dragoste la distanta!!!!

Buna!!!
As dori si eu un sfat, o parere, ceva sa ma ajute sa iau o decizie, am un prieten de 1 an jumate, akum 6 luni, a plecat din tara, comnuicam prin mesaje, telefon, knd poate..., l-am inteles in problema asta, kestia e urmatoarea, sincer m-am saturat sa-l astept, el mi-a zis ca o sa vina curand, dar curandul asta nu stiu knd o sa vina...simt ca trebuie sa iau o dcizie dar kiar nu stiu ce sa fac sa il astept in contiunuare sau sa imi vad de viata mea, am uitat sa va spun ca il iubesc f mult, si el la fel ma iubeste,as dori si eu un sfat...va multumesc!!!
diana_ionescu27
Postat pe 16 Septembrie 2012 09:26
m-ai inteles complet gresit, e vorba de niste sentimente in joc, nu de kestia k ma mananca...
diana_ionescu27
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:50
De la: diana_ionescu27, la data 2012-09-16 10:50:59m-ai inteles complet gresit, e vorba de niste sentimente in joc, nu de kestia k ma mananca...



Ok, daca e vorba de sentimente, atunci raspunsul e la tine !!! Nimeni nu iti poate spune ce sa faci. Ce, daca eu iti spun sa il lasi , faci asta pt. ca iti spun eu ??!!
Unicul raspuns e la tine !! Analizeaza-ti dorintele si sufletul si ....succes
GHEISA_
Postat pe 16 Septembrie 2012 11:29
diana, parerea mea de om care se plimba printre tari de cind mama l-a facut, cind iubesti pe cineva nu il lasi acasa. Daca nu poti sa il/o iei, nu pleci. Dar, in general, poti. E mult mai greu, insa poti. Daca prezenta celuilalt inseamna foarte mult pentru tine, asta e, iti asumi dificultatile suplimentare.
quasaria
Postat pe 16 Septembrie 2012 11:49
As dori si eu un sfat, o parere, ceva sa ma ajute sa iau o decizie, am un prieten de 1 an jumate, akum 6 luni, a plecat din tara, comnuicam prin mesaje, telefon, knd poate..., l-am inteles in problema asta, kestia e urmatoarea, sincer m-am saturat sa-l astept, el mi-a zis ca o sa vina curand, dar curandul asta nu stiu knd o sa vina...simt ca trebuie sa iau o dcizie dar kiar nu stiu ce sa fac sa il astept in contiunuare sau sa imi vad de viata mea, am uitat sa va spun ca il iubesc f mult, si el la fel ma iubeste,as dori si eu un sfat...va multumesc!!!

pai Diana... curand nu inseamna un timp anume. poate sa fie 1 luna... 3... un an.... etc. daca a plecat la lucru dinainte stabilit... sau daca a plecat sa caute de lucru sau daca a plecat asa sa se aeriseasca... asta stii tu ! ce sfat sa-ti dau... de tine depinde daca sa-l astepti cuminte... s-au vazut cazuri totusi... sau nu ! daca ai stii un timp precis cand se intoarce... ti-ar fi mai usor sa hotarasti. marinarii de cursa lunga, de ex. tot asa pleaca de acasa mult timp si nici internet nu cred ca au... sau poate da... dar ei au primit sfaturi de la batranii marinari, ca atunci cand se intorca acasa sa se poarte cu copilul care il gasesc, ca si cum ar fi al lui... !
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:19
asta e si ideea sa il astept cuminte...iti dai seama k imi era f usor el sa fie plecat, si eu sa fiu cu alcineva, nici nu se pune problema sa fiu cu alcineva cat timp o sa mai astept, sau dk il mai astept...simt k e momentul sa iau o decizie pe care bineinteles o ii comunic si lui...ms pt sugestie
diana_ionescu27
Postat pe 16 Septembrie 2012 12:37
E o contradictie in ceea ce afirmi tu, draga mea. Pai daca te bati cu pumnu' in piept ca vaaaai! ce sentimente, ce iubire imensa...dar, vaaaaiii!!! nu mai suporti, trebuie sa iei o decizie... Daca era plecat pe front, la razboi, ce'ai fi facut? Si din cauza ca e plecat, ti'au plecat si sentimentele? Poate e plecat la munca, asa cum multi fac... Ori il iubesti si stai cuminte, il sustii si il intelegi, ori nu.
Iti spun din proprie experienta, de fiecre data cand al meu era plecat cu lunile, sau invers, tot ce faceam era sa numar clipele pana cand urma sa ne revedem. La vremea respectiva nici noi nu stiam cat va dura pana in acel moment, dar stiam ca ne iubim si ca facem ce este corect si bine pentru noi. Dragostea nu are bariere de timp si spatiu...
Mi'e mila de oamenii astia care pleaca si lasa in urma o iubita/un iubit... Oameni care pleaca cu speranta in mai bine, sau pleaca pentru ca trebuie si pleaca in suflet cu dragostea celui ramas acasa. Cu gandul la aceasta/acesta...cu speranta revederii... Cand'colo, cel ramas acasa, se "plange" pe diferite site'uri ca vaaai! nu mai poate...
Macar nu mai pomeniti de sentimente, nu au ce cauta in aceeasi propozitie cu "tre' sa iau o decizie".... Cand iubesti, sti deja ce ai de facut....cand nu iubesti, intri pe garbo si ceri sfaturi... Vezi poate te si combini, eventual, cu cineva de pe'aici... Si sa nu uiti sa'i trimiti iubitului niste poze cu "fericitul', asta ca sa vada ce a pierdut cand a plecat omu' sa munceasca....
b727ana
Postat pe 16 Septembrie 2012 13:01
De la: diana_ionescu27, la data 2012-09-16 09:26:00Buna!!!
As dori si eu un sfat, o parere, ceva sa ma ajute sa iau o decizie, am un prieten de 1 an jumate, akum 6 luni, a plecat din tara, comnuicam prin mesaje, telefon, knd poate..., l-am inteles in problema asta, kestia e urmatoarea, sincer m-am saturat sa-l astept, el mi-a zis ca o sa vina curand, dar curandul asta nu stiu knd o sa vina...simt ca trebuie sa iau o dcizie dar kiar nu stiu ce sa fac sa il astept in contiunuare sau sa imi vad de viata mea, am uitat sa va spun ca il iubesc f mult, si el la fel ma iubeste,as dori si eu un sfat...va multumesc!!!
deci, il iubesti f. mult insa asteptarea doare!....da, e logic!...daca tipul te iubeste cu adevarat, din ceea ce a reusit el sa stranga ca finante pana acum, poate sa se urce in mijlocul de transport cel mai adecvat buzunarului sau si sa vina sa-si vada iubita!....sunt multi care procedeaza exact ca el si nu se mai intorc la vechile iubiri.....din varii motive.
caleidoscop
Postat pe 16 Septembrie 2012 14:04
De la: GHEISA_, la data 2012-09-16 09:33:54Dragoste la distanta....nu se poate.....doar daca are p*la mai lunga cu 10 cm decat distanta de la A la B Daca te mananca, normal ca nu il mai poti astepta.....
esti rea!....scuza-ma ca ti-o spun!...fata vrea sa-si traiasca tineretea!...poate alaturi cu el ,insa tu vezi ce comportament are el vis-a-vis de al ei?...spune ca va veni in curand si....tipa sa-l tot astepte, pana cand?....pana ii trece tineretea si nu se mai uita nimeni la ea???....parerea mea e ca ea trebuie sa cunoasca bine inca de la inceput ce tip de partener si-a ales!...ca mai apoi regretele sa nu o faca sa sufere!
caleidoscop
Postat pe 16 Septembrie 2012 14:11
multumesc pentru interesul pe care il manifestati fata de aceest subiect, sper sa pot lua decizia corecta....oricum o sa va comnica hotararea pe care o sa o iau!!!
diana_ionescu27
Postat pe 17 Septembrie 2012 17:36
Ai dreptate in ceea ce spui, dar eu nu am intrat pe forum ca sa ma combin...serios akum, am intrat pt ca vreau o parere asa ca de la fata la fata....oricum o sa tin cont de ceea ce mi-ai zis,multumesc oricum pt sfatul tau
diana_ionescu27
Postat pe 17 Septembrie 2012 17:41
Diana, parerile sunt impartite si pana una alta iti ofer io' o parere ca de la baiat la fata, primesti?
Stai locului cu Iombirea, asteapta sa vina el la tine( caci sigur va veni) daca tot simti ca te "IUBESTE"si daca ai acel impuls de-a avea pe cineva langa tine, poti gasi mai aproape/cat mai aprope fara sa alergi dupa "cai verzi" si....si faci cum simti tu mai convenabil /fara riscuri numai sa nu alergi dupa 2 iepuri, ca nu prinzi nici....urma! Succes!

Gheisa d. la distanta!;)

Iubirea starneste "mancarimea"! ;))

Fss_ssu
Postat pe 18 Septembrie 2012 13:12
buna, bineinteles k primesc o parere de la un baiat, intodeauna baietii au fost cei mai buni prietenii ai mei, dar niciodata nu m-am gandit sa ma combin cu alt baiat, pur si simplu nu pot, tin f mult la el si chiar nu as suporta ca alt baiat sa ii ia locul deocamdata, eu spun k nu mai suport distanta dintre noi, dar nu k dk ma hot sa nu il mai astept, gata ma duc in bratele altui baiat, deocamdata nici nu se pune discutia de asa ceva, pur si simplu ....spun sa imi reiau viata de alta data, cu fetele prin club, o plimbare, azi o iesire atata tot, mersi pentru sfat!!!,
diana_ionescu27
Postat pe 18 Septembrie 2012 20:05

cu placere
...si altadata!


....poate intre timp, el--> tine, :-w!....%%- sa ai!
Fss_ssu
Postat pe 18 Septembrie 2012 20:14
Pai daca il iubesti si vrei sa-i ramai fidela unde e problema ? Ca iesi cu fetele la un suc ? Iti e teama ca iesind in "lume" o sa apara vreo alta tentatie ?
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2012 20:16
nu este vorba de nicio tentatie, knd a plecat i-am promis k o sa am grija de noi, si vreau sa ma tin de promisiune
diana_ionescu27
Postat pe 18 Septembrie 2012 20:41
Foarte bine,tine-te. Asta nu inseamna sa stai incuiata in casa,sau sa nu iesi cu fetele pe o terasa la un suc. Dar nici sa colinzi noapte de noapte cluburile nu cred ca i-ar place.Incearca sa duci o viata cat se poate de normala,a unei fete cu inima promisa......ce zici ?
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2012 20:47
dar nici incuiata in casa kiar nu am stat, am mai iesit, la o terasa, la o petrecere, am fost plecata cateva zile in concediu, deci nu te gandi k am stat numai in kasa si l-am asteptat, am un serv la kare treb sa ma duc...dar ma refer la faptul cum ma duceam eu inainte prin cluburi, iesiri, aprope noapte de noapte, totusi e o diferenta...si dk iau decizia sa nu il mai astept kiar mi-as relua viata mea de dianinte...
diana_ionescu27
Postat pe 18 Septembrie 2012 21:20
Mi, tu ai lipsit de la coal cnd ceilali nvau litera C?
Axl_R
Postat pe 18 Septembrie 2012 21:43
noooooo
asa-i mai " kinki "
jeanette40
Postat pe 18 Septembrie 2012 21:49
OK, dk e kinki kiar tac...
Axl_R
Postat pe 18 Septembrie 2012 21:51
Dak iti e asa dor de viata de dinainte,e klar k nu-l iubesti indeajuns .Kkiete mai departe prin kluburi si lasa baietul in pace.
Iote ce kakaita m-am fakut...
Rotty
Postat pe 22 Septembrie 2012 07:53
eu, am observat ceva interesant in prima ta postare....
ai povestit toata tarasenia si abia la sfarsit ; " aaaaaa, am uitat sa va spun ce mult ne iubim"
eu cred ca nu mai este chiar nimic de comentat in povestea asta....
si, inteleg, asa , printre randuri ca tu de fapt vrei ca noi sa te incurajam si sa iti intarim convingerea ca nu gresesti renuntand la el....ca tu nu gresesti nimic...doar ca ai promis si te simti rusinata ca acum simti prin toti porii ca vrei sa nu mai respecti promisiunea facuta.... ( e si asta fff ciudat " am promis sa am grija de noi"...doar tu? el ce face cu"voi"?
Diana, pana la urma, tot ce vrei tu vei face.....
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2012 08:11
De la: Rotty, la data 2012-09-22 07:53:04Dak iti e asa dor de viata de dinainte,e klar k nu-l iubesti indeajuns .Kkiete mai departe prin kluburi si lasa baietul in pace.
Iote ce kakaita m-am fakut...




Mai! ii molipsitoare cacaiala...acuma esti in COiti permiti ;)) ....da cand ajungi in EU(invers) sa nu ti plangi de constip.....
Fss_ssu
Postat pe 22 Septembrie 2012 11:30
Nu exista dragoste la fara frecventa ,din pacate ,cand doi oameni stau despartiti multa vreme ,relatia se destrama .Daca vei dori sa continui aceasta relatie cu alesul inimii tale,atunci cand se va intoarce acasa ,iti vei da singura seama daca intre voi doi mai exista ceva sau nu,dar eu ma indoiesc ca rezista sentimentele nealterate atata vreme ,la distante mari.Cel mai probabil arfi ca atat tu cat si el sa va consolati cel putin pe perioada desparirii cu cate o persoana draga sufletului vostru,ca sa fiti siguri ca nu ati asteptat inutil.Nu poti trai cu pauze si nu te poti hrani cu himere,daca va fi sa fie ,se va intampla oricum,nu exista juramant de castitate.
garbo265966
Postat pe 23 Septembrie 2012 08:37
ori cum el nu sta singur asta te asigur,toti care pleaca isi gaseste pe alcineva

,
garbo257965
Postat pe 23 Septembrie 2012 11:48
De la: quasaria, la data 2012-09-16 11:49:06diana, parerea mea de om care se plimba printre tari de cind mama l-a facut, cind iubesti pe cineva nu il lasi acasa. Daca nu poti sa il/o iei, nu pleci. Dar, in general, poti. E mult mai greu, insa poti. Daca prezenta celuilalt inseamna foarte mult pentru tine, asta e, iti asumi dificultatile suplimentare.

Depinde, daca acolo unde a plecat sufera si el ca ea sau este atras de noul peisaj

http://www.youtube.com/watch?v=y_d-MaCwk88&feature=relmfu
A venit toamna cu variatiuni ale vremii,la care noi oamenii trebuie sa ne adaptam,sa ne pregatim pentru sezonul rece si sa visam la o noua primavara
http://www.youtube.com/watch?v=9TaLGwRs2Cc&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 24 Septembrie 2012 06:25
OMUL A PLECAT LA MUNCA SI NU POATE VENI CAND VREA EL,DK IL IUBESTI CU ADEVARAT IL VEI ASTEPTA,GANDESTE-TE CE E IN SUFLETUL LUI.SA FII PLECAT INTR-O TARA STRAINA DEPARTE DE CEI DRAGI NU E CHIAR SIMPLU.ASTA E O INCERCARE PT A VEDEA CAT DE PUTERNICE VA SUNT SENTIMENTELE.DK EL TINE LEGATURA CU TINE ESTE PT K TE VREA IN VIATA LUI SI VA APRECIA SI MAI MULT PT K AI RAMAS CU SUFLETUL APROAPE DE EL,SIGUR ARE NEVOIE DE IUBIREA TA.SA STIE K ACOLO UNDEVA CINEVA SE GANDESTE LA EL,CU SIGURANTA EL SE GANDESTE LA TINE CU LACRIMI IN OCHI,BAFTA!
salvyna_g
Postat pe 28 Septembrie 2012 16:10
De la: diana_ionescu27, la data 2012-09-16 09:26:00Buna!!!
As dori si eu un sfat, o parere, ceva sa ma ajute sa iau o decizie, am un prieten de 1 an jumate, akum 6 luni, a plecat din tara, comnuicam prin mesaje, telefon, knd poate..., l-am inteles in problema asta, kestia e urmatoarea, sincer m-am saturat sa-l astept, el mi-a zis ca o sa vina curand, dar curandul asta nu stiu knd o sa vina...simt ca trebuie sa iau o dcizie dar kiar nu stiu ce sa fac sa il astept in contiunuare sau sa imi vad de viata mea, am uitat sa va spun ca il iubesc f mult, si el la fel ma iubeste,as dori si eu un sfat...va multumesc!!!


Parerea mea.....daca chiar il iubeai, nu aveai dilema asta. Deci.....mergi mai departe.
zack
Postat pe 2 Octombrie 2012 19:45
lupule, mai existi? pe aici, vreau sa zic....
dor72_
Postat pe 2 Octombrie 2012 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 1 De la: Chiloti_Cu_Fese_Push_up_1 30 Mai 2012 15:01
Ce tradeaza preferintele MUZICALE?!! 98 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:41
Poarta rochii cu volane! 9 De la: garbo_461891 27 Martie 2017 14:49
Rochii office 12 De la: Rotty 7 Iunie 2020 12:04
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:49
Setari Cookie-uri