Fuste mini la birou?

CAND PORTI ASA CEVA TREBUIE NEAPARAT SA TE GANDESTI SI LA CEI DIN JUR MAI ALES DACA SUNT PERSOANE DE SEX MASCULIN (OCHII VAD INIMA CERE )SI SA-CAI MAI DAI SI UN ASTFEL DE PRETEXT ATUNCI SA NU TE PLANGI DE HARTUIALA sexuala !!!
__GEO2009RO
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:15
daca tot vrei sa mergi in fusta , atunci incearca sa vezi cum iti sta cu o fusta mai lunga cu cativa cm ,DAR.....care sa aiba slitz si in fata si in spate (adica crepata si in fata si in spate)Este si sexy si serioasa ......asta depinde din ce parte esti privita.
Sincer .....incercarea , moarte n-are. Daca vei auzi comentarii urate la adresa ta renunta , daca nu , insista.
Oricum , daca o femeie isi pune in cap sa faca ceva , nu se lasa ,pana nu o rezolva. SUCCES!!!


nu ne lasa sa asteptam, spune-ne ce-ai facut sau cum te-ai simtit,ca sa invatam si noi din experienta ta
ALENA_67
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:37
IN NICI UN CAZ.
garbo055472
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:07
Fusta mini la birou/la SERVICIU...in niciun caz.

In primul rand, oricat de bine ai arata(si nu numai), trebuie sa stii cum sa te imbraci indiferent de ocazie; iar aceasta inseamna decent la SERVICIU. Este ca un cod SAU o trasatura a stilului unei femei.

Iar daca arati atat de bine precum spui (aici te cam lauzi si nu-i frumos) iti va sta bine si cu fusta midi(pana la genunchi).

S-AU mai intamplat cazuri, toata lumea avea ceva cu persoana respectiva si ea nu stia de ce nimeni nu o ia in serios... si nu ii spunea nimeni ca nu are o vestimentatie potrivita.

Apropo de ce a spus Alena, am vazut intr-o zi o.. tipa, pe la ora 12 - cred ca era intr-o pauza de masa, mergea alaturi de un barbat la costum... tipa, impbracata office : geanta tip servieta, o jacheta gen sacou, pantofi cu toc inalt si patratos si fusta midi ...tipa arata foarte bine pentru ca fusta midi... era crapata pe picior pana sus (m-am mirat ca nu i se vad chilotii cand mergea)
si dezvelea un picior frumos si efectiv toata lumea se uita la ea...deci nici chiar asa.
michelle_venus_21
Postat pe 25 Noiembrie 2009 09:39
vioica
Postat pe 26 Noiembrie 2009 19:59
sexy??? cu fusta mini sau crapata pana sus??? la serviciu???
da, daca lucrezi in industria filmelor xxx sau a videochatului.

daca nu, poti fi foarte sexy si intr-o fusta mai lunga. si in definitiv, nu am inteles: mergi la job ca sa arati ce "partida buna" ai fi tu la pat, sau mergi la job ca sa iti castigi existenta? te duci acolo ca sa ii cuceresti pe fraierii care pica?
victor68
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:04
cred ca se vede caracterul in functie de lungimea fustei,mai ales la munca!
Helen29
Postat pe 26 Noiembrie 2009 20:10
de ce nu? poara si bucura-te de ceea ce consideri tu si numai tu ca vrei cu adevarat. bafta!!
o prietena
danica
danicadana
Postat pe 27 Noiembrie 2009 20:20
Helen, invers proportional, nu?
pik_nik
Postat pe 27 Noiembrie 2009 20:24
Mai fetelor, de fapt fetitelor, cum sa porti fusta mini la birou/serviciu? Ce naiba?

Si mai zice ca se da sefu' la ele, ca nu stiu ce se mai intampla si ca nu sunt luate de serios.

Pana la urma ceea ce cauta gaseste.
michelle_venus_21
Postat pe 28 Noiembrie 2009 11:25

eti caam deplasata ,ce sa cauti cu fuste scurte la birou ?eventual la produs ,,,,
garbo074214
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:02
ce sa inveti ? c hiar nu ai ce,,
garbo074214
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:03
ai mare dreptate ,,
garbo074214
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:05
Draga la birou tot produci ceva, ca iei leafa nu?
Ai ceva impotriva femeilor elegante? Esti frustrata de ceva?
Eu port costum la birou si nu vad care ar fi problema ca fusta e scurta...Am tinuta de birou, fusta+camasa si nu vad de ce nu ar fi bine...
lala_cri
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:06
bine spui ,fusta scurta ,minte din ,,parti ,,
garbo074214
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:09
"Ai ceva impotriva femeilor elegante? Esti frustrata de ceva?" ... foarte deplasat...

Daca porti fusta scurta nu inseamna ca esti eleganta.
Daca ai un deux-pieces cu fusta scurta nu inseamna ca este si decent...
michelle_venus_21
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:01
io am tendinta cand ma mut intr-un job nou sa ma imbrac foooooaaarte serios si "ne-remarcabil"..., pana se obisnuieste lumea cu mine si ajung sa ma cunoasca suficient cat sa priceapa ca nu picioarele sunt cel mai valoros asset pe care-l folosesc la serviciu :)
dupa care ..... mai variem :)
no, acuma, slava Domnului, natura a fost in good mood cand m-am nascut si sunt o fashion pitzi! de ce nu fusta deasupra genunkiului - doo deshte (doo deshte pe vertical, nu pe orizontal - si I must say - am degete de pianista:)
daca ansamblul e decent si "in armonie", kiar nu cred ca se transmite un wrong message

mai tre' sa recunosc ca "in tineretze" - adik pe la 24 - 25 de ani cand am inceput sa ar campu' muncii, ma imbracam ffff sobru, tocmai din nevoia (disperata:) de a fi luata in serios; conjunctura profesionala era suficient de scortoasa (mediu masculin si foarte strong structurat ierarhic) cat sa ma feresc ca dracu' de tamaie de a fi creat vreun ...culoar de manevra pt colegii plictisiti si amatori de senzatii .... ne-profesionale:)

acuma, pe masura ce imbatranesc si ma intzeleptzesc ....:))))))) (am 34), mai scap in raftul cu fuste ceva mai scurte; sau midi, dar stramte rau; cand naiba le mai port, daca nu acuma, "pe penultima suta de m"?! :))
si continui sa sustin sus si tare ca daca ansamblul e elegant si nu zgarie okiul, e rezonabil (adik - daca e scurta, nu e rosie si nu e completata de un decolteu pana-n buric ..... etc;

si eniuei, personalitatea ta si statutul pe care-l ai in colectiv si pe care ti l-ai creat si consolidat in timp nu se "tulbura" cu o fusta scurta; cat timp "intentia criminala" nu se ascunde jucaush prin captusheala :) mesajul de "disponibilitate" versus " seriozitate" nu sta in lungimea fustei, ci in toata atitudinea si comportamentul tau, de la privire si pana la ... mersu' leganat :)

(daaaar, e adevarat ca circumstantele si mediul conteaza ; asa ca ... e de judecat case by case); in orice caz, tiparul "poalelungi si mintescurta" e cam .. stramt pentru asteptarile mele de la acest forum, motiv pt care v-as invita in patu' lu' Procust, sa va ... redimensionati dioptriile :)
esprit
Postat pe 16 Decembrie 2009 12:14
Sunt super incitante si atrag instantaneu ochiul. Sa nu te mire consecintele,,,
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:14
Fetelor fusta scurta nu inseamna neaparat ca nu esti decenta...depinde de tinuta...eu cred ca aveti pareri preconcepute...eu nu sunt secretara si serviciul meu e f.complicat...am studiat mult si inca o fac pt.a-mi practica profesia...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:31
OK, Lalo... da' treci la ce e important, nu la vrajeli d-astea
Ia zi partea cu fusta
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:39
Io vad problema altfel...invidie...etc...e usor sa judeci...asa cum fac fetili pe topicul asta...poti fi vulgara si cu fusta lunga...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:43
De la: __GEO2009RO, la data 2009-10-01 10:15:26CAND PORTI ASA CEVA TREBUIE NEAPARAT SA TE GANDESTI SI LA CEI DIN JUR MAI ALES DACA SUNT PERSOANE DE SEX MASCULIN (OCHII VAD INIMA CERE )SI SA-CAI MAI DAI SI UN ASTFEL DE PRETEXT ATUNCI SA NU TE PLANGI DE HARTUIALA sexuala !!!



Cei care fac asta sunt bolnavi cu capul...ne distingem de animale nu?...suntem rationali...cei care nu pot fi rationali ar trebui sa traiasca in jungla...sau la ospiciu
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:48
Lala Cri, ce varsta ai? Ca mai mult de 20 nu iti dau.

Si ce daca era secretara? Care este legatura, ca eu nu vad. Vorbeam de fuste scurte la birou.


Si care este treaba cu invidia? Ca nici pe asta nu o inteleg. Poti sa ai un corp traznet si sa fi decenta cu fusta midi...si sa arati trznet si decent la birou. Nu trebuie sa iti pui mini sa arati ce picioare traznet ai tu...ca aici deja se intra in sfera prostiei.

Si cu fusta lunga poti fi indecenta daca-ti pui o bluza fooooarte decoltata/transparenta...dar acum vorbeam de fuste.

Mai fetelor, astea cu mini la birou, maturizati-va!
michelle_venus_21
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:26
De la: lala_cri, la data 2010-01-16 10:31:59..am studiat mult si inca o fac pt.a-mi practica profesia...

Esti asistenta medicala?
Ai dreptate, e bine sa te imbraci elegant, restul e invidie...

Eram angajat la o firma si se imbracau acolo 5-6 fete cu fuste scurte... si ce stimulat eram! lucram cu drag si mult spor! Ce-i drept ma cam durea spatele... imi aparuse o cocoasa, dar ce bine era!
Acum, la noul serviciu, decat sa ma uit la ele, mai bine ma uit la cum va fi vremea maine...
garbo059117
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:41
Nu sunt femei urate doar femei neingrijite...si pt. a te ingriji si a fi eleganta necesita ceva sacrificii...varsta nu conteaza si nici starea civila pt.a fi eleganta...eu mereu am avut probleme cu femeile care isi pun tolul in cap si in plus dau vina pe barbatii lor pt.asta
Admir fetele si doamnele ingrijite...si am constatat din toate cunostintele mele ca o femeie ingrijita e si gospodina acasa...
Merg la banci, si nu numai acolo, si vad fetele angajeate acolo elegante cu fustite chiar scurte si nu vad care ar fi problema...si au terminat o facultate pt.a ocupa un post acolo , nu sunt doar pe post de papusi...
lala_cri
Postat pe 17 Ianuarie 2010 16:03
La birou, merg fustitele cu cel mult o palma deasupra genunchiului
pretty_varza
Postat pe 19 Ianuarie 2010 00:38
http://www.ancaciobanu.ro/
ancasobo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:31
daca iti sta bine poti purta orice . Pina la urma cei care te admira o vor face-o si daca fusta e pina la glezne si daca fusta e ceva mai sus de genunchi. Frumusetea si inteligenta nu cred ca stau in marimea fustei. Totul e s ao porti pentru ca iti face tie placere si nu pentru a face pe plac celorlalti cu imaginea ta !
AL_TAU_PENTRU_TOTDEAUNA
Postat pe 16 Februarie 2010 11:50
io zic ca poti purta ce re reprezinta da la birou cam pana la genunchi sau un pic mai sus si dac-ai si cinica... nu reb sa fii cu minii sa fii feminina
garbo074997
Postat pe 16 Februarie 2010 11:56
Fuste mini sau mai putin mini, rochite mulate, toate merg daca ai corp frumos si nu produci greata
Un pantalon mulat pe o 'bunaciune' e mai decent la bioru decat o fusta sau o rochie mulata? daca arati bine si esti sexi poti purta orice.
Eu la office ma imbrac cum imi vine, vreau rochita azi, blugi maine, fustite ...atata timp cat primesc complimente si corpul imi permite de ce nu , timpul trece daca nu acum atunci cand la 50 de ani?
KATYgarbo
Postat pe 25 Februarie 2010 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa Nanette 1 De la: rocsana_cs 15 August 2010 19:39
rochie neagra patata de clor 1 De la: honey_angel 2 August 2010 17:31
Articole copii Anglia 1 De la: irinar2010 20 Martie 2011 12:12
Genti Designer (80 - 250 Ron) | Fendi | Dior | Gucci | Louis Vuitton | YSL | Prada | etc. 2 De la: ameno 12 Ianuarie 2011 10:44
hainute 0 De la: 3 Martie 2010 15:47
Setari Cookie-uri