Am nevoie de un sfat

Am cunoscut de curand un barbat pe unul din siteurile de matrimoniale,lucram in acelasi domeniu ,el este medic eu asistenta medicala ,el lucreaza in strainatate dar momentan este in tara si aici ne-am vazut,ne-am placut inca nu imi vine sa cred ca el m-a acceptat ,el spune ca ma iubeste dar eu sant rezervata,sincer si eu tin foarte mult la el si imi doresc sa fiu cu el ,dar imi este frica sa cred ca el ma iubeste,diferenta dintre noi este ca eu nu am o situatie materiala ca a lui si in plus am si un defect ,vizibil am un strabism si de aceea eu sant rezervata .El tot imi spune ca mu-l intereseaza situatia mea materiala si nu il deranjeaza ca am un strabism ,spune ca ma vrea asa cum sant si vrea sa fim impreuna sa formam o familie,el nu a avut o familie si isi doreste foarte mult,mi-a cunoscut copii si i-a placut foarte mult viata mea de familie si vrea sa faca parte din familia mea,mie nu-mi vine sa cred imi este frica ca mai tarziu sa nu se razgandeasca si sa ma faca sa sufar.Ajutati-ma va rog sa iau o hatarare.
babynelly
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:01
dak nu incerci nu ai de unde sa stii ce poate sa se intample,parerea mea este sa incerci dar pana cand nu vezi ce si cum sa fii un pic mai rezervata si nu te entuziasma prea mult pt ca unii oamenii au un dar de-a te zapacii prin cuvinte si promisiuni ceva ce nu ai mai vazut asa ca incearca dar nu te arunca cu capul inainte, ia-o mai usor,lasa lucrurile sa mearga de la sine fara ca tu sa grabesti ceva.
lostangel86
Postat pe 17 Octombrie 2008 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WORKSHOP-URI DE PSIHOSEXOLOGIE SI PSIHOTERAPIE 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 22 Decembrie 2009 09:32
Ce ar trebui sa fac? 46 De la: unefille 22 Februarie 2016 17:28
Vreau o parere despre ce se intampla q corpul meu dupa dezvirginare..Va rog frumos. 106 De la: andreea0753 4 Iulie 2017 18:51
Topic ca sa ma racoresc/Ferice de cei care nu si/au crescut ei copiii. 49 De la: daria_pet 8 Octombrie 2009 14:08
zice ca ma iubeste dar nu are curaj sa termine cu fosta! 38 De la: sophia 21 August 2010 08:57
Setari Cookie-uri