Fiul meu este homosexual

dezbateri pe tema asta.. ca e comportament cu care te nasti.. ca e comportament invatat o sa mai fie, pfuiii....mult timp de acum. Un lucru e cert, nu e chestia " ne face noua asta". Nu are legatura cu voi.Cel mult isi face lui. Depinde cit este de sigur de alegerea lui. Vorbiti, poate a avut esecuri cu... partea feminina..sau e o alegere constienta..E bine sa vorbesti inainte de a presupune. Si da, e copilul tau, indiferent de orientarea sexuala. Ca sunt unii care o fac cu cinci.. si pe aia nu-i mai condamna nimeni. E mai important copilul tau decit gura lumii. Asta inseamna o familie. In rest... totu-i teorie...
gabitzza
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:47
Daca asta este orientarea lui sexuala nu ai ce sa faci daca el se simte atras de prietenul lui nu iti ramane dacat sa accepti si sa iti iei inima in dintii si sa vb cu el si poate sa il intelegi!!Pana la urma este copilul tau si trebuie sa-l accepti si cu defecte si cu calitatii!Vorbeste cu el si cerei explicatii!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:03
Ceam zis eu...se adevereste...lasa draga mamica ca nu esti singura in situatia asta..uitate in jur cind stai pe site-ul acesta si spunemi ce vezi(numai piopo..lezbi..nef*****e sa bagi P***** in ei...:))))

Postat pe 15 Septembrie 2008 19:21
macarena, mamica ta stie c-ai scapat pe net?

ps. se scrie corect "ce-am si spune-mi."
si_totusi
Postat pe 15 Septembrie 2008 22:49
mai michael nr..........,vezi ca se gasec pufarine pa la Plus,Carefour,etc.,Cip intradevar nu am mai vazut,dar sunt niste bombonici mici de se pun pe torturi si merg ca si consolare la Cip,iar daca te chinui un pic si cauti, sigur mai gasesti si Zavaidoc,Titi Botez,etc.,asta ca sa-ti mai revii si tu ,nu de alta,ca vad ca esti tare frustrat
julyany
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:25
Scumpo, daca erai pe invers, te intelegeam, dar...nu esti. Asa ca, ramai un mister.

Postat pe 16 Septembrie 2008 16:45
macarena, esti un distrus. te-a batut viata cu 3 - 0.

Postat pe 17 Septembrie 2008 00:11
In legatura cu homoxesualitatea stiiti ce am descoperit :si pinguinii pot fii homoxexuali deci ce poate sa insemne acest lucru ca homoxesualitatae este de fapt ceva ce provine din natura ?si nu o boala ?
yavrum
Postat pe 17 Septembrie 2008 07:26
A inca ceva ptr macarena esti total cool dar pacat ca ai gresit forumu hai sa te ajut :WWW.RETARDATI.ro sau daca nu incarca la CLUBUL PERS:CU DEFICENTE DE VORBIRE .acola vei invata sa vb din nou la fel ca bebelusii ,intre timp promit ca ma interesez unde se doneaza sferturii de neuron ,ma tem ca daca iti implantezi unul intreg ai putea suferii un scurt circuit.
yavrum
Postat pe 17 Septembrie 2008 07:40
mda.. vad ca numitul macarena a ales sa-ti fluture prostia cu mindrie.. bravo "si totusi" .. eu ma multumisem sa-i transmit "urarile" in particoler....
gabitzza
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:07
Offfffff... Mare-i gradina Domnului...:)))))

Postat pe 18 Septembrie 2008 18:16
yavrum esti mai proasta decit mine.. tu ai cu doua clase mai mult decit trenu:))))

Postat pe 18 Septembrie 2008 18:18
macarena, chiar nu iti este rusine? comentariile tale sunt execrabile

Postat pe 18 Septembrie 2008 20:58
bravos "si totusi"! fffff bine punctat!

claudia_patru
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:25
Scumpo,homosexualitatea este egala cu numarul mai mare de hormoni feminini la fiul tau.Asta ai vazut pe parcursul vietii.Incearca sa-ti amintesti:figura de fetita(de cate ori spunea lumea ca e o fetita frumoasa),organele genitale slab dezvoltate si atitudinea(timid,rusinos).Daca este asa nu e vina nimanui mai ales a ta.Si expresia "ce ne-a facut" ce vrea sa insemne?Copilul nu a afcut nimic isi urmeaza instinctele atata tot.E de admirat ca isi exprima starea nu incearca sa para ce nu e.Ce e mentalitatea asta? Daca avea o boala incurabila?Atunci ce faceai?E sanatos?Lasa-l in pace.Accepta ca asta e!Fii alaturi de el ca esti mama lui.Ajuta-l daca sotul tau e mai dur si pregateste terenul pana vine sa va spuna.Fii mai dezlegata la ochi!
anghelescu_adriana
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:18
Am citit acum un mesaj in care cineva, nu am retinut cine, spunea ca si pinguinii sunt homosexuali. Ei bine, daca vreti sa stiti, si motanii, si cainii au homosexuali printre specimene.
Homosexualitatea nu este ceva nou, ceva inventat de societatea prezenta. Homosexualitatea a existat, la oameni si la animale deopotriva, dintotdeauna.
Rau este ca ii acordam o atentie mai mare in zilele noastre. Daca, de exemplu, se acorda aceeasi atentie handicapatilor, oare incepeam cu totii sa ne cautam copiii la cap, mergand din psiholog in psiholog? Acum trei mii de ani nici nu se numea homosexualitate, nici nu aparea ca trasatura devianta.
Cred ca societatea in care traim face din asta o maaare problema si mass-media participa cu mare placere la acest balci. ACUM au aparut parade si festivaluri ale homosexualilor si marturisesc ca eu, ca persoana heterosexuala, ma simt "discriminata" (alta sintagma moderna) de ceea ce vad, de tot balciul si tam-tam-ul asta. As vrea sa particip si eu la un festival al heterosexualilor, se poate? Nu se poate, ca nu exista.
Prin faptul ca intalnim acest cuvant peste tot, unii dintre noi, mai ales barbati, isi simt sexualitatea amenintata. De aceea sunt atat de vehementi in aprecieri si comentarii.
Dar imi mentin parerea: daca un fapt s-a intamplat (adica mama si-a vazut fiul sarutandu-se cu un alt baiat) atunci tot ce poate face este sa stea de vorba cu copilul, fara a se folosi de leit-motivul "Aoleu, ce mi-ai facut". Si daca reuseste sa stabileasca o cale de dialog (lucru de care ma indoiesc, caci daca ar fi avut un dialog REAL in timp, ar fi stiut sigur ce orientare are copilul ei) atunci sa accepte ceea ce se intampla si sa multumeasca cerului ca e intreg, sanatos si ca mai are o sansa sa traiasca liber si fericit.
Am o prietena foarte buna al carei fiu era bisexual, ea nu a stiut, nu a vazut, nu a simtit nimic. Copilul ajuns adult s-a insurat de tanar, fiind oarecum obligat de parinti, dar, in timp, orientarea lui reala a iesit la iveala (s-a indragostit de un barbat) si s-a sinucis pentru ca NIMENI nu a acceptat acest lucru. In urma lui au ramas o pereche de parinti care ingrijesc zilnic un mormant intr-o margine de cimitir, o femeie (sotia) nenorocita pe viata si niste prieteni care si acum se invinovatesc pentru ca nu i-au acordat acelui om macar ragazul de a-l asculta si a-l intelege cu adevarat.
Draga mama de baiat, iti doresc sa nu ajungi in situatia asta. Intelege si accepta daca va fi cazul, caci e mai rau sa il vezi in sicriu.
georgica
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:27
nu stiu daca te mai ajuta cu ceva..... acum am vazut mesajul tau ... din intamplare fiind pe site... si am zis sa fac un cont sa iti pot raspunde intr-un fel sau altul ... eu sunt les :)mama mea nu stie dar .. mi`as dorii sa afle asta... cat despre a intelege cat de cat .. cum este si ce se intampla in "lumea" asta...poti contacta ff usor Organizatia care se ocupa cu drepturilor persoanelor LGBT( Les/Gay/Bisexual/Transgender) mai exact cei de la ACCEPT site-ul lor este www.accept-romania.ro .. daca esti din Bucuresti poti usor sa te duci la sediu .. afli adresa de pe site.. sau exista deasemena un info line.. sper sa iti fie cat de cat okay .... sa vb cu oamenii de acolo ... crede-ma ajuta.. fff mult si in acelasi timp ... te ajuta pe tine ca persoana sa iti intelegi fiul.
rainbowgrl
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:50
rainbow, ai vrea sa nu mai fii les?

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:41
Nu :)) chiar nu ... in fine ... ar fii de discutat fff multe chestii la capitolul dak as vrea sau nu sa mai fiu les... uneori am incercat si asta . satula .. de rautatea oamenilor... nu a celor care stiau de mine .. ci a fetelor cu care am fost.. ptr ca sunt fff rele si fetele :) in fine acum .... este mult de povestit :P
rainbowgrl
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:13
Crezi ca ar putea cineva sa te convinga sa nu mai fii les?

Postat pe 8 Octombrie 2008 16:01
Ai vrea sa fii convinsa sa nu mai fii les?

Postat pe 8 Octombrie 2008 18:08
stii . treaba cu lasatul de fumat?! ... sau nush ai putea sa uiti sa mergi pe bicicleta desi ai invatat asta cand erai mic?1 sau tu ai putea sa fii convins sa nu mai fii hetero .. sau sa te lasi in sine de astA? .... nu am idee .. dak candva undeva o sa fiu hetero ..ptr ca totusi viata merge inainte ... si eu dupa ea ... si nu am de unde sa stiu ce o sa fie :P
rainbowgrl
Postat pe 9 Octombrie 2008 17:27
cu putin efort, te lasi de sportul asta - dar...vrei?

Postat pe 10 Octombrie 2008 17:56
Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....de luni pina vineri orele 07-18:30

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:17
sportul asta? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
dap ce pot sa zic ... poate tu il vezi ca pe un sport..... eu NU !
rainbowgrl
Postat pe 11 Octombrie 2008 15:04
OK. orientarea asta.

Postat pe 11 Octombrie 2008 15:46
a lasa ceva ce face parte din tine e foarte greu ,cand privesti din exterior e usor sa poti spune dar sa treci la fapte e greu chiar daca ai vrea.cine se accepta asa fara complexe e greu sa se lase.
yavrum
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:40
Mersic yavrum :) chiar asa este... eu una ma accept pe mine .. ceea ce face pe multa lume din jurul meu sa ma accepte:) tu nu ti-ai dat seama pana acum ca nu vreau sa schimb asta?:)))) stai : NU VREAU SA SCHIMB ASTA ! esti bine ? akm ne-am inteles :)
rainbowgrl
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:14
am o curiozitate ,in primul rand ce varsta ai si cand ai experimentat prima data ?de obicei te simti atrasa duar de fete ce sunt sau nu numai ?
yavrum
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:09
rainbowgrl,oare asa te-ai nascut?sau ai devenit les pe parcurs,din diverse motive,expl.deziluzii,complexe...

Postat pe 12 Octombrie 2008 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
MARIAN COZMA, ADIO 5 De la: prometeus_wife 10 Februarie 2009 18:01
Mor de durere! 90 De la: daniilia 28 Februarie 2010 06:46
nelamurire legata de divort 6 De la: crazyiam27 13 Decembrie 2008 13:35
se spune ca... 100 De la: DaMarkus09 17 Iunie 2009 14:12
Setari Cookie-uri