NU POT AVEA ORGASM...OARE DE CE?

unele chiar nu il pot avea, (subsemnata). nu il astept, sunt relaxata, multumita si fara, dar tot nu vine. daca mi-l provoc singurica...nici o problema...vine.
LaFlame
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:13
" Mam' mare! de ce nu mai vine?... Eu vreau s vie!

- Vine, vine acuma, puiorul mamii!

i-l srut ; apoi i potrivete plria." pardon, cred ca in cazul de fata, caciulita
si_totusi
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:33
Eu de n-as mai avea orgasm in viata si n-as putea sa fac ceva de una singura Daca nu e barbatul pe care-l iubesc...nimik nu e
emagl
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:36
sincer cred ca treaba asta cu orgasmul are legatura cu dragostea cel putin la mine asa e in caruta altora nu ma amestec ,poate ca ii e teama eu ama avut inainte sentimentul asta dar f mult conteaza persoana de langa tine
yavrum
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:43
Mai nici nu stiu ce sa mai zic.
Parerea mea este ca totul tine de compatibilitatea...de atractie...si mai ales de dorinta ambilor de a oferi placere.
Traiti intens momentul...invatati sa simtiti cu fiecare por excitatia...sa percepeti partenerul...si sa stiti sa va luati ceea ce vreti.

Poate ca exista anumite siretlicuri...dar care nu se pot invata...teoretic...ci se pot doar simtii.
walkiria
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:00
walki, cu orgasmul acesta e ca in gara. cum spuneam: vine, nu vine ,apare sau are intarziere.

ca sa vina, depinde si de macaz

ei, acum ca unele circula cu acceleratul si altele cu personalul sau mocanita, e alta vorba.
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:56
bai nene!!!

eu nu am nimic impotriva sa faceti reclama din contu' meu,da' acilea la "nu pot avea orgasm" v-ati gasit sa ma puneti?


nu am suferit in viata mea de "boala " asta....
iasomia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:36
ce faci iasomico? publicitate? mai, mai! eu la barbati, tu la orgasm, lionqueem la pesti. e ca la balamuc
totusi, ceva se leaga
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:37
Obtinerea orgasmului, este o arta.El se pregateste cu ajutorul preludiului, de care ati auzit, dar va faceti ca habar nu aveti.Inainte de a incepe un concert ati vazut ca cei care se gasesc pe scena isi potrivesc instrumentele, le regleaza, le acordeaza?Daca barbatii va iau cu asalt ca pe o cluca de coceni, iertati-mi expresia, chiar asa va veti simti.Daca el vede in tine printesa si te incalzeste cu o vorba buna, cu un zambet sau cu o gluma care sa te relaxeze, apoi te mangaie si te saruta, facand sa vibreze toata fiinta ta,el te trezeste din moartea simturilor tale, tot asa cum fiul de imparat sarutand-o cu delicatete, a reusit sa o reinvie pe Alba ca Zapada din moartea ei aparenta.Jucati-va inainte de a face dragoste.Faceti ca fiecare degetel si parte a corpului vostru sa se simta alintat, rasfatat, iubit cu adevarat.Nu uitati ca numai dupa ce soarele saruta o floare in intregime, aceasta isi deschide petalele si isi risipeste in jur, mireasma ei binecuvantata.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 09:16
PROBLEMA E CA TOT MAI PUTINI BUCATARI PRICEPUTI!!!
gia100
Postat pe 21 Noiembrie 2008 12:08
luminita_cindea
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:55
Ce-ai patit Luminita, Firicel, ai ramas fara replica?

Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:34
MDA...DECI AM TINUT CONT DE ABSOLUT TOATE SFATURILE VOASTRE.M-AM RELAXAT...AM INCERCAT SA UIT DE TOATE PROBLEMELE...DAR TOT NU POT AVEA ORGASM.IN AFARA DE UN PUNCT DESTUL DE INALT DE EXCITARE NU POT AJUNGE...CRED K AM OMIS SA VA SPUN K IUBITUL MEU NU STIE CA NU POT AVEA ORGASM...IL MIMEZ PENTRU CA NU POT SA-L VAD DEZAMAGIT...MI-E FRICA SA NU SE PRINDA INTR-O BUNA ZI PT K VA FI FOARTE NASPA...TOT INCERC SA-L CONDUC EU SPRE A AVEA SI EU ORGASM SI LA UN MOMENT DAT RENUNT SI MA PREFAC CA AM AVUT ORGASM...MA SIMT ATAT DE PROST DAR NU STIU O ALTA SOLUTIE...TOT SPER K INTR-O ZI VOI AVEA ORGASMUL PE CARE IL AM CAND MA MASTURBEZ...NU MAI STIU CE SA FAC AM AUZIT DE LA O CUNOSTINTA CA COMBINATIA DE VIN ROSU CU CIOCOLATA FACE MINUNI...DAR CUM SA-L FAC SA BEA? K EL NU CONSUMA ALCOOL DELOC...ALTA DILEMA
ada_adelush
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:31
Poate ar trebui sa incerci tu vinul rosu parerea mea...nu mult, atat cat sa te faca sa uiti putin de faptul ca nu poti avea orgasm si sa te bucuri mai mult pe faptul ca imparti cu iubitul tau un moment de intimitate...Ca poti fi cu el, ca il poti atinge, ca il poti saruta...Sau, daca vrei, poti incerca metoda mea eu am o melodie preferata, incepe lent si apoi din ce in ce mai ritmata....imi place la nebunie sa o ascult cand fac dragoste cu iubitul meu mai ales ca ma pot misca pe ritm si faza e ca noi incercam sa facem in asa fel incat sa avem orgasm simultan si asa am reusit...Gaseste o melodie sa-i placa si lui si tie...gandeste-te dk poti tine ritmul cu ea...Eu dk nu sunt cu iubitul si ascult melodia simt cum muschii vaginali se contracta involuntar...nu e ca un orgasm dar senzatia e super
verona
Postat pe 22 Noiembrie 2008 04:37
draga ada, cred ca trebuie sa-i urmezi sfatul veronei. sa incerci sa te "relaxezi" cu putin vin rosu si ciocolata. o alta varianta ar fi sa va folositi de jucarii sexuale iar la momentul potrivit el sa finalizeze actul sexual. am trait aceeasi problema ca si tine multi ani si am gasit singura raspunsurile prin mai multe incercari. un film xxx inainte de inceperea actului sexual, combinat cu putin vin rosu si ciocolata, pe urma un masaj clitoridian cu gel de la durex ce provoaca o caldura excitanta, cred ca te va ajuta sa obtii un rezultat imbucurator pentru ambele parti.
sa fiti iubiti dragii mei si mai vorbim.
amm0re
Postat pe 22 Noiembrie 2008 13:04
DAR EL NU BEA DELOC...SI NICI EU NU BEAU...SI DACA O SA BEAU CATUSI DE PUTIN O SA SE SUPERE...NU SUPORTA ALCOOLUL ABSOLUT DELOC...CHIAR NU AM O ALTA IDEE...PLS,HELP ME!
ada_adelush
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:08
Atunci solutia ar fi sa bei un pahar de vin rosu inainte sau fara ca el sa stie. vinul rosu este considerat un stimulent pt asa ceva. restul propunerilor raman inca valabile. eu il folosesc de fiecare data si da rezultate. filmul iarasi va poate ajuta, evident ceva dragut si placut de vazut. jucariile sunt iarasi un stimulent placut pt tine si poate chiar si pt el ajutandu-va la preludiu, la mine da rezultate de ani de zile. repet am luptat sa zic asa ani de zile si acum sunt fericita de fiecare data cu exceptia zilelor cand sunt intr-adevar obosita cand mai nimic nu da rezultate. oboseala isi spune cuvantul aici.
succes si sa fii iubita
amm0re
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:23
da de ce sa nu stie ? ce, este interzis sau rusinos sa bei o gura de vin?
si_totusi
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:03
Am o idee.Faceti amandoi baie sub dush, pune-l sa te spele prin toate colturile posibile si imposibile,iar daca simti ca apa in loc sa se raceasca, s-a incalzit inca cu vreo cateva grade, stergeti-va cu prosopul sub plapuma.

Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:11
mda...ne dam cu parerea...nu cred ca fetei ii lipseste nici romantismul nici dragostea .
dupa cate am inteles eu si de aici si de unde a mai postat fata noastra ei au stat sau si acum stau departe unul de celalalt si probabil va intalniti mai rar. intre timp incearca sa nu te mai satisfaci singura deloc, sa iti lipseasca senzatia , sa simti dorinta prin fiecare por si apoi incearca pozitii care sa stimuleze in primul rand clitorisul, implica-te mai mult si nu te mai preocupa de mimat, nu iti mai face griji pentru ce vede el, fii convinsa ca te place si te iubeste daca sunteti acolo si concentreaza-te pe ce simti efectiv.
vei vedea ca va fi bine.
ella_e
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:06
Exista doua porti care trebuiesc deschise:Sufletul si trupul.Ea nu deschide decat una dintre ele.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:09
Eu o inteleg perfect, nici eu nu pot obtine orgasmul niciodata in timpul penetrarii, doar prin masaj clitoridian de catre partener sau sa-l obtin singura cu dusul...
Insa, alta ciudatenie patesc eu, eu am orgasm in somn, a mai simtit cineva asta?
Nu-mi dau seama daca visez ceva erotic sau nu, cert e ca intr-o stare de semitrezire simt cum vin niste fiori deosebiti, constientizez ca imi vine, si savurez, simt cum toti muschii vaginali se contracta de multe multe ori, e o senzatie mult mai profunda si de mai lunga durata decat atunci cand mi-l provoc prin masturbare; aproape ca acesta e unul vaginal, iar cel provocat manual probabil e clitoridian... cert e ca ar fi suuuper minunat sa simt asta cu sotul... cred ca atunci a slua eu initiativa actului
M-am gandit ca poate la mine e si problema retroversiei uterine care provoaca durere de cele mai multe ori...
Asta e... unele nu sunt asa norocoase
tomy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:22


cineva e inteligent!
atexim
Postat pe 23 Noiembrie 2008 13:29
Draga mea...atunci cand cuplurile se straduiesc sa obtina orgasm fara sa se bucure de timpul petrecut impreuna relatia sexuala devine o munca in loc sa fie placere.Din cate stiu eu femeile nu simt intotdeauna nevoia sau dorinta de a avea un orgasm insa barbatii nu pot intelege asta si simt ca au ratat totul daca nu are loc de fiecare data.Aminteste-ti ca orgasmul dureaza doar cateva secunde.De multe ori ei intr-adevar sunt vinovati pt lipsa acestuia deoarece stimularea femeii de catre barbat in timpul preludiului este mai mult mecanica decat spontana. Barbatul este mai interesat de perfectionarea tehnicii lui pe plan fizic decat realizarea intimitatii emotionale.Posibil sa fie peste masura de nerabdator ca sa ai un orgasm pt a-si dovedi succesul lui ca partener sexual in loc sa-si doreasca sa-ti daruiasca placere si bucurie indiferent daca se ajunge la orgasm sau nu.Poate foloseste aceleasi metode care devin plictisitoare pt tine .Barbatul trebuie sa fie receptiv la preferintele tale in stimularea manuala.Poaibil ca tu sa ai o atitudine exagerat de serioasa cu privire la relatia sexuala.Cand un barbat te preseaza nu te va relaxa .Sunt multe femei care au nevoie de stimulare manuala dar partenerii pot obosi cand nu trebuie sau sa li se para plictisitor Nu toate femeile sunt la fel si accepta aceeasi procedura in abordare.El trebuie sa te cunoasca pe tine si tu pe el .Si cred ca mai e ceva f important momentul ales de voi si locul in care se desfasoara activitatea.
yzabela_03
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:16
Am scos mai demult ceva carte de pe net in format pdf. "how to have multiple orgasm" si sincer ii o carte chiar folositoare adica te ia de la 0 practic...si explicat tot felul de concepte...e super. Daca vrei as putea sa ti-o trimit

Postat pe 23 Noiembrie 2008 21:38
incearca sa "memorezi"cand ai acel punct inalt de excitare....si fa-l sa insiste in pozitia aia..sa mentina ritmul...el trebuie sa aiba rabdare,iar tu trebuie sa-l instruiesti.si relaxeaza-te..din sex oral iti vine f usor,gandeste-te la cavea ce te excita pe tine f tare,si pune-l sa-si miste limba unde simti tu "furnici"mai abundente..io am stat cu un tip 5 ani si nu am avut never orgasm,apoi cu al doilea partener 2 ani,am avut orgasm din prima sapt de sex....conteaza miscarea lui f mult....deci el e de vina,nu tu...iti trebuie un barbat cu experienta care sa stie punctele femii....noul meu partener m-a facut sa ejaculez...sa cunosc 3 tipuri de orgasme....conteaza parteneru enorm de mult...bafta!!!
barby
Postat pe 25 Noiembrie 2008 03:49
TOTUSI M-AM GANDIT CA COMUNICAREA AR FI IARASI O SOLUTIE BUNA...NUMAI CA NU STIU CUM SA DESCHID O ANUMITA DISCUTIE PE TEMA ASTA...MI-E UN PIC RUSINE...NUSH CUM SA ZIC...SI MI-E TEAMA CA O SA SE SUPERE INTR-UN FEL...DE UN TIMP ARE FFOARTE MULTE PE CAP SI NU VREAU SA-L STREZEZ PREA MULT SI SE CAM SUPARA DIN ORICE FLEAC...DA-MI O IDEE SI CU PRIVIRE LA ACEST ASPECT..VA ROG MULT...SUNT O FIRE CAM COMPLICATA,MI-O SPUN MULTI ,DAR ASTA E...ASA SUNT EU.BYE!
ada_adelush
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:13
si totusi....ce este orgasmul la femei si la barbati,cum se manifesta el?...toti au spus cum se obtine,dar cum il simtim in noi nu a spus nimeni...poate ea are si nu stie :))
cautator_de_iubire
Postat pe 21 Decembrie 2008 14:47
torasexy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:16
De la: cautator_de_iubire, la data 2008-12-21 14:47:31si totusi....ce este orgasmul la femei si la barbati,cum se manifesta el?...toti au spus cum se obtine,dar cum il simtim in noi nu a spus nimeni...poate ea are si nu stie :))


nu stiu cautatorule
tu mai cauta si daca il gasesti pitit undeva, imi spui si-l ispitesc eu. cica orgasmul aista s-ar manifesta cu niscavai mancarimi si gadilituri. gura lumii, asa zice dar, trebuie verificat, catalogat si bine tintuit in niste parametri. ca nu face el ce vrea si cum vrea ,iesind din niste stasuri, bine stabilite.

eu as zice asa:

- sa apara dar sa ne anunte cand, sa ne gaseasca acasa( cum anunta popa cand apare cu boboteaza)

- sa se manifeste dar sa aiba grija si sa afiseze din timp, la loc vizibil, efectele si contraefectele; sa nu apara, doamne fereste, vreo intoleranta . gen inrosirea pielii de rusine sau de nervi ca ne-am asteptat la vreun miracol

- toata lumea care vrea orgasm, sa se inscrie si sa semneze pe propria raspundere ca risca un astfel de experiment

oricum, cum orgasmul acesta e ceva nou pentru omenire, o perioada de timp,va fi inca in probe
si_totusi
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afla daca esti misogina.. 32 De la: valericao 23 Martie 2009 15:09
relatie veche,monotona....vreau un sfat 40 De la: Dor_marunt 5 Ianuarie 2010 19:06
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
MARIAN COZMA, ADIO 5 De la: prometeus_wife 10 Februarie 2009 18:01
Vand rochie de mireasa 28 De la: yanyacharberet 24 Iulie 2009 09:39
Setari Cookie-uri