Ce ati alege?

inca ceva..............ai meu la inceput l+au iubit dar dupa un timp ..cand venea EL la mine ai mei nici nu+l salutau,nu vorbea cu el.si totusi el venea pt ca ma iubea cred
asa zicea el
omul s+a cam saturat de figurile parintilor mei la inceput zicea ca eu nu am nici o vina dar se pare ca pana la urma ...eu sufar
garbo006279
Postat pe 11 Iunie 2009 18:15
le-as combina pe ambele,trebuie sa gasesc eu o cale sa il integrez in familia mea,totul sta in puterea noastra de convingere si perseverenta:)
issa
Postat pe 14 Iunie 2009 15:54
mai greu, mai bine bagaju` si va tirati amandoi. o sa fie mai greu, dar nu va freaca nimeni la creier..
kyra
Postat pe 23 Iunie 2009 19:53
kyro, adevar spui. cine crede ca se poate altfel decat luarea taurului de coarne pentru o viata in doi, departe de toate frecushurile... se insheala amarnic. tertzii nu fac decat sa strice.
gianiblue
Postat pe 23 Iunie 2009 20:27
geanico, e adevaraciune, fata..
io am o vorba " cand doi te freaca (la cap), e bine sa te alegi pe tine" (bai astia, sa nu va ginditi la prostii )

in cazul de fata, nimeni nu se gandeste la cei doi, la cum se simt ei..

kyra
Postat pe 23 Iunie 2009 20:31
asa e...doar frecatu`...conteaza!!!
si...cand te alegi pe tine...zau...la ce te mai astepti?
ovidiu42
Postat pe 23 Iunie 2009 20:35
eram sigura !!! afurisenie..

na, am modificat ! sic!
kyra
Postat pe 23 Iunie 2009 20:37
ovi, te astepti la ce-i mai bun. na!
gianiblue
Postat pe 23 Iunie 2009 21:26
din moment ce ai crescut printre prieteni , si ai avut parte de sustinere in familia ta , e normal sa ramana asa ...stai acas`
daca tii neaparat sa il pastrezi pe celalalt langa tine , poti sa faci relatia secreta si atunci toti vor avea de castigat din toata chestia asta ...
DaMarkus09
Postat pe 26 Iunie 2009 12:46
intrebare:familia ta ce ar alege ??
flo
Postat pe 26 Iunie 2009 13:47
flo, in momentul in care te intereseaza ce ar alege familia, inca nu esti pregatita sa faci vreun pas.

cu familia in care ai crescut nu traiesti o viata. multi nu traiesc o viata nici macar cu familia pe care si-o fac dupa ce o parasesc pe cea primara...
Thor
Postat pe 26 Iunie 2009 13:51
eram un pic ironica, iar pregatita am fost cu niste ani in urma cand am ales sa am eu familia mea+copil
flo
Postat pe 26 Iunie 2009 13:55
Fa alegerea dupa ce ti-ai folosit mintea si inima. Daca ai sa asculti doar una, s-ar putea sa gresesti. Astfel poti sa te alegi doar pe tine lucru mare cu frecatu asta...evident, la cap
daria_
Postat pe 6 Iulie 2009 18:38
Dupa mine, este o greseala.Totul trebuie folosit lka timpul respectiv si in cantitati rezonabile ca la dieta.Cu cat cantitatea este mai mare, cu atat creste monumentul sub care este ingropata dragostea.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 08:20
singura in masura sa ia o decizie esti tu. nu te lasa influentata nici de familie nici de prieteni , daca tu crezi ca acest barbat merita... fa-o!pentru ca in final nu cred ca vrei sa-ti petreci toata viata alaturi de parinti si prieteni ci alaturi de persoana iubita. good luck!
sandy_bell
Postat pe 8 Iulie 2009 09:28
exista doua raspunsuri,la acest subiect,din punctul meu de vedere.1:daca iubirea este reciproca si eu sunt fericita datorita lui,aleg sa raman cu el,neparasindu-mi familia,dar voi evita discutiile cu familia despre subiect.2:precum vedeti ,familia nu o parasesc,ci le voi spune intr-o discutie principiala,ca exista liberul arbitru,ca eu trebuie sa imi aleg ,pers care o iubesc si sa decid daca imi este bine cu ea sau nu.daca eu consider ca suntem un intreg atunci nu il parasesc.sunt 2 iubiri diferite,de familie si de barbatul cu care eu traiesc,liber consimtit.cle doua iubiri nu ar trebui,sa se excluda una pe alta ci sa se complecteze.daca nu se poate le separ dar nu le despart.incerc sa arat familiei de ce iubesc persoana si dece merita ,acceptat si de familie daca si el ma iubeste.el nu traieste cu familia si nici eu,deci sunt libera sa imi aleg destinul propriu.atunci il voi aduce mai des in familie,cu sentimentul de pus in fata faptului implinit ,incercand sa arat familiei calitatile pt care il iubescsi defectele pe care incerc sa le indrept daca sunt majore,daca sunt minore se compenseaza.nu va mirati poti iubi si un om cu tare,dar daca si el te iubeste fi alaturi de el si sfatuieste-l.daca nu se poate face nimic ,atunci in termeni onorabil ne despartim.deci sunt f multe aspecte de analizat.il iubesc ma iubeste,si pt fericirea mea cred ca orice familie trebuie sa faca compromisuri.daca am o familie ,care a ramas pe vechile principii si nu ma intelege ca vreau sa fiu fericita,ii caut ii vizitez dar mai rar si singura.in nici un caz nu ma despart nici de iubit ,nici de familie.pina la urma ,lucrurile se vor discerne,cine are dreptate si cine greseste.trebuie sa aqveti tactica sa impacati cele 2 situatii ,pt ca sa fiti fericiti.urez succes celui aflat intr-o asemenea situatie.fiti un bun strateg,si viata va fi frumoasa pt voi.
allexanndrra
Postat pe 8 Iulie 2009 16:18
Daca exista doua raspunsuri, inseamna ca sunt si doua puncte de vedere.Sau poate sa existe mai multe raspunsuri fara nici un punct de vedere?Ma gandesc daca nu exista o virgula de vedere sau un semn de exclamare urmarind aceleasi scopuri.Ce-ar fi ca in loc de vedere sa existe o carte postala?Hai ca ar fi nashpa.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 16:51
Ioana, eu m-as opri dupa prima propozitie .
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 17:56
multumesc frumos..sunteti niste draguti...as vrea sa va am aproape, va pup pe toti
garbo006279
Postat pe 9 Iulie 2009 01:31
flavia.....la 28 de ani si cu o cariera in fata deja inceputa si conturata.....tu ce ai de gand???? sa stai dupa fusta mamicii si nadragi taticului......mami....am trecut si eu prin asta...nici un baiat nu era bun de mine, dupa parerea alor mei,mai mult a tatei....iar la 28 de ani, dupa ce mi-am luat licenta, am gasit un baiat cu care m-am mutat dupa o luna de cand ne cunoasteam.....tatei i-am zis ca plec cica la munte....aiurea......bagajul si la el....morala?????...noi facem acum, pe 17 august 7 ani de casatorie......mai trebuie sa spun ceva???
tutankhamon
Postat pe 9 Iulie 2009 01:49
ramo......as incerca eu intai sa cunosc persoana mai bine...cum vorbeste, cum se poarta, ce ganduri are, ce-i place...sa vad de ce familia si prietenii nu-l plac.....as incerca sa vad daca exista motive reala pentru aceasta raceala din partea lor la adresa lui.....dar nu as risca nimic aiurea si nici nu m-am lega de maini si de picioare singura.....si daca m-as convinge ca e ok....i-as pleda nevinovatia in fata tuturor....
tutankhamon
Postat pe 9 Iulie 2009 01:51
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:57
daca familia/prietenii te iubesc macar putin, ar accepta si dragostea ta pt acel sex opus. Dar daca, totusi acea persoana are un defect cam greu de acceptat si familia are dreptate?
corinas34
Postat pe 13 August 2009 16:01
familia,prietenii sunt mai presus de oricine...barbatii/femeile vin si pleaca...iar in cazul in care crezi ca este alesul...atunci cei din jurul tau o sa l accepte de dragul tau...
mady8821
Postat pe 13 August 2009 20:37
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-13 15:41:22Salutare! Intrebarea mea este: ce ati alege dintre o persoana de sex opus pe care o placeti foarte mult si famila&prietenii care nu il plac, nu il accepta...
Astept raspunsurile voastre...sper ca nu v-am plictisit cu intrebarea mea...




Draga mea familia nu o sa o multumesti niciodata, indiferent ce ai alege....
DAR,..studiaza-l bine inainte sa incepi ceva,..sa nu fii ranita de EL,..ca apoi familia se va ridica impotriva ta si mai rau...
Asta in ideea ca ei stiu,..sau simt ceea ce tu nu simti si nu stii despre EL...
BAFTA.
anca_53
Postat pe 21 August 2009 15:22
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-13 15:41:22Salutare! Intrebarea mea este: ce ati alege dintre o persoana de sex opus pe care o placeti foarte mult si famila&prietenii care nu il plac, nu il accepta...
Astept raspunsurile voastre...sper ca nu v-am plictisit cu intrebarea mea...

...depinde ce iti permiti sa alegi..depinde si de familie...dar odata data dracului s/ar putea sa ramana acolo...si daca in timp..relatia nu o sa mearga...s/ar putea sa iti para rau..ca i/ai dat la o parte...iar o impacare cu ei nu e usoara...adica sa fii un fel de fiica ratacitoare???
garbo055472
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:36
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-13 15:41:22Salutare! Intrebarea mea este: ce ati alege dintre o persoana de sex opus pe care o placeti foarte mult si famila&prietenii care nu il plac, nu il accepta...
Astept raspunsurile voastre...sper ca nu v-am plictisit cu intrebarea mea...

... cred ca as alege o viata noua, departe si de persoana pe care as place-o f mult dar si de familia care nu o accepta
fleurdelis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DACA ARE SI NEVASTA SI AMANTA, DE LA MINE CE VREA? 741 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
Hit Golf with Good Clubs 1 De la: jiaopi111 21 Octombrie 2010 11:34
la ora asta incep sa se deschisa barurile 9 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:46
ce trista e viata! 158 De la: buna01 20 Ianuarie 2010 21:38
jucarii sexuale 36 De la: garbo_409166 30 Iunie 2020 08:48
Setari Cookie-uri