Dilema

alde nenea si tanti de la garbo,
in loc sa apareti cu mai stiu eu ce nik si sa postati asa zise subiecte , nu ar fi mai elegant, mai interesant si mai onest sa deschideti o tema de discutie si lumea sa dezvolte? parca ar fi mai elegant decat stilul acesta de doi bani.sau nu v-a dus mintea la asta?
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 14:53
Si totusi, ai dreptate si ma surprinzi.Este minunat ceea ce spui tu.Iar dupa cateva pagini, cineva sa traga niste concluzii.In spiritul celor scrise .Iti sarut mana, pentru ca simt in tine aceeasi revolta ca si in mine, in fata unui surogat care ne face sa ne manifestam, cum zice Suzuki al meu, ca in fata unor orgasme inchipuite.

Postat pe 25 August 2008 15:42
vanghelis, eu intotdeauna surprind si, in locul surogatelor, prefer cafeaua amara

ca si la bauturi. in loc sa beau cu fetele licori dulcege care duc in eroare si te zapacesc , prefer palinca bauta de baieti. chiar daca iau o gura, cel putin nu ma minte. taria ei imi spune sa ma opresc si sa nu ajung a behai romante la luna. ma rog, sub clar de luna
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 21:21
Bei tu palinca? Spune zau, cu mana pe inima sau pe poseta.Pai de aia nu mai ajungi sa canti romante sub clar de luna...Ai vazut tu vreo sticla de palinca sa o faca?Iar dupa ce-ai baut o gura, nu-ti mai dai seama daca te-a pupat ursu, sau prietenul tau, Dovlecel.Ti se face gatul ca glaspapirul.Eu am baut in armata si a trebuit sa le spun soldatilor:Culcat, aratand cu degetul in jos ca in arenele romane.

Postat pe 26 August 2008 22:51
adicalea, tu , in armata ai fost capitan?

vezi, daca ai facut armata la infanterie? era usor: culcat, sculat ! la aviatie, cred ca e mai greu . acum imi explic eu de ce cadeau migurile. din cauza de palinca
si_totusi
Postat pe 27 August 2008 07:26
Draga mea, eu am fost artilerist.Eu stiu sa trag la tinta si sa nimeresc in mod sigur pe alaturi.

Postat pe 27 August 2008 09:02
Fiind vorba de dileme, am si eu una si as vrea un sfat.Sunt blonda.Dar pentru a scapa de glumele nesarate ale barbatilor, m-am gandit sa ma vopsesc.As vrea insa sa stiu, care culoare mi-ar veni mai bine:verde, rosu, sau albastru?
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:47
orienteaza-te si tu. vezi care tine cu steaua si care cu dinamo. alegi culoarea la sigur, in functie de echipa
si_totusi
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:49
lupu-si schimba parul dar....tot lup ramane
si_totusi
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:54
Daca lupul isi schimba parul, de la o anumita varsta nu ramane chel?
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:17
din ce povestesti, primul. de ce ? al doilea e prea legat de mamica...asa se vede din afara. cine stie ce-o fi inauntru ? doar inima ta iti va raspunde.succes.
cercelmarilena
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:54
Suzuki umbla intotdeauna urmat de maica-sa.La un moment dat, o prietena il intreaba:
-Mai Suzuki, dar tu nu poti umbla singur?
-Nu.-raspunse barbatul.
-De ce?-se mira prietena.
-Cand am fost nascut, doctorul a uitat sa taie cordonul ombilical.
-Bine, dar de ce nu il tai acum?
-Mi-e frica.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:33
ma indoiesc ca cel de 26 este suficient de matur ca barbat,daca isi da seama ce presupune o relatie serioasa,casatorie,copii dar niciodata nu se stie.depinde de ce vrei tu...pe care il iubesti si te iubeste.daca vrei doar un tata cel de 57 mi se pare cam batran,poate e mai potrivit de bunic.
garbo001055
Postat pe 26 Aprilie 2009 21:58
Cred in primul rand ca tu nu ai clarificate sentimentele,poti alege la piata gogosari calitatea I ,sau calitatea aII-a dar cand vine vorba de viata ta,de voata copiilor tai te evaluezi pe tine.Sfatul meu,este sa -i lasi pe amandoi,sa te linistesti,si sa nu mai fi duplicitara.Diferenta de varsta si intr-un caz si altul isi spune cuvantul.
ukume52
Postat pe 31 Octombrie 2009 05:11
Cred ca cel mai bun ...AL TREILEA...
Pauza un timp.
Te gandesti bine ce vrei de la viata.
Si intro zi o sa apara acel barbat de varsta ta si poate fara obligatii.
Un gand nou pentru o viata noua.
anca_53
Postat pe 31 Octombrie 2009 12:30
ultimul brbat ar fi potrivit pentru tine, are 26 de ani, nu are obligaii, e mai tnr ca tine, poate s-i fac ci copii vrei tu, e aproape de tine, adic e n ar , nu n America, inima ta e la el, ce ar lipsii !
Thai
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:56
Tu vrei sa iti traiesti viata sau vrei sa-ti blestemi viata?
Pe primul il iei sa ai grija de el si pe al doilea sa-l cresti pentru alta?
Gaseste-ti pe cineva apropiat varstei tale si mentalitatii tale.
Diferentele de varsta isi vor spune cuvantul mai tarziu.
SysrQwe
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:06
Indiferent ce alegere ai sa faci, tot vei regreta.Asa ca incearca.Daca iti merge prost la prima alegere, inseamna ca a doua ar fi fost mai buna.
Ioana007
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:43
Problema este ca nu e garantat succesul, orice alegere ai face. Adica nu stii cum vor evolua lucrurile, decat sa presupui. Dar poate iti faci o parere din ceea ce iti scriem noi. Cel de 57 de ani, daca are si vasectomie si 2 copii care nu sunt inca la casele lor, nu cred ca e potrivit de tata si sot pentru tine. Insa depinde cat de mult e atasat de copiii lui si cat te deranjeaza pe tine asta...Apoi mai e si varsta lui, care trebuie s-o iei in considerare, intrucat peste 10 ani va avea 67 de ani, poate va fi bolnav sau moare si copilul il vei creste singura si iti va fi tare greu, mai ales un copil de 8-9 ani...asta in caz ca ii reuseste operatia de reversie a vasectomiei....cel tanar....ce sa zic? e atasat de ma-sa...greu cu astia...greu ii scoti din poala mamei...si daca parintii nu sunt de acord cu relatia voastra, sa vezi showuri cu soacra!!!! si mai ales ca fiind cu ai lui, nu prea le are cu responsabilitatile, adica cred ca nu stie sa isi faca nimic singur, ii face mama totul, nu stie sa ia decizii de viata, si ce vei face cu el? Plus ca nici nu stii daca nu are ceva probleme de sterilitate si nu vei putea face nici cu el copii...
e greu sa iti dai cu parerea, daca nu cunosti persoanele, dar de afara, cam asta ar fi... Asa ca bine ti-a spus cineva, uita-i pe amandoi si cauta altul mai potrivit pentru tine, care nu sta cu mamica, care daca te vrea , va alerga dupa tine si te va convinge ca e barbat si merita iubit si sa iti faci viitorul cu el , ca asa sa faci un copil si sa ramai singura cu un tata iresponsabil sau prea batran, nu iti recomand! Mai stai cu americanul(sau rupe relatia cu el), pune ceva bani deoparte si la un moment dat, cand esti hotarata ce vrei, cauta-ti iubirea, sufletul tau pereche! Nu forta lucrurile, ca o sa-ti para rau!
calla
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:49
Nu stiu daca un barbat cu vasectomie poate face copii.,esti sigura?
Eu l-as alege pe cel mai matur la cap,nu la ani.Si nu stiu care din cei doi este.
daniilia
Postat pe 16 Martie 2010 15:27
parerea mea,este sa nu alergi dupa cai verzipe pereti-america......
cred ca mai bine sa fii cu cel de aici mai ales ca te si iubeste
eu666
Postat pe 19 Martie 2010 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata de cosmar nu gasesc iesire 38 De la: neco 2 Mai 2013 22:23
buna 18 De la: garbo089791 20 Ianuarie 2010 23:02
Cum poti gasi solutii problemelor tale 9 De la: iulia_a 11 Aprilie 2013 12:05
ce faci la 40 de ani cand mama ta iti spune ca fiica ei este prietena ei cea mai buna, cu 20 de ani mai tanara,care-o tapeaza de bani? 7 De la: pik_nik 24 Octombrie 2009 11:31
Reintoarcerea in Romna?ce sa fac? 1 De la: mariagaie 9 Octombrie 2011 10:36
Setari Cookie-uri