Buna! Ajutati ma va rog

Trebuie sa ma duc la o nunta in septembrie si veau sa ma imbrac intr-o rochie lunga cu balerini dar nu stiu daca merge .Am o problema la un picior ,am fost operata si nu prea am echilibru..trebuie sa ma tin de sotul meu cand merg . Merg si sandale tip pantof cu toc mic mic ?Cu ce m as putea incalta? ce fel de material sa fie rochia ?sa fie simpla?
garbo_470927
Postat pe 11 Iulie 2017 15:49

Adica tu ai fost operata de curind, abia mai stai pe picioare si-ti mai arde cu ce te imbraci si incalti la nunta???

Vorbesti serios?!?


Eu zic ca daca viitorul tau sotz inca mai vrea sa te ia de nevasta (Ooops!), atunci poti fi sigura ca nici macar ... in pix n-o sa-i pese ce slapi vei purta sau cu ce ... pinza de sac (sic!) o sa fii imbracata la 'marele' eveniment!


Dragutzo, cel mai important e ca va iubiti (inca!) suficient cit sa va in puneti in acelasi cosh propriile vietzi si ca doar tu (pt. cine stie cita vreme inca?) esti cea mai importanta pt...

...'pixul' lui!


Bucurati-va de moment, savurati-va unul pe altul, ca peste ani numai amintirea asta o sa va ramina, cel putzin tie.

Plus cea a nasterii copiilor, da' asta deja in zilele noastre nu prea mai e o mare fericire decit pt. scurta durata...


Eu zic sa pui in picioare exact ceea ce-ti face cel mai bine in conditia medicala pe care o ai (fara sa tii cont de eticheta sau gura lumii!) si, daca unora le va displace chiar atit de mult ca nu te vad chinuindu-te pe tocuri sau in niste pantofi care oricum ti-ar omori picioarele si daca ai fi in regula la ele, atunci poti sa le ceri cu anticipatie...

...plicul sau cadourile de casa noua !!!


Oricum, casa de piatra, iubiti-va doar pt. ceea ce-l fericeste si pe celalalt si sa faceti copii sanatosi, destepti si cit mai buni!
Dtpdv.


P.S.
Vezi ca mai aveti destul timp sa va obiectivatzi cu mare precizie amplitudinea si trainicia motivelor pt. care vreti sa va insotiti pe viatza.
Si eventual - sorry! -, sa renuntzati la vreme daca constatatzi ca sinteti potriviti doar ... la pat!

Si la alte 'citeva' sentimente care, indiferent cit de grandioase si minunate sint acum, cu timpul se vor eroda in mod implacabil...


Nu uitatzi, nici in timpul semnarii documentelor de la Starea Civila si nici macar in timpul punerii cununilor pe capetele voastre in timpul Cununiei Religioase, ca adevaratul, unicul si ireversibilul motiv pt. care majoritatea casniciilor se termina prost, eshueaza sau ajung un dezastru inuman, este doar...

...NEPOTRIVIREA DE CARACTER !!!


Nepotrivire existenta pt. cei 'din afara' inca de la bun inceput la o analiza obiectiva, da' care e aproape invizibila pt. protagonisti tocmai datorita...

...PREDOMINANTZEI FEROMONICE !!!


Lucru aproape imposibil de depasit rational...
garbo101426
Postat pe 11 Iulie 2017 17:16
Cam pesimist pronosticul tau, 426... Insa ce-i drept, e drept!... daca vorbim de iubirea feromonica, se termina destul de rapid.
Iubirea adevarata insa, in care valorile si ceea ce-ti face placere, sunt comune, si dragostea fizica se naste din dragul neconditionat de celalalt, dureaza o viata.
roxana1deac
Postat pe 11 Iulie 2017 20:41

Pronostic pesimist, zici?


Eu de o viatza intreaga, de cind tot ma uit cu mare atentie la ce se intimpla prin jurul meu, nu constat altceva decit ca toate afirmatiile mele de mai sus sint valabile in 'doar' vreo ... 99% din situatiile reale, asa ca...


Si te asigur ca nici toate suratele de pe-aici impreuna cu tot netul, cu toate rudele, cu prietenii si familia ei in frunte chiar cu maica-sa naturala nu ar fi in stare sa-i faca o analiza atit de exhaustiva, de logica, de punctuala si de ... sanogena chirurgical cum i-am facut eu!



Si de adevarata...
garbo101426
Postat pe 11 Iulie 2017 21:31
roxana1deac
Postat pe 11 Iulie 2017 21:37
Deja am facut o precizare pe care trebuia s-o fi citit mai atenta.

Poate ca tu nu poti intelege dragostea adevarata, care e rara, nu se intampla tuturor feromonicilor (si nici nu trebuie), si cu care sunt de acord ca exista la 99% din cupluri... de asta esueaza relatiile si casniciile... caz in care n-am absolut nimic de obiectat la comentariul tau.
roxana1deac
Postat pe 11 Iulie 2017 21:39
Daca stiu f. bine care-i conditia umana in general si pot sa apreciez cu maxima acuratetze 99% dintre relatii, de ce ai tu impresia ca ... habar n-asa avea cam cum e cu ... restul de 1%?
De unde concluzia asta?
Ca nu exista nimic in comentariul meu care sa ma descalifice ca nestiind cum e cu ... dragostea adevarata!

Tu chiar te iluzionezi pe bune c-ai sti cum e iubirea aia pe viatza?
Adica iubirea pe viatza care si dureaza tot atit!
Stii tu pe cineva care a ajuns la finalul vietii si a dat o ... declaratie la notar cum ca ce si cum?
Ai ajuns tu in situatia asta cumva?!?

Fara suparare, da' de presupuneri ... lirico-fantasmagorico-literaro-onirico si probabile doar in cartile fantasy si de SF, e satula pina peste cap mama!

Realitatea te contrazice in fiecare secunda a oricarui cuplu de pe planeta asta, soro!
Get real, dorintzele nostre neputincioase nu vor fi niciodata si realizarile trebuincioase!

Nu pt. noi, in orice caz, zau asa...
garbo101426
Postat pe 11 Iulie 2017 22:30
Unu, cunosc asemenea fericite cazuri, iar ca o paranteza... cand stii ce esti capabil sa oferi, si crezi in ceea ce-ti rezerva soarta, nu prea mai putem vorbi de intamplare. Nu-i stiintific dar in dragoste nici nu-i vorba despre asta. E un lucru pe care n-am cum sa ti-l demonstrez, din fericire.

Doi, daca toti pe care-i stii si-au facut viata de cuplu un calvar, nemaiputandu-se vorbi de dragoste, inseamna ca toti, indiferent de inzestrarea noastra, suntem copiii neputinciosi ai fatalitatii? Cum ramane cu media care ascunde mizeria?... Putem pune semnul egalitatii intre un om care e si el intr-un cuplu doar ca sa fie cu cineva (pe care poate l-a placut dar nu indeajuns, si in categoria asta intra f. multi) si un altul pt. care iubirea inseamna ff. mult si va gasi partenerul potrivit, impreuna cu care va face si eforturile de a pastra o relatie calda, iubitoare si care ii va innobila si mai mult cu timpul?!
roxana1deac
Postat pe 11 Iulie 2017 22:42
Media aia care ascunde mizeria e fix in ... interiorul fiecarui cuplu aproape!
Si din nefericire, in imensa majoritate a cazurilor, nu e intre un partener aflat foarte 'sus' si celalalalt foarte 'jos'.
Insasi media asta e o mediere a unei sume aflate la un nivel foarte jos in subsolul conditiei umane.
Numai ca cei doi or sa afle asta peste ceva vreme.
De regula f. tirziu.
Si nu de putine ori, mult prea tirziu...

garbo101426
Postat pe 12 Iulie 2017 01:08
Uneori intunericul e doar in sufletul nostru...
Si acel intuneric se numeste lipsa sperantei. Care speranta, de fapt credinta in ceva care ne depaseste conditia de fiinte biologice consumatoare de resurse si de timp, e tocmai un dar divin, dar noi oamenii il facem praf, ca mai toate binecuvantarile pe care divinitatea prin intermediul vietii, se indura sa ni le dea... si ne mai plangem de starea de subsol in care singuri, prin doar cuprinsul mintii noastre neiertatoare cu aproapele si cu noi insine, ajungem...
roxana1deac
Postat pe 12 Iulie 2017 01:49
Mai fetelor dar voi ati deviat rau de tot de la subiect... Eu am inteles ca fata merge la o nunta ca si invitata, nu ca se marita ea. Are sot din cate am inteles, ca altfel de cine s-ar rezema ?
Si...426, de ce sa nu-i arda de mers la nunta ? Ha ? Sa stea cu piciorul agatat in tavan si sa se vaite ? Crezi ca trece mai repede ?
Asa ca 927, incalta-te cu ce crezi ca te simti bine dar sa se potriveasca culoarea. Si daca tot vrei sa iei rochie lunga, atunci ia sandalele. Balerinii s-ar potrivii mai bine cu o rochie / fusta midi.....zic eu....tu faci cum vrei.
Zi buna si spor la alesul garderobei. Pana in Septembrie mai ai timp.
Rotty
Postat pe 12 Iulie 2017 08:08
De la: garbo_470927, la data 2017-07-11 15:49:55Trebuie sa ma duc la o nunta in septembrie si veau sa ma imbrac intr-o rochie lunga cu balerini dar nu stiu daca merge .Am o problema la un picior ,am fost operata si nu prea am echilibru..trebuie sa ma tin de sotul meu cand merg . Merg si sandale tip pantof cu toc mic mic ?Cu ce m as putea incalta? ce fel de material sa fie rochia ?sa fie simpla?


Cred ca rochia lunga e o alegere perfecta tinind cont ca ai o problema (temporara sper) la picior.
Eu sa fiu in locul tau mi-as alege o pereche de incaltari in care sa ma simt bine. Se gasesc pe piata incaltari elegante si fara toc. Principalul e sa te simti bine.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Iulie 2017 08:49
Buna dimineata!
Asa este Rotty, s-a deviat de la subiect si am vazut asta din capu' locului...
Sandale comode se gasesc, bani si gusturi sa fie...
roxana1deac
Postat pe 12 Iulie 2017 10:03

Sper ca ai..inteles ce urezi femeii asteia, pe care nici n-o cunosti, sa pastreze ca cea mai de pret amintire a ei, imaginea unui om caruia nu i-a fost suficienta si a depus de la inceput armele, orice-ar presupune asta. Si nu doar ca n-o prea iubeste..
Deci un om care se iubeste doar pe sine si barem daca aceasta iubire de sine ar fi, pretuirea si respectul s-ar reflecta intr-o mica masura si asupra celor "din jur" .......

@972, ia-ti o pereche de balerini mai pretiosi, pana si madame Albu poarta. Sau sandalute comode dragute cu un toc bloc, intr-o culoare asemanatoare cu a rochiei, care sa fie simpla. Bafta sa gasesti rochia si incaltarile care-ti plac si distractie la nunta.
Damiana_Sararu
Postat pe 12 Iulie 2017 12:44
De la: garbo_470927, la data 2017-07-11 15:49:55Trebuie sa ma duc la o nunta in septembrie si veau sa ma imbrac intr-o rochie lunga cu balerini dar nu stiu daca merge .Am o problema la un picior ,am fost operata si nu prea am echilibru..trebuie sa ma tin de sotul meu cand merg . Merg si sandale tip pantof cu toc mic mic ?Cu ce m as putea incalta? ce fel de material sa fie rochia ?sa fie simpla?


Daca nu stai bine pe picioare, ce cauti la nunta? Sa te incurci printre picioarele invitatilor?
Hai sanatate
426 say it out loud, baby, if that's what you feel.....
garbo_023578308
Postat pe 12 Iulie 2017 15:18


It's more or less relevant exactly what my words are, more important is what is behind them!


garbo101426
Postat pe 12 Iulie 2017 16:22
De la: garbo101426, la data 2017-07-11 17:16:29
Adica tu ai fost operata de curind, abia mai stai pe picioare si-ti mai arde cu ce te imbraci si incalti la nunta???

Vorbesti serios?!?


Eu zic ca daca viitorul tau sotz inca mai vrea sa te ia de nevasta (Ooops!), atunci poti fi sigura ca nici macar ... in pix n-o sa-i pese ce slapi vei purta sau cu ce ... pinza de sac (sic!) o sa fii imbracata la 'marele' eveniment!


Dragutzo, cel mai important e ca va iubiti (inca!) suficient cit sa va in puneti in acelasi cosh propriile vietzi si ca doar tu (pt. cine stie cita vreme inca?) esti cea mai importanta pt...

...'pixul' lui!


Bucurati-va de moment, savurati-va unul pe altul, ca peste ani numai amintirea asta o sa va ramina, cel putzin tie.

Plus cea a nasterii copiilor, da' asta deja in zilele noastre nu prea mai e o mare fericire decit pt. scurta durata...


Eu zic sa pui in picioare exact ceea ce-ti face cel mai bine in conditia medicala pe care o ai (fara sa tii cont de eticheta sau gura lumii!) si, daca unora le va displace chiar atit de mult ca nu te vad chinuindu-te pe tocuri sau in niste pantofi care oricum ti-ar omori picioarele si daca ai fi in regula la ele, atunci poti sa le ceri cu anticipatie...

...plicul sau cadourile de casa noua !!!


Oricum, casa de piatra, iubiti-va doar pt. ceea ce-l fericeste si pe celalalt si sa faceti copii sanatosi, destepti si cit mai buni!
Dtpdv.


P.S.
Vezi ca mai aveti destul timp sa va obiectivatzi cu mare precizie amplitudinea si trainicia motivelor pt. care vreti sa va insotiti pe viatza.
Si eventual - sorry! -, sa renuntzati la vreme daca constatatzi ca sinteti potriviti doar ... la pat!

Si la alte 'citeva' sentimente care, indiferent cit de grandioase si minunate sint acum, cu timpul se vor eroda in mod implacabil...


Nu uitatzi, nici in timpul semnarii documentelor de la Starea Civila si nici macar in timpul punerii cununilor pe capetele voastre in timpul Cununiei Religioase, ca adevaratul, unicul si ireversibilul motiv pt. care majoritatea casniciilor se termina prost, eshueaza sau ajung un dezastru inuman, este doar...

...NEPOTRIVIREA DE CARACTER !!!


Nepotrivire existenta pt. cei 'din afara' inca de la bun inceput la o analiza obiectiva, da' care e aproape invizibila pt. protagonisti tocmai datorita...

...PREDOMINANTZEI FEROMONICE !!!


Lucru aproape imposibil de depasit rational...


Ma intriga postarea ta... nu pt. ca-i pe langa topic.
Tu consideri ca alegerile de relatie si casatorie, se fac din "pix", pt. ca asta vezi in mediul de viata-si nu pot sa te contrazic prea mult deoarece observatii asemanatoare am facut si eu uitandu-ma in jur-, dar n-am lasat ca aceste observatii sa devina adevarul meu, din motive lesne de inteles ... si inca ceva, sa stii ca mai exista in lumea asta bezmetica si oameni frumosi sufleteste, care fac alegeri cu inima, nu cu capul de sus sau de jos. Iar o alegere din inima in cazul unui om destept intrece 1000 de calcule ale unui prost.
Viana_N
Postat pe 13 Iulie 2017 22:24
@Viana, orice postare, chiar si una pe ... linga topic (am inteles gresit ca ar fi vb. de nunta ei, da' concluziile sint valabile in orice context), are invatzamintele ei daca e citita cu atentie.
Cit priveste surpriza ta (ilogica de vreme ce cam la aceleasi concluzii ai ajuns si tu, din experientza personala), te asigur ca in vitza nu conteaza deloc pina la urma adevarurile noastre, cele aparente sau cele pe care ne auto-iluzionam c-ar fi sau am vrea sa fie.
In viatza reala conteaza doar...

...ADEVARUL OBIECTIV !

Iar realitatea cruda a faptului ca noi ne facem ca nu-l vedem, nu-l intelegem, nu-l acceptam asa cum este sau chiar nu-l sesizam deloc, nu face decit ca viatza/existentza noastra sa fie asa cum este:

...Mica, ignobila de multe ori, proasta calitativ, trista, neimplinita in multumire daca nu chiar si in fericire, insingurata desi aparent traim printre alti oameni, fara sens, fara bucurie autentica de lunga durata, sterila, inutila, puerila si futila si, de cele mai multe ori, fara sperantza pe masura ce inaintam in virsta.

Iar nivelul general scazut al propriei vietzi rezida exact din faptul ca nu vrem cu nici un chip sa scapam de prejudecatile/preconceptiile noastre (urmare a unui model educational, social, familial si uman total eronat!), fapt care ne altereaza permanent chiar perceptia asupra realitatzii.
Cu consecintza imediat, grava si general ireversibila, ca nu intelegem diferentzele evidente dintre viatza si adevar, ele insele si in sinea lor fireasca, si viatza si adeavrurile pe care ni le fabricam in iluzia si ipocrizia unei vietzi mai altfel decit le avem!

Pe scurt, pt. ca nu putem/nu sintem in stare sa avem viatza pe care ne-o dorim, ajungem sa traim intr-un fel de ... fantasy ciudat si de proasta calitate al ... unei vietzi imaginare!
Aflata insa permanent in conflict ireconciliabil cu realitatzile cotidiene...

Crede-ma, nu e nici o mare filozofie sa vedem lucrurile astea.
Cu conditia totusi sa vrem sa fim sinceri pina la capat cu noi insine.
Si asumindu-ne consecintzele (nefericite in mintea noastra) acestei atitudini...

Nu trebuie sa fii ... ARISTOTEL ca sa putem patrunde lucrurile astea!
Trebuie doar sa invatzam/reinvatzam sa avem ceea ce peiorativ numim...

...BUN SIMTZ.

garbo101426
Postat pe 14 Iulie 2017 11:08

As dori sa fac unele precizari, pe care nu le lua personal, sunt consideratii generale care se impun.
Uratenia si cinismul sunt in noi cel mai adesea. Gasesc teren prielnic in oameni care se limiteaza la a-si trai viata in conformitate cu neimplinirile lor sau ale altora, fara o analiza minutioasa a factorilor care le-au provocat. Si nu-i o problema cand acesti oameni -care nu (mai) vor sau nu (mai) sunt capabili sa traiasca in valorile compatibile cu o constiinta superioara si chiar ale bunului- simt pe care-l invoci-, atrag oameni asemanatori, care le intaresc convingerile... pana la urma e o consecinta fireasca si este echitabil asa...Tragedia e atunci cand atrag oameni pe care vor sa-i sleiasca de frumosul la care ei se raporteaza intrinsec -datorita bunatatii si crezului in bine-, nu conditionati doar din exterior.
Viana_N
Postat pe 14 Iulie 2017 11:49
Cand ti-am dat dreptate cu observatiile -care tin loc si de introspectie dar si de dorinta de a vedea cu obiectivitate viata in ansamblul ei-, am facut-o pt. ca m-am gandit ca esti o persoana inteligenta. Modul in care scrii asta arata.
As dori sa fac unele precizari, pe care nu le lua personal, sunt consideratii generale care se impun.
Uratenia si cinismul sunt in noi cel mai adesea. Gasesc teren prielnic in oameni care se limiteaza la a-si trai viata in conformitate cu neimplinirile lor sau -si mai gresit-, ale altora, fara o analiza minutioasa a factorilor care le-au provocat. Si nu-i o problema cand acesti oameni -care nu (mai) vor sau nu (mai) sunt capabili sa traiasca in valorile compatibile cu o constiinta superioara si chiar ale bunului simt pe care-l invoci-, atrag prin nevoi comune, oameni asemanatori care le intaresc convingerile... pana la urma e o consecinta fireasca si este echitabil asa...Tragedia e atunci cand relationeaza cu oameni pe care sa-i sleiasca de frumosul la care ei se raporteaza intrinsec -datorita bunatatii si crezului in bine-, nu conditionati doar din exterior.
Viana_N
Postat pe 14 Iulie 2017 11:50
*Tragedia e atunci cand relationeaza cu oameni pe care sa-i sleiasca de frumosul la care ei se raporteaza intrinsec -datorita bunatatii si crezului in bine-, nu conditionati doar din exterior, si in nici un caz conditionati de exemplele doar nefericite, ale altora...

"Iar nivelul general scazut al propriei vietzi rezida exact din faptul ca nu vrem cu nici un chip sa scapam de prejudecatile/preconceptiile noastre (urmare a unui model educational, social, familial si uman total eronat!), fapt care ne altereaza permanent chiar perceptia asupra realitatzii.
Cu consecintza imediat, grava si general ireversibila, ca nu intelegem diferentzele evidente dintre viatza si adevar, ele insele si in sinea lor fireasca, si viatza si adeavrurile pe care ni le fabricam in iluzia si ipocrizia unei vietzi mai altfel decit le avem!"

Tocmai, ca ceea ce ni se spune de catre cei din jur, ti-ar da tie dreptate. ... asta apropos de ignobilitate si de a nu-ti trai viata facand si eforturi pt. implinirea ei...
Viana_N
Postat pe 14 Iulie 2017 12:08
"Tocmai, ca ceea ce ni se spune de catre cei din jur, ti-ar da tie dreptate. ... asta apropos de ignobilitate si de a nu-ti trai viata facand si eforturi pt. implinirea ei..."

Exact! Si stricand si altora mult mai buni decat ei bucuria de a descoperi pt. ei, cu resursele lor, viata. Insa aici vinovat nu e ignobilul care si-a stricat viata ..... fara urechea plecata la toate astea, ar ramane doar ceea ce sunt: vorbele si faptele unor nemernici, a caror unica fericire e sa stie ca si altii vor gresi....Uitati-va in jurul vostru si veti vedea....
Nu exista fiinta mai mizerabila decat omul, in subsolul trairilor sale, dar nici mai frumoasa, doar atunci cand exista un echilibru intre creier, inima si constiinta.
garbo_023578308
Postat pe 14 Iulie 2017 12:47
BUNĂ !
EU CRED CA LUMEA E ATÂT DE PLINA DE SINE , CA DA RĂSPUNSURI DIN BURTĂ, FĂRĂ SA ÎI INTERESEZE DE FAPT SUBIECTUL.!!!!!
FEMEIA E DEJA CĂSĂTORITĂ ȘI MERGE LA O NUNTA ÎN SEPTEMBRIE, IAR DE OPERAȚIE, NU ZICE CA DE ABIA A AVUT-O , CI CA ARE O OPERAȚIE CARE O ÎMPIEDICĂ SĂ MEARGĂ BINE !!!!!!
SINDROMUL OILOR !!!!
DRĂGUȚĂ, EU ZIC SA PORTI O ROCHIȚĂ DI MATERIAL UȘOR , LUNGA PANA LA GLEZNA ȘI SANDALE SAU CEVA CU TOCUL CONFORTABIL PENTRU TINE , TOTUȘI SA AI LIBERTATE DE MIȘCARE ! AI NEVOIE SA FII CÂT DE CÂT INDEPENDENTĂ ! ȘI CULOAREA , CARE ÎȚI PLACE ȚIE , DAR POATE SA FIE PIERSICĂ , GALBEN PAI , CAFEA CU LAPTE SAU CHIAR ROZ PAL !
SUCCES ȘI MULTĂ SĂNĂTATE ȘI DISTRACȚIE FRUMOASA! !!!!
Helene_gabriela_Deleu_1
Postat pe 15 Iulie 2017 08:04
Rochia merge simpla si mai degrabă cu sandale cu toc mic decât balerini . Rochia poate fi si înflorată sau cu model discret dar materialul să fie lucios sau special conceput pentru ocazie.
garbo_403198
Postat pe 15 Iulie 2017 08:31

Si ce bine e sa fii in lumea asta o euglena bok-o-trofa atit de prost crescuta, anal-fabeta si retardata incit nu numai ca simti nevoia sa te bagi fix in comentariile altora - fara sa spui absolut nimic inteligent! - precum musca-n koooru' vacii, da' mai dai dovada si de o monumentala oo_ligofrenie lingvistica odata cu scrierea unui intreg comentariu...

...CU MAJUSCULE !

Lucru care arata TOCMAI stadiul intelectual, educational si comportamental al plavancei!


Fetelor, sa-i spuna careva ... cercopitecului asta cu gimnaziul neterminat ca scrisul cu majuscule e dpdv comportamental aidoma...

...ZBIERATULUI IN BIBLIOTECA PUBLICA !

garbo101426
Postat pe 15 Iulie 2017 08:35
De la: Helene_gabriela_Deleu_1, la data 2017-07-15 08:04:10BUNĂ !
EU CRED CA LUMEA E ATÂT DE PLINA DE SINE , CA DA RĂSPUNSURI DIN BURTĂ, FĂRĂ SA ÎI INTERESEZE DE FAPT SUBIECTUL.!!!!!
FEMEIA E DEJA CĂSĂTORITĂ ȘI MERGE LA O NUNTA ÎN SEPTEMBRIE, IAR DE OPERAȚIE, NU ZICE CA DE ABIA A AVUT-O , CI CA ARE O OPERAȚIE CARE O ÎMPIEDICĂ SĂ MEARGĂ BINE !!!!!!
SINDROMUL OILOR !!!!
DRĂGUȚĂ, EU ZIC SA PORTI O ROCHIȚĂ DI MATERIAL UȘOR , LUNGA PANA LA GLEZNA ȘI SANDALE SAU CEVA CU TOCUL CONFORTABIL PENTRU TINE , TOTUȘI SA AI LIBERTATE DE MIȘCARE ! AI NEVOIE SA FII CÂT DE CÂT INDEPENDENTĂ ! ȘI CULOAREA , CARE ÎȚI PLACE ȚIE , DAR POATE SA FIE PIERSICĂ , GALBEN PAI , CAFEA CU LAPTE SAU CHIAR ROZ PAL !
SUCCES ȘI MULTĂ SĂNĂTATE ȘI DISTRACȚIE FRUMOASA! !!!!


Tu n-ai invatat pana acum sa scrii si nu spui ceva coerent dar te deranjeaza cum raspund alti useri?? Esti o nesimtita penibila.
Si aprops de nesimtire crasa, faceti ceva cu spatiul de publicitate ca nici nu se poate posta......
garbo_023578308
Postat pe 15 Iulie 2017 09:27
De la: garbo101426, la data 2017-07-15 08:35:38
Si ce bine e sa fii in lumea asta o euglena bok-o-trofa atit de prost crescuta, anal-fabeta si retardata incit nu numai ca simti nevoia sa te bagi fix in comentariile altora - fara sa spui absolut nimic inteligent! - precum musca-n koooru' vacii, da' mai dai dovada si de o monumentala oo_ligofrenie lingvistica odata cu scrierea unui intreg comentariu...

...CU MAJUSCULE !

Lucru care arata TOCMAI stadiul intelectual, educational si comportamental al plavancei!


Fetelor, sa-i spuna careva ... cercopitecului asta cu gimnaziul neterminat ca scrisul cu majuscule e dpdv comportamental aidoma...

...ZBIERATULUI IN BIBLIOTECA PUBLICA !



garbo_023578308
Postat pe 15 Iulie 2017 09:28
Cata mizerie...cata rautate in postarile voastre! Doamna aceea tanara presupun, si-a deschis sufletul si a pus o intrebare... Ati "sarit" pe ea cu jigniri si aroganta! Cum puteti face asa ceva? Va credeti superioare? O singura persoana a raspuns normal, Helene...chiar daca a scris cu majuscule! Si ce, este interzis? Plavane, ce cauti tu in subiectele doamnelor/domnisoarelor? Ca ele sunt arogante si vor sa arate cat sunt de importante si superioare celorlalte din pagina... atata pot, atata educatie au! Dar tu plavane 308, de ce te amesteci in discutiile lor, daca nu ai caderea sa raspunzi la intrebare? Iti spun eu de ce! Esti un frustrat! Stai pe internet si raspunzi la subiecte care nu au nimic comun cu un barbat, ca sa te bagi in seama! Simplu fapt ca raspunzi la teme feminine la modul acesta, te descalifica! Asta denota ca esti frustrat care nu ai atins o femeie prea des...! Ar trebui toti din pagina sa recititi ceea ce ati scris si, sa va fie jena, chiar sa va uitati in oglinda si sa va fie jena! Tu, plavan ratat, esti un zero ca barbat! Barbatul ar trebui sa fie educat ca aparator al femeilor, ca sustinator al femeilor, ca protector al femeilor!
garbo340690
Postat pe 15 Iulie 2017 09:48
690, daca eu sunt plavan, tu esti o vaca si mi-e scarba sa impartim aceeasi specie....

"Barbatul ar trebui sa fie educat ca aparator al femeilor, ca sustinator al femeilor, ca protector al femeilor!" ..... Asta de unde ai mai scos-o si ce legatura are cu topicul si cu orice s-a discutat, nebuno?!?
Numai o retardata putea sa aiba argumentul ca n-am atins o femeie prea des. De parca idiotii care ating prea des femei, sunt buni de ceva..... neam de involuati.
garbo_023578308
Postat pe 15 Iulie 2017 11:05
Faceti ceva in privinta userilor care posteaza doar pt. a-i critica nejustificat pe ceilalti, admini. Sugerati eventual un implant de creier....
garbo_023578308
Postat pe 15 Iulie 2017 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un nou magazin de fashion la preturi de outlet 4 De la: wife 19 Iunie 2009 14:43
Viata e frumoasa 19 De la: iqart 19 Decembrie 2009 21:06
vand hainute si accesorii copii 3 De la: hainebebecopii 12 Decembrie 2010 21:14
Pregatiti de Black Friday 2012? 2 De la: iTE 21 Noiembrie 2012 19:09
Frumusete si sanatate 14 De la: iqart 19 Decembrie 2009 21:06
Setari Cookie-uri