Casa de piatra

Cred ca barbatii care au cercel in ureche sunt mai bine pregatiti pentru casatoria. Au suferit si au cumparat bijuterii.
dfd
Postat pe 29 Iulie 2008 01:34
M-a dat gata argumentul tau Dana !!
blanca
Postat pe 29 Iulie 2008 13:38
Eu unul nu as baga neaparat mana-n foc.Si porcii lui Circe, purtau belciuge in nas.Suferinta este de doua feluri:una narcisistra, cand o persoana sufera ca sa fie ea frumoasa, si alta altruista, cand suferi pentru alta persoana.Cel care isi cumpara bratari si belciuge pentru el, nu are timp si nici pofta sa cheltuiasca pentru tine.

Postat pe 29 Iulie 2008 14:20
poate sa fie casa de piatra,beton armat,otel... daca nu e dragoste,respect si intelegere s-a dus de ripa totul

Postat pe 29 Iulie 2008 18:02
Casa de piatra,de lemn,sau chrpici nu conteaza,important sa fii cu persoana linga care ai vrea sa imbatrinesti.
marinela_diana
Postat pe 29 Iulie 2008 23:04
Ce minunat ar fi sa nu imbatranim niciodata, la fel ca Ivan Turbinca?

Postat pe 30 Iulie 2008 21:27
Uite-asa:

Postat pe 30 Iulie 2008 23:14
Raspunsul este dat in numele lui Sexitora, Mielutzei de la pagina unu.

Postat pe 30 Iulie 2008 23:16
casatoria este ca un edificiu ce trebuie recladit in fiecare ZI.
Oricum, este frumos sa fii casatorit/a,ai un statut social, esti respectata,iubita,alintata de sot/sotie...
Eu, sunt casatorita de... mult timp si ma simt MINUNAT.

sophia1971
Postat pe 11 August 2008 23:40
Buna....era doar o remarca, dar ai dreptate in tot ceea ce scrii aici....ma delectez cu raspunsurile tale pertinente
dfd
Postat pe 12 August 2008 15:06
Aceasta recladire permanenta, presupune ca ai cladit intr-o zona seismica,cu grad mare de risuri cucuiete, pentru ca tot ce construiesti ziua, se darama noaptea la lumina lumanarilor.De aici savantii, au tras urmatoarele concluzii extrem de pertinente:
-Cel care a scris balada mesterului Manole, era nefericit in casnicie.
-A vrut sa cladeasca o casa impreuna ,dar din neatentie, a zidit-o pe ea.
-Pana la urma, viata, l-a aruncat si pe el de pe acoperis, iar pe ceilalti mesteri mari, mijlocii sau marunti, i-a saltat D.N.A.-ul.S-a dovedit ca infractorii lucrau in echipa, profitau de neatentia paznicilor si furau ca in codru (livada sau din porumbistile cu profil national al locuitorilor, patriei noastre ).
Concluzia finala:
Vedeti cu cine va insurati, casatoriti, sau treaba voastra.Nu trebuie sa va aruncati de pe acoperis, pentru ca oricum sunteti vizati si o sa cadeti singuri.Sa nu va asteptati sa va transformati in izvor, mai ales daca zona este de campie si puturile forate la 100 de metri, nu dau de nimic.

Postat pe 13 August 2008 13:34
cine a initiat topicul se vede ca a avut casa din ceamur care s-a prabusit si.....

si_totusi
Postat pe 13 August 2008 13:50
poveste modificata
era odata ca niciodata, ca de n-ar fi nu s-ar fi primit autorizatie de constructie , o casa din piatra facuta de un el si o ea. la un moment dat, el a gasit de cuviinta ca ea nu-si mai are rostul in cea casa mult prea frumosa si i-a spu sa plece.facuse rost de o dovada ca o construise cu banii lui, donati bineinteles de o matusa, tamara.
femeia, in prima zi, si-a impachetat lucrurile in cutii, genti si valize...
a doua zi, au venit sa le ia...
a treia zi, s-a asezat pentru ultima oara in sufragerie, si la lumina lumanarilor, leganata de o dulci amintiri, si-a pregatit un ospat cu creveti, caviar si sampanie ,bunatati pe care nu le mai mancase niciodata in viata ei, cumparate cu imprumut CAR .
cand a terminat masa, a mers in fiecare camera din casa si a pus in suportul perdelelor cativa creveti pe care nu-i mancase.
apoi a curatat bine bucataria si a plecat.

cand sotul ei si noua lui prietena s-au intors la casa, totul era perfect. casa curata, urata plecata si ei, indragostiti.
incet, incet, casa a inceput sa miroase urat. au incercat totul: curatare, spalare, ceruire, aerisire... degeaba.
au chemat o firma specializata in deratizare si au plecat in a doua luna de miere

cand s-au intors, au constatat ca mirosul nu disparuse.
prietenii au incetat sa-i mai viziteze, postasu' ii evita si uita sa le distribuie posta, familia ii ocolea...
si_totusi
Postat pe 13 August 2008 14:36
Si totusi, esti mare.Sa-ti pup manutele acelea micute cu care scrii.Amicii tai n-au auzit de ost?Asta se spune ca ia mirosurile cu mana, cu piciorul, farasul, si cu cererea de divort.

Postat pe 13 August 2008 16:55

Dragii mei,sper sa-mi dati dreptate in ceea ce va voi spune :
Parintii iti vor spune sa fii o femeie de casa,pentru ca Lumea pe tine te va judeca...INTOTDEAUNA... mai aspru decat pe sotul tau.
Sociologii confirma si ei- societatea contemporana este FOARTE CONSERVATOARE...
Pana mai ieri, dreptul natural al BARBATULUI era de a PACATUI...
In schimb, daca FEMEIA cadea in PACAT, era de NEIERTAT....
Oare astazi, ne-am castigat... EGALITATEA in DREPTURI ???
Mai clar spus : AM JURAT SA FIM IMPREUNA LA BINE SI LA GREU, PANA CAND MOARTEA NE VA DESPARTI...
Dar, noi, FEMEILE cu ce ne alegem din asta ?
In cel mai fericit caz, cu un DIVORT...


sophia1971
Postat pe 13 August 2008 21:52
A castiga "egalitatea in drepturi", nu inseamna a castiga dreptul de "a pacatui".De altfel drepturile se acorda-sau asa presupun,-numai in ce priveste lucrurile bune, nu neaparat si cele rele.Oricum, nu ne facem probleme,pentru ca si unele si altele se incalca cu usurinta.

Postat pe 14 August 2008 15:07
Cum e mai bine - sa ai casa de piatra sau sa dprmi sub cerul liber? Cred ca m-am uitat prea des la 'Survivor' pe 'Discovery Channel'

Postat pe 11 Septembrie 2008 10:58
Sa faci o casa e usor indiferent din ce... Sa faci un camin e mult mai greu.

Va doresc fericirea iubiri care nu se schimba in clipa in care intilneste schimbarea, si care straluceste la batrinete la fel ca in tinerete
anytore
Postat pe 11 Septembrie 2008 11:59
Problema este cu ce te acoperi ca sa nu iti fie frig noaptea.

Postat pe 11 Septembrie 2008 16:08
Ca sa scapi de raceala, s-a inventat aspirina (saracului)

Postat pe 12 Septembrie 2008 13:54
Eu am auzit ca piatra tine cam rece si poate cauza afectiiuni grave de sanatate.Iar in timpurile noastre nu se mai fabrica materiale de constructie de calitate ,amintiti-va mai bine de casa bunicilor din chirpici.in cazul ei garantia era chiar si nelimitata
yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:04
Ar trebui sa se propuna construirea de blocuri din chirpici.Care se lanseaza intr-o astfel de afacere, are un mare viitor in constructii.

Postat pe 12 Septembrie 2008 18:37
Cu incalzirea globala, problema locuintelor s-ar putea sa devina redundanta

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:03
De la: sophia, la data 2008-08-11 23:40:47 casatoria este ca un edificiu ce trebuie recladit in fiecare ZI.
Oricum, este frumos sa fii casatorit/a,ai un statut social, esti respectata,iubita,alintata de sot/sotie...
Eu, sunt casatorita de... mult timp si ma simt MINUNAT.


IN CASATORIE, OMUL E DATOR SA SA VADA NU UN ROMAN, SAU O TELENOVELA CI UN LUCRU FF. SERIOS, CU ATATA MAI SERIOS CU CAT , CU VREMEA VOR APAREA SI COPIII, CARE N-AU CERUT EI SA VINA PE LUME, SI PT. A CAROR FERICIRE TREBUIE SA SE SACRIFICE P A R I N T I I !!
IN CONCLUZIE : TREBUIE RESPECTATA CASATORIA !!!
IAR CINE SE INSOARA PT. A PUNE CAPAT NEBUNIILOR, AR FACE MAI BINE SA LE CONTINUE !!!...
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:23
De la: sophia, la data 2008-09-17 19:23:09
De la: sophia, la data 2008-08-11 23:40:47 casatoria este ca un edificiu ce trebuie recladit in fiecare ZI.
Oricum, este frumos sa fii casatorit/a,ai un statut social, esti respectata,iubita,alintata de sot/sotie...
Eu, sunt casatorita de vreo 14 ani.!!!


IN CASATORIE, OMUL E DATOR S A SA VADA NU UN ROMAN, SAU O TELENOVELA CI UN LUCRU FF. SERIOS, CU ATATA MAI SERIOS CU CAT , CU VREMEA VOR APAREA SI COPIII, CARE N-AU CERUT EI SA VINA PE LUME, SI PT . A CAROR FERICIRE TREBUIE SA SE SACRIFICE P A R I N T I I !!
IN CONCLUZIE : TREBUIE RESPECTATA CASATORIA !!!
IAR CINE SE INSOARA PT. A PUNE CAPAT NEBUNIILOR, AR FACE MAI BINE SA LE CONTINUE !!!...
sophia1971
Postat pe 23 Septembrie 2008 00:00
In casa de piatra ajung dupa ce nu mai respir ( daca mai ramne din mine ceva nedonat pentru transplant de organe ). Prefer o casa din dragoste si ma acopar cu iubirea lui Mi-e biiineee si mi-e cald daca il am alaturi, nu conteaza ca e furtuna afara, la mine in odaie e soare drag. Si mana cu care ma cuprinde cand se cuibareste langa mine, cu care ma apropie strans de sufletul lui - ca ii aud inima batand si gandurile ce vorbesc - mana aceea ma lipeste de sufletul lui ca sa fim intregul-intreg si cand ne fura visele noptii realitatea . Cine ma iubeste imi va darui casa inimii lui, piatra de constructie v-o las voua !
maria_zada
Postat pe 22 Noiembrie 2008 01:48
se poate si de zapada, dar se topeste.rezistenta e iubirea adevarata - piatra de hotar.
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:01
Din orice faceti casa, va veni cineva sa sufle de trei ori...apoi o luati de la capat.
Lupul fioros poate fi ce vreti, neincrederea, ispita, banii, rutina, etc.
taur_atipic
Postat pe 22 Februarie 2009 01:55
Neh, casa de cauciuc ..sa se intinda la bataie.
Aemulus
Postat pe 25 Februarie 2009 05:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fosta lui sotie nu apartine tocmai trecutului 28 De la: garbo_413281 12 Septembrie 2015 14:55
Dar e greu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 11:27
Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana? 68 De la: scrichy 17 Mai 2009 18:29
as avea nevoie de un sfat va rog 88 De la: garbo084465 20 Decembrie 2015 10:34
probleme in cuplu 34 De la: Ioana007 1 Ianuarie 2009 20:39
Setari Cookie-uri