fusta sau pantalon la interviu?

fetele, acuma pe bune...

daca n-aveti buci misto de pantaloni, atunci incercati fusta, poate v-ajuta vreo glezna meseriasa... angajatorii sunt sexisisti rau de tot...

da' dracu' v-a luat daca la interviu vine vreo sefa de personal dracoasa.. mai ales daca-i si amanta sefului... nu va mai ajuta nimic, shleampetele au succesu' asigurat...
zambil
Postat pe 11 Iunie 2009 09:40
da

Postat pe 19 Iunie 2009 10:29
indiferent pt ce optezi fie fusta, pantalon sau rochie vezi sa-ti vina bn , sa te simti bn in tinuta respectiva si sa fie adecvata job-ului pt care optezi
adriana_dinca
Postat pe 25 Iunie 2009 23:41
Cred ca este foarte imposrtant ca fusta sau pantalonul sa stea impecabil pe concurenta, obligatoriu, trebuie sa impuna o prezenta cu bun gust, eleganta.
Prima impresie...

Postat pe 30 Iunie 2009 18:04
Nu cred ca la un interviu e asa important cu ce te imbraci, atata timp cat esti pregatita mental, ai atitudine si poti convinge ca esti cea mai potrivita. Este important sa te simti bine in varianta aleasa fusta-pantalon, sa nu te simti stanjenita si sa lasi ca cel care iti ia interviul sa vada mai intai ce poti oferi nu ceea porti.
getasv
Postat pe 5 Iulie 2009 12:30
De la: si_totusi, la data 2009-02-01 16:14:31 asa, fetele ! buzunariti-i

iote aici e greu de hotarat "in " sau "cu"

daca umbli cu pantaloni, e mai comod dar daca umbli in pantaloni s-ar putea sa fie incomod sau sa incomodati .
cine stie ce poti gasi? surprize, surprize

marisa, curioasooooo !


Lol! ai haz, chiar imi placi!
Irulan
Postat pe 29 Iulie 2009 19:38
iaca cineva care ma apreciaza
si_totusi
Postat pe 29 Iulie 2009 21:15
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu
Postat pe 31 Iulie 2009 21:53
delia, fie-ti mila de noi! mai scurt, mama, mai scurt!
lady_corina
Postat pe 31 Iulie 2009 21:56

Intradevar de cativa ani ,daca privesti pe strada,mai ales iarna, nu vezi nici o femeie in fusta sau rochie, toate sunt in pantalon, toate s-au masculinizat. Am asteptat sa vina vara poate vad si eu femei pe strada nu numai masculi. Intradevar, din cauza caldurii mai vezi cate o feneie,intr-o rochie vapoaroasa sau mai scurta. Nu-ti vine sa crezi cat de bine ii sta si cata feminitate reflecta. In rest, imbraca tot felul de pantaloni, scurti,ba bermude, ba blugi, ba pasntaloni subtiri etc, numai fuste sau rochii nu vor sa puna pe ele. Am ajuns ,incat si parul il au tot mai scurt,si multe arata a masculi ,nu femei frumoase si placute.
UITA-TE PE STRADA SI NUMARA CATE FETE SAI DOAMNE VEZI PE STRADA CU FUSTA SAU ROCHIE ,ZILNIC. SI O SA VEZI CUM AU DECAZUT FEMEILE, IN FATA BARBATILOR,.DE AICI VIN DIVORTURILE, FEMEILE NU MAI SUNT FEMENINE CI MASCULINIZATE. MAI SUNT SI FEMEI ADEVARATE ,DAR RAR,IAR ACELEA SUNT CAUTATE. IMBRACA-TE IN COSTUM BUSSINES.
SUCCES!
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 2 August 2009 20:59
bre, nea yhoo...
nu stiam eu de ce o sa divortez de nevasta-mea
mersi ca mi-ai spus un motiv serios!
Thor
Postat pe 2 August 2009 21:51
De la: dafffne, la data 2008-11-28 11:35:12Cum te simti u confortabil ca sa nu se observe disconfortul!!!!!!!!!!


AMETYST
Postat pe 6 August 2009 13:56
De la: alexandru_revnic_yhoo_com, la data 2009-08-02 20:59:26
UITA-TE PE STRADA SI NUMARA CATE FETE SAI DOAMNE VEZI PE STRADA CU FUSTA SAU ROCHIE ,ZILNIC. SI O SA VEZI CUM AU DECAZUT FEMEILE, IN FATA BARBATILOR,.DE AICI VIN DIVORTURILE, FEMEILE NU MAI SUNT FEMENINE CI MASCULINIZATE. MAI SUNT SI FEMEI ADEVARATE ,DAR RAR,IAR ACELEA SUNT CAUTATE. IMBRACA-TE IN COSTUM BUSSINES.
SUCCES!


In ce lume traim domnule! Ca sa vezi de unde se trage rata mare a divorturilor in ziua de azi...
Si zice intelepsiunea lu' mata ca femei sunt numai alea in fusta de 20 de cm?
Eu cred ca te-a lovit rau nostalgia.
Ella_34
Postat pe 6 August 2009 14:02
asa se zice acum la "dambla"?
Thor
Postat pe 6 August 2009 14:05
Cred ca-i frustrarea mare... de acum, daca nu mai poti sa pui mana, nici macar sa nu le mai vezi?
Ella_34
Postat pe 6 August 2009 14:08
nu-i frustrare deloc, dragutza!
e deja patologie, sunt unele specimene pe aici din care face parte si cel citat de tine...
Thor
Postat pe 6 August 2009 14:11
ma duc sa-mi cumpar fusta....AM ZIS!!
eladaela
Postat pe 6 August 2009 14:11
eu cred ca ar trebui sa ne imbracam noi cum ne simtim noi bine dar pe de alta parte nici in haine de sport asa ca eu as cosidera si pantalonii o sursa buna de dus la un interviu da si fusta depinde cum se simte fiecare femeie bine
roxy_foxy
Postat pe 10 August 2009 13:36
Bunaa!da,asa e!conteaza tinuta la un interviu....iar daca mergi in fusta...faci o impresie diferita decat daca te ai duce in pantaloni!:) am simtit o pe pielea mea:P dar daca totusi te simti mai bine in pantaloni...e ok...conteaza sa fi decenta si eleganta:)
8346
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:15
pai da... femeia se simte bine-n pantaloni daca nu s-a epilat, sau daca are picioare strambe, deh...
zambil
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:17
CRED CA FUSTA LUNGA PANA IN COUR ESTE MAI INDICATA
yanyacharberet
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:39
syrenaa
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:17
Asta in cazul in care te avantajeaza te poti imbraca asa.In ziua de azi femeile devin din ce in ce mai puternice expresive si ce ma bucura e ca reusesc sa scoata din tipar invechita gandire si afiseaza un nou look purtand pantalon.Oricum o femeie poarta inclusiv si "pantalonii ralatiei" nu intotdeauna dar in mare parte din cazuri asta e realitatea
Atunci ma intreb: Cine e capul,gospodina familiei?conteaza ce stii sa faci cum si cat gandesti;nu cat de lung sau scurt ai parul;nu cum arati sau ce iti expui!
PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:03
De la: , la data 2008-11-04 14:41:13Eu de obicei ma imbrac numai cu pantaloni si ma simt usor stanjenita in rochie sau fusta. am auzit, insa, ca la interviu ar trebui sa port fusta, ca fac impresie buna. sa tin cont de astfel de sfaturi sau sa ma imbrac business, dar sa ma simt si bine, adica taior si pantaloni din stofa?

Adicaaa...chmm-chmm! Cum sa ma exprimez io; vezi-tu, depinde unde urmaresti sa ajungi. Daca te bazezi pe ce ai in bila, rochie. Daca te bazezi pe ce ai sub fusta, cat mai scurta! Numa`ca asta s`ar putea sa nu fie apreciata long-time! `todeauna apar noutatile diavolului. Acu`depinde si de manager, cat de mult tine la competenta si implicit la companie.
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:06
As fi vrut sa tin cu vreuna din tabere fusta sau pantalon ..dar am fost la interviuri in pantaloni (gri melanj si camasuta alba...si sandale ca era cald , dar nu se observa prea mult din ele ..ma faceau sa par mai inalta )si am luat interviul dar si in fusta (fusta , dress negru si camasuta alba cu nasturei in forma de floricele culoare neagra , foarte sic ..un adevarat eye catching )unde s-a intamplat acelasi lucru ...In primul rand la mine a contat felul in care m-am simtit in momentul respectiv , daca din "n" motive nu m-am simtit bine sau in largul meu , am picat interviul .Mai mult decat atat , desi nu as fi crezut vreodata..am si intarziat la 2 interviuri , pe care*** le-am luat*** ..dar nu incurajez astfel de proceduri ..eu mi-am cerut scuze si a fost destul de penibil , iar la un altul a trebuit sa recuperez jumatatea de ora in 8 minute cat mi-a acordat intervievatorul ...am spus scurt si la obiect cum sunt eu ,ce vreau si ce imi place ...si a fost bine..dar am avut acel gram de tupeu sa ma port ca si cum nimic nu s-a intamplat , sau ce s-a intamplat nu a fost o tragedie.Indiferent de cat sti , daca te duci nearanjata te va obseda , camasa , pantalonul sau coafura ..Daca elimini aceste stresuri , esti TU INSUTI si radiezi fericirea si multumirea de sine .Ceea ce conteaza .Si chiar daca imi place machiajul , la ochi folosesc doar rimel ..pe fata tonuri cat mai calde -naturale.
Sustin varianta "Siguranta si Stapanirea de Sine " te fac Castigator.
An Nou Fericit!
Maria2009
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:02
In general nu sta nimeni sa se uite cum esti imbracata (asta nu conteaza, doar sa nu apari excentrica, tipatoare, sleampata). Conteaza ce spui si cum raspunzi. Cel de acolo incearca sa vada daca te potrivesti cu postul respectiv si ce ai in cap. Emotiile sunt de inteles, daca nu duc la un blocaj mental total.
Cine aplica pentru un post de manager sau director trebuie sa se imbrace in gri, bleumarin sau negru.
garbo059117
Postat pe 29 Decembrie 2009 07:59
nikola
Postat pe 5 Ianuarie 2010 07:04
o fustita scurta glumeam.Dar cel mai bine eu cred ca ar da o tinuta care sa includa fusta si un sacou,eventual.Doar esti femeie si asa-ti pui evidenta feminitatea,si in plus trebuie sa arati ca o doamna la un interviu nu?
Olen
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:58
De la: Olen, la data 2010-01-08 20:58:32 o fustita scurta glumeam.Dar cel mai bine eu cred ca ar da o tinuta care sa includa fusta si un sacou,eventual.Doar esti femeie si asa-ti pui evidenta feminitatea,si in plus trebuie sa arati ca o doamna la un interviu nu?
Dar cel mai important este atitudinea si cel mai imortant sa fi indrazneata.Deci da-i bataie si succes la interviu
Olen
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:01
inprimul rand o doamna sau d-soara cand apare in fata angajatorului trebuie sa aiba o nota de eleganta,feminitate si respect .o fusta si un taior intodeauna este bine venit .
lylyakmov
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochiile midi – noua senzualitate feminina 2 De la: LiaGlow 8 Martie 2017 08:56
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 1 De la: Chiloti_Cu_Fese_Push_up_1 30 Mai 2012 15:01
Bani in plus la medic 27 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:41
ce ciorapi purtam la birou 128 De la: Laura_Baldini 17 Decembrie 2014 15:15
dragoste la distanta!!!! 33 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:40
Setari Cookie-uri