Unde pot face masaj anticelulitic in Bucuresti?

Doamne ,Mariana,sau anayram,esti "iritata" degeaba...nu m-am legat de persona ta,de viata ta,de drumul tau,de ocupatia ta sau de OAMENII care te insotesc...vezi ca tu esti grabita?
Poti sa scrii ce-ti pofteste inimioara,nu ma intereseaza asta,ci forma in care scrii,modul cum iti ordonezi ideile si cum le expui...urarea ta,pe care de altfel am luat-o ca fiind de buna credinta si un gest frumos,a fost expusa intr-un mod dureros pentru limba romana,fara noima,adica fara cap si fara coada....si te -am asigurat ca nu trebuie sa fii scriitor pentru asta,ci doar sa-ti faci ordine in idei ,si apoi sa le expui in mod logic si coerent .Te-ai pierdut in cuvinte pe care le-ai alaturat intr-un mod nefericit si a iesit ce a iesit....ia mai citeste odata urarea ,ti se pare logica?nu contest buna ta credinta si nici ideea continutului urarii,ci modul in care ai expus-o...orice propozitie ar trebui sa aiba atat un subiect cat si un predicat,nu?si mai ales o logica...altfel cum iti atingi scopul celor scrise?nu trebuie sa intelegem care e de fapt ideea expunerii tale?

Cum Doamne,iarta-ma, ai putut scrie atat de prost urarea aia si apoi sa-ti revii?sau a scris-o altcineva in locul tau?

gluma cu sugrumatul ai luat-o la sensul propriu,deci nu ai fost destul de atenta la context...dar nu asta era esential,ci expunerea urarii tale...

hai sa lasam totul asa pentru ca intradevar ai dreptate intr-un punct: scopul site-ului nu e sa dam nastere la discutii inutile.
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 02:22
Buna Roxxynela scumpo!
Am inteles "gluma" asa cum a fost scrisa, nu mai conteaza.
Din punctul meu de vedere am sa iau toata aceasta "discutie" plina de rautati de o parte si de alta, ca pe o minunata urare de bun venit pe forum (putin cam tirzie, dar mai conteaza cind e plina de atitea invataminte?)
PS
Multumesc Prometeus_wife pentru neutralitate.
anayram
Postat pe 16 Aprilie 2009 02:59
Te rog, iarta-ma ,daca te-am jignit,intentia mea nu a fost asta ci sa atrag atentia ,tie si altora poate care citesc , ca e pacat sa ne batem joc de cuvinte si de limba romana,mai ales cand scopul este frumos,asa cum a fost al tau...

Gata,ne impacam?

apropos,chiar noua nu esti pe forum,ai " aparut" inaintea mea..
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:33
ma gagici...va mananca ca pe zambilica ?

ce-aveti, nene ?

anayram...welcome pe garbo...

roxinela...faci penitenta ?

impacarea repejor...ca azi sunt in dushi buni si nu imi place sa vad lume suparata

iote ce zi faina e afara...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:37
da,ma' nu am zis ca ma caiesc,ce naiba?...iote mai sus ce am scris...

nu ma mai cert cu nimemi,never....pe onoarea mea,atunci de ce ma caiesc,ca s-o iau de la capat?
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:41
bravo, roxy...asa imi place

m-am uitat la fie-ta aseara...doamne...ca ce frumoasa este...as tranti-o cu funduletu' in sus si as mushca-o toata
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:44
Multumesc ,wife,sarutmana...
am vazut ca ti-a placut scufita mea....multumesc Lui Dumnezeu ca e un copil sanatos ...si ca-mi mananca in fiecare zi creierii... .nu stiu de ce copiii astia sunt asa energici,fata de cum eram copiii odinioara...sau poate am facut-o eu prea tarziu si mi-am pierdut elanul...
Roxxynela
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:12
mai, roxy...lasa dreaku imbatranitu' ca te blazezi repede pe urma daca gandesti asa...

eu am voie sa zic ca-s batrana, nah...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:18
la intrebarea de masaj... iti recomand centrul de sanatate Sante Vero, e la piata 1 Decembrie, ai datele de contact pe www.santevero.ro. e nou deschis dar toti de acolo sunt maseuri profesionisti iar preturile sunt sub cele de la saloanele de fitze. daca vrei cel mai bun anticelulitic, intreaba acolo de Mihaela, iti zice si ce creme/geluri iti fac cel mai bine in functie de cat de avansata ai celulita.
Florycity
Postat pe 23 Aprilie 2009 11:47
depinde din ce zona a buc esti?
alina41
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:05
BODYSLIM AT HOME - serviciu la domiciliu
TIMPUL REPREZINTA UN FACTOR EXTREM DE IMPORTANT IN ZILELE NOASTRE ASA CA BODYSLIM S-A GANDIT LA DUMNEAVOASTRA SI VINE IN INTAMPINAREA CELOR CARE CHIAR DACA SUNT FOARTE OCUPATE VOR SA FIE FRUMOASE. ASTFEL AM ADUS PENTRU DUMNEAVOASTRA SERVICIUL BODYSLIM AT HOME


acum puteti face tratament chiar si la dumneavoastra acasa
alina41
Postat pe 28 Iunie 2009 20:32
in primul rind,un bun masor te studiaza si vede care este cauza depuneri de celulita ,anti celuliticul se efectuiaza intr-o anumita grila de sedinte pentru a avea efectul scontat ,nu numai prin masaj se scapa de celulita asta este o minciuna pentru a lua bani clientului .Daca vrei un bun masor si bun terapeut recomand cu inima deschisa; este in zona Bucuresti Noi si are preturi accesibile si responsabilitate pentru cea ce face .
garbo009432
Postat pe 29 Iunie 2009 08:25
Eu merg la Body Bliss si fac starvac si impachetari cu alge si am deja 2 nr. mai mici la haine.Preturile sunt f. mici comparativ cu alte saloane care au starvacul(si nu sunt multe), iar rezultatele la mine s-au vazut dupa a 5-a sedinta,fara sa slabesc in kg. ci doar in cm.si sunt tare incantata si mandra de ce vad de la o sedinta la alta.Incearca si nu-ti va parea rau, din contra!
garbo008976
Postat pe 29 Iunie 2009 12:38
salutare cine e interesat de masaj,fac masaj la domiciliu.masaj anticelulitic si de relaxare.Lucrez si la un salon unde au starvac si cellutec.
garbo022381
Postat pe 6 Iulie 2009 22:57
La ce pret?
Micass
Postat pe 6 Iulie 2009 22:59
Am uitat sa specific nu fac decit la femei.Pretul este 45 ron cu uleiurile personale
garbo022381
Postat pe 6 Iulie 2009 23:04
Adica uleiurile eliminate natural de client sau cum?
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 23:06
Personale ale mele sau personale ale tale?
Micass
Postat pe 6 Iulie 2009 23:08
hahahaha, Micass a crapat un drac!
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 23:11
Sper.
Micass
Postat pe 6 Iulie 2009 23:13
buna! da-mi si mie te rog mai multe detalii despre cel din buc. noi pls. ms
lucya
Postat pe 29 Iulie 2009 08:58
Hello. Am intrat si eu in acest grup, noroc cu subiectul despre masaj ;). Eu efectuez masaj la domiciliu, am atestat pentru asta, lucrez de un an in domeniu si ma documentez incontinuu. Masaj suedez, anticelulitic, sportiv, terapeutic si reflexogen. Va astept, fetelor! ;) Macar pana in Craciun sa facem ceva ;)
Jos3phine
Postat pe 21 Septembrie 2009 01:53
Buna fetelor,

dupa ce am studiat atit parerile voastre, pe forum, cit si preturi, am decis sa ma duc la silouettebyalexia.

Fetele sunt minunate. Atmosfera e cu adevarat placuta (chiar dk salonul este in Floreasca), preturile bat de departe saloanele de renume, se lucreaza numai cu cliente femei.

Aparatele sunt frantuzesti, au si termocuverta, preturile afisate pe site sunt reale si cu acelea se lucreza (nu iti vor spune la telefon, ca de fapt nu au reactualizat site-ul si costa mai mult!).

Poate credeti ca sunt vreo prietena si le fac reclama!EI BINE, NU!

tot datorita parerii bune a unei membre garbo am ajuns acolo si nu regret deloc!

iar ca rezultate: am slabit 2.5kg intr-o saptamina (Obligatoriu:ele recomnada si dieta! - nici un aparat nu face minuni fara dieta!) -- in conditiile in care am 37 de ani, metabolismul este mult scazut fata de cum eram pina pe la 30-32!

In centimentri, numai vorbim - se simte pe haine (din pacate, nu m-am masurat inainte).

Ele tin si fise ale clientelor si te cintaresc periodic!

Nu va spun sa ma credeti pe mine - doar studiati ofertele pe site-uri -- va veti convinge!

M-as duce in alta parte numai daca aceia ar avea ceva ce nu ofera Alexia!

Multa bafta si bine faceti sa va spuneti parerea si de bine si de rau - astfel ne ajutam reciproc!

mikyko_garbo
Postat pe 21 Septembrie 2009 10:57
Salon Miriam este in zona decebal cu dristor,te pot ajuta cu un nr de tel 0213231967....au un ppersonal bn pregatit si la masaj este o doamna care lucreaza f bine....eu zik sa incercati
salon_miriam
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:55
Exista si in Drumul Taberei un cabinet de remodelare corporala si recuperare medicala, care prin preturile practicate si pregatirea personalului, incearca fidelizarea clientelei prin rezultate.
P.S.
Buna dispozitie si energia pozitiva a personalului sint molipsitoare.
anayram
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:18
Masaj anticelulitic poti face la salonul Krystal -Baba Novac,este super ok,o tipa super buna
Tel:0733 019 665 ,021.324.3248
garbo001922
Postat pe 26 Octombrie 2009 18:46
exista persoane care pot veni acasa, care sunt calificate si masajul lor chiar are efect! eu am apelat la recomandarea unei prietene si sunt foarte multumita!
micki_eu
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:26
Fetele, la Cosmopolitan Spa pe tura unei maseuze se face masaj foarte bine. Acest salon e pe langa Vitan Mall, dar de sambata isi schimba locatia stradal, la cativa metrii de bvd Unirii. Gasiti numar de telefon pe site-ul lor. Succes. Acolo au si multe alte terapii si la coafor e o tipa foarte buna, arina. Sa fiti frumoase.
Jos3phine
Postat pe 28 Octombrie 2009 13:37
masaj anticelulitic in bucuresti se face in orice statie de metrou, troleu, autobuz in orele de varf.

ieftin si eficient.
si_totusi
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:30
De la: si_totusi, la data 2009-10-28 14:30:03masaj anticelulitic in bucuresti se face in orice statie de metrou, troleu, autobuz in orele de varf.

ieftin si eficient.


Nostim raspuns
Acum, serios, imi permit sa dau s eu un sfat din experinta proprie.

Vreti sa scapati de celulita? sunt catva puncte de respectat:
1. O substanta fara nici o contraindicatie, are transforma grasimea in muschi - cu conditia unei minime activitati musculare, gimnastica de intretinere - este L-Carnitina.Se gasste si la noi, indiberse combinatii, dar in cantitati mici, scump si ineficient.
Eu imi iau de pe internet.

Bodybuilders-ii recomanda 3 grame pe zi. Asta inseamna cam 6 pastile de 500 mg. 90 de pastile costa in State - dar si in Europa daca facem sapaturi - cam zece dolari americani. destul de convenabil, nu?

Are si alte beneficii Carnitina, si nici o contraindicatie. In 3 luni se cam topeste celulita.

2. Automasaj zilnic cu o crema de masaj luata de la Plafar ca sa contina cofeina si iedera. Secretul este insistentza. Dar eu gasesc ca e mai comod sa ne frecam shunkulitzele cat stam la televizor sa ne holbam la guvernul Boc sau la ultima telenovela, ca tot pierdem zilnic in fata televizorului macar 20 min, nu? timp arhisuficient pentru un masaj in toata regula. Eu am ajuns precum in experientele lui Pavlov ca de fiecare data cand aud sintagma "boc" mainile mi se indreapta puse pe fapte, catre zona coapselor
garbo009004
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat costa operatia ? 13 De la: Lory_Lore_1 3 Iulie 2015 13:40
Cum pot scapa de cearcane? 8 De la: garbo_480575 5 Iunie 2018 20:35
Vreau sa imi pun silicoane, care doctor imi recomandati? 11 De la: garbo_472092 21 Septembrie 2017 14:48
Subiect nou. :D 28 De la: Axl_R 1 Iunie 2015 19:58
Tratamentele corporale sunt bune? 7 De la: garbo_1399 23 Iulie 2018 15:22
Setari Cookie-uri