CE TE FACE FERICIT */* FERICITA

Doamne, cum a trecut vara asta? Nu-mi vine sa cred
Si eu mi-am pierdut vremea cu niste copilarii?
Corina, treci inapoi in real, acum
Fericirea nu traieste in lumea virtuala
lady_corina
Postat pe 5 Septembrie 2009 18:42
Fericirea este acea stare de bine care-ti aseaza zambetul pe buze si lumina pe chip .Cand visele tale se implinesc esti fericit. De tine depinde cat dureaza fericirea.
Viseaza. Indeplinesteti visele si vei fi fericit/fericita.
Dar nimic nu se realizeaza usor. Ai incredere in fortele tale.ca sa fii fericita, cred ca in primul rind ,linistea sufleteasca,sa ai tot ceti trebuie ,sa nu duci lipsa de nimic,dar mai ales un barbat care sa te adore si sa te rasfete



POPAURELIA_50
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:44
De la: POPAURELIA_50, la data 2009-09-05 19:44:08Fericirea este acea stare de bine care-ti aseaza zambetul pe buze si lumina pe chip .Cand visele tale se implinesc esti fericit. De tine depinde cat dureaza fericirea.
Viseaza. Indeplinesteti visele si vei fi fericit/fericita.
Dar nimic nu se realizeaza usor. Ai incredere in fortele tale.ca sa fii fericita, cred ca in primul rind ,linistea sufleteasca,sa ai tot ce-ti trebuie ,sa nu duci lipsa de nimic,dar mai ales un barbat care sa te adore si sa te rasfete ..............
......... Fiorul pe care-l simti la auzul cuvintelor "te iubesc".....................................

sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:25
De la: POPAURELIA_50, la data 2009-09-05 19:44:08Fericirea este acea stare de bine care-ti aseaza zambetul pe buze si lumina pe chip .Cand visele tale se implinesc esti fericit. De tine depinde cat dureaza fericirea.
Viseaza. Indeplinesteti visele si vei fi fericit/fericita.
Dar nimic nu se realizeaza usor. Ai incredere in fortele tale.ca sa fii fericita, cred ca in primul rind ,linistea sufleteasca,sa ai tot ceti trebuie ,sa nu duci lipsa de nimic,dar mai ales un barbat care sa te adore si sa te rasfete.................
...... ...Cine poate sti?... Ani de-a randul,, fericirea a reprezentat o problema de studiu a filozofiei. Si la ce concluzie s-a ajuns dupa atⴡ amar de timp? Ce este fericirea?
Exista mai multe crezuri despre fericire. Uneori ea este conceputa ca o idee foarte lta, un ideal epartat, deasupra puterilor noastre de a o dob⮤i; adevarata fericire nu ar fi posibila timpul acestei vieti. Unul din marii elepti ai Antichitatii, Solon, considera ca nimeni nu este fericit cⴠtimp traieste, caci oric⮤ se pot abate asupra lui nenorocirile. Si este adevarat ca fericirile sunt atⴠde aproape de nenorociri si tot atⴠde adevarat este si faptul ca pentru a-si pleda cauza, fericirea trebuie sa hida  spatele unei cortine unecate suferintele care ne fac viata grea; dar daca nu am suferi, nu am putea fi fericiti, pentru ca necunosc⮤ durerea, cum am putea afirma ca stim ce este bucuria? Daca ne "eliberam" de toate conditiile durerii sufletesti, pentru a nu mai suferi, ce bine ne-am facut? Un desert fara f⮴⮩ este mai bl⮤ pentru cei ce s-au ratacit si mor de sete? Nu. Iluzia Fetei Morgana arde si pe ei la fel ca pe orice alt calator ce pribegeste prin acele locuri atⴠde neprimitoare.
......." " Sunt clipe cand pare ca tot ce-a trebuit.....
Sa aflu despre lume..... de mult am deslusit.
Dar stelele ma mustra tacut din patru zari:
"N-ai dezlegat nici una din marile - ntrebari..... :sml-
.... omul fericit este acela care traieste in armonie cu lucrurile sau ... accepta in intregime destinul.
Nu putem afirma ceva cu certitudine despre fericire, ci doar ca ea este ceea ce percepe si ce simte fiecare. Ea este una din marile rebari ale umanitatii si ramane......... unul din misterele existentei noastre!...
:sml-ha
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:25
Ma face fericita baietelul meu k a stat la gradi inca din prima zi fara comentarii sau lacrimi, si chiar ii place foarte mult
nelly05
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:37
Fiecare intelege fericirea in felul sau. Fiecare se simte fericit cu sau fara o alta persoana, de regula sufletul pereche...
Si daca nu gasesti sufletul pereche trebuie sa te simti nefericit???
anca_53
Postat pe 16 Septembrie 2009 17:51
Astazi ma simt pe deplin fericita si realizata... Visul meu a prins contur...si foarte curand va putea fi vazut si de altii...
anca_53
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:10
De la: ANTA, la data 2009-09-24 16:10:37Astazi ma simt pe deplin fericita si realizata... Visul meu a prins contur...si foarte curand va putea fi vazut si de altii...


ana02
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:13
acum m-a facut fericit o tortilla uriasa
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:13
si pe mine m-a facut ceva fericita azi, dar n-as putea spune ce..........
ana02
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:14
dar din jeleurile alea multicolore nu ne servesti si pe noi?

Anta,Ana,Nelly
susidallyama
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:17
cum asa, mai draga tovarasha? ai primit carnetul roshu ori cravata de pionier?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:17
byeeei nea pik....rusinica !!!!da la toti!!!!sa ne faci fericiti!!!!!stam la coada deagaba!!!!si vine unu si se baga in fata ....ia tot....
nazirra
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:19
susi, nu mai sunt
da' te invat sa faci tortilla, daca vrei
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:19
De la: Nelu_Cotrocelu, la data 2009-09-24 16:17:32cum asa, mai draga tovarasha? ai primit carnetul roshu ori cravata de pionier?



da, stiu: nu-s fericita pentru ca inca nu sunt menbru de partid no 1, ci no 1 bis! na!
ana02
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:19
niente tortilla!

vreau jeleu!!!

susidallyama
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:20
naziiiiiiiii, perversa mica, stai la coada, ai?!
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:21
tovarashica Ana, eu ma adresam in plen tovarashei ANTA

cu dumitale, tovarashica mica si nefericita, e alta treaba
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:21
De la: susiyama, la data 2009-09-24 16:20:57niente tortilla!

vreau jeleu!!!




si io vreau jeleu, ca asa fericita m-ar face ceva dulce.........
ana02
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:21
susi, stiai ca ciudateniile alea sunt de fapt sucuri si pulpe de fructe, caramelizate? majoritatea de capsuni, da' sunt de kiwi, de ananas, de papaya, portocale, mango, etc
a, mai am o cutie uriasa cu ciocolata fondanta, da' stiu ca nu-ti place
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:23
da Ana... erau asa de bune alea pe care le vazusem ieri!

dulci si sucoase!

da' lasa ca se termina el orarul de birou si merg la prima pasticerie si ma umplu de dulciuri!!!
susidallyama
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:24
hai pana una alta luati de-aci o...eugenia
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:26
ce neam mai esti si tu! invarti cutitul in rana!

aic se numesc "caramelle gommose"http://farm1.static.flickr.com/24/49554837_f925fb320e_o.jpg
susidallyama
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:27
hai ca m-ati innebunit de pofta, tre' sa dau o fuga la cofetarie!
ana02
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:28
....unii se bucura de dulciuri...
...nenea cotrocelu se bucura ca umbra lui ceausescu a inviat - o sa ne intrebe la alegerile prezidentiale daca vrem sa avem iara Marea Adunare Nationala ca sa poata presedintele sa manipuleze mai bine parlamentul....
daria_
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:30
mda...mi-e dor de un lapte de pasare, asa mai consistent, usor galbui, rece ca gheatza, si galustele alea uriase, precum bulgarii de zapada, sau norii...
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:30
si batoanele de ciocolata facute in casa...
pik_nik
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:31
rasucesti cutitul in rana..........si pui si sare!
ana02
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:32
cremenal dom'le....ce mai
eladaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:34
tovarashe pik_nik, as avea nevoie de un cadru de nadejde asa, ca dumitale, la conducerea securitatii statului, mai draga!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
Vreau sa stiu si eu de ce.???? 7 De la: Jojolin 10 Iulie 2011 22:38
Nu a fost sa fie :( 4 De la: garbo_489332 23 Iunie 2018 14:35
Ce-aveti mai cu Vuvuzel ? 15 De la: Freya__ 12 Septembrie 2011 20:34
Setari Cookie-uri