
Fericirea o gasesti [ regasesti ] in lucruri marunte
cinezee
Postat pe 31 Iulie 2009 09:44
Daca tu Ioana007 nu stii cand esti fericita nu poate decat sa-mi para rau,dar sa spui ca noi spunem prostii despre fericire,asta este revoltator.
onicuta
Postat pe 31 Iulie 2009 15:31
Nu neaparat prostii....dar noi povestim despre ideal,si realtatea este mult diferita,.....asta este revoltator......
TEODORRD
Postat pe 31 Iulie 2009 18:21
Daca spuneti adevarul despre fericire, de ce sunteti nefericite?
Ioana007
Postat pe 31 Iulie 2009 18:26
orice Romeo are Julieta lui,si viceversa!asa ca ,minte-ma ca ma iubesti si eu te voi minti ca sunt fericita!mai stiu ca se spune,ca o femeie trebuie sa fie o regina in societate,o gospodina acasa si o tarfa in pat.deviza este alta cred;"daca ai cu ce lauda--te.daca nu prefa-te ca ai.oricum invidia dezleaga limbi,dupa cum admiratia le amuteste!asa ca daca nu sunteti fericiti,schimbati personajul,caci voi faceti filmul.si asa veti depasi momentele critice.va doresc numai fericire!
allexanndrra
Postat pe 31 Iulie 2009 18:45
cred ca fericirea vine atucni cand simti! poti sa nu ai reciprocitate in relatia cu cineva, dar esti pur si simplu fericit cand este alaturi! apoi..fericit mai esti atunci si cand ai o implinire....sau o realizare.fericit esti atunci cand iti revezi pur si simplu familia, fericit esti cand mai reusesti in ritmul zilelor astora nebune sa citesti o carte care sa te inspire, sau cand mergi pur si simplu cu trenul si taci, si privesti pe geam lumina imbracand natura. fericirea e atunci cd un copil se naste, cand scrii un vers, cand castigi un prieten...(eu nu cred ca timpul petrecut aici este unul pierdut)
fleur_de_lis
Postat pe 31 Iulie 2009 18:58
Cata dreptate ai,love...,poti fi fericit fara reciprocitate,numai ca acea fericire nu tine la nesfarsit,si,atunci schimbam personajele,nu?
TEODORRD
Postat pe 31 Iulie 2009 20:31
nu stiu...te priveste ce faci atunci!
atunci probabil ac totul se darama! sau se transforma'n altceva...
"cu mult mai inalt" vb poetului
fleur_de_lis
Postat pe 31 Iulie 2009 20:34
love,din unele puncte de vedere,spuse de tine,pt acest subect,poate sunt valabile,pt persoane sensibile care vad si frumusetea lucrurilor,din jur.care nu trec nepasatori ,pe langa frumusetile inconjuratoare,natura,cultura,plimbari,familie,sarbatori,chiar reusitele care te fac fericit,spui tu.dar incanu ai observat,pt ca romantismul mai exista,pe ici pe colo,ca astazi lumea s-a schimbat ca principiu de traire,de fericire,lumea nu mai simte atat de profund vb cuiva de pe acest forum,acst sentiment:fericirea.acum este secolul lucrurilor de-a gata,a aparatelor casnice care fac totul in locul tau,a internetului care e si util dar si inselator,uneori chiar periculos.astazi barbatii ori trec direct la sex,la casatorie care este ori o afacere ori o loterie.ori trec la romantism de fite,ori pur si simplu se unesc averi.ai mai auzit tu sa mai faca cineva azi:"curte asidua"?azi nuntile se fac la tv,pt imagine.astazi circulam cu nave spatiale,vei nunta pe marte se gasste unul sa deschida si aceasta nisa a cererii si a ofertei.azi nimic nu mai este romantic,toti isi imagineaza doar,sau au ramas cu "sechele".asa esti considerat de noua generatie,pana si vechea generatie,o parte au aderat la acest stil de viata,e mai comod.fiecare are o afacere,asa ca multi au preocupari diferite.multi sunt singuri in doi .sau impreuna de interes.totul azi e ,cu susul in jos considera unii,altii vor spune ca nu conteaza cat de lung ai parul ,daca ai ceva minte.dar nimic nu seamana cu fericirea reala.bem si mancam si petrecem,pt ca trebuie,nu pt ca simte organismul ceva,lipsa in stomac.noi cica am avansat,vor spune unii,este de oda veche vor spune altii.schimba modul de gadire,altfel esti invechit,perimat.astazi nu deschizi cati,astazi deschizi o lume virtuala,in care fiecare face ce vrea ,ce simte sau ce nu trebuie.daca esti de moda veche .esti persoana nepotrivita pt aceasta epoca.acesta a fost si aventul lui Isus.e frumos ce spui tu ,dar spune-mi si mie in ce coltisor al pamantului,mai intalnesti astfel de oameni care sa vada reala fericire a lucrurilor marunte?toti incearca ori sa se adapteze din mers ori afiseaza o imagine falsa pt a nu fi catalogati,aiurea.sa nu iti para rau de vechile simtaminte,traieste cum iti place,fi tu asa cum simtisi incearca sa nu te izolezi de lume ,pt ca ei nu mai sunt ca tine.fiecare e "fericit"din motivele lui,iar tu si o foarte mica parte dintre restul omenirii,mai traiesc inca fericirea reala.daca ai asculta multe povesti de viata,ai fi uimita,sa vezi cat de mult s-a transformat lumea,desi unii incearca sa nu arate.iubire .fericire ?ma intreb peste cat timp se vor uita aceste sentimente,caci timpul e scurt,si secolul vitezei si al transformarilor ,se apropie de limita atemporala.maine nu va fi ca azi ,niciodata.traieste clipa si bucura-te ca in sensibilitatea ta nu est singura totusi.nimeni nu e vinovat de aceste schimbari,ele trebuiau sa vina.acolo sus totusi cineva isi iubest mult creatia.bucura-te ca poti simti fericirea reala,nu imaginara.si doresc sa ti se alature cat mai multa lume,intr-o alta epoca.acum nu viteza lumnii e cea mai rapida cum se credea,ci viteza gandului.daca vom gandi cu totii ca tine,poate scimbam lumea in bine!iti doresc sa ramai asa,sa nu te schimbi niciodata.
allexanndrra
Postat pe 31 Iulie 2009 20:35
e si adevarat si neadevarat in ceea ce spui!
de[pinde cat de iscusit esti in a "inhata" clipa valoroasa dintre buruieni!
fleur_de_lis
Postat pe 31 Iulie 2009 20:42
love, tu ai un stil foarte personalizat in ce priveste fericirea
iubesti pe cineva numai cand ai timp pentru el
daca ai probleme profesionale, iubitul tau trebuie sa astepte. sau cel mai bine, il pui intr-o vitrina, si-l scoti cand ai iar timp de el
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 20:53
tuuuuuuuuuuuuuuu
o sa ma faci sa izbucnesc in lacrimi
pe cuvant!
fleur_de_lis
Postat pe 31 Iulie 2009 20:55
lacrimile curata ochii.
si pe langa asta, mergi mai rar la baie. nu-ti amintesti nici de rufe
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 20:57
siiiiiiii
daca ai sa-mi spui totusi ceva....
fa-ti curajul si spune-mi-o in fata!
asta e lasitate curata ce faci TU!
fleur_de_lis
Postat pe 31 Iulie 2009 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se inteleg soacra:BERBEC si nora:RAC? 13 De la: jacklin 31 Mai 2012 10:47
Super pachet 1 De la: garbo_4810 17 August 2012 15:42
Vrei sa cumperi online produse cosmetice? 1 De la: didina48 12 Mai 2009 14:25
Dorinta de moment 30 De la: garbo107589 23 Februarie 2011 01:39
salutare 6 De la: garbo_2390 6 Mai 2012 20:40
Setari Cookie-uri