ne imbracam dupa moda,s-au nu???


Postat pe 30 Septembrie 2008 09:21

Postat pe 3 Octombrie 2008 13:36
cred ca fiecare trebuie sa-si gaseasca stilul propriu. bineinteles, raportat la ce se poarta . poti fi in pas cu moda daca alegi o cale de mijloc. trebuie sa stim ce ne vine bine si sa adaptam. culoarea anului. poate e frumoasa insa , nu ne avantajeaza . nu renuntam la ea . putem sa alegem alta nuanta a culorii respective care se pliaza pe culoarea tenului , ochilor, parului. croiala iar poate fi o problema. sunt modele care stau frumos pe manechine . corpul fiecareea dintre noi, are particularitatile lui. am vazut femei cu un corp splendid care totusi, nu aratau bine intr-o rochie ce, pe manechin , statea excelent. asadar, trebuie sa imprumutam liniile ce pun in evidenta ceea ce avem frumos , fara a urma intocmai modelele propuse de moda sezonului. eu sunt adepta hainelor facute in centrele de comanda. pot adapta ce se poarta la ce si cum imi sta bine.
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:26
ca veni vorba. am o cunostinta. plinuta si cu un corp ciudat. sa zic putin disproportionat. si-a facut o rochie cu multe taieturi in croiala. nu mi-a venit a crede cand am vazut-o. era minunata. ochiul nu mai avea in fata nicile defecte ci, un model de cuseturi foarte sofisticat. se completau si ineditul croielii ii dadea un aspect shic tinutei. era alta

ca un secret. daca vrem sa ascundem ceva ce ar putea opri ochiul ce ne priveste asupra unor parti ale corpului de care nu prea suntem mandre, apelati la un truc. cumparati in pantof de o calitate indiscutabila, deosebit . puneti-l in valoare printr-o geanta care sa frapeze prin eleganta si creativitatea modelului .
culorile alese sa fie si ele complementare tinutei. efectul este garantat

creatorii de moda sustin ca geanta nu mai trebuie neaparat asortata cu pantoful. asa o fi insa, eu raman adepta efectului produs cand cele doua actioneaza unitar . model, culoare.
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:39
in sfarsit o parere ,eu nu ma imbrac dupa moda ci cu ce ma simt bine si bineinteles cred ca imi sta bine ,nici nu sunt ca un manechin sa pot imbraca orice cum zice si totusi ca pe manechin e super da eu arat mai rau ca un butoi ,mai astept si alte pareri

Postat pe 3 Octombrie 2008 22:10
Nici eu nu pot sa zic ca sunt chiar in pas cu moda. Ca sa dau totusi un exemplu, acum 2 ani, cand se purtau cizmele acelea cu bot ascutit...daca apaream cu o pereche de cizme de care se poarta acum (cu botul rotund si tocul mai mare...) puteam fi acuzata ca am furat cizmele lui bunica...
Oricum, cel mai mult conteaza in ce te simti bine...
Mie imi place foarte mult tinuta eleganta, cea simpla (fusta pana aproape de genunchi..sacou...o camasa draguta...) iar aici nu cred ca trebuie sa faci mari eforturi pt a fi in pas cu moda.
Iar cand e vorba sa ma imbrac sport...si mai simplu...
needforspeed
Postat pe 19 Octombrie 2008 10:08
ti cont si de ce se poarta dar tre sa le adaptezi la ce iti sta tie bine! Important e ce iti srta tie bine!! Eu de exemplu ma feresc de lucrurile f la moda deoarece nu pot sa le port decat un sezon!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:38
venim din pozele vechi de pe vremea mamicilor noastre...
pentru ca ne place sa mergem in cautarea unei persoane cu inspiratie si imaginatie in a asorta cu bijuterii si accesorii si pentru a reda stralucirea hainutelor pierdute prin dulapul cu amintiri!!

va asteptam cu sugestii, propuneri si comenzi!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/
AlexandrinaS
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:29
nu imi cumpar chiar tot ce este la moda,doar haine in care sa ma simt bine.acum imi plac rochiile maxi si chiar mi-am achizitionat una
adrry
Postat pe 13 Iulie 2009 14:59
"sau"
SweetyMony
Postat pe 9 August 2009 11:59
-parerea mea este ca orice femeie ar vrea sa se imbrace dupa moda-dar de multi ori ce este in trend nu se potriveste oricui.
carmita
Postat pe 11 August 2009 07:04
De la: carmita, la data 2009-08-11 07:04:56-parerea mea este ca orice femeie ar vrea sa se imbrace dupa moda-dar de multe ori aceasta, moda, ce este in tren, ca trenul se duce si astfel femeia tot dezbracata ramine...saracuta, s-apoi, nu se potriveste oricui...ca multor li se potriveste altceva
valentino
Postat pe 11 August 2009 07:19
Valentino, te maninca shoricul de dimineata? Ce bagi miscatorii aia blue?
Aemulus
Postat pe 11 August 2009 07:23
Am avut cosmar azi-noapte si m-am trezit butonind p-acilea...da ce-o iesit, hai, miscatori, zici???
valentino
Postat pe 11 August 2009 07:27
care-si cumpara frate haine in tren???
biletele la control !
Buna dimineata Mica & Val !
blanca
Postat pe 11 August 2009 07:29
Mielutza nu-ti dau biletul ca n-ai shapca!
Da pe nenea Valentino sa-l dai jos din tren ca a stat toata noaptea la monitor.
Aemulus
Postat pe 11 August 2009 07:32
asta-i moda din perioada romantica Mica

am vrut eu sa spun ca am un deja vu d-ala...
blanca
Postat pe 11 August 2009 07:48
Mielutza tocmai va citeam bancurile, taaare haioase!
Uite asa va incepeti voi ziua zimbind iar eu merg la culcare zimbind.
Ia sa ma gindesc cum e mai bine, la voi sau la mine........la mine ca mi-e un somn.....
Aemulus
Postat pe 11 August 2009 07:52
La toti Mica . Somn usor
blanca
Postat pe 11 August 2009 07:53
-te-ai linistit?-valentino-

probabil din aia mici ai doar dimineata....nu?
carmita
Postat pe 11 August 2009 15:40
Da moda e foarte imortanta daca nu esti in pas cu moda esti demodat asaca sfatul meu e buuun
Hannah_Montana
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:34
De la: , la data 2008-09-30 09:21:53
Hannah_Montana
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:35
eu ma simt bine doar daca ma imbrac la moda cu conditia sa ma si avantajeze...chiar daca financiar nu-mi permit mare lucru ma staduiesc sa fiu mereu la moda... admir fetitele care reusesc cu lucruri modeste sa aiba o tinute deosebite....si admir in general toate doamnele si domnisoarele care dau importanta tinutei lor....si se ingrijesc...
lala_cri
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:02
De cele mai multe ori, o tinuta ingrijita si in tendinte este mai apreciata decat "ultimul racnet"...

http://verze.ro
pretty_varza
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:17
bai pretty tu ai un fix cu verzele...aa de fapt tu esti o varza
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:21
ioi LILO daca se imbraca precum varza cu multe foi , ioi doamne cara sifonieru cu ea
yanyacharberet
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:24
ihi cre ca...
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:27
Pai da, sunt, si la propriu (daca te refereai la mai multe haine, pe timpul asta..., ca neh! sunt cam friguroasa) si la figurat...
pretty_varza
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Promotii la sfarsit de vara 1 De la: garbo134084 27 August 2010 17:16
Rochia Empire – perfecta pentru orice ocazie! 4 De la: EvaDinu 2 Octombrie 2014 15:13
Cum asortez o fusta neagra cu flori rosii si roz? 13 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:20
Ce parere aveti?:) 53 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:34
donatie 21 De la: garbo_407979 30 Ianuarie 2015 12:08
Setari Cookie-uri