sport acasa

mai bine cumparati-va o bicicleta adevarata si faceti o plimbare prin oras cand traficul e mai redus...vizitati un prieten,admirati natura...protejati mediul si in plus nu veti sti ce e acela abonament la transportul in comun...se ajunge repede oriunde,oricand fara bani.am invatat sa merg cu bicicleta in 5 minute si nu am cazut niciodata...atentie doar la trafic, reguli de circulatie...curaj...e minunat!vara e super...sau role...fac niste muschi la picioare si o talie de viespe
dia28
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:37
OK, felelor! Ideea este sa te ridici din fotoliu si sa comuti pe orice program de muzica, apoi sa dansezi chiar cum vrei tu. Fara nici o retinere, ca doar esti acasa la tine, te misti cum poti tu mai bine in ritmul oricarei muzici si oricarui ritm din lume asta si ... si vei vedea ca te simti mult mai bine d.p.d.v. fizic, increderea in tine creste, optimismul te adora, zambetul iti da tarcoale. Daca ai timp du-te la dans undeva, nu la aerobic sau Tae bo astea deja sunt prea solicitante si triste totodata. Eu personal cant si dansez cu fetita mea si cu sotul, karaoke, vreau sa zic ca ne miscam si radem de ne prapadim. Vai de saracii vecini, ca avem microfoane si Doamne ce le mai cantam, dar macar nu sunt manele si noi ne simtim bine. Vara totusi este bine sa iesi in parc si sa mai pui de un baschet. Bafta!
ticolea
Postat pe 4 Martie 2009 08:54
Ce sport acasa? Asta nu e sport.
cenusiu
Postat pe 11 Martie 2009 14:35
Ba da. Gimnastica ritmica.
gabitzza
Postat pe 11 Aprilie 2009 11:19
sigur ca se poate...eu de ceva ani buni fac sport acasa si la sala.acasa poti face pilates, aerobic si joghing.daca intr-adevar vrei te poti tine de sportul acasa fara probleme.asa economisesti si bani si mereu poti alterna ce exercitii crezi tu ca ai nevoie pentru anumite zone ele corpului, plus ca poti repriza in masura programului tau liber-dimineata,seara.se poate cu siguranta.
miamia79
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:39
Hai ma lasi? Cand esti acasa si te apuci de sport te trec toate cele. Ca atunci cand erai la scoala si trebuia sa inveti. Atunci te ia setea, foamea, mersul la baie. Am incercat si eu dar mai mult de 10 minute n-am stat reusit sa fac. La sala e altceva. Vrei nu vrei trebuie sa faci.
Micass
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:42
eu te las, micass, dar daca tie nu ti-a iesit iti zic sigur ca altii pot fi mai norocosi, si-s exemplu concret si asta de vreo 15 ani, bine combinat cu sala.dar la mine nu a fost diferenta, inca erau momente cand mai tare ma plictiseam la sala, pt ca erau cateodata aceleasi exercitii,or acasa mai gaseam pe net, mai vb cu profesorii si faceam special pentru ce voiam eu mai mult.si ma tinea si o ora,chiar o ora si jumatate...de la individ la individ, micassss, so, vorba ta-trebuie sa te lasi de una singura ca sa-ti iasa ceva ce-ti propui, iar daca esti si autodidact, pai atunci e perfect si e de ajuns pana si in sport.so, daca vreti acasa, se poate, sincer si cu rezultate pe masura, trust me
miamia79
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:10
eu la fel fac sport acasa 60 de min si ma simt excelent dupa exercitii daca ati auzit cinve de un program cu charlie brooks timp de o luna pai iata eu fac imreuna cu ea miam scos video de pe net..incearca si tu fiinca merita!!!
maricea
Postat pe 5 Mai 2009 13:55
hei, e super si sunt f entuziasmata...acasa program aerobic, pilates, stretching...suficient 20 min doar, zilnic sau la 2 zile.ei bine eu fac zilnic o ora si 20 min...acasa si-i superrr...he he...rezultatul e trasnet atat fizic...cat si starea de spirit si energia sunt la superlativ...so, rezultate sigur garantate...uite ca le-am facut astora si reclama...dar daca rezultatul e super, as putea eu sa zic altceva?
mia79x
Postat pe 31 Mai 2009 20:50
eu nu merg la sala, nu prea am timp de fitness din cauza muncii, insa mi-am cumparat o coarda electronica pentru fitness si imi pot face timp acasa pentru cateva exercitii pentru a-mi putea mentine ....kilogramele:D
aceasta coarda e destul de interesanta, in sensul ca numara sariturile si calculeaza numarul de calorii consumate, astfel ca eu ma concentrez doar asupra sariturilor.
v-o recomand si voua, sper sa nu sune a publicitate, nu asta e intentia. eu mi-am comandat-o online de la un magazin online de tehnica medicala din iasi, se primesc comenzi din toata tara din cate am inteles , deoarece produsele sunt livrate acasa.
aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Coarda-electronica-fitness
garbo001333
Postat pe 26 Iunie 2009 16:51
stiam io ca si cordeala e un sport...!
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 16:54
Eu fac sport acasa de peste 8 ani,singura fara aparate,fara muzica si nimic alceva si pot spune ca mi-a intrat in reflex caq in fiecare dimineata cand ma scol primil lucru care il fac sunt exercitii combinate timp de max.15 min.
garbo033899
Postat pe 4 August 2009 17:55
exerc pt aksa sunt abdomene si genoflexiuni,sora mea face si arata superb,eu am lenea cat ksa si vreau sa vad cat de grasa pot ajunge
pisiMic
Postat pe 13 August 2009 16:03
cenusiu,dar u qm te mentii in forma? de razi de dorintele altora?
pisiMic
Postat pe 13 August 2009 16:04
depinde si de organism, poti sa faci sport pana mori si tot gras sa fii sau poti sa nu faci delok si sa arati ok.
nelly05
Postat pe 13 August 2009 20:39
Sportul de camera.....o ora in fiecare seara....va mentine tonusul, pielea fina, alura supla...

Hai ca am glumit!

Mersul pe jos in ritm alert (nu alergat si mers foarte rapid) s-a dovedit ca e grozav pentru silueta si sanatate.Incercati macar cite 15 min. pe zi.
Aemulus
Postat pe 22 August 2009 04:35
da' sexul? nu-i tot sport? nu se practica cu placere?
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 04:50
Picnicel, de ce ma copii?
Despre sex am vorbit eu inaintea ta
Aemulus
Postat pe 22 August 2009 06:02
vrei sa-l "vorbim" impreuna?
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 07:00
Nope...si baga limba in gura!
Aemulus
Postat pe 22 August 2009 07:07
apropie-ti buzele
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 07:08
de cine? de sotul meu? stai sa-l chem:
-hey, honey, Picnicel vrea sa te pup!
Aemulus
Postat pe 22 August 2009 07:12
sa-i spui si de ce te-ai bronzat brusc
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 07:15
de la soare Picnicel, de la soare
Aemulus
Postat pe 22 August 2009 07:21
obraznic soarele ala!
da-mi place sa-mi spui asa
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 07:28
De la: , la data 2008-08-07 13:17:52faceti sport acasa? ce sfaturi imi dati ca sa ma apuc si eu sa fac macar 10 minute de miscare pe zi. merge daca imi iau dvduri cu sport? sa imi iau bicicleta? vreau sa ma apuc de tae bo dar nu o sa am timp decat de 2 ori pe saptamana sa ma duc, asa ca as vrea sa fac sport si acasa.
............

.......Sigur ca da, sportul poate fi facut oriunde doresty tu.....dar, acasa este minunat, in fata oglinzii de pe hol, sau living
poti sta imbracata-dezbracata, cum vrei,tu, iar, 15-20 minute, cred ca ai la dispozitie acasa....
SUCCES........
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:11
Sportul acasa e bun, dar trebuie sa te tii de el. Ca sa te tii de el iti trebuie incurajare si iti trebuie o motivatie. Daca le ai pe astea cu siguranta e mai bun decat cel de la sala.
adela_baby2002
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:16
adela,

asa mami,bravo...

incurajare si motivatie,bine zici...fara astea doua sportu' acasa nu functioneaza,ce s-o mai lungim...
iasomia
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:50
"iubito, mi-e foame. nu te misti mai repede cu mancarea aia?"

e si incurajare si motivatie... nu mai vb de sport...
snowflake
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:03
Da,fac in fiecare dimineata,dar gasesc pe you tube zumba,videoclipuri care imi plac,e un fel de dans mai vioi,ca aerobic,spaniol insa.
Gasesc si dansuri indiene,belly dance,in fiecare saptamana altceva,ca sa nu ma plictisesc.
Si dureaza cel mult cinci minute un clip,asa ca mi-am ales vreo cinci,ca sa simt ca transpir putin,ca obosesc putin...
Imi place!Am facut un obicei.
Si mai am o bicicleta statica,asta arde calorii,mai mult ca porice,cand aveam diabet,numai cu cinci minute de biciclete,ritm rapid,scadea glicemia la jumate.
daniilia
Postat pe 13 Martie 2010 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre dansatoarele din cluburi? 78 De la: politistul 12 Martie 2012 11:19
Spinning pentru slabit! 8 De la: garbo_1155 16 Martie 2012 17:49
sport acasa 63 De la: daniilia 13 Martie 2010 19:39
sportiv 32 De la: Adina_Radu 18 Octombrie 2010 18:20
pilates 36 De la: preciouss 30 Noiembrie 2009 19:39
Setari Cookie-uri