Colega mea, iubita mea

sansa unei relatii reusite intre doi colegi de servici e la fel de mare ca aia sa nu-l fi nimerit pe Newton marul in cap. eu stiu pe cineva care ajunsese cu sa discute cu partenerul despre casatorie si dupa ce au fost la banca sa vorbeasca de imprumut, ala s-a retras. motivul oficial: te iubesc prea mult sa-ti fac rau, meriti mai mult. motiv neoficial: "incurcatura" cu un coleg de servici, care a dus la casatorie si un copil.
asa ca... pariati pe campion! se pare ca uneori pot fi mai dezirabile aceste relatii decat altele...
snowflake
Postat pe 25 August 2009 01:02
ioi, ce-mi place...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 August 2009 01:18
De la: sophia, la data 2009-08-22 23:31:58 Poate fi o... prietenie frumoasa dar nimic mai mult.Ascunde sentimentele in cel mai adanc colt al inimii si-apoi il eviti atunci cand te simti atras ,decat dupa.....Decat sa-ti para rau c-ai facut.........mai bine sa-ti para rau ca n-ai facut........


.....
Sotul pe patul de moarte:
- Iubito, trebuie sa stii ceva.
- Ce, draga?
- Te-am inselat cu fata de la magazinul de bijuterii.
- Stiu, iubitule, de-aia te-am otravit........
sophia1971
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:02
De la: laura_bella36, la data 2008-08-08 10:06:20Se intampla f. des.Te simti atras ,dar trebuie sa-ti pui neuronii in functiune incat sa eviti intr-utotul acea relatie.Poate fi o prietenie frumoasa dar nimic mai mult.Ascunde sentimentele in cel mai adanc colt al inimii si-apoi il eviti atunci cand te simti atras ,decat dupa.....Decat sa-ti para rau c-ai facut....mai bine sa-ti para rau ca n-ai facut.
Eu unu nu as permite asa ceva in firma pe care o conduc,,,,sunt excluse relatiile la job din mai multe puncte de vedere,,,,deci,,,PASS
Sery
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:11
da sery asa e cum zici tu si le mai pui la angajati si cate o pereche de ochelari de cal, sa nu care cumva sa le fuga ochii

nelly05
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:18
De la: nelly05, la data 2009-10-13 22:18:26da sery asa e cum zici tu si le mai pui la angajati si cate o pereche de ochelari de cal, sa nu care cumva sa le fuga ochii

Nu ma intereseaza,,,,,la job am nevoie de oameni in toate deplinatatile mintale gata sa-si faca treaba ,,,o relatie ar afecta in primul rand pe plan pshiologic , in cea ce priveste ochelarii de cal acolo te las pe tine , poate esti intr o cauza similara si te inerveaza* , in rest ,,,,,ntz !
Sery
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:22
da ...si intre birouri..citi mai multe ghivece cu flori....si poti sa i trimiti la masa unu cite un si...la baie...inti fetele si dupa iaia baieti....si intrare si iesire separata!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:25
De la: nazirra, la data 2009-10-13 22:25:51da ...si intre birouri..citi mai multe ghivece cu flori....si poti sa i trimiti la masa unu cite un si...la baie...inti fetele si dupa iaia baieti....si intrare si iesire separata!!!!!
Daca nu stii, nu poti comenta , crede-ma , am avut astfel de probleme si s-au lasat greu , cu familii destramate si copii care plangeau pe la usa firmei,,,,,mai bine va-ti baga mintile-n cap si ati pune mana la treaba si ati face prostioare in afara serviciului , K?
Sery
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:30
...sery mama ....unul dintre angajatii mei este,sotul meu.......ce ma fac cu el ca nu vrea sa poarte ochelarii ceia de cal....
perluta
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:33
De la: perluta, la data 2009-10-13 22:33:08...sery mama ....unul dintre angajatii mei este,sotul meu.......ce ma fac cu el ca nu vrea sa poarte ochelarii ceia de cal....
eu nu am spus ca le trebuie ochelari ci alt cineva , asa si sotia mea este cu mine , nu ? ce ar trebuii sa fac ? e k asa ,,,,,,eu vorbeam despre relatiile intre angajati .
Sery
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:56
SERY...stiu ca altcineva a spus de acei ochelari.....glumeam doar.
perluta
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:59
mai, sery, da fitzos mai esti in firma ce o conduci

ai printipii.stii tu ca aia au afaceri amoroase. haida de
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2009 12:40
sery,
eu lucrez cu sotzul meu la aceeasi firma de 3 ani, in acelasi birou chiar si crede-ma ca inca suntem in toate deplinatatile mintale, stam bine si cu psihicu si ne facem treaba foarte bine, pentru ca noi intelegem foarte bine diferenta dintre relatia de la servici ( unde apropo ii sunt sefa de un an )si relatia de acasa si nu o sa ne vezi pupandu-ne la birou si nici certandu-ne acasa pentru o problema de servici.
nelly05
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:07
nelly, e firesc. doar tu esti seful
pik_nik
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:10
da nik, sunt sefa lui da nu fac eu figuri de sef ca nu-i frumos, la noi totul e de comun acord si acasa si la servici, eu sunt sefa lui doar printr-o intamplare pt ca am 2 hartiute in plus si stii si tu ca la romani astea dau bine la CV, ca in rest el este mai pregatit decat mine in domeniul asta si are o experienta mai mare si ii respect ft mult parerile si opiniile.
nelly05
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:17
m-ai emotionat
pik_nik
Postat pe 14 Octombrie 2009 18:39
ia te uita ce mult si ce frumos vorbesc cand sunt grabita

nik
nelly05
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:24
pik_nik
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:25
De la: nelly05, la data 2009-10-14 18:07:15sery,
eu lucrez cu sotzul meu la aceeasi firma de 3 ani, in acelasi birou chiar si crede-ma ca inca suntem in toate deplinatatile mintale, stam bine si cu psihicu si ne facem treaba foarte bine, pentru ca noi intelegem foarte bine diferenta dintre relatia de la servici ( unde apropo ii sunt sefa de un an )si relatia de acasa si nu o sa ne vezi pupandu-ne la birou si nici certandu-ne acasa pentru o problema de servici.
Nelly,,,,,,si eu lucrez cu soata mea,,,ba chiar ne si pupam la job ,,,doar e soata mea , NU? acasa nici noi nu vb de seviciu,,,deshii eu sunt stabu,,,,,soata mea este,,,,,,Capitanul :D
Sery
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:37
De la: si_totusi, la data 2009-10-14 12:40:24mai, sery, da fitzos mai esti in firma ce o conduci

ai printipii.stii tu ca aia au afaceri amoroase. haida de
Da ! sunt fitzos, te oftici? sunt singurul operator national de catering mobil din romania care-si desfasoara activitatea pe toate trenurile de rang superior de pe tot cuprinsul romaniei ,,,,,,,companie cu monopol si fara concurenta ,,,,,asta ca m-ai intrebat cu ce ma ocup,
Sery
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:40
vai,nesimtitele de noi!

da puneti repede un covor rosu,a la Oscar,nu vedeti ce personalitate binevoieste sa ne onoreaza cu prezenta?!

preciouss
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:44
sery, nu ma oftic si nici nu te-am intrebat unde muncesti. ca ai gasit ocazia sa te lauzi putin , nu e bai

altceva spuneam. nu conteaza ca nu ai inteles insa, un sef asa de mare, cum esti matale, nu se cadreaza sa aiba asa iesire de tzata
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:34
si ce zici bre ca faci??? ahaaaa...... faci odontectomia molarului de minte inclus cu elevatorul Lecluse......gatam-am prins....esti tare...
tutankhamon
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:54
.....io am unu portocaliu pa care ma pregatesc sa-l arunc...
hai sa-l punem... covoru, bre...
daria_
Postat pe 16 Octombrie 2009 01:25
aha, deci nenea sery e cheferistu' cu sortzulet alb care intra din compartiment in compartiment, mobil adica, cu chiftelutza si pepsicu!
pik_nik
Postat pe 16 Octombrie 2009 06:12
Bine ca ai spus ca n-ai concurenta. Ia sa-mi deschide si eu o firma.
Micass
Postat pe 16 Octombrie 2009 06:17
daaa... si are si repertoriu :"Ia negrutzaaaa! Ia bostanuuu! Avem floare si bostane baetziiii!... Bere rece, cola, ziare cine mai doreste baetziiiiii!..."
Ioooiiii, ce invidiosi suntem, pikushorule!

In orice caz, Seryule, acum sincer iti spun: am mers cu un tren asa zis business saptamana trecuta, spre comuna aia mare, cu ministri la bord. Acum stiu pe cine sa injur pentru mizeria care mi-a fost "servita" in tren...
Dar sunt baiat finutz, nu o fac nici aici, public, nici in privat, ci doar in gand
ready_vivus
Postat pe 16 Octombrie 2009 06:18
iote-o bre! Micass, ce matinala esti, mami!
ready_vivus
Postat pe 16 Octombrie 2009 06:19
buna dimineata Micass, colega!
pik_nik
Postat pe 16 Octombrie 2009 06:21
Nu eu. Cei de la serviciu ma cheama. Fac 30 de km pana acolo. Trebuie sa plec la 7. Pe frigul si intunericul asta. Eu, o fata micaaa.
Micass
Postat pe 16 Octombrie 2009 06:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Colega mea, iubita mea 76 De la: garbo105097 13 Martie 2010 16:45
lovita de Cupidon...tinta e seful:( 17 De la: garbo_3902 7 Aprilie 2013 12:27
atmosfera la birou 10 De la: garbo109106 18 Septembrie 2013 12:01
Relatia cu colegii (?) 34 De la: alfheim 3 Mai 2011 19:58
am nevoie de niste pareri.. 10 De la: Aalinna_Kent_1 23 Februarie 2017 00:17
Setari Cookie-uri