Fuste mini la birou?

Imi plac la nebunie fustele mini si daca ar fi posibil le-as purta in orice situatie. Sunt senzuale, practice si imi pun in valoare picioare. As vrea sa le port si la birou, insa mediul in care lucrez este putin mai sobru. Nu immi doresc sa fiu considerata indecenta, insa nu vad de ce o tinuta sexy si decenta nu se poate transforma intr-o tinuta de birou. Eu ma simt sigura pe mine indeosebi cand ma simt atractiva si sexy, iar fustele de lungime medie si lunga nu ma avantajeaza. Sunt deplasata daca o sa ma prezint (cel putin cara ) cu fuste scurte la birou?
ioanamusat
Postat pe 1 August 2008 16:14
DEPINDE CAT DE MINE , PAREREA MEA CA O FUSTA MINI NU IS ARE LOCUL LA BIROU , FUSTA MIDI DA ,SAU CUM SE MAI SPUNE LUNGIMEA ITALIANA , PANA LA GENUNCHI

NU AM NIMIC IMPOTRIVA FUSTEI MINI , DAR EA ISI ARE LOCUL PE STRADA SI IN DISCOTECI

cinezee
Postat pe 2 August 2008 01:27
de obicei ma imbrac total diferit fata de colegi...nu imi place sa fiu la moda neaparat, ma imbrac cu ce cred eu ca o sa ma simt bine... ar trebuii sa incerci,vezi reactia celor din jur,daca nu primesti nici o replica de genul "nu ai avut bani de una mai lunga" poti continua cu aceasta tinuta. Merita sa incerci pana la urma tu trbuie sa te simti bine! SUCCES!!!
Florycik
Postat pe 5 August 2008 19:57
CRED ca o fustita mini la birou nu e cea mai buna alegere cred ca multa lume si-ar schimba parerea despre tine daca ai aparea asa mai ales daca ai lucra cu persoane in varsta!fusta mini e pentru plimbari discoteci!!

Postat pe 2 Septembrie 2008 17:28
Posteaza niste fotografii de-ale tale sa vad daca iti sta bine in fusta mini sau fara.

Postat pe 11 Septembrie 2008 09:06
Poti purta o fusta minii la birou daca acest lucru inseamna ca este mai scurta cu o palma deasupra genungiului.
Acum e important ce profil are jobul tau? Esti front office?
dafffne
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:31
na inca o fatuca care a aruncat o pastila si s-a evaporat ,era frumos sa pui niste poze cu fustita mini si iti spunea michael parerea ,dar cum te-ai evaporat toti am ramas cu buzele unflate si

Postat pe 23 Septembrie 2008 14:33
Sunt convins ca ii sta bine

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:41
De la: melimeli, la data 2008-09-23 14:33:56na inca o fatuca care a aruncat o pastila si s-a evaporat ,era frumos sa pui niste poze cu fustita mini si iti spunea michael parerea ,dar cum te-ai evaporat toti am ramas cu buzele unflate si


E vb de mine? Nu stiu daca tu tre sa ai tinuta office... Dar eu de la 22 de ani tre sa ma imbrac asa... Si deasemenea am fost la un liceu cu pretentie ... ma refer si la imbracaminte. Fusta mini cu o palma deasupra genunchiului este acceptata. Crede-ma!!!!
Da sunt acceptate doar culorile : gri inchis, maro inchis, blumarin si negru la tinuta business. Dar daca sti sa porti si alte culori cum ar fi rosu o poti face ( cel putin la slujba mea ; ps : nu lucrez la banca ). Atitudinea conteaza. Nu tre sa-i faci pe oamenii, ce tre sa inchei o afacere, sa baloseasca langa tine, iar sotiile lor nu tre sa-ti strice dill-ul ( ca arati doar bine iar creier ioc )
De nu era asa as fi patit ca alte colege de munca ce au fost trimise sa se schimbe si sa nu mai vina intr-o astfel de tinuta.
Iar ca ar trebui cineva sa-si exprime parerea legata de picioarele mele... nici de asta nu am nevoie...nu-s o complexata ce trebuie incurajata
dafffne
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:07
nu draga ,nu era vorba de tine eu nu vreau sa supar pe nimeni nu sunt pe acest site sa arunc jigniri s-au vorbe urate in vant,am facut pur si simplu o remarca la fata care a deschis topicul si dupa s-a evaporat.........eu oricum nu port fusta ca nu ma simt in largul meu,dar cui ii place nare decat sa poarte din partea mea si mimi si midi si maxi cum vrea ,nu judec pe nimeni fiecare cu ce ii place,apropo nici daca mi-ar cere jobul nu as purta,da ma rog fiecare cu parerile personale,,,,,,,,,,ei si varsta cred ca nu are nicio legatura ca porti de la 22 ani fusta cred ca se poate purta si la 50 de ani s-au nu mai e la moda????????si pana la urma poti lucra la banca si sa mergi in pantaloni s-au poti fi vanzatoare la un chiosc si sa mergi in fusta care-i problema.PUPICI O SEARA PLACUTA, chiar nu m-am gandit sa supar pe cineva

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:27
De unde se vede ca femeile sunt rautacioase ...
Just kiddin'

Postat pe 24 Septembrie 2008 11:38
sa sti ca in prima faza m-ai spart uitanduma la prieteni nu stiam cine e falcon cand l-oi fi acceptat ca prieten ,da mintanas mi-am dat seama pupici

Postat pe 24 Septembrie 2008 12:05
Te pup si eu, melimeli. Prea tare!

Postat pe 24 Septembrie 2008 13:41
Fusta mini la birou, este ca si cum ai intra in biserica in bikini.Problema este cine se uita la tine.
Ioana007
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:13
venim din pozele vechi de pe vremea mamicilor noastre...
pentru ca ne place sa mergem in cautarea unei persoane cu inspiratie si imaginatie in a asorta cu bijuterii si accesorii si pentru a reda stralucirea hainutelor pierdute prin dulapul cu amintiri!!

va asteptam cu sugestii, propuneri si comenzi!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/
AlexandrinaS
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:29
Buna Ioana,dar din cate am inteles de la tine k arati bine.eu cred k la birou si un costum cambrat te-ar avantaja foarte mult si in acelasi timp esti si decenta.Asta este parerea mea.Chiar uita-te peste catalogul de la QUELLE,primavara-vara2009.ai sa gasesti din colectia lui botezatu un costum alb cu negru care cred eu k o arati bine, o sa fii tare.O sa mai vb.te pup.
adelaraducan
Postat pe 4 Februarie 2009 02:56
Ardeluta, mie imi sta bine cu fustita, doar daca sunt scotian.
Ioana007
Postat pe 4 Februarie 2009 18:13
De la: Ioana007, la data 2009-01-06 17:13:34Fusta mini la birou, este ca si cum ai intra in biserica in bikini.Problema este cine se uita la tine.


si se mai intreaba de ce o priveste sefu' lasciv si cu balele curgandu-i siroaie!
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 08:56
Intr-adevar fusta mini iti pune in evidenta picioarele care intr-un birou iti folosesc doar la mers, dar cunostintele pe care le ai despre meseria pe care o practici cine sau ce le pune in evidenta?In preumblarea mea prin Europa pe la diverse firme (la specializari) nu am vazut femei in mini la serviciu in schimb am vazut ca predominau pantaloni, fustele midi, taioare, camasi si bluze fara decolteuri nesimtite.Ba nu mint am vazut si fete/femei in fuste mini la serviciu dar ele lucrau la "drumuri si poduri" erau la etapa trotuar.
avchrome
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:51
Draga, totul trebuie sa fie mini:Fusta, dedesubturile si biroul.
Ioana007
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:16
Mai papusica sexoasa si ce-ti mai place mai tie pe langa fustele mini?
Da' chilotei macar porti? Sau nici pe astia nu-i prea suporti?
pisi08
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:59
Nu de alta, dar stiu o secretara "bomboasa" care vine fara chilotei.. vara evident si cu fuste mini cat palma! cand are sefu' un client il trimite la ea... biroul ei nu este infundat deci tipa sta destul de lejer pe client nu prea il mai intereseaza ce vrea, oricum e ca si rezolvat! In rest vine cu pantalonasi mulati nu numai pe picioare ci si pe formele "randunicii" ! Daca a ti sti voi cat profit are firma asta....
pisi08
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:08
asta spuneam si eu pe topicul acela cu imbracamintea bussnes. vrei contracte si contacte unde sa fie o crestere pozitiva, bineinteles, in buget , impui costume lejere . vrei sa ai o crestere negativa, iti imbraci secretara in costume de eschimos . simplu .
si_totusi
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:13
Teoretic, daca nu lucrezi in multinationala sau intr-o firma cu un dress-code restrictiv, te poti imbraca asa cum vrei - mini sau decolteuri pana la buric....Problema este ca, colegii, colaboratorii sau clientii seriosi, oricat de tare le-ar curge balele, nici macar unul singur nu te va respecta ca profesionista, fii sigura de asta.
Daca esti o fata desteapta si verticala, indiferent cat de pasionata ai fi de look-ul tau ai tine cont si de respectul pe care il impui celorlalti.
Asa ca...lasa mini pentru plimbarica, cluburi etc
ammandina
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:13

luc70
Postat pe 6 Mai 2009 22:33
De la: ioanamusat, la data 2008-08-01 16:14:50Imi plac la nebunie fustele mini si daca ar fi posibil le-as purta in orice situatie. Sunt senzuale, practice si imi pun in valoare picioare. As vrea sa le port si la birou, insa mediul in care lucrez este putin mai sobru. Nu immi doresc sa fiu considerata indecenta, insa nu vad de ce o tinuta sexy si decenta nu se poate transforma intr-o tinuta de birou. Eu ma simt sigura pe mine indeosebi cand ma simt atractiva si sexy, iar fustele de lungime medie si lunga nu ma avantajeaza. Sunt deplasata daca o sa ma prezint (cel putin cara ) cu fuste scurte la birou?

ei lasa,draga...mai rareste-o si tu cu fusta mini nonstop.nu stii ca ce-i prea mult strica?poarta acolo o palma sub genunchi,macar la job...ei hai,totusi...mai ales ca mediul respectiv e un pic mai sobru.conformeaza-te,doar nu ti-o stirbi din peronalitate...pe bune,sunt niste faze...ma rog.
mia79x
Postat pe 11 Mai 2009 13:30
unde-i de fusta pana la fund e,unde-i sobrietate iarasi e...ce-i asa greu de inteles?si asta inseamna sa fii profesionist.
eu lucrez in 2 medii total diferite,in unul as putea mg si in pantaloni scurti,in celalalt camasuta,patru ace si,da,ma conformez,care-i problema?
mia79x
Postat pe 11 Mai 2009 13:35
Depinde de birou, daca lucrezi direct cu public sau clienti, asta s-ar putea transforma intr-un avantaj pentru tine, daca lucrezi direct cu seful, nu..............
ana02
Postat pe 1 Iunie 2009 10:14
hm...in primul rand te respecti pe tine...si trebuie sa oferi intr-un mediu profesionist increderea...clientilor.ei, cum pot sa fac eu asta cu fusta pana la fund?alta putere de convingere nu ma tine, in afara de mult celebra fustita pana la fund?please...totusi, putin respect pentru tine si pentru client...fusta mini la job nu are ce cauta...doar daca nu vorbim aici de alte joburi, ce d-zeu...si n-ai idee cat de sexy poti arata intr-o fustita pana la genunchi...sexy si decenta, ca doar nu suntem in disco...
mia79x
Postat pe 3 Iunie 2009 12:28
Suzuki o cheama pe secretara sa ii aducaun tabel cu salariati.
Secretara scapa tabelul pe jos, si cand il ridica, Suzuki ii spune:
-Draga, vreau numai tabelul.Chilotii poti sa-i pastrezi.
Ioana007
Postat pe 3 Iunie 2009 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haine ZARA ieftine 1 De la: garbo_5287 4 Iulie 2012 17:07
irregular choice - avem si in Romania? 1 De la: ileana_damian 28 Martie 2011 12:45
Blogurile cu hainute 9 De la: garbo_404579 23 Iulie 2014 16:39
Vand Urgent rochie de mireasa! 1 De la: anncutza 11 Ianuarie 2010 19:44
Promotii la sfarsit de vara 1 De la: garbo134084 27 August 2010 17:16
Setari Cookie-uri