CE TE FACE FERICIT */* FERICITA

De la: Micass, la data 2009-08-22 09:49:04I-auzi Mieluta. Pe tine te iubeste.


Credeam ca am facut scoala prin aceeasi ani, dar, ori ma-nsel, ori tie memoria iti joaca feste, ori n-a avut de unde inregistra, saracuta. Invata sa citesti si sensurile, nu numai cuvintele Micass. Din acel punct de vedere, ii iubesc, deopotriva pe toti ce fac parte din acea categorie.
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 09:53
Miluta, eu, altfel decit Eminescu, spun : chiar ca ti-as dori vreodata/Sa ajungi sa ma cunosti...Sa vezi cit de modest sint.
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 09:57
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 10:00
Aoleo! Nu vezi mai departe de varful pantofilor. Asa e chiparosule?
Micass
Postat pe 22 August 2009 10:01
.....si abia pleca batranul
ce mai bocet, ce mai zbucium....
si_totusi
Postat pe 22 August 2009 10:02
De la: Micass, la data 2009-08-22 10:01:49Aoleo! Nu vezi mai departe de varful pantofilor. Asa e chiparosule?

Daca mai stii si de ce, esti chiar tare...
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 10:06
nimic nu stiti, si mai vreti sa clatinati si credinta tuturor obsedatilor, vai, vai...
pai e clar si limpede si evident si firesc ca TOATA lumea gandeste la fel, TOTI o apa si un pamant au aceasi UNICA preocupare, sexul, da' numai unii E mesianici deschizatori de drumuri, curajosi ce rup bariere si distrug prejudecatili. care este!
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 10:06
Asa e. E singurul sincer dintre noi. Il stimez si il ador.
Micass
Postat pe 22 August 2009 10:07
E vorba . ochii vad, inima cere/de-unde daca nu-i muiere, voiam sa spun, putere.
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 10:10
"Toate drumurile duc la Roma".Care este,unde duce?Am si eu o curiozitate!
Flor60
Postat pe 22 August 2009 16:03
De la: valentino, la data 2009-08-06 19:37:10Fiecare fiinta umana,are in interiorul sau,izvorul fericirii.Cit timp il va cauta altunde,se va tot amagi.Si multi ajung la capatul existentei terrene,far-a o gasi...E ca si mersul biped : cit timp folosesti proptele,esti dependent de ele si vulnerabil in lipsa lor.Cind ai gasit in interiorul tau acel echilibru ce te tine erect,nu mai conteaza pozitia celor din extern...
..............

Fericirea este acea stare de bine care-ti aseaza zambetul pe buze si lumina pe chip......

NU SUNTEM NICIODATA ATAT DE FERICITI SAU ATAT DE NEFERICITI CUM NE INCHIPUIM........
sophia1971
Postat pe 22 August 2009 23:45
Sa fii mereu multumit cu ce ai,sa te bucuri de tot ce primesti de la viata,sa nu te plangi,sa nu te dai dai batut,sa zambesti chiar si cand esti trist,pt ca zambetul tau poate face fericit pe altcineva........
getaravi
Postat pe 23 August 2009 07:19
acum chiar cu tot nu poti fii multumit ...
blanca
Postat pe 23 August 2009 08:43
era un ideal, mielutza, dar sunt sigura ca ti-ai dat si tu seama, insa destul de greu de atins, ce-i drept...
sora_ilsi
Postat pe 23 August 2009 10:48
n-am dormit destul Ilsi , deh ...
blanca
Postat pe 23 August 2009 11:26
Si totusi era vorba de fericire...
Daca nu esti multumit de tine nu poti fi fericit...
Fericirea este in noi, ..langa noi,..in viata noastra cat traim...si poate o ducem in sufletele noastre si dincolo....
Fiti fericiti
anca_53
Postat pe 23 August 2009 12:27
Amin, maica !
kyra
Postat pe 23 August 2009 12:31
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:33
Oricare ar fi jocurile in care intram suntem datori sa nu ne jucam cu noi insine.....................
Exista ceva mai puternic decat toate armatele lumii, iar aceasta este o idee careia i-a sosit vremea.........
sophia
Postat pe 23 August 2009 21:33
De la: sophia, la data 2009-08-22 23:45:09
De la: valentino, la data 2009-08-06 19:37:10Fiecare fiinta umana,are in interiorul sau,izvorul fericirii.Cit timp il va cauta altunde,se va tot amagi.Si multi ajung la capatul existentei terrene,far-a o gasi...E ca si mersul biped : cit timp folosesti proptele,esti dependent de ele si vulnerabil in lipsa lor.Cind ai gasit in interiorul tau acel echilibru ce te tine erect,nu mai conteaza pozitia celor din extern...
..............

Fericirea este acea stare de bine care-ti aseaza zambetul pe buze si lumina pe chip......

NU SUNTEM NICIODATA ATAT DE FERICITI SAU ATAT DE NEFERICITI CUM NE INCHIPUIM........



Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta............

Fericirea perfecta nu exista pe acest pamant; aceasta s-a zis de mult timp si de oameni foarte invatati; avem insa iluziunea, credinta si speranta. Aceste dauri divine compun pentru noi, aici pe pamanat, ceea ce numim fericire........
sophia
Postat pe 23 August 2009 21:35
Intr-o societate haotica, de comunist cu valori ce scad pe zi ce trece, in care goana dupa "a ajunge cineva" ne macina puterile, aceasta intrebare este pe càt de simpla pe atàt de tulburatoare. Ce este fericirea? Càt dureaza fericirea? Ce anume ne face fericiti?Fericirea este acea stare de bine care-ti aseaza zambetul pe buze si lumina pe chip .stabilitatea, coerenta, increderea, pastrarea valorilor. Cand visele tale se implinesc esti fericit. De tine depinde cat dureaza fericirea.
Viseaza. Indeplinesteti visele si vei fi fericit/fericita.
Dar nimic nu se realizeaza usor. Ai incredere in fortele tale. ca sa fii fericita, cred ca in primul rind ,linistea sufleteasca,sa ai tot ceti trebuie ,sa nu duci lipsa de nimic,dar mai ales un barbat care sa te adore si sa te rasfete


POPAURELIA_50
Postat pe 24 August 2009 05:00
Sunt lucruri diferite care ne fac fericiti. Nu putem generaliza. Ce ma face pe mine fericita, pe altul s-ar putea sa nu-l faca.

Pe acest pamant, traim doar clipe de fericire, niste momente din viata, nu o fericire de durata. Pentru aceste clipe,insa, trebuie sa ne oprim din alergarea zilnica...
sora_ilsi
Postat pe 24 August 2009 11:48
Sa fim fericiti,in intelegere,fara ura si dispret fata de cel de langa noi pentru ca nu face parte din "clasa rasata",sa avem o casa,un loc de munca platit corect pentru a putea sa ne permitem micile bucurii ale vietii,nu de alta dar viata fiecaruia e cat e,iar la sfarsit raman doar regretele.Sa redevenim oameni cu sentimente,respent si bun simt si sa ne ajutam la necaz unul pe celalalt pentru ca ne dezumanizamputin cate putin.
Dalimi
Postat pe 24 August 2009 11:55
Chipul baietelului meu cind doarme, zimbetul lui cind ne vede pe noi, discutiile dintre tata si fiu, discutiile dintre mama si fiu, momentul cind intru in casa mea si sunt cu cele mai dragi si iubite fiinte din lume: copilul si sotul meu. Asta imi umple sufletul de bucurie in fiecare zi
danielaelena
Postat pe 24 August 2009 20:52
faptul ca am reusit sa am copii care imi fac viata mai frumoasa si care,pentru ei,cand imi pierd speranta e deajuns sa le vad chipurile sau sa le aud vocile si renaste speranta de mai bine...Pentru ei si prin ei traiesc.
Dalimi
Postat pe 24 August 2009 20:58
da intr-adevar.copiii,nepotii (mai apoi) dau sens vietii.altfel totul ar fi zadarnic.lipsit de farmec.pt.copii ai un tel in viata asta atit de framintata si ciudata.pt.copii si alaturi de ei devii un invingator!
LILO
Postat pe 24 August 2009 21:06
Azi ma face fericita un mare platou cu sarmalute in frunza verde si smantana si mamaliguta aburinda!!!
susidallyama
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:06
susy?! ceva "mostenitori" la orizont?
LILO
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:08
nu Liluto, pur si simplu dor de miresme si gusturi tipic de-ale noastre... ma apuca din cand in cand
Apreciezi mai bine un lucru cand nu-l mai ai(sau e dificil sa-l ai)!
susidallyama
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:12
un lucrusor,cit de neinsemnat,il doresti,atunci cind evident,nu il mai ai...atunci se accentueaza dorinta de a-l avea...mie nu mi se prea intimpla...eh!am si eu "slabiciunile" mele...da nu-s f pofticioasa...dar INTELEG
LILO
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce femeia este considerata mereu vinovata de parasirea domiciliului 25 De la: nuti_vio 28 Iulie 2010 19:11
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
poarta sufletului 57 De la: dor72_ 5 Septembrie 2011 16:55
Concurs 8 Martie 9 De la: Thor_again 7 Martie 2011 12:55
Rochii de seara,ocazii speciale 6 De la: wife 25 Iunie 2009 15:05
Setari Cookie-uri